Kilo Almak İçin Bodye başladım yardım lütfen.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kyradin tarafından 14 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kyradin

Kyradin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler kısaca içinde olduğum durumdan bahsedeyim.20 yaşındayım boyum 1.83 ve kilom 53 idi , bir hafta önce doktora skalyozdan şüphelendiğim için gittim fakat hiçbir sorunum olmadığını sadece zayıf olduğum için sıkıntı olduğunu ve sırt kaslarımı geliştirmem gerektiğini söyledi ayrıca bir protein tozu alıp kullanmamıda ekledi.Bende ilk iş olarak Optimum Complete Protein adlı bir tozun bir aylığını aldım ve et,tavuk gögsü stoğumu yaptım ve ardından ilk gün spora gittim ve geldiğimde 5 gün hamlık ağrısı çektim ardından tekrar spora gittiğimde sırt çalıştırmam gereken ve genel olarak çoğu harekette fazlasıyla zorlandım çünki vücut ve kollar zayıf haliyle çoğu kişi için basit kaçan ağırlıklar bile beni cidden zorluyor mesela oturup kollar yardımı ile yukarıya kaldırdığımız hareket cidden kabusum oldu kalkmıyor alet , 5 kiloluk ağırlıkları tek elimle kaldırdığımda dahi kısa süre sonra çok büyük zorluklar çekiyorum acaba normal midir?
    Beslenmeye gelirsek genelde geç yattığım için haliyle geç kalkıyorum dolayısıyla kahvaltı faslını biraz geçmiş oluyorum uyanınca protein tozunu içip ardından 2 tabak yulaf yiyorum . Saat 2-3 gibi bir öğünde 400 gram tavuk gögüsü+bir tabak makarna yiyorum(yada antrenmandan sonra) ve gerisi doğaçlama gelişiyor.
    Şuana kadar antrenmanlarda çok çok fazla zorlanmama rağmen 3 kilo aldım ve vücut zayıf olduğu için ister istemez kas iskeleti ortaya çıktı gögüsler ortadan bir çizgiyle ayrıldı kollarım kalınlaştı , sırtım düzeliyor ve bunlar sadece 1 hafta içerisinde gerçekleşti. Gel gör ki antrenmanda bazı hareketleri desteksiz yapamasamda vücudum gelişiyor fakat bu hareketleri spor salonunda zorlanarak yapmam bazende son sette yapamamam cidden beni üzüyor acaba bu doğal mıdır? Önerileriniz varsa dinlemek isterim.

2. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Öncelikle ilk sorunu cevaplıyayım çok normal bir durum tabiki ilk başlarda oalcak böyle şeyler. 2. olarak uyandıktan sonra yulafın yanına daha zengin besinler tavsiye ederim. Mesela ben sabahları 3-4 yumurta (2-3 sarısıyla beraber geri kalanı sadece akı) buna yulaf kepeği karıştırıyorum. Yanında 100 gr civarı lor peynir. Varsa domates salatalık. Tabi bunları kesinlikle tuz katmıyorum. ardından da 200-300 gram civarı bazen dahada fazla yulaf ezmesi yiyiorum. Bence yediğin 400 gram tavuk göğsü bir öğün için çok. 200 gr idmandan önce 200 gram idmandan sonra yemen proteini ihtiyacını daha iyi karşılayacaktır benim bildiğim kadarıyla zayıf olduğn için bir öğünde oakdar protein ihtiyacın yok bölerek yemen daha yararlı oalcaktır. 3. sorun ise yaşadıkların bence gayet normal daha 1 hafta olmuş. Bu spor sabır işidir. Bu arada nacizane tavsiyem öğünlerinin arasına komplex karbonhidratlar eklemen mesela pilav (tercihim bulgur) yatmadan önce patates olabilir yada yulaf ezmesi. Günde 1-2 adet meyve ve bol sebze yemeni öneririm. Tabi bu benim nacizane tavsiyem. Kendim bu şekilde oldukça kilo aldım sağlıklı oalrak tabi. Antremanlarda da senden ricam telefonunu kapat çok önemli durum varsa sessize al. Kulaklık tak. Kimseyi kafana takma ve tüm hareketleri en az 5-8 tekrardan sonra zorlanabilecek kadar ağırlık tak.yani örneğin 7 de zorlan 8 de yanmaya başilasın. 9-10 zor olsun. 11-12 de artık yapamıcak duruma gel. Bu 12 tekrarlı bir set için söyleyebileceğim birşey. Ve sıkıştırmaları iyi yap bence. Zayıfım diye kafaya takma muhtemelen ektomorf bi vücüda sahipsin. SSabratmen lazım. eğer kas olarak kilo alırsan ve sabredersen beslenmene çok çok dikkat edersen muhteşem bi fiziğe sahip olabilirsin.

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş