Kilo Alma Problemi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 240p tarafından 24 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba dostlar 22 yaşımdayım 3 sene önce fitnesse başlayıp 5-6 ay devam ettim fazla kilolarımı verdim pek işin bilincinde değildim kas kazanamamıştım araya okul vs girdi bırakmak zorunda kaldım fakat şuan düzenli bir şekilde 1 yıldır devam ediyorum boyum 1.81 güncel kilom 78 güzel estetik bir vücuda sahibim fakat ben 85-90 kilolara çıkıp daha hacimli iri görünmek istiyorum ama neredeyse 3-4 aydır kilo pek alamıyorum 1-2 kilo anca alabildim kilom pek değişmiyor sağlıklı besinlerle kilo almaya çalışıyorum fakat olmuyor. Günlük yediğim öğünleri aşağıya yazıyorum aşırı yağlanmadan hazirana kadar 6-7 kilo alabileceğim bir beslenme tavsiyesi verirseniz sevinirim haziranda definasyona gireceğim.

Kahvaltı: 110 gram yulaf + 1 muz + 20 gr badem + 1.5 Bardak Süt + 1 tatlı kaşığı ballı shake
    4 yumurtalı Omlet
    1 adet kepekli ekmek üzerine fıstık ezmesi
    5-6 adet zeytin
    Kahvaltı ile birlikte günde 4 öğün yiyorum geri kalan öğünüm pişmemiş ağırlığı 500 gram pirinç 600 gram haşlama tavuk göğsü tüketiyorum. Bunları 3 er eşit parçaya bölüp antrenman öncesi antrenman sonrası ve akşam yemeğinde tüketiyorum beslenmem bu şekilde. Aşırı aktif bir hayatım yok okuldan eve evden okula gidiyorum. Haftada 5 gün spora gidiyorum split çalışıyorum.

2. wontas

wontas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Kilo alman için günlük yaktığın kaloriden fazla kalori alman gerekiyo biliyosundur. Kendine bir kalori miktarı belirledin mi belirlemediysen öncelikle onu yapmalısın , eğer zaten varsa ve alamıyorsan o kalori miktarını yavaş yavaş arttırmalısın örneğin 200 civarı arttır 1-2 hafta dene artış olmuyorsa daha da arttır alman gereken kaloriyi bulursun , iyi sporlar..

3. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kaloriyi arttırmam gerektiğini biliyorum sormak istediğimde bu zaten 500 gram pirinç beni neredeyse tıkıyor 1 öğün daha fazla yiyecek durumda olmuyorum o yüzden aşırı yağlandırmayacak nispeten zararsız diyebileceğimiz yüksek kalorili nasıl besinler tüketebilirim ara öğünlerde bu konuda tavsiye almak istiyorum.

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    esmer pirinç, tam buğday unuyla ev yapımı makarna, bulgur, siyah pirinç, ev yapımı tam buğday ekmeği, yulaf gibi gıdalar kompleks karb'dır. bunlar hem sağlıklı hem de kolay yağlandırmaz.

Sayfayı Paylaş