Kilo almak için spora başladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deliman tarafından 18 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. deliman

deliman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar 172 boy 55 kilo yaş 20 çok zayıfım bugün spor salonuna yazıldım hoca bana protein tozu önerdi ayrıca şu diyeti verdi.

kahvaltı 4 yumurta beyazı 1 patetes küçük
    ara öğün 150 grm tavuk göğsü 1 kase lapa pirinç
    öğle 4 yumurta beyazu 1 tabak yağsız yeşil salata
    İkindi 150 grm kırımızı et bir kase lapa piliç
    Akşam 150 grm tavuk göğsü yeşil salata

günde 2 adet mayhoş elma 2 3 lite su arkadaşlar benim bu etleri alacak durumum yok bunun harici tavsiyeleriniz varmı birde hardline progainer mi alayım toz olarak ilk başta yoksa protein tozumu teşekkür ederim şimdiden

2. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    başladığın gün direk en az 3 ay geçmesi lazım diye duymuştum bence alman mantıksız 3 aydan sonra al bence

3. asilcenk

asilcenk Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Tavuk etini alacak durumum yok demişsin ama diğer taraftan gainer veya protein tozu alayım diyorsun ?!?
    Amaö kilo almak ise Zeytinyağı ye, vücusunun yağada ihtiyacı var.
    Gainer, protein tozu alma, onun yerine git tavuk, yulaf ezmesi, yoğurt, süt, fındık, fıstık al.
    Supplement almak için en az 3-6 ay bekle, supplementler mucize besinler değildir, zamanında alamadığın öğünü doldurmak için kullanılır. Yani sen önce düzgün beslen sonra supplement düşün...

4. deliman

deliman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap için teşekkürler zaten protein değil karbonhidrat tozu olmayı düşünüyorum ilk başlarda kilo almak için. ZEytinyagı mı içeyim onu nasıl yicem ki. bu arada verdiğin program uygun mu killo almaya

5. asilcenk

asilcenk Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Gainer dediğim senin karbonhidrat tozu dediğin ile aynı şey zaten...
    Verdiğin programa baklagil ekle (fasulye, mercimek vb.), Zeytin yağını salataların üzerine, haşlanmış yumurtanın üzerine dökerek yiyebilirsin. Direk içme ishal yapabilir :)
    Peynir ve süt ekle, gece yatmadan 1 saat önce 1 bardak süt iç yada 100-150 gr lor peyniri ye. Yulaf ezmesini sabah kahvaltına ekleyebilirsin.
    3-6 aydan sonra gerekir ise protein tozu alırsın, gainer alacağına bu yazdıklarımı çok daha besleyii ve sağlıklı...
    Bol bol araştır ve bünyene en uygun beslenme şeklini kendin oluşturmaya çalış, her bünye farklıdır.

6. deliman

deliman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim birde gece yatmadan önce cici bebe yesem fayda edermi süt ile birlikte.

Sayfayı Paylaş