Kilo alma deneyimlerim ve genel önerilerim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Phil_Heath tarafından 5 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. app

app Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kullandığınız supplementlerin markaları nelerdir merak ediyorum bende düzenli olarak yeni başlayacağım bahsettiğiniz gibi 1.80 e 60 kiloyum bizim zayıf tiplere daha yatkın olan protein tozları varmıdır marka olarak tavsiyelerde bulunursanız sevinirim

2. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    whey protein olarak optimum , gainer olarak muscletech kombinlerini kullandım...
    zayıfa özel olarak gösterebileceğim herhangi bir marka yok sonuçta türlerine göre hepsi aynı ; kilo aldırıcı herkeste işe yaramaz ve kullanımı da oldukça zor ve mide bulandırıcı ancak whey , gainer (kilo aldırıcı) kombiniyle birlikte daha çok verim aldım şahsen ben kilo almada...

Son düzenleme: 6 Nisan 2012
  3. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bilgiler için teşekkür ederim benimde uyduğum kısımlar var içinde fakat bazı uymadığım kısımlarıda senin sayende tamamladım. Örneğin ekmek fazla tüketmemeye çalışırdım çünkü spor salonunda bu kaloriyi yakamayacağıma inanırdım. Bende başlayalı 3 ay oldu 61 kilodan 68 kiloya çıktım tekrardan teşekkürler.

4. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    öncelikle teşekkürler yardımcı olabildiysem...

ben de birtakım sabit kanıları değiştirmek için ve insanların akıllarındaki değişik birtakım yanılgıları ortaya çıkarmak amaçlı yazdım aslında bazı maddeleri ve bölümleri...
    şahsen bazı insanlar için kilo almanın zorluğunu bildiğimden farklı ama tehlikesiz olan yolların denenmesinden yanayım...

tebrik ederim gayet başarılı bir kilo alımı olmuş olayı çözmüşsünüz ve eşik enerjisini aşmışsınız devamı da gelir bu saatten sonra ...

5. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    antremandan sonra 250-300 gram ton balığında yaklaşık olarak 75 gr protein var,bunu tek seferde alman,aldığın proteinin yarısının yağ olarak vücudunda depolanmasını sağlar 2 tane ton balığı yeterlidir ki antreman sonrası whey de aldığını düşünürsek 1 tanesi dahi yeterlidir

6. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    senin dönemden belki 10 defa aynı şekilde geçtim.o yüzden sana uyarıda bulunmak istiyorum.şuan kendini saldığın takdirde tahmini 1 ay en fazla 1.5 ay içinde başladığın kiloya geri dööneceksin.benim ömrüm bu dönemi aşmaya çalışlmakla geçti.bir süre sonra tekrar başlayaıp tekrar 4-5 kilo alıpsonra yine salıp eski kiloya düşüyorsun.bende hep bu şekilde oldu.her seferinde bir engel çıkıyor ,sakatlık, askerlik, okul vs bir şekilde bırakıyorum sporu sonra aynı eski kilolara.o yüzden basamak atlayana kadar sakın disiplinini bozma 70 leri mutlaka görmeden sporu ve beslenmeni bırakma yoksa dediğim gibi en başa dönersin.

7. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    ton balığınının yağını süzersen ve light ton balığı yersen yağı minimale indirmiş olursun...
    alınan bu 75gr protein whey protein olmadığından vücutta sindirilmesi zaman alır bu nedenle yarısının yağ olarak depolanması imkansız...
    ayrıca ton balığının içinde yağ yakıcı bir aminoasit olan amino-3 bulunur...
    ben bunları uydurmadım veya birilerinden de duymadım ; uyguladım ve etkilerini yazdım ; işe yaradılar yani diyeceğim, dediğin gibi bir yağ bombası olmadım yağ oranım kas alımına göre normal bir artış gösterdi ...

Son düzenleme: 10 Nisan 2012
  8. Cosa Nostra

Cosa Nostra Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hocam antremandan son 3-4 tonbalığı demişsin yağını süzüyormuyuz peki ? ayrıca tereyağlı makarnadan bahsetmişsin yağlanma olmazmı vücutta ? boy 178 kilo 63 zayıfım anlıyacağın bendeki etkisi ne olur bilemem.

9. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    kardeşlerim bakın ; eğer kilo alamıyorsanız veya güçlük çekiyorsanız sonunuz gerekirse bulk olsun ; BOL KALORİLİ KOMPLEKS KARBONHİDRAT alacaksınız...
    ben şahsen sadece proteinle ve yağsız lapa bir pilav ile kilo alan insan bilmiyorum ...
    eğer ki alabiliyorsan öyle al veya eğer ki diyorsan define bir halle zayıfken sadece bir kas kütlesi inşaa etmek istiyorum ; işte bu iş zor , bunu yapmak için bir beslenme uzmanıyla çalışmak lazım ki çalışsan bile çok çok uzun sürer...

benim herkese önerim ; ilk başta bol kalori tüketin ve yağ-kas karma kilo alın ki zaten yağ illaki alacaksın istemesende...
    daha sonra kilonu alınca define olmak için bir protein diyetine girersin ve kardiyonu yaparsın sonuç olarak sana yağsız ama kaslı bir vücut çıkar...

hacim kazanmak istiyorsanız kalori tüketin karbonhidrata çok ağırlık verin...

ama bu demek değildir ki , cips , pasta , aşırı şerbetli tatlı , bisküvi tüketin...
    sonuçta bu maddeler sizin kas yapmanızı bile engeller ; ancak az süzülmüş olsa bile ton balığının içindeki yağın vücut için bir zararı yoktur diyorum sadece ben ; sonuç olarak 70gr proteini mideye indirmişsin ; çekinmeyeceksin...

zararlı katı yağ ve fast food ürünlerinde kullanılan yağlardan uzak durduğunuz sürece bir sorun yok...
    o yediğin hamburgercilerdeki patates kızartmasının yağıdır asıl zararlı olan...

kilo almadan kas yapılmaz hacim kazanılmaz...

bunlar benim deneyimlerimdi ; sonuç olarak başlangıç yağ oranım %7 ve bunlardan sonraki yağ oranım %11 ve tam tamına 20 kilo aldım sadece 7 ayda...
    günde kilonun 1.5 katı kadar gram proteini tüket, sonrası kompleks karbonhidrata hayvanlar gibi yüklen ; olay budur...

Son düzenleme: 10 Nisan 2012
  10. Cosa Nostra

Cosa Nostra Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah hocam çok yardımı dokundu.

11. Kinght

Kinght Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    böyle bir konu açtığınız için teşekür ederim
    yanlız benim aklıma takılan şu madde oldu

3.) antreman öncesi en az 5 dakika kardiyo yap ve bunu değişken hızlarda yap (ilk 2 dakika yürüyüş sonraki 3 dakika koşu gibi)...

kilo almak isteyenler kardiyo yapabilirmi?benim bildiğim kardiyo,kondisyon gibi çalışmalar vücutta yağ yakar kilo almayı zorlaştırır.bu konuda aydınlatabilirmisiniz?

12. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    oradaki bahsetmek istediğimi şu şekilde düzelteyim ; bu dediğim şey ısınma amaçlı ve koşu derken yanlış anlaşılmasın nabızı çok arttıracak faaliyet yapmayın ; yüksek hız yerine örneğin ilk 2 dakika 5.5km, sonraki 1 dakika 6km ve sonraki 2 dakika da 3 derece eğimle 5.5km gibi yürüyüş gibi...

Cardio Yolu İle Isınma
    6-12 dakikalık orta tempolu herhangi bir kardiyovasküler egzersiz (hafif tempo koşu, hızlı yürüme, bisiklet, cross trainer, yüzme…) icra edilerek yapılan ısınma biçimi. En sık kullanılan ısınma yoludur. Kol idmanı yapılacak ise cross trainer gibi kolları da kullanarak yapılan bir ısınma daha efektif olacaktır, ancak şart değildir. Koşu Bandı veya Bisikilette de pekala ısınılabilir.

zaten ben yağ yakımı için kardiyo yapacak kişinin de antreman sonrası bunu yapmasını öneririm ; yanlış anlaşılmasın..

Son düzenleme: 22 Nisan 2012
  13. izmirtire

izmirtire Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelıkle herkese merhaba 17 yasında 1,75 boyunda bırıyım 2 ay once bır spor salonuna yazıldım haftada 3 gün olmak üzere düşük tekrar ağır kılolarla calısıyorum spora basladıgımda 57,5 kılo ıdım gecen haftaya kadar 58,5 a cıktım ancak bu hafta yıne 57li kılolardayım ne yaptıysam kılo alamıyorum metabolizmam gerçekten hızlı bosuna para harcamakda ıstemıyorum salona kemık yapım baya saglam altyapım var ancak kılo alamıyorum yardımcı olacak bırı yokmu lutfen bı program falan verın

Sayfayı Paylaş