Ketojen diyet

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve yymmrr tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Elbetteki fazla kalori buharlaşıp uçmayacak ancak yukarıda anlatmak istediğim bu değildi, anlaşılan tam anlamamışsınız.

Verdiğim örnekteki fareler aynı cins ve günlük ihtiyaçları kadar besinle besleniyorlar. Sonuçta biri yağ depolayıp hantallaşırken diğerinin daha sağlıklı olduğu görülüyor. Görüldüğü gibi ortada fazla kalori yokken bile sonuçlar ne kadar farklı oluyor.

Kalori miktarı işin esasıdır ancak konuyla ilgili her şey bu kadar basite indirgenebilseydi bu kadar diyetisyen ve bu kadar envai çeşit diyet önerilmezdi ve ortada bu kadar makale, yazı, araştırma dönmezdi değil mi?

En basitinden bir örnek vermek gerekirse, insan günlük ihtiyacı olan kalorinin büyük kısmını akşam vakti ya da yatmadan önce alırsa ne olur veya hepsini sadece karbonhidrattan sağlarsa?

Bu sorulara verilecek cevaplar benim anlatmak istediğim noktalardır. Ama yine çıkıp fazla kaloriler uçacak mı diye cevap yazacaksanız zahmet etmeyin çünkü bunu bilmeyen kimse yok ve bunun insanlara faydası da yok..

2. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    ````Verdiğim örnekteki fareler aynı cins ve günlük ihtiyaçları kadar besinle besleniyorlar. Sonuçta biri yağ depolayıp hantallaşırken diğerinin daha sağlıklı olduğu görülüyor. Görüldüğü gibi ortada fazla kalori yokken bile sonuçlar ne kadar farklı oluyor.````

Ben bir link alabilir miyim bu iddanizla ilgili.Boyle birsey olmasi akla mantiga aykiri.Nasil olucakda ayni sekilde beslenen iki hayvandan biri sirf gece beslendi diye hantallasicak yag depolayacak.

`````Kalori miktarı işin esasıdır ancak konuyla ilgili her şey bu kadar basite indirgenebilseydi bu kadar diyetisyen ve bu kadar envai çeşit diyet önerilmezdi ve ortada bu kadar makale, yazı, araştırma dönmezdi değil mi?``````

Diyestisyenlerin hicbir mumarasi yoktur zaten.Hersey gayet basit.SAglikli dengeli beslenme laflariyla kalori kisitlamasi yapiyorlar.Buna suan tartistigimiz ketojen diyet de dahil.KEtojen diyet yapanlar kesinlikle ihtiyaclarindan daha az kalori aliyorlar durum gayet acik.Yok metabolik sendrommus bilmemneymis hicbir onemi yok bunlarin.

3. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Birincisi agresif tutumunu anlamış değilim, kişisel herhangi bir saldırı mı algıladın benden yana? Eğer öyleyse seni temin ederim yanlış anlamışsın.

İkincisi okuduğum her araştırmanın linkini veya kaynağını bir yere not etmiyorum, ancak bunun için linke ihtiyaç olduğunu da düşünmüyorum.

İlk mesajındakinden farklı hiçbir şey söylememişsin, dolayısıyla cevabım yine yukarıda söylediklerimin aynısı. Tekrar okunmasını öneririm. Sorduğum sorulara da cevap vermemişsin. Bu cevaplar anlatmak istediğim şeylerdir. Bir soru daha sorayım, 2 öğün beslenmeyle 6 öğün beslenme neden farklıdır ve neden herkes 6 öğün beslenmeyi tavsiye etmektedir?

İki cümleyle yazılan çizilen bunca yazıyı araştırmayı çöpe atmışsın. Sağlıklı dengeli beslenme lafları diyerek bunların önemini azaltamazsın. Lütfen eğer gerçekten katkı sağlayacak bir şeyler söyleyeceksen tartışmaya devam edelim, çünkü yeterince konu dışı olduk ve arkadaşın başlığını kirlettik.

4. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    ASlinda sordugun herseye cevap verdim ama dikkatini vermiyorsun.2 ogun beslenme ,6 ogun beslenme, aksam veya sabah beslenme falan filan bunlarin hicbir onemi yoktur diyorum.Hersey aldigin kalorilere bakar.Bir insan 1 ogun beslenerek de 6 ogun beslenerek de kilo verebilir.SAdece Mcdonaldstan yiyerek de zayiflayabilirsiniz.ISter tek ogun yeyin ister 6 ogun.

Ayrica farelerele ilgili deneyin linkini bekliyorum.Cunku senin argumanlarin bu deneye dayaniyor.BEnse boyle bir deneyin gercek olamayacagini soyluyorum.

AYrica hic konu disina cikamdik aslinda tam da konunun gobegindeyiz.ISter karbonhidrati en aza indirelim isterse yagi azaltalim sonucta yaptigimiz sey kalori kisitlamasindan baska hicbirsey degil.
    Dusuk karbonhidratli beslenmeyi savunanlar kilo almamizi tamamen karbonhidratlarin uzerine yikmis vaziyetteler.AYni zamanda da cok yanlis fikirleri var.Dr.ATkinsin kitabini okursaniz goreceksiniz adam vucudun ihtiyacindan fazla kalori alsa bile kilo vermenin devam edecegini savunuyor yahu.

5. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Bunların arasında hiçbir fark yok diyorsan seninle daha tartışacak hiçbir şey yok. Bundan sonrası sidik yarıştırmaktan öteye gitmez.

6. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    arespoem, bunu senin için değil de yazıyı okuyan diğer arkadaşlar için arayıp buldum, akıllarında soru işareti kalmasın diye;

"Yanlış" Zamanda Yemek Yemek Kilo Almaya Yol Açabilir:

Hayvanlarda yapılan bir çalışma, "yanlış" zamanda beslenmenin daha fazla kilo almaya yol açtığını gösterdi. Araştırma, normalde gece beslenen hayvanlar olan fareler üzerinde yapıldı ve 6 hafta sürdü. Karanlık dönemde (onlar için günün "doğru" zamanı) beslenmesine müsaade edilen farelerin vücut ağırlığı % 20 artarken aydınlık dönemde (onlar için günün "yanlış" zamanı) beslenmesine müsaade edilen farelerin vücut ağırlığı % 48 arttı. Hâlbuki iki grubun aldığı enerji miktarı arasında fark yoktu. Çalışmanın neticeleri Obesity dergisinde yayımlandı.

Bir diğer araştırmada ise (American Journal of Clinical Nutrition), hastanede kaldıkları üç günlük süre içerisinde istedikleri zaman yemek yemelerine müsaade edilen 94 kişinin yiyecek alımları değerlendirildi. 29 kişi ağırlıklı olarak gece (23.00 – 05.00 arasında) yemeyi tercih ederken 65 kişi ağırlıklı olarak gündüz besleniyordu. Sonraki yaklaşık 3,5 yıl içerisinde gece yemeyi tercih edenler grubunun vücut ağırlığı ortalama 6,2 kg, gündüz yemeyi tercih edenler grubunun ise 1,7 kg arttı. Araştırmacılar vücut ağırlığını korumak için en uygun yolun akşam yemeğini erken saatte yemek olduğunu belirtiyor. Kişi geç saatlere kadar uyanık kalacaksa akşam 8–9 civarında az miktarda gıda alabilir. (WebMD 03.09.2009)

http://www.bilimvadisi.com/node/793

7. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    BUnlarin arasinda kilo verme bakiminda en ufak bir fark bile yoktur aksini iddia etmek tamamen bilimsellikten uzaklasmaktir.

Verdigin linklerin hicbir espirisi yok kusura bakma.Bende bir site acar ve bilmemne hastanesinde yapilan arastirmaya gore her aksam muz yiyenlerin muz yemeyenlere gore daha uzun yasadiklarini iddia edebilirim.Onemli olan bu iddianin saygin bilim cevrelerince dikkate alinmasidir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:34 ----------

Simdi ketojen diyeti yapmaya karar vermis arkadaslara sunu soylemek istiyorum.Bu diyeti uzun sure yapamazsiniz.Prof Mehmet Aydin TAs devri diyeti diye bir kitap yazdi onu edinebilirsiniz ozunde ketojen diyeti anlatiyor zaten.YAlniz benim anlamadigim birsey var madem dusuk karbonhidratli bir beslenme bizim genetik yapimizda var cunku dusunurseniz tarim toplumuna gecilmeden once kimse ekmek,patates vs yiyemiyordu.DAha cok et agirllikli beslenmek zorundaydi insanlar.O halde neden bu diyeti uzun sure devam ettiremiyoz

Yabanci forumlari da takip ediyorum insanlar cok kisa bir sure bu diyeti devam ettireiliyorlar halbuki bu diyet genetik yapimiza uygun degil mi,

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:49 ----------

Simdi ketojen diyeti yapmaya karar vermis arkadaslara sunu soylemek istiyorum.Bu diyeti uzun sure yapamazsiniz.Prof Mehmet Aydin TAs devri diyeti diye bir kitap yazdi onu edinebilirsiniz ozunde ketojen diyeti anlatiyor zaten.YAlniz benim anlamadigim birsey var madem dusuk karbonhidratli bir beslenme bizim genetik yapimizda var cunku dusunurseniz tarim toplumuna gecilmeden once kimse ekmek,patates vs yiyemiyordu.DAha cok et agirllikli beslenmek zorundaydi insanlar.O halde neden bu diyeti uzun sure devam ettiremiyoz

Yabanci forumlari da takip ediyorum insanlar cok kisa bir sure bu diyeti devam ettireiliyorlar halbuki bu diyet genetik yapimiza uygun degil mi,

Son düzenleme: 5 Nisan 2010
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    İyide aramızda gunde 1 kilo et alabilecek biri varmi? ülkedeki et fiyatları ne kadar biliyormusunuz?

Ben iddia ediyorum bu diyet tam bir sporcu diyetidir. Gunde yarım kilo dahi et yiyebiliyorsanız şanlı kesim insanlardan sayılırsınız.

Sizin iddia ettiğiniz şekilde yumurta süt peynirle olacak iş değil bu diyet.

Yabancıların bize göre şansları çok düşük fiyatlara et tüketimi yapmaları.

Şu forumda saysanız bir elin parmaklarını geçmez gunde yarım kilo et yiyebilecek insan sayısı.

Hiç bir besin, bodybuilding dünyasında kırmızı etle yarış edemez.

O yüzden bu diyetin tam olarak işe yaraması için, kırmızı et şarttır.

Zaten bilen bilir, oturup 1 tabak tepeleme 3-4yumurtalı et yediğinizde bırakın ekmek yemeği miğdeniz patlayacak gibi olur.

Ortalama 7 saatlik bir sindirim süresine sahiptir bu mükemmel besin.

En kaliteli karbohidrat bile 4 saatte sindirilirken, yarım kilo et yediğinizde 7 saat vücudunuzu beslersiniz.

üstelik testosteron ve diğer anabolic hormonların yapımına ayrı etki eder ve kas kütlesi alma konusunda hiç bir besin kırmızı et yerini tutamaz.

Kolesterol sorunu oldugundan yakınılır ancak, kardio yapan adama hiç birşey olmaz.

Genellikle 40 yaş üstü insanlara kırmızı et önermezler.

Ülkemizde beslenme uzmanları ağız birliği etmişcesine bu mükemmel besinide diyet listelerinden cıkarırlar.

Bir sporcu için kırmızı et, kaliteli karbohidrat kadarda değerlidir.

Bu diyet uzun sureli devam edilmemek uzerine kurulu zaten. Amaç karbohidrat depolarını doldurup, insulin seviyesini düşürmek.

Böylece yağ işemeye baslıyorsunuz ve her hareketinizde yağ yanıyor.

Herhangi bir karbohidrat diyetinden tek farkı, Dusuk karbohidratla beslenirken eksik enerji yağdan karşılanır. Buda nerdeyse ketosisle aynı duruma eş değerdir.

Ketosisin tek farkı insulini dusurerek, yağ yakmanızı ve hatta tuvalete gittiğinizde yağ işemenizi sağlar.

Herhangi bir zararını iddia edenler varsa bilimsel verilerle konuşabilirler.

Bu diyeti yapanların, daha sonraki dönemde çok daha az karbohidratla doyum sağladıgı ispatlanmıştır.

Karbohidratların sadece kaliteli olmayanlarının seytan oldugunu söyledik.

Bu gun bir kesme şeker bile insulini arttirmaya yeterde artar zaten.

İnsulin yükselmesi yağ depolanması ile eş değerdir.

Aramızda tatsız tussuz karbohidratlarla beslenen kaç arkadaşımız varki?

Bunun sebeplerinden biride işte et yoksunluğudur. Ülkemizde et fiyatları malum o yuzden hiç birimiz doya doya yiyemiyoruz.

Bu diyetin işe yaramadıgını iddia eden, hayatında diyet yapmamıştır iddia ediyorum.

9. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0

bu nası bilimsellik be,bir öğün yemeyle altı öğün yemenin arasında bir fark olmadığını gösteren bi kaynak verirmisin.beş yıldır foruma kayıtlısın ama kusura bakma daha doğru dürüst okumamışsın bile.söylediklerine göre o zaman günde bi kere beslenelim hepside proteinlerden olsun öyle diyet yapalım nası olsa daha kolay ve arada bi fark yok dimi.

bide adamlar yabancı kaynaklardan makaleler araştırmış türkçeye çevirmiş yetmemiş kendi üzerlerinde denemişler oda yetmemiş diyetleriyle ilgili günlük tutmuşlar düşüncelerini bizimle paylaşmışlar bizzat sonuçlarını yaşamışlar sen hala afaki dışardan ahkam kesiyosun yok böyle diyet olmaz yok yaptığınız yanlış bilmem ne..

ay_isiqinda bunu beğendi.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    6 öğün beslenme ile 3 öğün beslenme arasındaki fark, termojenesistir ve protein sentezi için sık sık beslenmek gerekir.

Termojenesiste en önemli kısım, proteinlerin aminoasitlere çevrilmesi gerçekten yüksek enerji harcaması meydana getirir.

Ayrıca karbohidratları, glikojene çevirmek yüzde 10 luk bir harcama yaratır.

çiğ besinlerin, çevrilmesi ise çok daha fazla enerji yakımı sağlamaktadır.

3 öğün beslenme, sporcular için uygun değildir.

ancak 3 öğün gün içinde beslenip, antreman sonrası beslenme yapılabilir.

Böylece en az 4 öğün gereklidir.

Öğün sayısına paralel olarak besin alımı düşürülmelidir.

10 yada 8 öğünlede beslenilebilir.

Öğün deyince aklımıza tabaklar dolusu yemekler gelmemeli ancak.

Sadece sporcular için 4 ve uzeri öğün sayısı gerekir.

Dr.Science ve Kurt_Coban bunu beğendi.
  11. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen sana katılıyorum coyote ancak bazı arkadaşlar ısrarla bi fark olmadığını idda edip duruyorlar.

12. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    AHmet diye bir adam var diyelim

BU adamin gunluk almasi gereken enerji 2000 kalori olsun.SImdi iki secenek uzerinden degerlendirme yapalim.

1- AHmet 2000 KAlorilik ihtiyacini sadece 1 ogun yiyerek gideriyor.Diyelim ki Burger KIng e gidiyor ve en buyuk menuden siparis veriyor yanina da bir tatli yiyor.Toplamda 2000 kalori aliyor.

2- AHmet gunde 6 ogun besleniyor.Sabah kahvaltisni yapiyor aralarda birkac ceviz yiyor oglen yemegini yiyor vs.... aksam yemegini de saat 8 den once yemis bulunuyor.Bu 6 ogun sonunda toplamda 2000 kalori aliyor.

AHmetin aktivite durumu iki secenek icinde ayni oldugunu varsayarsak AHmet hangi secenekte kilo almisir veyahut vermisdir....Yoksa agirligi hic degismemis midir acaba.....

Bunun bir cevabini verirseniz tartistigimiz mesele bir sonuca ulasmis olucak....

////CoyoTe////

IYi hos diyorsun da bu diyetin devam ettirelememesinin sebebi ekonomik kulfeti degilki.Bu diyete devam edilememesinin sebebi karbonhidratlara duyulan ozlem.

Bu diyetin pahali olmasi ayri bir tartisma konusu tabi.Onu da tartisabiliriz aslinda.

Son düzenleme: 6 Nisan 2010
  13. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    bi kaynak gösteremeyip öyle kalırsın işte. 1. seçenekte uzun süre açlık olucağı için vücut korunma moduna giricek ve metabolizmayı yavaşlatıp aldığı kalorileri depolamaya başlıyacaktır. vücudun iç organların ve beynin fonksiyonları yavaşlayacak, halsizlik baş gösterecek ve vücut hastalıklara karşı direncini kaybedecektir. gün içinde şiddetli baş ağrıları görülmeside oldukça muhtemel. ve bütün bunların sonunda kişinin günlük kalori ihtiyacı 2000in altına düşecektir. 2. seçenekte ise vücut birçok öğünle kalorileri aldığı için açlık moduna girmeyecek gelen kalori depolamak yerine günlük aktivitelerde kullanacak, halsizlik olmayacak, şiddetli baş ağrıları yaşanmayacak bir çok değişik kaynaktan alınan besinler sayesinde hastalıklara karşı direnç düşmeyecektir. dolayısıyla metabolizmada yavaşlamayacaktır. işte sana cevap, ama eminimki tartışma bununla son bulmayacak.bu tartışma ancak sen yanlış yönlendiren ve dayanaksız mesajlar atmayı bıraktığın an bitecektir.

14. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Okudugunu anlamaktan acizsen yapacak birsey yok.
    Ben ne diyorum adamin gunluk almasi gereken enerji miktari yani yasamini devam ettirebilmesi icn almasi gerekn kalori 2000 diyorum.Bu adam ihtiyaci olan kaloriyi alacak ve vucut aclik cekecegi icin korunma moduna gecicek oyle mi.....

MAlesef bu okullara mantik dersini koymuyorlar bizde boyle sahnelere maruz kaliyoruz.Ortada aclik yok sen bana aclik modundan bahsediyorsun....

15. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    evet gerçekten ortada büyük bir MANTIKSIZLIK olduğu açık, günde 1 öğün yiyerek bütün gün tok kalıcağını düşünmek.ne desem etkisiz,daha bişey demek istemiyorum, sana bundan sonra başkası cevap versin. sözü sana bırakıyorum coyote.

16. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Kisacasi cevap verecek bilgim yok diyorsun.Bende oyle tahmin etmistim.Bir tartismadan kacmanin en kolay yolu bu tarz yorumlardir zaten.

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ahmet burger kinge giderek öncelikle sağlıgını tehlikeye atıyor. Hazir menüler sporcular için uygun değildir.

Ahmetin birinci seçenekte kan şekeri dengesi spor yapmasına engel olacaktir. Ağirlik idmanlarinda kan sekeri dengesi çok buyuk onem arz eder.

Birinci seçenek ile beslenmeye devam ederse yağlanma buyuk oranda artar. bunun sebebi yüksek enerji alımı neticesi itibarı ile harcanamayan enerji depolanır.

Varsayalımkı ahmetin metabolizması cok hızlı. Bu durumda yağlanma gerçekleşmez. Ancak bu kişinin sağlıklı oldugu anlamına gelmez. Kan sekeri dengesinde bozulma, karaciğer yağlanması ve sık sık acıkmaya maruz kalacaktır ahmet.

Bu gun şişir beni isimli bir film mevcut. Bunu filmi izleyin anlarsınız. Super size me ismi.

İkinci menü ise tam bir sporcu icin gerekiyor. Azar azar ve sık ogun kullanmak ve hiç bir zaman açlık durumuna dusmememiz gerekir.

Kortizol hormonunun yapımını dengede tutmak icin bu gereklidir.

Kortizol kas yıkımını arttırır.

Bu gun karbohidratlarla aşırı beslenme, .çok ideal beslenme anlamına gelmez.

gun icinde aldıgınız enerjiyi cok az karbohidrat ve yağ ile aldıgınızda arada hiç bir fark olmaz.

Ancak keto diyetin uygulanma sebebi tamamen birinci durumdaki şahısın bozulan kan sekeri ve insulin değerlerini düzeltmesine dahi yardımcı olur.

18. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Ne yazık ki verilen bunca cevap karşısında hala inatla anlamamakta ısrar ediyorsun. Gerçekten hayretler içinde seni izliyorum. Bakalım daha ne kadar devam edeceksin bu anlamazdan gelme tavırlarına. Kusura bakma ama şu kadar şey söylendikten sonra hala bunları savunabiliyorsan ben senin doğruyu bulma arayışından şüphe ederim. Bir tek kanıt gösteremediğin halde hala kibrinle hareket edip üste çıkmaya çalışıyorsun. Cahile laf anlatmak deveyi hendekten atlatmaktan daha zordur atasözünü şimdi çok daha iyi anlıyorum, ve seni tebrik ediyorum. Sen her yerde olduğu gibi bu forumda da bulunan belli bir zihniyeti temsil ediyorsun. Şu kadar yazıyı baştan sona okuyan herkes anlamıştır eminim tartışmanın neden devam ettiğini..

19. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    //// COYOTE ////

Biz burada isin saglik boyutunu konusmuyoruz ki.KOnustugumuz sey kilo alir mi almaz mi.Senin degindigin hususlar baska bir tartisma konusu.Ben AHmet hangi beslenmeyi uygularsa daha saglikli olur diye sormadim ki.

Ben Ahmetin sporcu oldugunu da soylemedim.Kendisini sade bir vatandas olarak gorebilirsin.

``````Birinci seçenek ile beslenmeye devam ederse yağlanma buyuk oranda artar. bunun sebebi yüksek enerji alımı neticesi itibarı ile harcanamayan enerji depolanır.`````

Iyi de zaten enerji harcaniyor.BAk ne demisim yukarida adamin gunluk enerji ihtiyaci 2000 kalori demisim degil mi.YAni bu adam ise gidyor saatlerce calisyor vsss toplamda 2000 calorilik is yapiyor .BU 200 kalorilik enerji ihtiyacini da tek bir ogunde gideriyor.Ortada harcanamayan enerji yok ki yaglanma olsun.

````Bu gun şişir beni isimli bir film mevcut. Bunu filmi izleyin anlarsınız. Super size me ismi.```

Evet o belgeseli izledim.Yalniz sana baska bir belgesel tavsiye edicem mutlaka izle.Adi FAT HEAD. TAmamen SUpersize me ile dalga geciyor.Adam her allahin gunu Mc donaldstan yemesine ragmen yaklasik 10 kilo veriyor ve kan degerleri cok normal cikiyor.BEnce bir izle buyuk bir aydinlanma yasayacaksin.

////Yesilzeytin /////

YAziklarin amiyane tabirle tras olmus.Senden daha yaratici cevaplar bekliyorum.

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bakın bir sporcu burger kingten beslenmez zaten, hadi kaldıki besleniyor.

Elbette vücut enerjiyi ayırd etmez. Ancak ne yerseniz osunuzdur.

ikincisi insulinde çok yukselmeler olur. Kaldıki bu kisinin bedeni, cok hızlı enerji harcıyor. Bu işin sağlık boyutuda onemlidir. Şu anda olmasa bile ilerleyen dönemde, diyabet riski ile karşı karşıya kalırsınız. Spor yaptıgınız halde kan sekeri dengesi bozulan milyonlarca insan var. Buda işte sizin bahsettiğiniz beslenme sistemi ile ilgilidir.

30 yaş sonrası metabolizması çok hızlı kalan kaç insan vardır hayatta? Toplasanız bir elin parmaklarını geçmez.

Bu gun arsene wenger, arsenal teknik direktörü japonyadan arsenalin başına geçtiğinde, sporcularının beslenme sistemini değiştirerek, futbolcuların futbol oynama ömrümü uzatmıştır.

Beslenme bu işin temeli ise, sizin gibi birsinden burger kingle beslenip spor yapan önerisi vermenizi beklemezdim.

Yağsız olmakta, sağlıklı olmak değildir. Bununda altını çizelim.

Sayfayı Paylaş