Kollarımda güç orantısızlığı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve msemerci tarafından 23 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. msemerci

msemerci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaslar. 19 yasındayım 3 yıl önce yaklasık 1 yıl fitness yapmıstım kendime göre güzel bi gelişme göstermiştim belirteceğim sorunu o zaman yasamadığımı belirtmek istiyorum.
    üniversiteye geçiş sürecinde 2 yıl sporu bırakmam gerekti. 2 hafta önce tekrar spora basladım. Özellikle biceps çalısırken sağ kolumla 10 12 kilo ile setimi tamamlayabilirken (bu şekilde çalısmıyorum yapabildiğimi belirtiyorum) sol kolumla 4 5 kilo ile bile setimi tamamlayamıyorum kolum gelmiyor yorgunlukla falan alakalı bi durum değil bi yere kadar çekebiliyorum, sonrasında kaldıramıyorum. Bu durumdan dolayı motivasyonum çok düşüyor. Araştırdım gakat soruma cevap bulamadım. Ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    En zor kol hareketini en başta yap. Mesela antremanında 4 hareket var diyelim. atıyorum seni en çok zorlayan sehpada 45 derece biceps , ve sen bunu barbell curl , scot curl , konsantrasyon gibi hareketlerden sonra yapıyorsan yorulma olması gayet normal. İlk başladığım ay bende de olmuştu zamanla düzeliyor, ağırlığı azalt ve zayıf olan koluna güçlenmesi için zaman ver.

Antreman öncesi carb. alımını da ihmal etme enerji açısından çok önemlidir. Belkide sorunun kaynağı bu olabilir.

3. msemerci

msemerci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Üstadım kaldıramıyorum sol kolumla malesef :)

4. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Hareketleri nizami şekilde girersen güçsüz kolun daha güçlü olan kolun yavaş gelişirken güçsüz kolun ona yaklaşacaktır.olmadı normal programına devam edip sol kolunla concentration curl ekleyip açığı kapatmaya çalışırsın.

Sayfayı Paylaş