Kiloluyum Her Gün Cardio Mu Bir Gün Cardio Bir Gün Ağırlık Mı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yuufuk tarafından 6 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Kiloluyum Her Gün Cardio Mu Bir Gün Cardio Bir Gün Ağırlık Mı

1. Uygun Kiloya Düşene Kadar Cardio Çalış

75,0%
  2. Bir Gün Ağırlık Bir Gün Cardio Çalış

25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yuufuk

yuufuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamunaleyküm, merhaba arkadaşlar.

1.71 boyum - 83 kiloyum, 19 yaşındayım.

Son 1 senede oturarak çalışmaktan çok hızlı kilo aldım. Çok fazla çikolata tükettiğim için koca da bir göbek oluştu. Bunun vücuduma ihanet olduğunu düşünerek spora başladım. Hoca bana program verdi çeşitli aletlerle 20 kiloluk ağırlıklar yazdı. 1,5 aydır düzenli uyguluyorum. 1,5 ayda 85 kilodan 83'e düşebildim. 1,5 ayda 2 kilo vermek bana yaptığım sporu yanlış yaptığım fikrini verdi. Spor salonundaki hocaları tanımıyorum, pek ilgisiz bir yer, bu yüzden güvenemiyorum da. Forumdan edindiğim bilgilerle ekmek, tuz, çikolata ve şeker artık kullanmıyorum. Sizden yardım, tecrübelilerden fikir almak istiyorum.

Lakin ben forumdan da öğrendiklerim ile "günde 2 idman cardio" yapmayı düşündüm.
    Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez spor salonuna gidip sadece cardio ile çalışıp önce fazlalıklarımdan kurtulup fit kiloma düşünce ağırlığın altına girmeliyim diye nacizane düşündüm.

Acaba düşüncem ne kadar yanlış ne kadar doğru? Sizce hocamın dediği gibi bir gün cardio bir gün ağırlık mı çalışmalıyım?

Teşekkür ederim, yuufuk...

2. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Günde iki kere spor yapma imkanın varsa sabah aç karına kardio yap. Akşam ise ağırlık antrenmanı 5-6 haftada yağ oranınındaki azalmayı ve kas oranındaki artışı gözlemleyebilirsin.

3. bunny58

bunny58 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    43
    Ascomycetes a katılıyorum. İmkanın varsa günde çift idman yapabilirsin. Yada 40-50 dakikalık sert bir ağırlık idmanı üzerine 25-30 dakika kardiyo yapabilirsin haftaa 3 gün.

4. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Sabah yapabilirsin kardiyoyu karınla yaparsan daha yararlı olur

Sayfayı Paylaş