Kol kalınlaştırma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ÖmerTheLama tarafından 6 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ÖmerTheLama

ÖmerTheLama Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese mehaba yaşım 16 60 kiloyum çok kilom yok aşırı zayıf da değilim kolum sınıfımdaki çoğu kişiyle aynı kalınlıkta çok ince değil ama ben kalınlaştırıp kas yapmak istiyorum evde 2 kglık dambıl var onlar çok hafif geliyo bu ay dambıl seti alcam 20kglık nasıl bir çalışma ve beslenme önerirsiniz
    Şimdiden teşekkürler :)

2. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  3. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    6 aydır yapıyorum bu sporu 15 kg ile kol bir set zar zor yapıyorum 20 kg cok ağır olur kaldıramazsın

4. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dummbell setinde 2kg den 20 kg ye kadar ayarlıyabiliyosun,tak çıkar şeklinde.

5. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    O anlamda mıydı kusura bakmayın ben düz mantık düşündüm :D

abseto bunu beğendi.
  6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    aynen en iyisi set almak :D ben 6. sınıfta 10 kg dumbell sipariş ettim 2 tane :D plastiklerden :D :D 3 sene dokunmadım :D ilk geldiğinde iki elle tekini zar zor taşıdım odama :D liseye geçince biraz kullanmaya başladım :D ve kol kalınlaştırma derken sadece kol değildir sanırım :D tüm vücut beraber gelişmezse çokda hoş olmaz :D programları forumda bulabilirsiniz. Örnek programlar veya program mantığını öğrenirsiniz. Programınızı kendiniz hazırlayın sonra paylaşın eksiğini artısını söylerler :D beslenme olarakda kilo almak istiyorsanız (boyunuzu bilmediğimden nasılsınız bilemicem :D ) günlük kalori alımınıza dikkat etmelisiniz. Kendi kilonuzun 1.5 2 katında protein almalısınız :) gerisi çok farketmesede yeterli karb. felanda tüketmelisiniz :) Gereksiz şekerli, yağlı yiyeceklerden uzak durmaya çalışın :) zaten forumda gezerseniz daha fazla bilgi bulursunuz :)

7. ÖmerTheLama

ÖmerTheLama Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
  8. ÖmerTheLama

ÖmerTheLama Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ben sabah omlet yulaf beyazından yumurtanın veya yulaf diye düşündüm
    öğle arası lisede olduğumdan evde yapıp götürcem kepekli ekmek arasına ton balığı
    2.30 saat sonra da evde oluyorum ozaman da bu hareketleri yaparım diye düşündüm
    ama sorun şu ki her gün aynı şey yenmez farklı ne yiyebilirim acaba :) bol gülücüklü cevabınuz için teşekkürler :D

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abseto bunu beğendi.
  9. ÖmerTheLama

ÖmerTheLama Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bu arada boyum 1.73

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D elbette hergün aynı şey yenmez ancak et tüketmeniz lazım :D kırmızı beyaz farketmez :D 3 gün ton balığı götürüyorsanız diğer günler tavuk göğsü felan yapar onu ekmek arası yapıp götürürsünz :D veya istediğiniz şekilde :D Kahvaltıda ise seçim size kalmış ama yumurtayı farklı şekillerde, tariflerle tüketirseniz daha iyi olur :D hem sıkılmazsınız hem mahrum kalmazsınız :D ve tabi akşam yemeğide önemli :D karbonhidrat unutmayın :D
    Ve 1.73 boy için 60 kg fena değil :) yağ oranınız çok yüksek değildir herhalde. 70 kg ye kadar yolu var :D alabildiğiniz kadar kas alıp sonra definasyona başlarsınız. alın size mis gibi bir vücut :D :D

11. ÖmerTheLama

ÖmerTheLama Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    karbonhidrat unutmayın derken ne yapmam lazım :O

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    günlük protein ve karbonhidrat ihtiyacınızı karşılamalısınız. Karbonhidrat ihtiyacınız daha çok kompleks karb.lardan karşılarsanız daha iyi olur (biraz araştırın isterseniz :) )

13. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    O yaptığın bir setde kaç tekrar yapıyorsun 15 kilo ile? Bir de kol derken biceps mi triceps mi?

Ben biceps'i en son 2 set yaptım. 2 tane 13 kilo ile ilk setde 11 tekrar. İkinci setde ise 5 tekrar. Triceps'den bahsetmek istemiyorum, tricepsde kötüyüm baya. Tricep'de hiç ilerleme kaydedemiyorum ama biceps hep gelişiyor. Biceps'de hep ilerleme yaşıyorum. Tekrar sayısı hep artıyor biceps'de. Kısa süre içinde 15 kiloya çıkarım biceps'de ( 2 tane 15 kilo)

Son düzenleme: 13 Mayıs 2016
  14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    benimde biceps çok iyi değil :D bundan önce ki 3 ay kuvvet için full body çalıştım hep compound egzersizler vardı. Yani hiç biceps curl yapmamıştım (önceden evde yarım yumalak yaptıklarım hariç :D ) şimdi bilek güreşi için çalışmaya başladıktan sonra biceps curlde ekledim programa :) Diğer hareketlerde dengimde olan arkadaşlar bicepsde benden daha öndeler sinirimi bozuyolar :D :D tabi no pain no gain :D Ve benimde en sevdiğim triceps :D seninde zamanla gelişir umarım :D (dips felan yapmıyosan mutlaka yapmalısın :D )

15. elmaz_omuzlar99

elmaz_omuzlar99 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    anladığım kadarıyla kollarında kasın k si yok. bu seviyede row, bench gibi hareketleri ağır bir şekilde yaparsan kolların ciddi anlamda büyür izolasyona atlama hemen

abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş