Kilo vermeye yönelik antrenman programı yardımı.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Avocat tarafından 21 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Avocat

Avocat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba, ben fitnessa başlamayı düşünüyorum ama antrenmanı nasıl yapacağım konusunda çok kararsızım bunun için sizden yardım istemek zorunda kaldım. Lütfen önce araştırma yapsaydın bir ton yazı var demeyin zaten bu kadar çok yorum olması kafamı karıştırdı. Küçük bir ilçede yaşadığım için ve spor salonunda da hoca olmadığı için sizlere danışmak istedim. Öncelikle amacım kilo vermek. Daha önceden 3 aylık bir fitness geçmişim var ancak bu süreç benim için verimsiz geçti diyebilirim. Bu sürede sayısal anlamda kilo veremedim. Kas kütlesinde gözle görülür bir artış oldu ama dediğim gibi amacım kilo vermek olduğu için bu beni tatmin etmedi ve sporu maalesef bıraktım. Yeniden başlamayı düşünüyorum ama aynı hataları yapmak istemiyorum. Dediğim gibi amacım kilo vermek ve hangi antrenmanları yapmam gerektiği konusunda kararsızım. Kardiyonun çok önemli olduğunu biliyorum, önce kardiyo ardından ağırlık antrenmanı yapmak çok zor oluyordu. Bu yüzden bir gün kardiyo bir gün ağırlık şeklinde ilerlesem nasıl olur? Ya da farklı fikirleriyle yardımcı olabilecek kişiler varsa çok sevinirim.

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kilo vermek için sadece hareket değil beslenme de önemli. Öncelikle alman gereken kalori ve makroları hesaplayıp takip etmen lazım.

Avocat bunu beğendi.
  3. Avocat

Avocat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet, beslenme programı için diyetisyene gitmeyi düşünüyorum ama antreman konusunda kararsızım.

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Haftada kaç gün spora ayıracağın önemli, çünkü her kas grubunu haftada en az 2 defa çalıştırmak lazım.

Avocat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş