Ketojenik Diyete Başladım, Ateş, Boğaz Ağrısı ve Halsizlik De Başladı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Efrahim tarafından 14 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

hahahaha :)

Besin maddelerinin kalorilerisindemisiniz daha ?

insulin hormonunu napıyorsunuz ?

Yaglanma hormonu insilün degil mi ?

Ne kadar az insulin o kadar cok yag yakımı

Arkadas 7 kilo vermistir ama su atmıstır vucudu ve kilosuda biraz fazla oldugu icin ilk aylar hızlı gider

Saglıklı verdigine ben inanıyorum

Aclık cekmemesi enerjik olması da cabası

iste alın bize bir örnek

Gun gun hissettiklerini kan degerlerini yazsın Neden korkuyorsunuz ki :)

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yazsın korkmam ıcın bır nedenmı var sağlıklıysa ne mutlu o kişiye ben burda milletin hasta olmasınımı istiyorum ?

Bakın bu konuyu uzatmak istemıyorum afrahıme yazdıgım yazıya neden karıstın onuda anlamadım senın amacın polemık cıkarmak ama ben ızın vermıycem

afrahim gelısmelerını zaten yazar veya yazmaz yaşar görür bende kılo verdım ama yagı keserek karbonhidrat alarak afrahım ta tersını yapıcak varsın yapsın sonuclardan bızlerı haberdar eder umarım ıstedıgıne ulasır bunu zaman gösterıcek

afrahim sende lütfen ay ay gelısmelerınden bızlerı bıldır beslenme bolumune ıstersen konu aç her ay düzenli bel ölçüsü aldır ordan anlarsın kıloyu nerden kaybettıgını

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    zaten yapiyor beslenme programi olculeri hepsi var :)

Cok zindeyim acikmiyorum karbonhidrata gercekten bagimliymisim diyor

Ne guzel hissetmis bunlari :)

4. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Yani belden gidince sağlıklımı oluyor? Peki adamın yağ kütlesi full basen veya vucudn diğer bolgelernde ise ? Vucuttan en son karın yağları gidiyorsa ne olacak ?

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Erkeklerde yağlar en fazla bel bölgesinde toplanır sen basen ölçüsü alan gördünmü her zaman sağlık için bel ölçüsü alınır öğren öyle gelip post at konuyu sureklı polemıge cekıyorsunuz sen basen ölcusu al bız bel ölcusu alıyoruz

vucut kıloyu genelk olarak verır belli bır yerden vermez basen ınceldıkten sorna bele gecmez orantılı zayıflar

Tartılmak yerine belinizi ölçün

Bazı insanlar, televizyon programlarının sadece akşamları yayınlandığı günlerden beri basküle çıkmamıştır. Bu sorun değil. Bizim için kilonuzu bilmeniz önemli değil; ama yine de bu programda ilerlemek istiyorsanız hemen gidin tartılın. İhtiyacınız olan tek şey bir mezura. Göbek deliğinizin hizasından bel çevrenizi ölçün ve bulduğunuz rakamı yazın. İdeal sağlık göstergesi olarak, kadınlar için ideal bel ölçüsü 82 santimdir. Eğer 93 santimi geçerseniz, sağlık riskiniz artar. Erkekler için ideal ölçü ise 88.5 santimdir. 101 santimden yukarısı sağlık riski demektir.

Gereksiz mesaj yazıcağına aç araştır boşunamı her ay bel ölçüsü alıyoruz kılo almasak bıle belde kalınlaşma olabılıyor yag oranıyla ılıskılı bu ayagım kırıldıgında 1 ay evde oturmak zorunda kalmıstım 1 -2 kılo zayıflamama ragmen belım 1 cm kalınlasmıstı yag oranım artmıstı. dıger bolgelerde ıse ölçu azalması olmustu.

Body yapan bırısı tartıya fazla öne vermez zaten amacı zaten kılo almaktır ama kas olarak tartı sana nerden kılo alıp verdıgını analtmaz
    ölçu alarak analrsın yagmı almıssın kasmı almıssın dıye bel olcusunu sabıt tutup hacım almak onemlı gidip basen olcusumu alıcam? bune zıhnıyet bu postu atarken ne dusundun?

Son düzenleme: 21 Şubat 2012
  6. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Kime göre neye göre ?Ya mantıklı düşün bırak cmleri simdi. ben 190 ım 160 adamla olan bel ölçülermı aynımı değerlendırıcem ? bende 100 cm bel belli olmazken adam gobgnden malum yerı goremez yani bu iki kişiyede senın ideal bel olcun 93 mu dıyecez e adamın belki karın kasları felaket sekılde cıkık yada diyafram şişikligi var bodyci miğdesi olurya .Gerci yzdklrma cevpp alamadm geldn bana magazn derglernden alıntı attın bunada gelemz snrm.

Ben sana soru soruyorum sen bana öğrende gel diyorsun bu nasıl bir forum mantıgı , aç bir blog o zmn oraya yaz orada sana hesap soran olmaz benım gibi.
    Erkeklerde sadece yağ belde toplanır nasıl bir mantıktır ? Bu kişiden kişiye değişir basenlerden yağlanan çok insan var.

iyi ki o post muahbbetını edit ledn valla altndan klkamyacagn laf geliyordu :)

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Araştırmacılara göre kilonuz normal olsa da bel çevresinde fazladan yağ taşımak, erken ölüm riskinizi büyük ölçüde artırıyor.
    Bel ölçüsü riski saptamada önemli bir gösterge olabilir.
    Dokuz Avrupa ülkesinden yaklaşık 360 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırma, bel ölçüsünün bu anlamda “güçlü bir gösterge” olduğunu ortaya koydu.
    Fazladan her bir 5 santimetre, erken ölüm riskini yüzde 13 ile 17 arasında artırıyor.
    New England Tıp Dergisi’nde yayımlanan araştırma, genel sağlık durumunun değerlendirilmesinde ucuz ve kolay bir yöntem olarak aile hekimlerinin düzenli olarak hastalarının bel ölçülerini almalarının önemini vurguladı.
    Beldeki yağ ve sağlık sorunları arasındaki bağlantı bir süredir bilinmekteydi, ancak bu araştırmanın boyutları bilim adamlarına daha net bir resim vermiş oldu.

Risk grupları
    Bel ölçüsü 119 santimetreyi aşan erkeklerin erken ölüm oranı, 80 santimetrenin altındakilere oranla iki kat daha fazla.
    Benzer şekilde kadınlarda da bel ölçüsü 99 santimetreyi aşanlardaki erken ölüm oranı, ölçüsü 64,7 santimetrenin altında olanlara oranla iki kat daha yüksek.
    Buna ek olarak, aynı BMI ölçüsüne sahip olan iki kişiden birinin bel ölçüsündeki her 5 santimetrelik fazlalık, diğer kişiye oranla erken ölüm riskini erkekler için yüzde 17, kadınlar için yüzde 13 oranında artırıyor.
    Kaynak: BBC Turkish

Kadın ve erkekler için ideal bel ölçüsü
    Doç. Dr. Mehmet Özkan kalp sağlığı ile bel ölçüsü arasında bir bir ilişki olduğunu belirterek”Bel çevresinde yağlanmanın önlenmesi çok önemlidir” diyerek kadınlarda ve erkeklerde ideal ve tehlikeli bel ölçülerini söyledi:
    Türk Kardiyoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Özkan kalp sağlığı ile bel ölçüsü arasında bir bir ilişki olduğunu belirterek”Bel çevresinde yağlanmanın önlenmesi çok önemlidir. Bel ölçüsünün kadınlarda 88erkeklerde 102 santimetreyi geçmemesi gerekir. Türkiye şartlarında en ideal ölçü kadınlarımız için 80 santimetreerkeklerimiz için 90 santimetredir” dedi.

Türk Kardiyoloji Derneği ile İstanbul Büyük Şehir Belediyesi sıhhat Daire BaşkanlığıDr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde kalp sağlığı konulu halka açık bir panel düzenledi.
    Panelde konuşan Doç. Dr. Mehmet Özkanarabaasansör ve koltuk üçgenine sıkışan büyükşehir insanlarının kalp sağlığı konusunda dikkatli olması gerektiğine işaret etti.

Magazin dergisimi oku görelim amacın tartışmaktan başka hiçbirşey aşırı şişmiş karın kasıymış karın kasıyla yağı ayırt edemıyorsan kusura bakma bunlar normal toplumun ıcın yapılmış araştırmalar bodycılerın bıle bellerı ıncedır ve kastır yag degıldır ne komık postlar atıyorsun
    oturup zaman ayırıyorum bırde sen bel ölçüsünün gereksız oldugunu yazan bır yazı koy.

Body yapanların bel ölçüsü bak bakalım ortalama bel ölçüleri ne kadar.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bel-l-n-z-ne-t2767p4.html

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:03 ----------

Arnold Schwarzenegger'in formunun zirvesindeki ölçüleri.ölçüler muazzam.

kollar:55.88cm

göğüs:144.78cm

bel:86.36cm

bacaklar:72.39cm

kalflar:50cm

kilo:106.69 kg

boy:187.96cm
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/arnold-schwarzenegger-l-leri-t4553.html

arnoldun belini nasıl buldunuz?

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/arnoldun-di-er-resimleri-t14321.html?p=139460
    Arnoldun resimleri en iyisi olduğu için arnoldu örnek gösterdim.

dahada uzatıp gereksiz tartışma çıkartma

8. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    K.bakmada burası forum senın kendı inandıgn doğrular olabılır ancak herkez buna katılmak zorunda değil kimseyide kendi dogurularına ınandırarak suruklemek zorunda deilsin. Sanki ben yazdklarnın aksını soylemıs gibi saçma şeyler yazıyorsun , farklı seylerden bhsediorz.Bel ölcüsünün gereksiz oldugunu yazmadmki
    Ben senden 2 tane mantıklı cevap istedim sen bana döküman sürüsü yolladın.

Genede fazla irdelemek ıstemıyorum bu konuyu kapayalım cunku kapasitenın ustune cıkıp artık alaycı tavırlara girmeye basladn , hic bir postumda ben bu tarz bir tavır takınmadm sana yazdklrn dogru veya yanlıs fark etmez.Saygılar

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kendi dogrum degıl hala kendı dogrundan bahsedıyorsun üstteki arastırmaları kımlerın yazdıklarını okumadım sanırım eger aksi varsa senın dogrun varsa kaynak goster ogrenelım ayrıca tum body ıle ugrasanlar spor ıle ugrasanlar bel ölçüsü alıyor bu bir kural gibi en sağlıklı sonucu her zaman bel verıyor

sordugun soruya 1 sayfa cevap yazdım.Konuyu siz açtınız cevap vermeseniz konu kapanır.

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    nasıl cevap vermeyelim ketojenik diyet yapmaya calısan bunu yeni ögrenen bir adama

bu diyet icin tahıl hububat süt tüketmemelisin diyoruz

Birsey biliyor gibi

tahıl ye ekmek ye yulaf ye diyip konuyu baska yere cekmeye calısıyorsunuz

Polemik yaratmaya kalkısmayın

Ketojenik diyet hakkında bilginiz varsa yazın konusun Bilmiyorsanız bırakın bilenler konussun

Milletin konularını kirletmeye ne kadar meraklısınız

ZeusS_ bunu beğendi.
  11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Neyden bahsediyorsun?

ne tahılı ne sütü? kime tahıl önerdım nerde yazıyor? yukarıda neyın tartısması var haberın varmı

nasılda boş mesaj atmışsın öyle tartışma cıkarmak dıye buna denır bılıp bılmeden post atmışsın

en son mesajımda efrahıme yazdım dedımkı her ay duzenlı bel ölcusu al beetoven bel olcusunden haberı olmadıgı ıcın ona karşı bel olcusu ne işe yarar onu yazdım sen ne yazıyorsun anlamadım?

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    baska bir konuda karatay diyeti yaptıgını soyleyen kisiye 2 3 dilim ekmekten nolur diyen siz degilmiydiniz ?

nedir bu antipetiniz ketojenik diyet yapanlara karsı ?

anlamadıgınız bilmediginiz denemediginiz bir konu hakkında yorum yapmaya cok meraklısınız

bir konu hazırlayacaktınız noldu dursuna mı soylediniz ?

ZeusS_ bunu beğendi.
  13. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Ya yazmıyım dıyorum ancak çok saçma bi insansın yani kendımı tutamıyorum benım neyden haberım yokmus , ben ne soruyorum sana sen bana ne yazıosun bi oku baştan aşağa yazdklarımı ve senın yazdıklarını karsılastır. Hadi eyw

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Heldic senin sorununmu var

ben bu sabah yazmadımmı yukarıdada tarihi var

afrahime söylemedimmi sağlıklıysanız devam edin gelişmelerden bizi haberdar edin hatta beslenme bölümüne konu açıp ay ay bize haber verin gelişiminizden

ben konuyu kapatmışım sen hala neyin peşindesin bu kadar artık haddini bil

herşeyi kişiselleştirmenden bıktım kapatılan konuyu durduk yere neden tekrara yazıyorsun senın amacın ne bak haddini aşma benım kısısel yorumlarımada karışamazsın

afrahım kıme ısterse ona ınanır onu uygular ama sen karısıp tartısmaya cekme hakkın yok kımse kısmeye zorla bırsey yaptırtmıyor

kaldıkı bu sabah afrahıme son mesajımı yazdım kendısı adına sevındım ve bıze gelısmelerını her ay bıldırmesını ıstedım sana ne oluyorda mılletın yerıne cevap veriyorsun

buyrun yazdığım mesaj tarıhe dıkkat:

afrahim gelısmelerını zaten yazar veya yazmaz yaşar görür bende kılo verdım ama yagı keserek karbonhidrat alarak afrahım ta tersını yapıcak varsın yapsın sonuclardan bızlerı haberdar eder umarım ıstedıgıne ulasır bunu zaman gösterıcek

afrahim sende lütfen ay ay gelısmelerınden bızlerı bıldır beslenme bolumune ıstersen konu aç her ay düzenli bel ölçüsü aldır ordan anlarsın kıloyu nerden kaybettıgını

Tarih: Bugün, 13:30

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:27 ----------

Sen ne yazmışsın cevap verdikya okuma sorunun varsa ben ne yapayım?

bel den nedne ölcu alınrı dıye sordun bende sana cevap yazdım sorun ne tekrara sor madde halınde tekrar yazayım saçmalık sende

nedne basenden olcu almıyoruzda belden alıyormusuz

yada adamın karın kasları buyukse dıye ılk okul mesajları yazmıssın yaşın kac karın kası bacak kası kadarmı buyuyor?

arnoldun olculerını koydum 86cm belı var ondan buyukmu karın kasın? he

15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Cidade de Deus

herkesin konusunu berbat ediyorsun adam yazdıgına yazacagına pisman oluyor

lütfen artık polemikten uzak dur

Baslık ketojenik diyet Sen buna karsı birisi olarak buraya yazman resmen pravakatörlük ve tartısma cıkarma icin

Sen konu acıp oraya bilimsel calısmalar koyacaktın

Koy orda konusalım tartısalım

Yeter herkesin topigini kirletip durma

16. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Ben sana şunu sordum bak bakalım karşılastır basit bi soru yani bu kdr büyütülecek birşey deil sen bana destan yazın :)

Gördüğün gibi basit bir soru bundan sonraki attıgın posta bak birde yani yakısmıyor sana 3500 tane babalar gibi postun var :)
    -------------------------------------------------------------

Ancak sunu solemelymki en içtenlıgımle Sen bu üslubunda yazlıkçılar ötesine gidemessin kardsm k.gelsn :)

heldic ve ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş