Ketojenik Diyete Başladım, Ateş, Boğaz Ağrısı ve Halsizlik De Başladı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Efrahim tarafından 14 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar, ketojenik diyete yeni başladım. Bununla beraber boğazımda ağrı, yutkunma zorluğu, baş agrısı, ateş ve halsizlik baş göstermeye başladı. Bu tarz diyet uygulayan arkadaşlarımıza soruyorum bu normal midir? Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

Not: Animal Cuts ve Hardline Carnifit kullanıyorum, günde 5 lt su içiyorum.

2. FedoR

FedoR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Üşütmüşündür diyetten olduğunu sanmam. 5 litre su fazla geldi bana 3 3.5 litre yeter.

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bende uyguluyorum ama başıma gelmedi. İlk hafta halsizlik olur sonra geçer.

Senin durum tesadüf olmuş. Hasta olcak zamanı bulmuşsun :)

Diyetle alakası yok.

4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Ketoda bendede halsizlik ve başağrısı tavan yapmıştı. Bünyeme uymuyor.

5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Alışkan olan vucüttan hemen karbonhidratı kesmeniz kesinlikle doğru değil. Yavaş yavaş karbonhidratı kesmeniz gerek. Belli bir süre sonra vucüd iyice karbonhidrat istememeye başlayacak. Aşağıdaki başlıktaki sevigili ZeusS_ arkadaşımızın hazırladığı konuyu okumanızı tavsiye ederim:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-lanman-za-veda-edin-t47630.html

Ayrıca yağ yakıcı tercihlerinizi gözden geçirin bitince tekrar

ZeusS_ bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ketojenik beslenen bir insanın hastalanması mümkün değil!
    Kitabına uygun şekilde ketojenik beslenme yapan bir insan bütün gerekli vitamin ve minarelleri alır, normal insanlardan ise farklı olarak omega3ü yoğun alır ve kan yağları da çok yüksek olduğu için, vücudunun anti oksidanlığı çok yüksekdir!

Doğru bir şekilde ketojenik beslenen bir insanın bütün kışı hastalanmadan geçireceğine, en ufak bir uçuk bile geçirmeyeceğine garanti veririm.
    Çünkü hastalığa sebep olan virüsler vb. etmenler kanında hemen bloke edilirler, kandan kurtulmayı başarsa bile bireyin hücre duvarları çok sağlam olduğu için ya giremezler hücre içine yada girsede çıkamazlar.
    Enfeksiyon etmenleri bir dokuda yoğunlaşıp hastalığı başlatmaya bir türlü uygun şartları yakalıyamazlar ;)

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
  8. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    öncelikle cevaplar için teşekkür ederim, yavaş yavaş azalttım karbonhidratı 1 ay kadar adaptasyon süreci geçirdim. sonra başladım ketojenik diyete. Sanırım üşüttüm :D konyadayım malum karasal iklim xD 145 kilo olduğum için 5 lt suyun tam hatta az oldugunu dusunuyorum :D zeus diyete yeni başladım, ketojenik diyete başlayan bir insanın hemen mi savunma mekanizması gelişir acaba?

ZeusS_ bunu beğendi.
  9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Efrahim :)

Tabi ki uyum süreci lazım ama bu beslenmelerin olmazsa olmazı vitamin-mineral-omega3 olayını es geçmeden disiplinli gidersen, her şeyi kitabına uygun düzgün yaparsan evet hemen 4-5 gün içinde savunma sistemin üst düzeye çıkmaya başlar ;)

Efrahim bunu beğendi.
  10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    Kan grubunuz nedir?!...)

AngryHun ve Danny Boy bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    abartmayalım zeus evet vıtemınlerı mınerelları alan her oınsna gıbı keto beslnen de dsaha az hastalanır tabıkıde ama ole hucre duvarını gecmez yada ıste vırus gırer gırmez bloke edılır bıraz ucuk hayaller

grıp vırusunu daha bloke eden bır sıtem gelıstırılmedı a dersenız kı vucudun dırencı yukslı alınan bvıtemınlerle tamma ama ozellıklede vırutık hastalıklarda kralı gelse eger o hastalıgı daha once gecrmmeısse hastalanır

hayal kurmyalım bu tarz dıyetlerle

ozellıklede ucuk ıcın hıc garantı verme bence :) yada ucuka nedne olan vıruse bak ve ole karar ver :) yanı aramızda ole bır bbayıgıt varsa cıksın ben keto beslendım ucuk hayatımda olmadı ucuklu bırıyle opustum hıcbırsey olmadı dıyen varsa cıksın :) ole bır malukat daha yaratılmadı malesef :) yanı sne ole bır anlatmısın kı bu gusul alan aıds bulamsaz gıbı olmus :)

vıruslerle garantı verme ama sole dıyerek ben toparlım dıyet tıpı ne olursa olsun gereklı vıtemınlerı mınerallerı alan her kısının bagısklık ıstemı almayana gore daha guclu olur ama onu ıronman yapmaz .

sakın dıyete guvenıpte benım kanım yag kaynıorr ooo vırusler bırsey yapmaz dmeyın gebertırler adamı :)

baslıgı acan arkadasa da cevap verım alaksı yok hastalanıosun ıste sankı hayatında hıc mı hasta olmadın normal grıp veya nezle semptomları

ve sunuda eklım 145 kg bır ınsan bu forumda bırı tavsıye verdıyse cıksın cunku arkdasımız 145 kg !!!!!! su an bu kısının dıyabetık bıle olabılcegı aklınza gelmıormu kardesım nasıl ınsanlarsınız ne ketojenı

sen brak ketoyu bılmem neyı gıt once bır daılıye uzmanına adam gıbı oda sneı muhayen etsın tetkıklerını yapsın ve senı bır beslnem uzmanına yonlendırsın olmek mı ıstıosun sacma span harektler cagldı bu ara forumda kardesım kılon 145 bunda bır sorun var obez bıle olabılırısn neyın kafası bu gıt doktora yada sen bılırıasn öl

Son düzenleme: 15 Şubat 2012
    AngryHun, dishiwelet, Al Neri ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    A (rh) - neden sordunuz :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:05 ----------

ZeusS_ rica etsem beslenme günlüğüme imzamdan bir göz atsan? Eksiğim fazlam varsa bi eleştri almam iyi olur :) günde 5 öğün yiorum çünkü hipotiroid rahatsızlığım var. Glisemik indeksi 40 ın üstünde olan hiçbirşey tüketmediğim için insülin değerimde artış şeklinde dalgalanma olmucagını düşündüğüm için. Bi de kilomdan ötürü 200 gramdan fazla protein almam lazım aslında biliyorum, ama okuduğum bi yazıda böbrekler 200 den sonra zorlanır bi günde 200 ü geçmeyin dediği için 200 protein alıyorum bi günde. ve 5 öğün yaptıgım için her öğünde 40 gr protein olarak böldüm. Bunun da bi sebebi var, okuduğum bir başka yazıda. Sanırım man's health dergisinde, bir öğünde 30 gram protein de alsak 90 gram protein de alsak sonuç değişmeyecekmiş. O yüzden böyle bir yol izliyorum. Kitabına uygun beslenemiyorum yani günde 3 öğün yiemiorum :( ama aldıgım kalori, carb,pro,fat oranı tam tutuyor. Sırasıyla %5,%35,%60. Birşey daha sormak istiyorum. Bende karaciğer yağlanması var, bir de trigliserit oranım yüksek, böyle yağlı beslenmek kan değerlerime ne gibi bir etki yapar acaba? Teşekkürler

13. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Kesinlikle katılıyorum. İnsanlar bilip bilmeden direkt keto öneriyorlar. Ama neye göre ?

Doktorlar boşunamı 6 yıl tıp okuyor ? tahliller yada hastane ne için var?

Her gelene keto önermek insanı tehlikeye sürüklemekten başka birşey değildir.

14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Lakin ki öylede değildir!

Arkadaşlar dedikleriniz ne yazık ki doğru değil;Kh ağırlıklı beslenen bir insanının lökositlerinde c vitamini barınamaz!
    Yani aldığı c vitaminini ketojenik beslenen bir adamın 10da 1i kadar bile kullanamaz, yararlanamaz!
    Sağlıklı yağlar konusunda da yanlışım yok gerek tereyağı gerek zeytinyağı gerekse kolestrol yüksek olduğu zaman her türlü yabancı maddeye karşı vücudun hem imune sistemi daha yüksekdir, hem de anti oksidanlığı...

İzleyin göreceksiniz.

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=59Y6TQxnQhc&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

@Sevgili Danny dışardan bakıldığında gerçekten abartıyor gibi gözüktüğümüzün, her şeyi ona bağlıyor manyaklaştılar artık dendiğinin farkındayım :D
    Aynı hataya bende zamanında düşmüştüm, sürekli depresyon sıkıntısı olan bir bayan arkadaş vardı ve heldic de beslenmesini değiştirmesini önermişti...
    Bende hemen karşı çıkmıştım, yok artık bununla ne alakası var demiştim...
    Harbiden çok alakası var, konunun onunla bile alakası var!
    Vücutta seratonin üretimi ve geri emilimini yavaşlatma konusunda ketojenik beslenme en kalite depresyon hapından çok daha başarılı....

Aslında hatamız şurada konu yağ yakımı değil, konu yüzyılımızın yanlış beslenme şeklini vurgulama ve sağlıklı olanı anlatma!
    Biz beslenmenin doğrusunu ve sağlıklısını anlattığımız için konunun ucu her tarafa dayanıyor...

@Sevgili Caner23 senin tamamen gençliğine veriyorum.
    Neyi ne kadar bildiğimi ne kadar hakim olup olmadığı bilmeden, beni suçlamak neyine...
    Sen önce açtığım başlıkları bir oku, eleştiri yapıcaksan ondan sonra yap!
    Önce oku sonra konuş.
    Olumlu yada olumsuz eleştireceğin bir insan hakkında bilgin olması lazım!
    Sen biraz bir süre oku, son eleştirilerin olursa gel tartışıp doğrusunu öğreniriz başımızın üstünde yerin var.
    Ama dolu gel yani, bilimsel gel, öyle işkembeden gelme bana ;)

@Efrahim

Tamam arkadaşım günlüğüne göz atacağım :)

Danny Boy bunu beğendi.
  15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    paleo yani tas devri diyeti yapan kisiler daha az hastalanıyor yada hastalıkları daha cabuk geciyor

gripi 1 gunde atlattıgımı biliyorum ve bu seneki kadar soguk hic yemedim ama cevremdeki insanlar hasta olurken ben hasta olmuyorum

belki de tesaduftur

depresyon konusu ise yagların beyini rahatlatıcı etin uyarıcı etkisi oldugunu soyluyor doktorlar

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Heldicde geldi keto takımı tamamlandı :)
    bu konu uzar yani
    Danny Boy gerekli açıklamayı yapmış gerisi teferruattır ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kan grubunu şu açıdan sordum , önemlidir...

30 yıldan fazla antrenörlük hayatımda gördüğüm en effektif diet...ayrıca, herhangi kafalarda oluşabilecek şüphelere de yer vermeyen...uygulamaları ,sonuçları müspet olan , ayrıca insanlarda "arıza vb" bırakmayacak , sorun yaratmayacak "radikal "bir diet türü değil...

sonuç gayet normaldir sizin için ...zira, "a -grubu" dünyadaki ilk "vejeteryanları" temsil eder...bu nedenle "et ürünlerine son derece hassas " yaklaşması gereken gruptur...

beslenmenizi bu grubun gereksinimine göre ayarlamanız halinde herhangi bir sorun kalmaz...

bu gruba göre bi araştırma yapın , "beslenme kaynaklarınızı "buna göre optimize edin...internette bayağı bilgi mevcut bu konuda...konu kendiliğinden ortadan kalkacağı gibi 2 ay içinde kendinizi "zımba gibi "hissederesiniz...)

Danny Boy bunu beğendi.
  18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır abi uzamaz, burada yararlı tartışma yapıyoruz...

Kimseyi ezmek yada üzmek gibi bir amacımız yok!
    Bilen kişi bilmeye hatırlatacak ve öğretecek.

Ben Danny den çok fazla şey öğrendim, niye adamın üstünden tartışma çıkartıyım?

Uzar diyeceğine sende katıl bazen çok güzel bilimsel veriler bulup koyuyorsun önümüze.

C vitamini ve kolestrol en kuvvetli 2 anti oksidandır, bu yüzden kış aylarında bol bol almalıyız bunları ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  19. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    danny boy arkadaşımız haklı gerçekten.

arkadaşın kilosu yüksek ve gerekli tahlileri yaptırması gerek bence.
    allah korusun kötü sonuçlar doğabilir.

20. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Sanırım gerçekten de bu ketojenik diyet bana iyi geldi. Çünkü hasta olduğumda yataktan kalkamazdım ve 1 gün 1 gece dinlenince anca geçerdi, şimdi ise 1 gecede kendimi zinde hissediyorum, çıksam 10 km koşarım o derece, sadece bademciklerimde biraz şişme var ve yutkunma zorluğum var. Sanırım onlar da geçer. ZeusS_ ketojenik diyete başlayanların neden kolay kolay hasta olmadıklarını biraz araştırdım ve gerçekten hak verdim. Bu diyeti kilo verdikten sonra bile bırakmayı düşünmüyorum, maddi durumum el verdikçe :D maddi durum bozulursa ekmek yoksa pasta yicez :D

ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş