Ketojen diyet

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve yymmrr tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    //// COYOTE ////

Coyote tartistigimiz meselenein can noktasini surekli gozardi ediyor ve konuyu luzumsuz yerlere cekiyorsun.Yok sporcu boyle beslenmezmis de bilmem ne.Mesele sporcu vs degil.Ketojen diyeti tartisiyoruz etin fiyatindan bahsediyorsun.Neredeyse yazilanlari okumadigin izlenimine variyorum.

Benim verdigim ornek uc bir ornek biliyorum.Bende zaten gunde tek ogun beslenmiyorum.Ama benim anlatmak istedigim sey bu degil.Benim anlatmak istedigim sey su ister 6 ogun ister 5000 ogun isterse 1 ogun yeyin aldigini kalori ile harcadiginiz kalori ayniysa kilo alamazsiniz.Bu kadar basit.Ben turkce konusuyorum bunu anlayamiyor musunuz.SOyledigim sey son derece basit bir sey.

Coyote yine soyluyorum FAt head filmini siddetle tavsiye ediyorum.Adam 1 ay boyunca sadce ve sadece McDonaldstan yemesine ragmen kilo verdi neden biliyor musun.Cunku bizi sismanlatan sey ne yedigimiz degil.Disari ciksak 100 kisiye sorsak hergun Mcdonadlstan yerseniz sismanlar misiiz desek herkes bu soruya evet sismanlariz diye cevap verir.Ve hepsi de yaniliyorlar.Eger bir insanin enerji ihtiyaci 2000 kalori ise ve bu kisi hergun McDonaldstan yedigi yemeklerden 1700 kalori alirsa mecburen zayiflayacaktir.BEnim tum anlatmak istedigim bu.

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    sayın aerospem bu adamın vücudunda kas liflerinin gözükmeside mumkunmu pekala?

Şu an vücut yağım dusmesi sebebi ile damarlarım ve kas liflerim gozukuyor ısık altında.

Eğer söylediğiniz beslenme sekli ile kas liflerim gozukecekse okey ben yarın mc donalds diyetine baslıyorum.

3. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Vallahi Coyote ben artik illahlah deme noktasina geldim.

ZAyiflama birkac sekilde olabilir.Mesela kas kaybi, su kaybi,yag dokusunun azalmasi gibi....
    TAmam bunlari bizde biliyoruz da mesele bu degilki.Daha 100 defa daha mi yazmam gerek anlamiyorum.BU soyledigin hususlar baska tartisma konulari.BIz burda zayiflamanin saglikli olup olmamasi,zayiflayanin sporcu olup olmamasi,kisinin yag mi su mu verdigini tartismiyoruz.

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    saygıdeğer arespoem, mesele tamamen bu. Ben neden bu kadar eziyete katlanıyorum söylermisin?

Kas liflerimin dahi gözükecek seviyeye gelebilmek için.

bu benim kisisel tercihim ve ben senın söylediğin tarz bir beslenme ile, vücut yağından ve suyundan tamamen kurtulamam.

zaten vücut yağım optimum seviyede, ama biz burada ele gelen kaslardan bashediyoruz deriyi cektiğinde incecik eline yapışsın istiyoruz.

Ben bunlardan bahsederken, sen bana mc donalds diyetlerinden bahsediyorsun.

vücuda tuz bile girdiği anda kas definasyonu kaybolmaya basliyor.

bunları bildiğine eminim ama amacin ne pekala? benim amacim kas liflerini gozukur hale getirmek. Senin nedir?

5. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Coyote kusura bkama da masal anlatiyorsun.Sen yukaridaki verdigim soruya bir cevap verirsen cok memnun olurum.

Bir adamin gunluk enerji ihtiyaci 2000 kalori ise ve bu kisi Mcdonaldstan yedigi tek ogunluk besinden 1700 kalori alirsa zayiflar mi zayiflamaz mi...

Ben sadece bu sorunun cevabini rica ediyorum.LUtfen diger meselelere girmeden net bir yanit verir misin.Ondan sonra senin uzerinde durdugun noktalri ayrica tartisalim.

Coyote bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam eğer bu sekilde beslenir se, yağ kaybı olucaktir elbette. Ama bakın yağ kaybetmek, her seyın mukemme loldugu anlamına gelmez. Bu cok hassas ve detaylı bir iştir.

amac sadece yağ kaybı sağlamak değilki.

Sağliğida koruyacaz aynı zamanda.

Hani vücuda giren c vitamini, hani diğer mineraller, hani gunluk kalsium alımı.

BU mantıklı değilki saygı değer aerospem neyi ispatlamak istiyorsunuz? Gunluk 1 ogun yemekmi yenir? aksama kadar hiçmi aclık cekmessiniz. hiçmi yorgunluk hissetmessiniz.

Hiçmi sıvı tuketmessiniz.

yıllarca sporla uğraştım durdum ama mc donalds la zayıflamanın ne kadar mantıksız bir iş oldugunu söylüyorum ben.

Bu resmen saçmalık.

Son düzenleme: 7 Nisan 2010
    arespoem bunu beğendi.
  7. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Ohhhhhh..... Sonunda belli bir noktaya gelebildik.
    SImdi ben su cumleye takildim kusura bakma senden bu soylediklerini biraz acmani isteyecegim

````Gunluk 1 ogun yemekmi yenir? aksama kadar hiçmi aclık cekmessiniz. hiçmi yorgunluk hissetmessiniz.``````

Aclik ve yorgunluk hissedecegimizi neye dayanarak soyluyorsunuz,Ihtiyacimiz olan enerji 2000 kalori ise ve bizde tam 2000 kaloriyi tek bir ogunde alirsak neden sonradan aclik cekelim?Aclik cekmemiz icin ortada bir sebep var mi?

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    sayın aerospem, şu an yatıcam özür dilerim ama yarın inanın size cevap yazıcam.

Söylediğiniz filmide izleyeceğim.

evet insan bedeni sık sık beslenmelidir. Bunun sebeplerinide tartışıcaz.

O sizin bahsettiğiniz mc donaldsla beslenen adam, bu forumdaki sporcuların yaptıkları idmanın onda birini yapamaz.

Bunları teker teker konusucaz ketosiz neden işe yarıyor bunuda konusucaz.

9. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    kilo alıp verme bu kadar basit mantıkla olmaz yok 2000 aldı 1700 yaktı. aç kalarak da yağlanlanılır. arespoem, beslenme konusunda daha araştırma yapın coyote nin dedikleri bilimsel gerçeklere dayanıyor, siz kendiniz bir mantık yürütmüşsünüz oradan devam ediyorsunuz.

10. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    güldürdün beni allahda seni güldürsün. vazgeçtim, cevap vermemek senin gibilere ödül olur.

bak çok basit bi şekilde açıklıycam bakalım bunu anlayabilecekmisin. hatta senin örneğin üzerinden açıklıyayımki daha iyi yatsın kafana.

senin bahsettiğin şu ahmet denen adam. bu adam normal bi günlük yaşantısı olan ve günlük kalori ihtiyacı 2000 kalori olan bi adam olsun. sonra biz bu adamı alıp klonlayalım ve iki tane ahmet oluşturalım. bu ahmetler birbirinin tıpatıp aynısı olsun aralarında yaşam olarak hiç bir fark olmasın. ikisininde günlük kalori ihtiyacı 2000 kalori. sonra birini günde bir öğün 2000 kalori alacak şekilde besleyelim diğerinide günde 5 öğün 2000 kalori alacak şekilde besleyelim. ANLATMAYA ÇALIŞTIĞIM NOKTA ŞU; günde bir öğün yemek yiyen adam günlük aynı aktiviteleri yapsa dahi günlük kalori ihtiyacı 2000in altına düşmeye başlayacaktır. neden, çünkü bu adam bir öğün yemek yedikten yaklaşık 3 saat sonra kan şekeri düşmeye başlayacak ve yeniden acıkacaktır. sonra vücuda yeni besin maddesi girmediği için beyin vücudu yavaşlatma moduna alacaktır. bir nevi bilgisayardaki stand-by modu. peki bunu nasıl yapacak, vücut eskiden çok enerjikken artık her şeyde kendini halsiz hisssedecek hiç bir şey yapmayı canı istemeyecek. eskiden zehir gibi çalışan beyin enerji kısıtlamasından nasibini alacak ve dikkat dağılmaları konsantrasyon eksiklikleri vs görülmeye başlanacaktır. enerji azlığı şiddetli baş ağrılarınıda beraberinde getirecektir. GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ GÜNLÜK ENERJİ İHTİYACI SADECE BEDENEN YAPTIĞIMIZ AKTİVİTELERLE İLGİLİ DEĞİLDİR, BAZAL METABOLİZMA denen şey işte bu noktada büyük önem göstermektedir. bazal metabolizma hızı düştüğü için ve vücud az enerji yakma moduna girdiği için vücuda giren her hangi bir yiyecekde vücud tarafından hemen depolanma eğilimi gösterecektir. neden, çünkü vücudu sürekli beslemediğimiz için ileriye dönük tedbir olarak depo etmeyi seçecektir. bu tür bi beslenmede kasların erimeside kaçınılmazdır, çünkü vücud minimum enerji harcama moduna girdiği için gereksiz enerji harcayan herşeyden kurtulmak isteyecek ve enerjiyi sadece hayati fonksiyonları devam ettirme yönünde kullanmak isteyecektir.

günde 5 öğün beslenen ahmet ise bu yazdıklarıma maruz kalmayacaktır. aldığı kalori günlük ihtiyacından az olsa bile sık beslendiği için vücud dengeli bi şekilde yağları harcamaya başlayacaktır ve kas kaybı minimum düzeyde olacaktır. çünkü ortada açlık modunu gerektiren bişey yoktur, kan şekeri düştüğünde ve beden acıktığında tekrar besin verilmektedir vücuda.

bütün doktorların sık sık beslenin diye bağırması işte tamamen bu yüzdendir. ha ama sen zaten doktorların hepsi traş yapıyolar diye düşünüyosun o yüzden senin için bunun bi önemi yoktur kanımca. ha bide not düşeyim böyle bi diyet yapan bi tanıdığım olmuştu lise zamanında, günde tek öğün yiyerek kilo verme açısından sonuç felaket olmuştu. osa çok uzun yapamadı zaten diyeti.

bütün bu kadar yazdıklarımda kafana yatmadıysa 1 hafta veya 2 hafta deneyebilirsin kendi savunduklarını. bütün kalori ihtiyacını tek bi öğünden alarak bi beslen bakalım neler oluyor. hatta günlük kalori ihtiyacından daha azını alarak beslen, bakalım daha az kalori almana rağmen yağ eritebiliyomusun. sonuçları bizimle paylaşırsın.

Coyote bunu beğendi.
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu şekilde beslenen kişilerin genellikle vücudu yağlı insanlar oldugunu görüyoruz.

50 yasında deliler gibi yemek yiyip, zayıf kalabilen onca insan tanıdım.

Çevremde benden daha genc cocukların benden yaşlı gorunmesine ne diyecez?

Yan yana durdugumuzda, Arkadasım benden 10 yıl yaslı gozukuyor üstelik yaş 22.

Artan vücut yağı sağlıksız beslenme hareketsiz yaşantı.

O da sizin bahsettiğiniz gibi çok beslenirdi. Birden bire yemek yiyip, uzun zaman acıkmayan tiplerdendir.

Oturdugunda dunyaları yer.

Benim çeyrek ekmekle doymama bile şaşırırdı. Yarım çiğ köfte dürümle doyarmı bir insan. Onuda 40 yılda bir yerim.

Ancak bu alıskanlık meselesi. Simdi adama bunları gidip anlatamam.

2-3 saat sonra tekrar acıkıp bir şeyler yiyeceğim diye anlatamıyorum.

anlatıncada, olmaz diyip inanmıyorlar zaten.

12. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Kurt Coban sende tipik bir google kurdusun.Mubarek herkes uzmanlik alani olmayan konularda cok bilgili.BAzal metabolizma vs...... Sende cok bilirsin ya bazal metabolizmayi.Ihtisas alanin tabi.

13. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    ilahi yine güldürdün beni :) google kurdu vs.. neyse belli bi aşama kaydettiğimize şaşırdım doğrusu, bu da bi gelişme tabi...

14. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Kilo verirken, genel kas kütlesini azami seviyede koruyup, daha çok yağ yakımı üzerine özel bir diyet yapmak komplike detaylı bir iş. Günde 1 kez beslenmek ile bu gerçekleşemez. Amaç sadece kilo vermek ise günde 1 kez de yemek yenir, kilo da gayet güzel verilir.

Bütün şartlar aynı iken tamamen aynı insan için günde sabit önceden belirlenmiş toplam protein karbonhidrat yağ alımı günde 1 kez ya da günde 5 kez küçük dozlar halinde alınsa, ilk şartta günlük bazal metabolizma oranı ikinci şarta göre düşer. Yani örnek kişinin bazal metabolizması 2000 kalori ise iki örnekte de aynı kalamaz. TSH salımını değişir. Yani sonuçta tamamen aynı değerlerle beslenme dahi olsa günde sık beslenen kişi, bazal metabolizma seviyesi daha yüksek olacağı için daha hızlı kilo verir. Bütün beslenme alımını günde 1 kez alınsa ve örneğin yatmadan önce alınsa içerikteki karbonhidratlar örneğin McDonalds menüsü karbonhidratları GH salımını minimize eder. GH vücutta, t4, t3 çevrimini arttırır. Yani bazal metabolizmayı dolayı yoldan arttırır. Bunun sonucunda artan sistemik t3 miktarı igf-1 miktarını arttırır. Yani yatmadan önce örnek menü yenirse azalan GH miktarı bir çok hormon değerlerini değiştirir. Aynı öğün sabah kalkınca alınırsa uyku esnasında daha çok GH salgılanır bu bile kendi başına yağ yakımını ve anabolik faktörleri etkiler. Yani değil öğün sayısı aynı öğünün ne zaman alınacağı dahi hormonal sistemi ve bazal metabolizmayı etkiler.

Bunun yanında yine özel durum olarak sporcular için konuşuyorum, günde 300gr protein almak zorunda olan biri, bunu örneğin bir iki seferde verimli sindiremez. Gastroenterolojik sorunlar çeker. Ayrıca alması gereken toplam kaloriyi verimli sindiremez, boşaltım sistemi yoluyla bir kısmı sindirilemeden atılır.

Ama konu sadece kilo vereyim ise, bir kez beslenme ile kas yağ farketmeden tartışmasız kilo verilir. Konu kilo vermek derken ben kas kütlemi koruyup, performasımı azami seviyede tutup örneğin bir boks maçı için kilo inmeye çalışıyorsunuz, ya da milli takımda futbolcusunuz ve sezon başında yağ olarak kilo vermeniz lazım bunlar tamamen ayrı konular.

Son düzenleme: 11 Nisan 2010
    magicbaris, zumruduanka ve Coyote bunu beğendi.
  15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    hocam size bu konuda sonuna kadar katılıyorum. Benim burada kilo vermekten kastım, liflerine kadar gözükecek hale gelmek. vücut ağırlıgı benim umrumda dahil değil. Arkadaşımız belki vücut ağırlıgı konusuna değinmiştir.

Amacımız yaptıgımız kas kütlesinin yıkılmasını minimum engelleyerek, yağ atma kabiliyetimizi arttirmaktan bahsetmiştim.

Daha öncede defalarca yağ atma girisimim oldu ama, hiç bir zaman liflerine kadar gozukecek duruma gelemedim ve ı diyetten vazgeçmek zorunda kaldım.

Ağır bir diyet hayatımı çok kötü etkiliyor su anda dahil. Ketojen durumda cok iyi yağ atıyorum. Bel çevrem 103 ten 85 e geriledi. Ancak bu aralar ketojendurumda kalamıyorum.

Belki vücut fonksiyonlarım buna izin vermiyor.

Ama bu sefer bu işi bitiricem ve yıllarca aynı yağ oranında durmanın pesındeyım.

Sizin öneriniz nedir hocam hayatımda hiç profesyonel bir yardım almadım, ancak su an bazı takviyeleride yapıyorum.

Ventolin+Levotiron+Glucophage kullanmaya basladım.

Şuı an benim için amacıma bu yaz ulaşmam gerekiyor o yuzden bazı zararları göze alıyorum.

Ancak idmanlarımda, Temel hareket uzerine kurulu ve hiit kardio yapıyorum.

Neler öneriyorsunuz?

16. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    @Coyote, 103 cm belden 85 cm bele gelişin ne kadar sürdü ve bu aynı zaman diliminde kaç kilodan kaç kiloya düştün? Kuvvetinde ve dayanıklılığında bir düşme yaşadın mı ve yaşadınsa boyutu nedir?

@bozokaydin, ketojen diyetlerde beta-blocker kullanımlarında ayrıca değinilmesi gereken bir nokta var mıdır? Daha şiddetli travmatik etkilerle karşılaşılabilinir mi?

Son düzenleme: 12 Nisan 2010
  17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ocak sonunda, diyete basladim ve kış aylarında dahi sürdürdüm. Ancak su an yağ yakamadıgımı hissetmeye basladim ve Keto diyet ile karbohidrat diyetini donusumlu yapıyorum.

Ve gerekli takviyeleride yapmaya basladim. Takviyeler zaman içerisinde artacaktir.

Özellikle mayıs başına kadar, değişim olup olmadıgını gözlemliycem, eğer baktım ilerleme yok, T3 e dönmeye karar vericem hemen yada daha başka kaynaklara.

kuvvetimde düşme yok kesinlikle, gücüm hala aynı, kalbim biraz yoruluyor bunda 30 tekrarlı girdiğim squatların etkisi de büyük.

su anda 70 kg ile full squat girebiliyorum ve bench press 70 kg giriyorum. Latpulldown keza 60 kg ile girip 10 barfiks çekiyorum.

Deadlift ise, 120 kg 6 tekrar çıkarıyorum ancak vücudum yorulmasada, kalp yoruluyor. Yani 3x6 yaptıgımız zaman kan şekerim dahi düşüyor ve miğden berbat oluyor. Başımda hala dönüyor, az önce idmandan geldim.

Şu anda kilomun 1.5 katından fazlası ile çalışıyorum ve neredeyse kilomun iki katına geldi.

salonda tepkiler almıyor değilim ama makinelerden iğrendim. Özellikle en son girdiğim Leg press de artık ağırlık yetmiyordu. 300 kg kapasiteli bir makine ve 20 tekrar bastım en son.

Makaralar butun kuvveti ve gücü aldıgı için serbest ağırlıklara döndüm.

Latpulldown a girme sebebim, barfiks kabiliyetini arttirmak için.

su an kuvvetimden son derece memnunum.

Ancak hafta sonuna doğru düşüşler yaşıyorum.

18. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Seni ilk resimlerini eklediğin günden bu yana göz ucuyla takip ediyorum Coyote, çabaların takdire şayan gerçekten. İlerlemen de güzel, yalnız son zamanlarda platoyu aşmak adına aldığın risklere tedirgin yaklaşıyorum. Bence bu risklere girmeden önce naturel olarak her şeyi denediğinden emin olmalısın. Mesela diyete iki hafta ara verip tekrardan başlayarak vücudu şaşırtabilirsin, bu iki haftalık sürede günlük ihtiyacın kadar kalori alıp, ağırlıklara ve kardiyoya daha çok odaklanırsın. Hem de zihinsel olarak dinlenirsin. Daha sonra tekrar başladığında vücudun tepki verecektir diye düşünüyorum. Ya da kendine uygun başka bir şaşırtma yöntemi deneyebilirsin..

deathlifter ve Achilles1980 bunu beğendi.
  19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu durumda haklısın ama, bunu goruntu için yapmıyorum sadece. Baska bir sebebi daha var, yani benim için ölüm kalım meselesi.

Yoksa hayatta T4 yada baska bir maddeye bulaşmazdım.

Cok onemli benim için.

20. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Coyote cok yanlis bir yoldasin ben sana soyleyeyim.KAslarini lif lif gormek istiyorsun ve bunu uzun bir muddet devam ettirmek istedigini belirtiyorsun.Iyi hos da kazin ayagi hic de oyle degil.Sen vucut gelistirme dergilerinde gordugun adamlarin o yag oraninda uzun sure kaldiklarini mi saniyorsun.Eger oyle dusunuyorsan buyuk yanilgi icerisindesin.Bu adamlar aylarca diyet yapiyorlar,peki bu diyetleri niye yapiyorlar ya bir yarisma vardir ya fotograf cekimi ya da bir hafta plajda hava atacaktir.BUnlarin hepsi ama hepsi kisa vadeli olmak zorunda.CUnku insan vucudu bu kadar dusuk yag oraninda kalmayi kabul etmiyor.Bosa bu islere girme benden soylemesi.

Sayfayı Paylaş