Kilo almak istiyorum fakat...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BlueTix tarafından 23 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar geçen sene 2 ay spora gidebildim kendi maddi imkanlarımla sonra ailemden destek çıkmalarını bekledim ama çıkmadılar ve sporu bırakmak zorunda kaldım.Hafta içi okul dolayısıyla günde 3 öğün yemek yiyebiliyordum haftasonu ise günde 2 öğün.İkiside emekli olduğu için benim yemek programımdaki yemekleri alamadılar.Zaten annemde bipolar hastası olduğu için evde yemek yapmıyor akşamları gelip babam yapıyor.Ben yemek yapmayı bilmiyorum.
    Bu sene lise 4 e geçtim yani 1 sene sonrasında üniversiteye geçeceğim.Her ay staj parası olarak 300 tl alacağım ancak aklımda bilgisayar almak gibi bir fikir varken opsiyon olarak kendimi spora verip kilo almayı da düşünüyorum ancak 300 tl nin yeterli gelip gelmeyeceğini bilmiyorum.Cidden bıktım ya bacaklarım falan incecik giydiğim hiçbir pantolon yakışmıyor,kollarım incecik omuzlar güzel dursada kollar max çubuğu gibi aynı.boyum 1.83 kilo 66.Geçen sene 2 ay spora gitiğimde şu ölçüleri alıp kaydetmiştik.
    başlangıç omuz 105 kol 28 göğüs 88 bel ?
    2.ay omuz 113 kol 31 göğüs 93 bel 78
    Arkadaşlar ne yapsam bilmiyorum ya eğer boşa emekleyeceksem bu spora tekrar başlayıp paramı yakmak istemiyorum.Acaba spora tekrar başlayıp aynı yemek düzeniyle 1 senede ne kadar gelişebilirim?Sanki 2 ay gitmeme rağmen ve beslenmeye dikkat etmememe rağmen iyi gelişim var gibi geldi.Ne yapayım edeyim arkadaşlarım abilerim lütfen yardım edin.

2. mrage

mrage Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    1 yılda düzgün beslenme ve iyi Antreman ile çok çok iyi gelişirsin.
    Senin yerinde olsam 300 tl'ye yulaf ezmesi,tavuk göğüsü,makarna,lor peyniri,süt ve yumurta alırdım bu ürünler hem ucuz hemde protein açısından çok zengindir.

3. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Peki 1 yılda düzgün beslenme ve antrenmanla ortalama kaç kilo alabilirim?

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Bu tamamen alacagin toplam kalori ile ilgili, kimse net su kadar alirsin diyemez, ama duzgun bir planlama ile yani alinan kilonun mumkun oldugunca az yaglanarak yapildigini varsayarsak en az 12 kilo alman lazim bir yilda, tabi bunun altinda veya ustunde olabilecek rakamlari etkileyecek cok fazla degisken var.

Sic Semper Tyrannis

5. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Sağolun hocam açıkçası çok kararsızım işin spor yapma kısmında hiçbir sıkıntım yok ama yemek yeme konusundaki disiplinsizliğim beni korkutuyor.Ayrıca sabahları yemek yiyemiyorum nedense karnım ağrıyor.

6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bu bir surec, zamanla alisacaksiniz, bu surecte beslenme ve dinlenme aliskanliklariniz yapacaginiz her cesit antrenmandan daha onemli emeginizin karsiligini alabilmeniz adina...kendinize kisa vadeli hedefler koymayin, su an icin sabah kahvaltiyi kalkar kalkmaz yapamiyorsaniz zorlamayin kendinizi, antrenman saatlerini duzgun planladiktan sonra onemli olan gun icerisindeki toplam kalori ve makrolar yani neyden (protein-karbonhidrat-yag-lif) ne kadar aldiginiz.

Sic Semper Tyrannis

7. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    hocam bende arkadaş ile benzer bir durumdayım ama nasıl çalışmam gerektiği konusunda bilgim eksik... şuan flexor un evde dumbell ile çalışma programını uyguluyorum ayarlanabilir dumbell var fakat 4kg ağırlık ile başladım 3set 8 tekrar şeklinde yapıyorum.. bu yanlış mı ? bazı yerlerde zayıfların fazla ağırlık ile az tekrar yapmaları gerektiğini okudum ama yeni başlayanlar için bir program bulamadım heryerde 4*5 5*5 şeklinde programlar buldum ama dumbell agırlıklarım nasıl olmalı karar veremedim.. bilginiz var ise yardımcı olabilir misiniz?

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Flexor'un programi baslangic asamasi icin uygun, kas hacmini artirmak icin 8-10 tekrar araliginda kalmanda yeterli su an icin..,burada onemli olan sey hareketlerin formlarini iyi idrak edip geregince yapman, belli bir sure sonra gelisimim devam edebilmesi icin tabiki 4kg size yetmeyecek ama bu evreye kadar duzgun bir beslenme ve antrenmanla evde bile olsa oldukca yol katedilebilir. O buldugunuz 5 tekrarli programlar muhtemelen guc antrenmani dedigimiz turden bunlarida yapmani gerekecek ancak su an icin kafanizi cok fazla bulandirmayin, az tekrar cok agirlik cok tekrar az agirlik gibi laflar artik tarihte kaldi, kas hacminiz kilo alimi ile dogru orantilidit yani hacim = kilo.

Sic Semper Tyrannis

9. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Tesekkur ederim hocam dediginiz gibi programa fazla takilmadan beslenme ve uyku duzenimi kurup bünyemi spora alistiracagim daha sonra ciddi bir program dusunecegim

Created By Loss bunu beğendi.
  10. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Abi günde 5-6 yumurta yemeye çalış beyazıyla zaten tanesi 30 kuruş. Sonra 4 tlye yarım kilo tavuk göğsü geliyor onu al oh mis protein ihtiyacının %75ini bunlardan karşılarsın geri kalanı da süt, nohut, fasulye vs. şeylerden alabilirsin birde muz tüketmeye çalış abi fındık fıstık yemeye çalış spora gidemediğin zamanlar evde şınav mekik ile formda kal abi gücünü artırırsın

11. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    yumurtanın kokusunu sevmiyorum en fazla 1 tane hadi zorlasam 2 tane haşlanmış yumurta yiyebilirim sabahları 5 6 taneyi nasıl yiyorsunuz bilmiyorum :D ve sanayide çalıştığım için inanın hiç vaktim olmuyor boş olan vakitlerim de öğlen yemeği ve akşam ara öğünü o kısımlarda şuan problem yaşamıyorum.. ama kahvaltı dediğim gibi yulaf + yumurta ya alışmam lazım .. kısa süre içerisinde de salona yazılmayı düşünüyorum evde imkanlar kısıtlı ve çalışma disiplini olmuyor.. teşekkürler yorumun için

12. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Beyler birde bende yağ çok az yağsızlıktan kaslar falan belli oluyor.Ben protein ağırlıklı yiyip kaslara hacim versem mi daha kilolu ve iri görünürüm yoksa karbonhidrat yiyerek mi?Nasıl bir beslenme programı izlemem gerek?Birde sabahları 5 yumurta ye diyen var sabah erken kalkınca nedense midem bulanıyor sadece 1 tane yumurta yiyebiliyorum ne ekmek yiyebiliyorum ne birşey içebiliyorum ne yapmalıyım?

13. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    sadece proteinle kaslara hacim veremezsin karbonhidrat alman gerekli.Yemek yiyemezsen hacim almayı unut zaten zorla biraz kendini oda olmadı kilo aldırıcı shake tarifleri vardır forumda onlardan yap iç

Bol şanslar :)

14. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ucuza beslenmek istiyorsan buyur konuyu inceleyebilirsin..https://www.bodyforumtr.com/threads/Öğrenci-işi-beslenme-rehberi-en-ucuz-nasıl-besleniriz.106998/ Yulaf ezmesi ye diyenlere katılmıyorum, yeme kardeşim, ama niye yeme? BAĞIRSAKLARIN YETERİ KADAR ÇALIŞIYORSA yeme.. zamanında banada yapıştırdılar her önüne gelen yulaf ezmesi sabah kahvaltıya koy diye, lifli olduğu için, zaten çalışan bağırsaklarım daha çok çalışmaya başlayıp daha çok büyük abdest ihtiyacı oldu ve daha çok su attım vücuttan malesef..

Sayfayı Paylaş