kol ve gögüs farklı ağırlıklar çalışma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve halterman tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    selamlar öncelikle kol ve gögüs günümde gögüs çalışırken daha ağır giriyorum ve beni zorlamıyor daha sonra kola geçiyorum ve aynı ağırlık beni baya zorluyor setleri yarım yamalak tamamlıyorum kol çalışırken daha hafif ağırlıklarla çalışsam bu büyümeyi engellermi tavsiyelerinize ihtiyacım var bu konuda ?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Hareketleri düzgün şekilde tam olarak yapmak önemli olan. Daha hafif ile bu şekilde yapman daha yararlı olacaktır. Çok ağır girmenin ve yarım yapmanın zararı olacaktır. Hatta sakatlığa bile neden olabilir.

halterman ve Furkan45 bunu beğendi.
  3. Furkan45

Furkan45 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Gogusten kola geçerken bi 5 dakika dinlen iyi konsantre ol hafif kilo girme tabiki ama vucudunun son 2-3 tekrarda zorlancagı agırlıkları seç hareketleri yavaş düzgün bi şekilde yap moralın bozulmasın ama agır kılo gıremıyorum dıye sen yavaş duzgun sekılde yap haftalar gectıkce agır kılolarlada duzgun ve yavas sekıldı yapmaya baslarsın emın ol bundan

halterman bunu beğendi.
  4. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    teşekkürler değerli yorumlarınız için bana moral oldu cidden ben gögüs çalıştıktan sonra kola geçerken arada dinleniyorum tabiki ama kola girerken bel bölgeme bir ağırlık çöküyor sanki omuz ve gögüste bu böyle değil sadece kolda oluyor bu durum mesela ez bar curl da çok zorlanıyorum ama hammer curl dambıl geçtiğim zaman yük birazda omuzlara bindiği için setleri tam tamamlıyorum aslında bar curl setlerini tamamlayamıyorum belim zorlanıyor

5. Furkan45

Furkan45 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    biraz belini güçlendircek hareketler yapmanı tavsiye ederım bide sanırım barbell curlde cok agır gırıyorsun ondan belın zorlanıyo kaldırabılcegın kıloyla dene sadece kollarına konsantre ol vucudunun baska yerlerı oynamasın boyle zorlancagını dusunmuyorum

halterman bunu beğendi.
  6. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    daha önceden belimde bir sakatlık yoktu ama sınav denemeleri sonucunda sanırım baya zorladım ondanda olabilir dediğin gibi onda ağırlıkları hafif tutmak en dogrusu sakatlık öıkacak yoksa geceleri yatamıyorum bunun yüzünden .))

7. Furkan45

Furkan45 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    biraz dedıgın gıbı cok agır yapma geçen cok yuklendıysen :)

halterman bunu beğendi.
  8. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kolu biceps-triceps olmak üzere ayrı bir gün çalış.Bu sana her açıdan çok daha fayda sağlayacaktır.Bu arada diğer bir ayrıntı; ağır girmeden büyüyemez yerinde sayarsın.

technical1967 ve halterman bunu beğendi.
  9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kol zaten küçük bir kas grubu göğüs ağırlığınla girmen sakatlanmana sebep olur

halterman bunu beğendi.
  10. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hareketi nizamı biçimde yapmaya özen göster sadece. Ben benchte 45-50 yaparsam kolda 40 falan yaparım zorlamam fazla.

halterman bunu beğendi.
  11. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    tavsiyelerinizi uygulamaya çalısacagım teşekkürler bilgiler için gögüs ve kol günümde değişiklik yapmayı düşünüyorum pazartesi sadece kol çalışıp salıda gögüs günü yapmayı karar verdim gögüs ardından kol zorluyor beni sizce iyibir fikirmi haftanın başında kolla başlayıp sonunda sırt ve bacak antremanıyla bitirmeye karar verdim uygunmu acaba

12. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kol gününden sonra göğüs çalışman iyi olmaz.Yorgun tricepslerle göğüs antrenmanından istediğin verimi alamazsın.

13. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Kola başlamadan önce bilek çalışmanı öneririm

Sayfayı Paylaş