Ketojen diyet ve Ketosis

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Günlük 270 gr protein ( tozlar dahil ) , 30 gr karb ( salatadan ) , 80 gr yağ olur mu bu diyet için yoksa yağı fazla alıp proteini mi kısmalıyız

2. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar gunluk karbonhidrat miktarini 50 gr altinda tutarsaniz hizla kilo verirsiniz 100 gr altinda yavas kilo verirsiniz ustu ise yerinizde saydirir ve orana gore yukselir. tabi sporcu oldugunuzu dusunuyoruz. bir bardak meyva suyumu ictiniz diyceksinki 11 gr aldim. aksama kdar hesabini tut 50 yi gecme bukadar basit. bir ogunde dogru seylerlr beslenerek 5 yada 10 gr karbonhidrat la yeterince besin tuketebilirsiniz.

GT-I9515 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    iyi günler
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2015 ---
    Merhaba ben bu diyeti yapmayı düşünüyorum
    1.80 boyum 80 kiloyum
    Kas oranım %42
    Yağ oranı %16
    belim 91 cm yani alt kısımda göbek mevcut. antremanlarımı 123123 şeklinde haftanın altı günü tekrarlıyorum günde 8 saat uyuyorum .Sabah 3 yumurta sarısı ile beraber teryağında 1 dilim tam buğday ekmek 3-4 zeytin 30 gr civarı keçi peyniri 400ml yarım yağlı dost süt öğlen şirkette ne çıkarsa protein kısmı az olursa 400gr yoğurt yiyorum . spora gitmden 2 saat öncede 200gr youpur tam yağlı bunlar. başlamadan 45 dk önce 300mk su ile 3gr creatin 15 dk önce sıvı amino asit 2 çorba kaşığı sporun bitimine yakın 2 çorba kaşığı sıvı amino asit , spordan hemen sonra genrise protein tozu 30 gr + hardline bcaa matrix içinde glutamine de var bunun 5 gr kadar weider 3 gr creatin de var bu karışımda . yaklaşık 30 dk akşam yani 200-250 gr tavuk çok az 50 gr makarna veya 1-2 dilim tam buğday ekmeği ya yemekle veya yatmadan 1-2 saat önce yarım yağlı dost sütten 450ml içiyorum.
    1. gün Programım göğüs sırt trapez
    Bench press 3x12 bench fly 3x12 incline becn press 3x12 pullower 3x12 dips 3x12 barfiks 3x12 latpull down 3x12 row makinesinde 3 x12 bi alt karına çekilende birde iki ayrı tutma yeri olan var low row machine sinde 3x12 ardından trapez ve karın
    2. gün omuz ön arka kol
    dumble shoulder press 3 x 12 lateral rise3x12 front rise 3x12 z bar culr ön kol 3x12 konsantrasyon oturup dize koyarak kolu 3x12 dumble curl ayalkta 3x12 alna indiriş arka kol için 3x 12 push down iple sonra normal push down 3x12 hepsi sonra crunch
    3. gün bacak karın
    leg ext 3x12 leg curl 3x12 leg press 3x12 squat 3x12 bu yana ve içe kapama hareketi makinede 3 x12 kalf 3x15
    crunch 3 set max alt karın bu dizlerimizi çekerek sonra yanlara çekiş 3 set hepsi max. ardından 3 set plank 1 dk
    Bunu yaparken vücudumdaki yağlardan kurtulup hedefim bel kısmını inceltmek ve kasların büyümesini sağlamak mümkünmüdür bu dietle ?
    Sahip olduğum takviyeler genrise protein tozu + muscle tech sıvı amino asit + hardline bcaa komplex + hardline gltumine kapsül + weider creatin.
    Bunları da kullanarak kas yıkımını önleyip yağdan verip kaslarımı geliştirmem mümkün mü ?
    Önceki ay supplement kullanmaya başladım 4 kilo aldım vücut ölçülerim belirgin bir biçimde gelişti
    yağ oranım %19.4 tü kilom 76.8
    son 1 ayda göğüs 7 cm kol 3 cm büyüdü belim 4 cm inceldi omuz dan 3 cm aldım bel 2 cm inceldi
    yani başladığım ay ve son yaptırdığım ölçümlerin arasındaki kilo artışım yağ azalışı ve kas artışı hesabı arasındaki oran tutarlı 2.1792 yağ vermişim 2.8001kg kas artışı olmuş
    bu dönemde sadece protei tozu hardline bcaa kapsülü ve creatin kullandım.
    Kasım ayında başladım ben spora en başta verdiğim oranların aynısı nerdeyse biraz yağ fazla galiba ilk 2 ay bişey olmadı sonra 2 ay ara verdim son 45 gündür düzenli devam ediyorum bundan önce 4 yıl hammalık yaptım eşya taşıyordum. haftada 4 gün bi kamyon eşyanın nakliyesi kimi zaman sadece paletlere indirme vardı ama 4 yılımı bu şekilde geçirdim bu yüzden en iyi çalıştığım kas grubu bacak ve bel sırt yani en kuvvetli bunları çalışabiliyorum.
    Bu diyeti nasıl yapmamı önerirsiniz tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Teşekkür ederim
    iyi günler

Son düzenleme: 16 Haziran 2015
  4. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba üstte de belirttim bn programımı araya kardio koymadan yapmak kilo veridirirken gelişmemi engeller mi ?
    Ben bu diyeti yağlardan kurtulup kasların gelişimine engel olmadığını anladığım için düşünüyorum siz yaptınız uygulanır mı gelişimi yavaşlatması söz konusumu ?
    Merhaba diyetten nasıl sonuç alabildiniz mi önerir misiniz örnek için 1 haftalık beslenme günlüğünü paylaşır mısınız ?
    Kas oranında artış ama yağda azalış şeklinde bir etkisi var mı ?
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Haziran 2015 ---
    Merhaba
    Yukarıda yani 3 msj önce spor programım ve beslenmem vs ile ilgili bilgiler var bu diyeti yapmayı düşünüyorum.
    Bana yardımcı olur musunuz bu konuda mesela ;
    Diyetten nasıl sonuç alabildiniz mi önerir misiniz örnek için 1 haftalık beslenme günlüğünü paylaşır mısınız ?
    Kas oranında artış ama yağda azalış şeklinde bir etkisi var mı ?

5. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba yukarıda yazdım ben yardım edebilir misiniz kardiyosuz ağırlıkla yapılmaz mı 6 gün ağırlık çalışsak ?
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2015 ---
    merhaba yukarıda yazdım ben yardım edebilir misiniz kardiyosuz ağırlıkla yapılmaz mı 6 gün ağırlık çalışsak ?

Son düzenleme: 29 Haziran 2015
  6. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    mehmet can kardesim. beslenme konusunda aylardir sirasiyla bircok yontem denedim. ve simdi son olarak sana en iyi faydayi gordugum seklini soyluycem. karin kaslarini belirginlestirip lanet olasi gobekten kurtulmak istiyorsan cozum bu krdesim :) 1. oncelik glisemik indeksi 55 altinda olan herseyden yiyebilirsin, 2. oncelik karbonhidrat orani yuksek olan herseyden uzak durucaksin, basit seker yani ,cikolata,baklava , puding tarzi urunler asla yok. dogal karbonhidrat olarak yulafi tercih edebilirsin asiri olmamak kaydiyla. pirinc i savunan bircok kisi var ama ben hep karsiyim cunku glisemik indeksi 70 lerde bir besin. insulin seviyesinde ani artis ve ani inisler cabuk acikmaya ve yag yakimini vucudun gerceklestirmesine engel olmaktadir. arastir ve glisemik indeks in vucudun en onemli dikkat edilmesi gereken madde oldugunu goruceksin. dogal yaglari almaya devam ediceksin,zeytinyagi,kuruyemislerden falan. yer fistigi ezmesini kullanmani tavsiye ederim gunde bir iki dilim bugday ekmegine sür ye, bu dusuk glisemik indeks ler seni tok tutucak ve vucut insulin direnci olmadigindan yag yakimina basliycak ve sen bu glisemik indeksi yuksek besinlerden ve karbonhidrattan uzak durdukca ,proteinide gunluk alman gereken miktar yani (kilon x 2 ) aldikca , sadece izle :)

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

7. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Boramir teşekkür ederim.
    Yani bu ketojen diyet yalan diosun başlamıştım bnde :D 2. gün olmuştu geri bırakayım bari :D

8. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    valla kardesim bu sekilde kendinde bi dene derim,agirlik antrenman falan tabi maximum tut. bide kardio olarak ip atlama falan yaparsan bu tarz hareketler kalici zayiflik sagliyo, yani daga saglikli bir yag yakma yonetimi. antranman sonralarinda 30 dk ustunde ip atlamani tavsiye ederim. diyetle birlikte yag yakicida kullaniorum. bu sekilde.beslenince muthis fark goruyorum. su icsen yarar denen tipler vardir ya o sekil bi metabolizma var yani dusun (endomorf) :)

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

9. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    baklava her erkeğin hedefi :D
    Şimdi 2. gün oldu .haftanın altı günü ağırlığa devam edicem kardiyo eklesem mi bilemiorum 123 123 şeklinde antreman programım 1 göğüs sırt 2 ön arka kol omuz 3 bacak karın yaklaşık 1 saat sürüyo programımı değiştirdim eskisinden verim alamamaya başladım .
    Ya ben bu ketoyu 2 hafta yapayım sonuç alırsam sizide bilgilendiricem .Bi değişim olmaz büyümeme de zararı olursa gene bırakırım ama sonuçta karbonhidrat neden lazım karlori enerji yağdan bunu alabilirsek dengeli de tutarsak vücut kendi yağınıda yakarsa oo efsane olur gibi gelio :D günde 30 gr karb alıorum onuda ayarlaması bi garip oldu ara öğün yapıorum 6 badem 6 ceviz 6 fındık 6 antep fıstığı. 1 saat sonra da yarım ölçek protein tozu alıorum. yaklaşık 1 saat sonrada yemek yiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Haziran 2015 ---
    baklava her erkeğin hedefi :D
    Şimdi 2. gün oldu .haftanın altı günü ağırlığa devam edicem kardiyo eklesem mi bilemiorum 123 123 şeklinde antreman programım 1 göğüs sırt 2 ön arka kol omuz 3 bacak karın yaklaşık 1 saat sürüyo programımı değiştirdim eskisinden verim alamamaya başladım .
    Ya ben bu ketoyu 2 hafta yapayım sonuç alırsam sizide bilgilendiricem .Bi değişim olmaz büyümeme de zararı olursa gene bırakırım ama sonuçta karbonhidrat neden lazım karlori enerji yağdan bunu alabilirsek dengeli de tutarsak vücut kendi yağınıda yakarsa oo efsane olur gibi gelio :D
    Beslenmem
    Şöyle
    8 de uyanıyorum

08:15 te kahvaltı 1 adet Genrise spinat extract 3 yumurta sarısı ile 5 gr tereyağında pişmiş 110 gr yumuşak keçi peyniri 4 kaşık zeytin yağı 50 gr oluyor.

10:30 da ara öğün 6 adet ceviz ,badem ,fındık, antep fıstğı

11 :00 da yarım ölçek protein tozu

12:30 da öğlen yemeği 1 adet Genrise spinat extract 105 gr tonbalığı marullu salata 50 gr zeytin yağı. 3 adet mutlivitamin hapı

13:30 da ara öğün 6 adet ceviz ,badem ,fındık, antep fıstğı

14:30 da Yarım ölçek protein tozu Universal GH 4 hap 1 adet Genrise spinat extract

15:00 Spordan 15 dk önce yarım ölçek sıvı amino asit .

15:30 Spor ortasında sona doğru hemen yarım ölçek sıvı amino asit.

16:10 Spor biter Genrise protein tozu içinde hardline bcaa matrix içinde vitamin ve 5 gr glutamin var.

17:30 ara öğün 3 adet ceviz ,badem ,fındık, antep fıstğı

18:30 250 gr tavuk veya et marullu kıvırcıklı maydonozlu salata 50 gr zeytin yağı.

21:00 ara öğün 3 adet ceviz ,badem ,fındık, antep fıstğı .

22:00 1 ölçek casein protein tozu .

23:00 kapanış :D
    Bu benim hafta içi günlük yaşam şeklim .
    Hafta sonu için nasıl carb yüklicem onu düşünüyorum cumadan başlayıp .
    yağ oranımı vücut şeklimi belgelerim . 2 hafta sonra yazarım nasıl oldu :D

Son düzenleme: 30 Haziran 2015
  10. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tmm krdes zatn bakiyorum hepside Gi si dusuk besinler. bence gayet guzel ama proteini biraz fazla sık alıyomussun gbi geldi bana. umarim hedefine ulasirsin :) calve nin krb gayet dusuk fistik ezmesi var tavsiye ederim :)

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

11. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tmm krdes zatn bakiyorum hepside Gi si dusuk besinler. bence gayet guzel ama proteini biraz fazla sık alıyomussun gbi geldi bana. umarim hedefine ulasirsin :) calve nin krb gayet dusuk fistik ezmesi var tavsiye ederim :)

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

12. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Protein hep yarım ölçek ara öğünlerde akşam ki ara öğünde çoğu zaman unutuyorum :D gündüz unutmuyorum ama yatmadan casein alıorum onun ihmal etmiorum =)

13. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    3. gün
    Biraz başım ağrıyor psikolojik mi bilmiyorum.
    08:00 Genrise sipant extract 100ml su ile
    08:20 Sabah 3 yumurta tereyağında yaklaşık 8-9 gr tereyağı ile
    10:00 3 yumurta sarısı 8 badem 5 ceviz 5 antep fıstığı 2 fındık
    12:00 Fırında tavuk bagett 4 adet 1 kase kıyılmış marul salata 50 ml ay çiçek yağı
    14:30 8 badem 8 ceviz 8 antep fıstığı 8 fındık.
    16:00 23 ml sıvı amino asit universal gh .
    17:30 23 ml sıvı amino asit protein tozu bcaa matrix 1 hapspinat exract
    18:30 8 badem 8 ceviz 8 antep fıstığı 8 fındık.
    20:00 450 gr tavuk ciğeri
    23:00 universal gh - spinatexract - glutamine

şuan 4. gündeyim baş ağrısı devam ediyo hadi hayırlısı öğlen yemeklerinde multi vitamin alıyorum 1-3 hap diyor bn 2 tane alıyorum

14. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    4. gün
    Baş ağrısı yok hafif bi uykusuzluk halsizlik var ama oda tam dinlenemedim 2 gündür evlilik tarihim yaklaştı o yüzden
    08:00 Genrise sipant extract 100ml su ile
    08:20 Sabah 3 yumurta tereyağında yaklaşık 8-9 gr tereyağı ile
    10:00 3 yumurta sarısı 8 badem 5 ceviz 5 antep fıstığı 2 fındık
    12:00 yağlı ton balığı 50 gr nohut 1 kase kıyılmış marul salata 20 ml ay çiçek yağı
    14:30 8 badem 8 ceviz 8 antep fıstığı 8 fındık.
    16:00 23 ml sıvı amino asit universal gh .
    17:30 23 ml sıvı amino asit protein tozu bcaa matrix 1 hapspinat exract
    18:30 8 badem 8 ceviz 8 antep fıstığı 8 fındık.
    20:30 250 gr pirzola 250 gr tavuk pirzola
    23:00 universal gh - spinatexract - glutamine

15. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    2.2 kilo vermişim 5 günde kas oranımm hem artmış % olarak hemende 650 gr artış olmuş güzel haber yaklaşık 3400 kalori alıyorum yanlışlık yoksa :)

asrin78 bunu beğendi.
  16. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Bende bu diyete bugün başlıyorum , hedef sixpacklari çıkarabilmek
    boy 1.82 kg 82,5
    bel 92 cm
    yağ oranı 10,5

2 haftalık diyet yapmayı planlıyorum
    Makroları çıkardım bugün başladım
    82,5 kg - 182 lbs

164 gr protein
    30 gr karbonhidrat
    116 gr yağ

1820 kalori yapıyor yaklaşık

yağları yer fıstığı ve zeytinyağından almayı planlıyorum
    100 gr yerfıstığında 20 gr karbonhidrat mevcut
    Yediğim sebzelerdende geri kalan açık kapanır ekmek pilav vs hiç tüketilmeyecek

Son düzenleme: 6 Temmuz 2015
  17. L1ZARD

L1ZARD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer fıstığı yerine kabak çekirdeği tüket. Hangi marka kullandığını bilmiyorum ama eğer paket alıyorsan içindekileri incelersen un yazısını görüsün, gluten alerjisi olanlar tüketemez yazısını gördüğün an tüketmemeye çalış. Çoğu marka kavrururken tuzun yapışması için un kullanıyor.

Kuruyemişi kesip yumurtayı arttırmak daha mantıklı. Ve diğer bir ipucu fazla protein glikoza dönüşür bunu yağ gramajını proteinden fazla tutarak absorbe edebilirsin.

Ek: karbonhidratı 10 gr altında tutarsan ketojenden en üst seviyedr yararlanırsın.

asrin78 ve Mehmetcankat bunu beğendi.
  18. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    peki bu protein tozunun için de 3-5 gr şeker veya sıvı amino da toz bcaa da var şeker heralde toplamda 10 gr oluyodur var bozuyor mudur bizim diyeti ?

19. L1ZARD

L1ZARD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır diyeti bozmaz, 50 gr altı karbonhidrat tüketiminde ketosis evrede gezersin. 50-30 gr nomal, 30-10 ideal, 10-0 altın oran. Fakat bunlarım hepsi orta seviyede protein yüksek düzeyde yağ alımlarında geçerli.

20. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim =) sizce benim için idal olan nedir 180 boyum 78 kiloyum yağ oranım 16 42 kas oranım yaş 28 antreman programım da yazıyor biraz daha geride

Sayfayı Paylaş