Kol sorunu motivasyon düşüşü

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve QwertyQ tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. QwertyQ

QwertyQ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kollarım gelişmediği için tüm motivasyonum neredeyse gitti artık. Diğer bölgelerde ağırlık artıyor gelişebiliyorum ama kollarda bir türlü adamakıllı hacim alamadım. Bu yüzden günden güne zayıflıyorum.
    179 cm 79 kiloyum ama kolum 34 cm. %11 yağ oranı. Yeterli protein yeterli karbonhidrat alamadığımdan gelişmiyor desem diğer bölgelerim neden gelişiyor o zaman ? bench press 65 kg 5 tekrar yapabiliyorum.

Uyguladığım program
    Barbell curl 4x8 22.5 kg
    Hammer curl 4x8 8 kg

skull crusher 4x8 20 kg
    pushdown makinesinde de 35 kga takıyorum 4x8.

Barbell curlde 35 kg ları da kaldırdım az tekrar yaparak ama yok olmuyor. Yok mu şöyle şunu yaparsan az da olsa gelişirsin dediğiniz bir şey ?

2. QwertyQ

QwertyQ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    neye gülüyorsun anlamadım. barbell curlü diyorum.

3. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    22.5 la yapabiliyoken 12.5 kg daha atip biceps yaptigin agirlik bicepsinden cok calf calistirir

4. QwertyQ

QwertyQ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Offf anladığın şey bu mu ? Daha önceleri az tekrar çok ağırlık mantığıyla 35 kg barbell curl de yapmıştım nizami ama gelişmediler. Karı gibi güleceğine cümlelerim nasıl kurulmuş ona bak önce.

5. Vidmasz

Vidmasz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Samsun
    1- Kaç yıldır spor yapıyosun?
    2- Yazdığın kilolar bar dahil mi yoksa plakaların ağırlığımı?
    3- Bench presste 65kg demişsin diğer bacak,omuz,sırt vs kaldırabildiğin ağırlıkları söylersen yardımcı olabilirim

6. QwertyQ

QwertyQ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    squat 80 kg 5 tekrar
    overhead press 42 kg 5 tekrar
    deadlift 85 kg 5 tekrar
    10 aydır yapıyorum.
    bar dahil.

7. Vidmasz

Vidmasz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Samsun
    Sikinti yapma bu agirliklarina gore kolda kaldirabildigin gayet iyi yani 65kg bench yapipta 30kg biceps yapamazsin zaten . Agirliklarini artirmak istiyorsan kuvvet antrenmanlari yapabilirsin yok ben kas kutlesi istiyorum hacim yapicam dersen agirliklarin zaten yavas yavas artacaktir. Gelismiyor demissin herkesin anatomisi farklidir kiminin omzu bacagi kiminin kollari daha buyuk olur .

8. QwertyQ

QwertyQ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ya arkadaşım sen salak mısın ? Yaşının hakkını veriyorsun: 17.
    İnsanları kaldırdığı ağırlıklara göre mi yüceltip küçültüyorsun. Sen önce bir egonu düşür.

9. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    adam gibi bişey demeye çalışıyorum,karı gibi gülme diyosun.Kolların gelişmediğine göre 46 cm kollarımla senden daha tecrübeli olduğum kanısına varılabiliyor demi? demekki senden çok şey biliyorum,onun için bişey anlatmaya çalışıyorum.Biceps kaldırma hareketi değil indirme hareketidir.İstediğin gibi kaldır barı yukarı ,aşşağı doğru yavaş yavaş indirdikten sonra her türlü gelişicek,ağırlık arttırımını bicepsde değil tricepsde yap skull crush arttırmaya çalış bence tricepsin en iyi hareketi

10. abdullah demir

abdullah demir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    kendi programına ek olarak incline dumbell curl hareketini eklemeni öneririm :) birde aceleci olmamak gerekiyo sanırsam arada bir bu motivasyon düşüşünü bende yaşıyorum fakat üzülmeye gerek yok zaman tanı , takip ettiğim başka bir site var profesyonel bir vücut geliştirmeci bir videosunda kolu için haftada 40 set yaptığını( biceps için 40 triceps için 40) yılda 1 , 1-5 cm ölçü almayı planladığı söylüyordu evet kulağa komik geliyor ama doğrusu bu galiba kilo almadan sadece gerçek kas hipertrofisi ile nitelikli kas kazanmak çokta kolay olmuyor:))
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Şubat 2015 ---
    bulkhulk verdiğin tavsiyeden dolayı teşekkürler :)

11. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ne demek :) paylaştıkça çoğalır

12. QwertyQ

QwertyQ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    :)
    46 cm kolunu söylerek beni ezmeye çalışıyorsun :) Bir kere senin 46 cm kolun falan yok. Yağ oranını 10un altına çek ondan sonra cmi söyle söyleyeceksen. İkincisi de bu iş birazda genetiktir. Sen 17 yaşında olmana rağmen çok güçlüsün bu demek değil ki sen vücut geliştirme hakkında bir şey biliyorsun :) Ben weightlifter değilim bodybuilderım. Tutupta benimle 65 kg bench yapıyorsun diye dalga geçme yani.
    17 yaşında çok güçlü olduğun için saygı göreceğini umuyorsundur sen dışarda ama iş öyle olmayınca üzülüp internette millete salça oluyorsun işte :)

ottomanizm ve StormBlast bunu beğendi.
  13. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    aynen bebek ,haters gonna hate
    genetik aynen genetik xdxdxd

14. QwertyQ

QwertyQ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    :)
    Seninle tartışmayacağım ama şu konudada bir iki şey söyleyim belki ders alırsın. İnsanlar seni eleştirdiği zaman seni kıskandığından eleştiriyor sanman bir önceki yazdıklarımı o kadar net doğruluyor ki. Mükemmeliyetçi yapını bırakmazsan bir yere varamazsın. Hadi kolay gelsin sana bir daha da yazma benim konularıma.

15. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    son kafiyeli olmuş beğendim,şiire mi yönelsen :p
    takma beni ya,sırttan çıktım kafa çalışmıyo,başarılar sana :)

16. k.levrone1

k.levrone1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Hahahahahha 46 cm miş özellikle merak edip arkadaşın imzasına yazdığı instagramına bir baktımda arkadaşı sokakta görsem obez derim bb er değil.O kol 46 cm yok olsaydı bile aynı 120 kg bir kadının benim göğüslerim büyük demesi gibi birşey.Babaannemle aynı yağ oranındasın vücudunun 3te 1i yağ halada yok kolum 46 cm yok benchte bilmem kaç basıyorum.97 kg ım yağ oranım senden rahat %20 daha az kolum temiz 43,5 cm senin girdiğin tribin yarısına girmedim daha.Ve ama ben 17 yaşımdayım yeaaa yazarsın diye diyorum bende 17 yaşımdayım.

ottomanizm bunu beğendi.
  17. QwertyQ

QwertyQ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde yağ oranım belki %10dur 11 diyorum ama kollarımda yağ yok damarlar falan gözüküyor zayıf birininki gibi :) Halbuki 79 kiloyum. Sanırım biraz benim ölçü düşüklüğüm kollarımın yağsız olması çünkü insanlar farklı farklı yerlerde yağ depoluyor. Saf kas eklediğimden de çok yavaş gelişebilir.
    17 yaşında temiz 43.5 kolun varsa genetiğin çok iyi :)

18. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kollardan hacim alabilmek için genel kütleni - kilonu artırman lazım.Kolu yağ deposu olmayan kişilerin koldan hacim almaları ciddi anlamda sabır gerektirir ancak definisyon döneminde de fazla ölçü kaybı yaşanmaması bir avantajdır . Yapman gereken ; aldığın kompleks karbonhidrat miktarını artırmak.Yani proteinden cok karbonhidrata önem vermelisin . Proteini kilonun 2 katı alacağım diye de kendini zorlamamalısın çünkü 1,3-1,7 arasi sana rahat rahat yetecektir. Bunların yanında , kol antrenmanını haftada 2 ye çıkarabilirsin. Örneğin Göğüs-triceps , Sırt-biceps, Omuz-Bacak , Biceps-Triceps şeklinde bir program uygulayabilirsin. Kilolara çok takılmadan süper set-drop set gibi tekniklerle de kaşları şoklamalısın ki büyümeyi daha yoğun bir şekilde tetikleyebilesin. Örneğin Barbell Curl- Hammer Curl gayet güzel bir şekilde süper setlenebilir . Triceps için Rope pushdown - Düz bar pushdown gibi süpert setler yapabilirsin ve bunları yaparken ne tekrar sayısına ne de kiloya takılmamalısın, illa 8 tekrar yapacağım diye bir şey asla yok; 12 tekrar ,15 tekrar bazen 20 tekrara kadar gidebilirsin. Önemli olan kası hissederek çalışmak ve ciddi anlamda kası tahrip edebilmektir. Kasları uyaramadıktan sonra 40 50 kilo ile barbell curl yapman sadece belini ve omuzlarını sakatlamana sebep olur

technical1967, fuigo, _BySmhr_ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    34 cm kollarla bodybuilder :(

20. k.levrone1

k.levrone1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Senin kollar kaç cm çok merak ettim.Bu arada kol ölçüsü bir anlam ifade etmez bak kendin demişsin armbuilding değil bu iş BODYbuilding.BB de tüm kas gruplarını geliştirirsin kollar değil.Bir adam vardır kollar 37 cmdir ama bacaklar at bacağı gibi, göğüsler sırt omuz başları muazzam vücut paramparça yağ oranı %5 şimdi sen bu adama sen bb yapmıyorsun diyebilir misin ? Bu işte genetikte önemli birinin kollar iyidir diğerinin göğüsler

Son düzenleme: 20 Şubat 2015
    ottomanizm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş