Kilo almam durdu yardım!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emrgkkya333 tarafından 12 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. emrgkkya333

emrgkkya333 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    52 den 65 olmus bulunmaktayim hedefim 70 kg boy 175 3100 cal felan aliyorum gunde zar zor oda hani stune cikmam mumkun degil onu bile oyle zor aliyorum 1 bardak tiskine tskine zeytinyagi iciyorum gerisini kaliteli besinlerden aliyorum artik yumurta gormekten bikmis durumdayim bi yardim edermisiniz

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kalorisi yüksek başka besinlere yönelebilirsin. kuruyemişler mesela , fıstığın 100 gramında 585 kalori var ki yemesi kolay ve ucuzdur.

3. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Cidden merak ettim 1 bardak zeytin yağı zaten 1000kalori gibi birşey. kaldı sana 2100 kalori sabah 5 yumurta + 100gr yulaf yanına süt içsen kaldı sana 1000 kalori. Eee sende insansın dimi 1 kahvaltıyla durulmaz bide akşam yemegi çaksan 200gr tavuk ve kaloriyi tamamloıyacak kadar pilav. Yani o kadar zor olmasa gerek ama 1bardak zeytin yağı içmek ne kadar dogru bilmiyorum 1 bardak zeytin yagında 100gr yag var. Ne kadar saglıklı olsada onu içince miden ne hale girer vücudunu nasıl etkiler hiç bilmiyorum. Eğer bir sakıncası yoksa bende içerim kafadan 1000kalori 30saniyede

4. emrgkkya333

emrgkkya333 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum 2 yumurta yiyorum zaten yumurtadan nefret ederim 2 taneyi cok zor yiyorum bide saat 6 olunca iyice zorlasiyo kac kere kustum biliyonmu yerken gercekten ayni seyleri 5 aydir yemekten oyle bi biktim ki artik cok zorlasiyo yemesi soslar felan deniyorum ama yine olmuyo istahim kapandi sanirim zeytin yagida hergun icilmiyo artik napsam bilemedim hani 3100 cal ile kilo alamiyorum artik bunu 3400 3500 yapsam onuda hic yiyemicem nolcak bilmiyorum

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hergun ayni seyleri yemek cok sacma. Eger maddi durumun varsa habire yeni seyler dene birgun balik birgun tavuk birgun hindi birgun kirmizi et. Ve bunlarida kendi iclerinde cesitlendirebilirsin. Mesela brigun tavuklu sebzeli bir yemek yapip birgun tavuk izgara yapabilirsin. Onun disinda bence 1 gunde yuksek kaloriyi tamamlamak icinn sabahlari yuksek kalori almak gerekiyor. Ben her sabah 100gr yulaf 500ml sut 20gr cevizi ve 1 muzu shake yapip iciyorum. Bunun icine vanilyali protein tozu lezzetli olabilir. Yumurtayida hic sevmiyorum dedin. Ama en azindan 2 tane yiyormussun. Tereyagli yumurta yapmayi dene veya menemen yani bu ikisi cok lezzetli geliyor bana onun disinda haslama yumurtanin nedense bana hacmi cok buyuk geliyor ve yavas yiyorum o yuzden haslama yumurta benim tercihim degil ama bazen bu dediklerimden sıkılım haslama yumurta yiyorum. Karbonhidrat olarak bircok secenek var bence makarna , esmer makarna , pirinic , esmer pirinc , bulgur , yulaf , tam tahilli ekmek ve turevleri ve aklima gelmeyen baska seylerde vardir. Tabi bunlarin yanindada meyve ve sebze tuketmelisin. Yapmak gereken tek sey zamaninda yemek. Simdi belki sorarsin kendi kendine bu tanimadigim kisi bana anlatiyor bunlari acaba kendi yapabiliyormu diye. Dogru soylemek gerekirse bende 4 4luk yapamiyorum. Bununda en buyuk sebebi gec yatip erken kalkmam beni alt uat ediyor bende bu soruna cozum bulursam cok daha iyi gelisim sergileyebilirim sanirim.

6. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    1 su bardağı zeytin yağı + 1 paket 100 gram fıstık = en az 1500 kalori. 3000 kalori alıyorum dedin, zeytinyağı ve fıstığın üstüne 2000 kalori daha alırsan kilo alımın devam eder. Her ay veya 2 ayda bir 100 gram arttır yediklerini. Çok çok sıkıldıysan tamamlayamadıysan o günlük ihtiyacını fast fooda yönel. Ne kadar sağlıksız olsa da fast foodlar harika kalori depolarıdır

7. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Merak ettigim sey 100gr fistik ve 1bardak zeytin yagini 1 gunde tuketmek ne kadar dogru ?

8. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    dostum makrolarını tamamlamana baglı hepsını yağdan almana gerek yok kılon kadar alsan yeter karbı yukselt proteini yükselt kalori ihtiyacı için

9. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Iste kaloriyi tamamlamak icinde pratik hemen mideye gidebilcek ve kalorisi yuksek bisey ariyor insan tamamlamak icin acigi

10. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada kaç gün antreman yapıyorsunuz ? Ayrıca yaş kaç . Almanız gereken kalori birçok parametreye bağlı . Ayrıca bazal metobolizma hızınızı biliyor musunuz ? 24 yaş 66 kilo haftada 4 gün antreman yapan birinin kilo kaybı yaşamaması için alması gereken kalori 2,400 kalori civari . Siz kas kazanımı için 500 kalori ekstra alsanız hemen hemen 3000 kalorilik bir beslenme planı izlemeniz gerekiyor. Kas kazanımı için optimum almanız gereken miktarlar aşağıdadır. Siz sadece 1000 kaloriyi zeytinyağı ile alıyorsunuz bence çok fazla ve uzun süre sürdürülebilir bir beslenme değil . Bu sporda kesinlikle sürdürülebilirlik önemli , siz bir hafta kendi beslenme planınız ile beslenip , geri kalan zamanlarda uymuyorsanız kilo alamazsınız tabi ki .Aşağıda sadece almanız gereken kalori ve besin miktarlarını belirttim .Sevdiğiniz ve yediğiniz şeylere göre neler yiyeceğinizi kendiniz belirlemelisiniz.

126 gr protein - 504 kal
    75 gr yağ - 675 kalori
    450 gr karb . - 1825 kalori
    42 gr lif

Sayfayı Paylaş