Ketojenik Diyette Sigara İçilir Mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve y0ze tarafından 15 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. y0ze

y0ze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar size sorum ketojenik diyette sigara içilir mi? Bunu sormamın nedeni sigaranın kan şekerini arttırdığının söylenmesidir.

2. arda5511

arda5511 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    kesinlikle içilmemeli dostum tek sıkıntı kan şekeri de degil aldıgın duman ketonların dagılmasını engelliyor vücütdan sonuc olarakta hem yorgunluk ve halsizlik oluyor hemde yag yakımı olmuyor sadece diyette degil normal hayatta da kullanmamanı öneririm

y0ze bunu beğendi.
  3. y0ze

y0ze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dostum nasıl yağ yakımı olmuyor :) 17 günde belden 4 cm kalçadan 3 cm inceldim kas kaybı 0

4. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    bizim salondaki hocada sigara kullanıyodu ne yaparsa yapsın kilo alamadı :)
    bu boş bağımlıklıkları bırakmak gerek onun yerine 15li yumurta alırsın mis gibi protein .

stefan35, Pink Zeppelin ve y0ze bunu beğendi.
  5. arda5511

arda5511 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Ketojenik cok bas ağrısı yapmıştı bende

dondurma sever tarafından gönderildi

6. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    sigara içiyorum kilo alamıyorum yağ oranım %7dır fakat kol ölcüm 40 nasıl yapcaz:D

7. y0ze

y0ze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    valla ustam sigara metabolizmayı hızlandırıyor orası kesin kilo alımını durdurmuyor fakat azaltıyor ben 1 senede yiyip yiyip oturduğum halde 7 kilo almıştım sigara sayesinde :D tabii sağlığa zararlı kullanmamak en iyisi. zaten ketojenik diyette bağımlılıklarından da kurtuluyosun diye biliyorum ben :) ve bu arada kahve/çay gibi kafein içeren içecekler ve diyet kola(zero) serbest midir bu diyette ?
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Aralık 2015 ---
    bende de ilk 1/1.5 hafta baş ağrısı yapmıştı fakat vücut alışınca haftada 1 ağrıyor anca o da çok hafif bir ağrı :)

8. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    ben kas yaptırmıyor demiyorumki hocadaki vücut gayet güzeldi ama kilo alamadı şuan okulu bitti bidada görüşemedik .

9. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hiç içme daha iyi sporcu sigara içmez ben spora başladığım gün bırakmıştım ;)

WATZz bunu beğendi.
  10. y0ze

y0ze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dostum şöyle bi gerçek var ki çoğu sporcu içiyor bu meredi :) en azından ben öyle görüyorum..

11. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende içtim 10 yıl ama spor ve vücudum daha ağır bastı sigara yanında... o yüzden bıraktım ;)

12. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Sigaradaki nikotin uyarıcı etkiye sahip olduğu için adrenalin ve kortizol salgılanılmasını tetikliyor, adrenalin salgılandığında kanda şekere ihtiyaç duyuluyor, eğer kanda mevcut şeker yoksa glikojen depoları tüketilmeye başlanıyor, o yoksa kan şekeri düşükse karaciğer yağ veya protein yıkarak bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. işleyiş bu şekilde.

bu sebepten dolayı sigara kullanan kişilerde açlık kan şekeri normale göre biraz daha yüksek olur, genel anlamda büyüme hormonu salınımı azalmış olur, uzun vadede eğer sağlıksız beslenme ile de birleşirse insülin direnci başlar, daha da uzun vadede şeker hastalığına davetiye çıkarır.

Ketojenik moda girebilmek için ve verim elde edebilmek için ise başlangıç döneminde çok düşük kan şekeri seviyelerine inmek gerektiğinden ketojenik etki bozulabilir.

Sigara kullanırken ketojenik diyete zaten ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum çünkü nikotin ve adrenalin ikilisi hem metabolizmayı hızlandıracak hem de düşük kan şekeri durumunda vücut depolarının kullanılmasını tetikleyecek, tabi bu yapılırken protein, amino asit ve antrenman döngüsüne dikkat edilmeli yoksa proteinlerin yıkımıyla beraber kas kaybı yaşanabilir.

not: Sigara kan yoğunluğunu arttırır, beslenmeye bağlı olmakla beraber dolaylı olarak kolesterolü arttırabilir, bunu göz önünde bulundurursak ketojenik diyette kandaki ketonların sağlıklı yakılamayacağını ve kolesterol yükselmesi de olabileceğini tahmin etsek herhalde yanlış olmaz.

Pink Zeppelin, y0ze, stefan35 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bodybuilding
    Normalde de içilmemeli de, biliyorsun işte bırakılabilse :)

14. y0ze

y0ze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    mantıklı gibi geliyor, hatta haklı bile olabilirsin fakat yabancı sitelerde ketojenik diyette sigara içilir mi diye arattığımda herkesin içtiğini gördüm ve gayet de ketosiste olduklarını, sigaranın ketojenik diyete etkisi olmadığını ve yüksek karb alımı haricinde çok az şeyin vücutu ketosisten atacağını söylüyorlar..

15. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben teorik bilgisini verdim, pratikte isler degisebilir bu spor o yuzden guzel :)

y0ze bunu beğendi.
  16. y0ze

y0ze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    haklısın :) ve kas kaybı olmaması için de sporu kısıtlı olarak yapıyorum haftada 3 gün hiit yapıyorum ve macrolarım şu şekilde:

%3-5 karb (max 20 gr / net karb max 10/12)
    %22-25 protein (günde 90/95 gr max 115 gr)
    %70-75 yağ (günde 115-130 gr max 150 gr)

karbonhidratı kuruyemiş ve lifli sebzelerden alıyorum. tabi her gün kahvaltıda yumurta yiyerek yumurtadan soğumamak için kasaptan aldığım kasap sucuktaki karbonhidrat da var. onun dışında peynirden aldığım karbonhidrat var. sanırım doğru yapıyorum bu diyeti :) ama nedense canım çok peynir yemek istiyor 6 saat yemek yemediğim sürede peyniri ağzıma aldığım an daha çok yemek istiyorum :D

ve bunu daha önce sormuştum fakat cevap gelmedi :) çay/kahve gibi kafein içeren içecekler ketosisten çıkarır mı? kafein insülin salınımını arttırıyor diyorlar fakat bazı kaynaklarda arttırmadığını aksine yağ yakımını hızlandırdığı söyleniyor. kararsız kaldım fakat yine de günde 1-2 kahve fincanı olacak şekilde kahve tüketiyorum (tereyağı ve pınar krema ile)

Sayfayı Paylaş