KILO ALMAK ISTIYORUM

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DEXTER JACKSON tarafından 4 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    mrb

Her öğününe makarna-pilav-patates üçlüsünden birini ekle.Hatta makarna-pilav-pataes püresi kürü yaparsan acaip lezzetli oluyor ;) ,Ayrıca o sütü yarım yağlı al yoksa ishal olursun ;) :) aldığın gibi çıkartırsın :cry: Yemeklerin yanında yoğurtu ekle.Sabah kahvaltısında meyve suyu iç,Bunların yanında birde gainer alırsan tam süper olucak :)
    Sana kolay gelsin.Etkilerini tam olarak bir 15 gün içerisinde hissedersin ;)

2. vedat

vedat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ankara
    aslında doğru söylüyorsun futbolcular da maça çıkmadan bi kaç saat önce makarna yiyorlarmış bayağı enerji sağlıyor ve sindirimi kolay ama benim böyle bi fırsatım olmuyor işyerinde ne çıkarsa onu yiyiroum meyve değil de meyve suyu çok içiyorum genelde kayısı ve portakal suyu malum kış aylarındayız c vitaminini eksik etmiyorum ilgiize teşekkürler inşallah kilo alırım yaw

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    dostum kilo almak istiyorsan tek basit kural yaktıgından fazlasını tüketeceksin..

makarna yeme fırsatım yok ve ne cıkarsa onu yiyorum diyorsun.. o zaman ne çıkıyorsa 2 mislini ye..
    ve her ne kadar kilo almak istesende alacagın kalorilerin kaliteli olmasına özen göster ki alacagın kilolar çirkin bir görüntüyla yaga dönüşmesin.. bu yüzden sana yaglı saglıksız pilavlar, kızartmalar yerine saglıklı yagsız tuzsuz makarna ya da lapa pilav yemeni öneriyoruz.. ancak normal bir insanın yediginin 2 mislini ye ki onlarla aradanda olan kilo farkını saglıklı bir şekilde kapayabilesin..

kolay gelsin

4. maritory

maritory Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    weider all star gibi ürünlerin sağlık bakanlığından onayı var mı? çok önemli arkadaşlar. bu konuda bilginiz varmı?

5. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Weider ve Allstarin var tabide ama hatirlatayim bunlar bir kere onaylaniyor ve her zaman kontrol olmuyor :( Allstarin eski ortagi zamaninda allstari kötü yapmisti ve ürün icinden yabanci madde bulunmustu. Simdiki basindaki adam saglam. Kontrolu bilmiyorumda benim tanidigim supplementci bir adam bana senede bir kere saglik bakanliginin izniyle yapilan testlerden onay belgesi aldigini söylemisti. Allstar amerikada kontroller biraz karisik :D Avrupada almanyada üretiliyor allstar. kontrolde almanyada yapiliyor.

6. maritory

maritory Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama sağlık bakanlığı izni yok .. yan etkilerinden tırsıyorum.kullanıyodum bi tanıdık kanıma girdi.çok zararlı fln diye. bende şimdi ortada kaldım. sağlık bakanlığı onaylı ürünler hakkındada bilgim yok. yan etkiler içinde herkes farklı şeyler söylemiş. bu all star markası amerikada iyi bir markamı bunu bilen varmı?

7. maritory

maritory Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ürünün hiç bir yerinde yazmıyor sağlık bakanlığı onayı :(

8. Animosity

Animosity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    muğla
    maritory' i anlıyabiliyorum. boyumla orantılandığında zayıf kalıyorum. (180cm'ye 60 kilo). kendime göre çok yemek yiyordum (günde iki öğün) ama bir türlü kilo alamıyorum diye yakınıyordum. artık bu işi ciddiye aldım ve 1 haftadır spor salonuna gidiyorum. internetten baya ciddi bir araştırma yaptım. vücut geliştirme, beslenme, kilo almak üzerine girmediğim site okumadığım makale kalmadı. spor salonundaki hoca ile de baya konuştuk. kanımca ortaya çıkan sonuç benim gibi zayıf ve kilo alarak bu spora devam etmek isteyenler için :
    sık ve günde 6 öğün kadar yemek
    Süt Grubu : 4 bardak süt, peynirler, yoğurt
    Et Grubu : Dana ve koyun etleri, kümes hayvanları, balık, kuru fasulye, nohut,mercimek,fındık,ceviz.Günde üç veya daha fazla tabak (Büyük ve zengin bir tabak ve et miktarı da en az 200 gr.)
    Sebzeler : Koyu yeşil, açık yeşil, sarı sebzeler, patates (Günde üç veya daha fazla tabak)
    Meyveler : Narenciye, elma, domates vb. (Günde üç veya daha fazla)
    Ekmek, tahıl ve hububat : Ekmek, makarna, pilav (Günde üç veya daha fazla tabak)
    eğer yanlış öğrenmişsem de düzeltirseniz sevinirim.
    ve enson şunu eklemek isterimki spora başlamadan önce 1 hafta bu tablodakileri düzenli olarak yemeye çalıştım(bazen psikololjik olarak öğünleri abarttım) ve 2 haftada 1 kilo aldım. acaba bu mantıklımıdır? birde protein tozları ve karbonhidrat tozları kimyasal özellik içerirmi?

9. vedat

vedat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ankara
    animosity ben de senin gibi kilo almaya çalışanlardanım. body yapmaya başlayalı 22 gün oldu ve 3 kilo aldım daha önce kilo almayı başaramamaıştım açıkcası hep evlenince kilo alırsın diyorlardı hep ben de bunun üstüne insan evlenince niye kilo alır diye araştırmaya başladım ve sonuçta insan cinsel ilişkiye girdiğinde testeteron hormonu salgılıyor bu yüzden kilo alıyormuş bunun üzerine testesteron hormonunu artıran başka ne olabilir diye araştırmaya başladım ve body yapmanın da aynı etkiyi yaptığını öğrendim ve body yapmaya başladım eminim sen de kilo alırsın canını sıkma bb zaten iştahı açıyor ilk üç ay ekstra protein tozu felan kullanmanın pek işe yaramadığı söyleniyor bolca yemekten(protein yönünden zengin gıdalar ağırlıkta olmalı) başka bişey yapmana gerek yok bakalım inşallah kilo alırız

10. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet beyler böyle devam edin ;) Bence siz protein tozu yerine gainer kullansanız daha faydalı olur,,
    Bende bir zamanlar 183 boyunda 60 kg birirydim.Ama şimdi 79 kg yım.Önemli olan devamlılık.Ayrıca vedat çok güzel anlatmışsın ;)

11. vedat

vedat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ankara
    herşey kilo almak için

tşkler ne öğrendiysem sizlerden öğrendim fiyat performans açısından en iyi gainer nedr acaba tavsiyede bulunabilir misin?

12. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    fiyat ve performan bakımından ülke koşullarımızda sana hardline progainer ı öneririm.,,
    eğer maddi durum iyiyse gainfast,,all star gain tech önerim ama bunlarla hardline progainer arasında öyle büyük bir fark yok. ;)
    All star a vericeğin parayla üstüne azıcık daha katarak hardline progainer 4,5 kg olanını alabilirsin.,, :arrow:
    Günde 2 porsiyon kullansan sana kafadan 2000 KALORİ kazandırır :) .Geriye sadece düzenli beslenme kalıyorr.. ;)
    Günde 5000 kalori alsan kısa zamanda iyi kilo alırsın,,ayrıca ilerleyen zamanlarda gainer ile beraber creatin ve aakg kullanabilirsin.Saf yağsız kas kütlesi için :)
    Ayrıca;
    -kalori hesaplama işini iyice bir kavra.Mesela bir hesap yapalım ;) ,,
    Günde 2 porsiyon progainer+yumurta,süt,ayran,ve her türlü et.Bunlar sana kaliteli kas kazandırır.,,Mesela kalorisi yüksek diye çikolata v.b.. şeyler yersen boş kg almış olursun ;)
    Progainerı eğer durum müsaitse Hardline TKM ve yine Hardline AAKG ile kombine edersen güzel olur,,harbi olur,,boş olmaz ;) ...
    Ama body başlayalı 22 gün olmuş olduğu için bu kombineyi hemen yapma :!: ,,biraz kg al sonra yap ;)
    -Ayrıca 1 litre süt=500 kalori,,1kg yoğurt=800 kalori.....
    bunları gün içine yayarak ye iç ikisi kafadan 1200 kalori,,,ama dikkat :!: sütü yarım yağlı iç yoksa ishal olur tuvalettrn çıkamazsın :?

sana başarılar

kg alma konusunda bilmişliğim var :idea: ,,sana yardım edebilirsem ne mutlu bana :) ...Çünkü bir zamanlar bende zayıftım ve supplesiz çok kısa zamanda kaliteli kg aldım...
    çevremdeki insanlara verdiğim önerilere olumlu tepkiler geliyor...inşallah bunlardan biride sen olursun ;)

13. vedat

vedat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ankara
    teşekkürler yardımınların için

akçakaya çok sağol dediklerini aynen yapacağım şu an elime yeğenimin içmediği pediasure adında ek gıda ürünü geçti beslenme yetersizliği olan 1-10 yaş arası çocuklarda kullanııyormuş :lol: alışkanlık oldu hemen protein ve karbonhidrat değerlerine baktım bayağı iyi ve bir sürü de vitamin içeriyor i
    100 gramında 491 kcal enerji 14,8 gr protein 52,6 gr karbonhidrat ve 14 çeşit vitamin ve mineral içeriyor gerçekten güzel bir ürüne benziyor geçen sene 400gr ı 15 milyona alınmış gece yatarken içiyorum bunu bitirir bitirmez bahsettiğin ürünlerden alcam

14. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    mrb

evet o da olabilir ama;
    yağ oranı fazla olduğundan ir müddet sonra yağlanma başlar...
    yani bizim istediğimiz seksi vücut olmaz ;)
    ama bir paketten o kadar yağlanma olmaz kullan..sonra gainer al,,daha kaliteli protein karbonhidrat+creatin+glutamin....Tabi bunlar progainer için geçerli ;)
    Bir ara bende ülker herp baby kullanmıştım. :D
    1 paket 200 gr:
    900 kalori falan filan.Ama sadece gainera param olmadığım zamanlar kullandım ;)

15. CcAn

CcAn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.72 boyunda 53 kiloyum bu iyi mi sizce? kilo almam gerekir mi ( bu arada iri kemikliyim)

16. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bence evet

Ben 1.73 boyundayım snn kadar boyum var ..60 kg yim ...ama bana çok az geliyor. kendimi daha zayıf hissediyorum... kemiklerim iri olduğundan 60 kg yim... bana göre benim kemiklerimin taşıma kapasitesi çok daha fazla ne bileyim 70 kg felan çok uygun.....

17. wing_chun

wing_chun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sLm abilerm 14 yaşındaym benm de kilo alma problemim wardı sumocuların yöntemlerini uyguladım yani gündüz yatıp aksam yatana kadar yemek çünkü gündüz metabolizma dha hızlı çalısıyormuş bi de keçi boynuzu pekmezini öneririm yemekten sonra 1 kaşık kilo almaya çok yardımcı oluyor şimdi 60 kg ye ulastım 1 ayda herkese başarılar dilerim....

18. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar uzağa gitmene gerek yoktu yağlı güreşçilere baksaydın :) en azından sağlam görünümlü bi vucud için beslenirdin.

19. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Cok yardımcı oldun artık tam bır sumo olabılecegız..:D

20. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri: