Kilo Vermek İstiyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CiCiS tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. CiCiS

CiCiS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye / Antalya
    Merhaba Arkadaşlar,
    Kilo Verebilmem İçin Önerebileceğiniz Kür Veya Başka Bir Yöntem Var mı Önerebilirseniz Çok Sevinirim. :)

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Kürden kastınız nedir? detoks karışımlarını vs mi kastediyorsunuz ?
    Ağırlık kaybı için önerebileceğimiz böyle kürler yok maalesef ama öneri niteliğinde bir kaç şey söylenebilir.
    Örneğin;
    1- Porsiyon kontrolü yapabilirsiniz. Küçük tabaklarda tüketeceğiniz hacimli besinler zihinsel olarak sizi etkileyecektir.
    2- Az az sık sık yemelisiniz.
    3- Mutlaka ara öğünlere yer vermelisiniz.
    4- Basit şeker içeren gıdaların tüketimini mümkün olduğunca azaltabilirsiniz.
    5- Fast food tarzı beslenme tarzından uzak durabilir ve dışarda yemek yiyorsanız daha sağlıklı tercihler yapabilirsiniz.
    6- Günde 10.000 adım atabilirsiniz.
    7- Sabahları 1 bardak ılık su tüketebilirsiniz. İsteğinize göre içine çubuk tarçın, limon ekleyerek aroma katabilirsiniz.
    8- Günde en az 2L su tüketmelisiniz.
    9- Kafein içeren şekersiz kahve tüketebilirsiniz. (200 mg kafeinin enerji harcamasını 100 kalori artırdığı bulunmuştur.)
    Listeyi daha fazla uzatmak mümkün ama bunlar herkese söylenebilecek genel öneriler. Kan parametreleriniz, kilonuz, boyunuz vs bilinmeden kişiye yönelik öneri verilemez. Eğer herhangi bir tiroid rahatsızlığınız ya da kilo vermenizi engelleyen tıbbi bir durum söz konusu değil ise boya göre ağırlığınız(beden kütle indeksi) hesaplanıp değerlendirilir ve kilonuz fazla ise 3-5 günlük besin tüketim kaydı alınır. Tükettiğiniz besinler, yaptığınız hatalar, alışkanlıklarınız saptanır ve buna uygun öneri verilir :)

3. CiCiS

CiCiS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye / Antalya
    Anlıyorum Genelde Çayı Şekersiz İçemiyorum ve Günde Su Tüketimim Çok Fazla ve Bir Kaç Kilo Daha Vermek İstiyorum

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    "Su tüketimim fazla" ifadesinden kastınız nedir? Genel öneri bayanlar için 2 litre, spor yapan bayanlar için 2.7 litre şeklinde. 5-6 litre ve bunu aşan tüketimlere su tüketiminin fazla olması deriz ki bu da su zehirlenmesi ile sonuçlanabilir. Boyunuzu ve kilonuzu söylerseniz daha iyi yorum yapılabilir

5. CiCiS

CiCiS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye / Antalya
    Boyum 172 Kilom 43 ve 3 4 Litre Yakın Su Tüketiyorum Örneğin Yemek Yerken Yemekten Önce Yemek Arası Su İçmessem Midemde Bir Ağrı Hissediyorum

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Beden kütle indeksiniz 14.5 yani kaşektik zayıfsınız.( BKI 18.5-20 kabul edilebilir, 20-24.9 ideal). Daha açık ifade etmek gerekirse hastalık derecesinde zayıfsınız. Yediklerinizi kusarak çıkarma, diüretik kullanma veya yedikten sonra pişman olup sonraki öğün hiç yemek yememe gibi alışkanlıklarınız var mı?

7. CiCiS

CiCiS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye / Antalya
    Şu Şekilde Takıntım Var Örnek Bugün Elma Yediysem O Gün Meyve Yemiyorum veya Ogün Cikolata Yediysem 1 Hafta Yemiyorum Ama Belimin Biraz Daha İncelmesini İstiyorum ve Uykum Çok Düzensiz Kusma Olarakta Yemek Arası veya Sonrası Su İçmessem Yediklerimi Çıkarıyorum

8. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    İlginç bir durum. 1.72 boyun var 43 kilo olduğundan şikayetçi isen kesinlikle bir desteğe ihtiyacın olduğunu söylemeliyim.

9. CiCiS

CiCiS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye / Antalya
    Yani Şu Şekilde 1 Kaç Kilo Daha Verip Aynı Kilomda Stabil Kalmak İstiyorum Bunun İçin Ne Yapmalıyım Yemeğe Başlarsam Çok Hızlı Kilo Alıyorum

10. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Bunların yanlış olduğunu düşünmüyor musun peki? Yineliyorum ama Dünya Sağlık Örgütünün beden kütle indeksi derecelendirmesine göre hastalık derecesinde zayıfsınız ve kilo almanız gerekiyor. Boy ve kilonuzu söyleyip zayıflamak istediğinizi söylediğinizde anorektik eğiliminizin olduğunu anlamıştım. Anoreksiya nevroza eğiliminiz var. En kısa zamanda hastaneye gitmeniz, psikolog-diyetisyen-doktor tarafından tedavi görmeniz gerekiyor.

11. CiCiS

CiCiS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye / Antalya
    Teşekkür Ederim

12. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Rica ederim. Bunu bu şekilde doğrudan söylemek istemezdim. Yanlış yorum yapan kişiler olabilir veya ağırlığın normal diyenler olabilir diye doğrudan söyledim. Çünkü anoreksiyalı bireylerde görülen odaklanamama ve ikna olmama davranışlarınız mevcut olabilir. Bir diyetisyene gitseniz o daha yapıcı söyleyebilirdi bunu ancak forumlarda doğrudan söylemek gerekiyor. Bir diyetisyen ile görüşürseniz o sizi ikna edecek ve gerekli yerlere yönlendirmelerde bulunacaktır. Umarım ikna olur ağırlığınızı uygun aralıklara ulaştırırsınız :)

CiCiS bunu beğendi.
  13. Batıni

Batıni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Anam git daha zayıflama ilk okul çocukları o kiloda:)
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ağustos 2016 ---
    Resimde ki kız sen isen gayet hoşsun ayrıca

CiCiS bunu beğendi.
  14. Muhammet Karameşe

Muhammet Karameşe Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Managament Trainee MT
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    - Az , sık sık ufak pors yemek yemek yada öğün almak
    - Sabah kahv ekmeği bırak , bırak kaliteli korbon.tüket mesela yulaf yanında muz+2 yumurta gibi son derece kafi dir ..
    - Akşam da karb minimum sev almaya bak çünkü asla aldıgını gün içinde oldugu gibi yakamayacaksın , yedikten en az 2 saat sonra uyu ..
    - Su bu işin olmazsa olması,kafein gibi ..

15. CiCiS

CiCiS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye / Antalya
    Teşekkür Ediyorum

Sayfayı Paylaş