Kol Büyüklüğü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Deli333 tarafından 14 Temmuz 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 88 üye.
  1. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    benim kollar
    soğuk 36 sıcak 37 yi geciyo boy 180 kilo 76 yas 17
    9 aydır bady yapıyorum
    hazirana kadarda bir hedefim var kolları soğuk 40 yapmak
    sizce olabilirmi yada bana olabiilmesini saglayacak bir program önerin

2. seyduna

seyduna Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Soğuk 40 cm sıcakken hiç ölçmedim.Boy 183 cm kilo 80 yaş 31

3. Acemi

Acemi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    30
    Yer:
    İzmir
    YARDIM EDİN BANA !!!!!

:( Ben bu spora başlayalı 2 ay olmamıştır daha ama azimliyim ve yardımlarınızı bekliyorum.Arkadaşlar benim öğrenmek istediğim kol, göğüs, omuz ve bel gibi ölçüler tam olarak nereden alınması gerekir ve öğrenmek istediğim diğer şeyse benim boyum 185, kilom 90 ama vücudumda yağ yok merak ettğim ölçülerim sizce kaç olmalı ? Kolum şu an 37, göğüs 118 nedersiniz, bana uygun programınız varmı?

4. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Ben 6 aydır yapıyorum BB yi.Kol ve omuz fena durmuyor;Fakat göğüsleri hiç beğenmiyorum.Oldukca cılız duruyor.Diğer kaslara oranla çok az tepki veriyor.Maksadım kısa zamanda devasa birşeyler yapmak değil ama diyer kaslara oranla dengelenmesi için neler yapapilirim.Bir önerisi olan varsa memnun olurum.

5. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul

dostum insanların her kas yapısı bir değildir benimde öğle omuz kaslarım çok iyi ama gögüsler ufak kalıyo bunun için gögüs kaslarımıza çok tekrar az kg yapara büyümesini sağlamak bir diher adı ile piramit yapparsan daha iyi olur :D

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yav coleman yine özür dilerim çok kilo az tekrar olmayacak mı.tekrar sayılarını düşürürken setler arası,kilo artırılması olacak degil mi ;)

7. Guest

Guest Guest

steroid kullanan sahislarda genelde omuz ve kanat problemi fazla olmaz. Ya gögüs ya bizeps yada baska sorunlar cikabiliyor.

Hacim yaparken dikkat edilmesi gerekilen konular;

1-Setler agir olmali ama cok olmamali
    2-Set arasi dinlenme molasi 2 dakikayi gecmemeli
    3-Hareket arasi molalarda 3-4 dakikayi gecirmemeli
    4-Bir saatten fazla antreman yapilmamali
    5-Cok tekrar yapan sahislar haftada 5 günden asagi antremana gitmemeli
    6-Az tekrar yapan sahislar haftada 3 gün gitmeli ve 45-50 dakikadan uzun antreman yapilmamalidir.

8. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Burda birşey yanlış anlaşılmasını istemem.Küre gireceğim ama göğüs kaslarımın zayıflığı küre girdiğimden yada steroid aldığımdan değil.Zaten küre girmeye karar vermemin sebebi göğüs kaslarımıda akabinde diğer kaslarıma göre dengelemek.Örneğin eğer steroid aldıktan sonra bir güç artışı olacaksa bu güç artışını göğüs çalışmalarında yoğunlaştırmayı düşünüyorum ve doğru bir programla yapmak istiyorum.Bukonuda sizin tavsiyelerinizede uyacağım.

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben kur zamanı pıramıt uygularım ve ara dınlenmelerımı genelde 2-2,5 dakıka alırım.antrenman bayaa uzun surer ama 2,5 ayda 82 kılodan 94 kıloya cıktım.bıraz bulk olsada olculerım oldukca fazla gorunuyordu.benım ıcın sakıncası ıse bence o olculer en az 10 kılo daha aşagı duzeyde yapılmalıydı.

10. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    şu andaki göğüs idmanım şöyle:

decline bencpres 2 * 20 ve 3 * 8
    benchpres 3 * 8
    flat bench pres 3 * 8
    butterfly 3 * 8
    inchline dumbel press 4 * 8

bu durumda benim programım piramit mi oluyor yoksa değilmi?bu konuda yönlendirebilirmisiniz beni?

11. Guest

Guest Guest

Programının hareket isimlerinde ya yanlışlık var. Yada sen toplam 15 set press yapıyorsun. Ayrıca flat bench pres ve benchpres aynı şeydir.

Ayrıca bu 18 setten oluşan programla aşırı yıkım yapıyorsun. Maximum 10-12 set göğüs için yeterlidir. Bi de izolasyon çok az. Allah aşkına kim yazıyo size programları? Adam düşmanın falan olsa gerek! Son olarak piramit tekrar sayılarıyla alakalıdır.

Benim vücudumla ilgili en gurur duyduğum yer göğüslerimdir. Hem şekilli hem de iridirler. Ve bunu seninkine göre daha az sürede yapılan ve kolay bi antrenmanla başardım. Sana göğüs programımı yazayım. Bütün press hareketleri piramitle yapılır.

Decline benç press 4 set 15-12-8-6 tekrar
    Eğik dips 3 set 8 tekrar
    incline dambıl press (her seferinde açı değişecek) 4set 12-10-8-6
    Dumbell Fly 3*8

Bu programla göğüsün her tarafı çalışmış oluyor. Zaten kendi sitemde yakında bunun için bir yazı yayımalayacağım. Orda daha ayrınıtılı okursunuz.

12. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Decline benç press 4 set 15-12-8-6 tekrar
    Eğik dips 3 set 8 tekrar

?????

decline dediğin alt göğüs değilmi?

dips de öyle?

yani ikisi birlikte gereksiz. ben ikisinide yapmam. belki yorgun olmazsam 3 set dips.

bench press 4 x 12-10-8-8 ( yetersiz gelirse 6 tekrar, max kilo ile yap) ( başlamadan önce 25 ve 15 erlik ısınma tekrarları yap)

dumbel kelebek 4 x 10-10-8-8

üst göğüs - 4 x 10-8-8-6

gerisi fazladır diye düşiünüyorum. hareketleri bozmadan yapabileceğin en son kilo ile yap.

13. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.Peki ben bu programı bundan böyle hep bu şekilde mi yapacağım yoksa belli bir zaman sonra değişmesi mi lazım?Birde ben sadece gögüs değil bacak,kol,omuz ve sırt hareketlerini de yoğunluk olarak buna benzer çalışıyorum.Anladığım kadarıyla onrdada temel hareketlerin dışında fazla yıkım yapmamam gerek.

14. Guest

Guest Guest

Decline demek baş aşağı ayaklar yukarı olacak şekilde demek. Ayrıca çoğu kimse bunu sadece alt göğüs olarak bilse de aslında alt göğüs ağırlıklı olarak neredyse göğsün tamamını çalıştırıyor. En fazla kas telciği decline press hareketinde aktive oluyor. Eğer göğsüm şekillenmiyor. Orta kısımlar boş kalıyor diyorsanız, mutlaka ya halterle yada dambılla decline press yapmalısınız.
    Ayrıca açılı dips hareketi alt göğsü gerçekten iyi vuruyor. Göğsün dış kısmında hoş kıvrımlar yaratıyor.

15. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    abi ben şu ana kadar kimsenin hacim için decline yaptığını/tavsiye ettiğini görmedim, duymadım. decline press ın olmadığı salon bile gördüm.

16. dorianyates

dorianyates Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24
    Merhaba!! foruma yeni üye oldum, 2 senedir body yapıyorum.Benim göğüs programım üst göğüs 12 10 8 6, yatarak dambıl pres 4*10 8, göğüs açma 3*8, göğüs toplama 3*8, deli333 dediğine bende katılıyorum alt göğüs göğüsün uzamasını engeller kesme yapar bence kesmeyi iyi bir yapıyı sağladıktan sonra yapmak..

17. dorianyates

dorianyates Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24
    Topic ile alakalı bişeyler yazayım dedim :) biseps en sevdiğim kas bölgesi, balçık haliyle soğuk 43cm, sıcak 44cm, definasyonlu 40 falan olur herhalde :) 2 senedir body yapıyorum.boy:1.83cm kilom:96kg

18. vagabond

vagabond Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    01/09/2004 itibari ile işsiz
    Yer:
    istanbul
    bende geçen sene 6 ay yaptım 40 cm ye ulaştım sonra geçen martta sol koldan ciddi bir ameliyat oldum(BB değil halı saha maçı yüzünden) 2 ay alçıda 35 e düştü haziran basından bu yana 9 cm aldı şu an 44 cm.

19. mezarcı

mezarcı Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    20
    Yer:
    İZMİR
    benim kol 34 çalışınca 35.5 oluyor.ben 70 kiloyum.4 aydır spor yapmıyorum nasıl¿

20. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Sein kol 36 değilmiydi ya? Ulan 4 ayda çok feci çkmüşsün.

Sayfayı Paylaş