Kas kütlesi kazanmak için yaptığım Beslenme programına bir göz atabilir misiniz ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Xuqa tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Xuqa

Xuqa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo:73
    Boy:1.74

www.iifym.com adresinden günlük harcağıdım kalori miktarını hesapladım ve üstüne bir miktar daha koyarak bir program hazırladım
    Programda bitkisel ve hayvansal protein ayrımı gözetmedim.
    Bu tabloda 2600 kaloriyi kaç gr karb protein yağ ve liften alacağımı gösteriyor. Benim programım 125 kalori kadar eksik ve oranlar şu an için tam tutmuyor, ufak bir kaç ekleme ve çıkarma ile düzelteceğim.

Haftada 5 gün antrenmana gidiyorum.
    Listeme göre 160 gr proteini sağlıyorum ama sadece toplam 200 gr tavuk göğsünden gelen hayvansal protein var. Bu miktarı arttırmak istersem protein miktarı da uçuşa geçiyor. İçim rahat edemedi bir türlü, ne yapmalıyım, önerilerinizi bekliyorum.

İshak01 bunu beğendi.
  2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bir kısım spor uzmanları beslenmeye bitkisel proteini eklemiyor. ama baklagil ve tahıllardan iyi bir karışım yapılınca, aynı etkiyi yaptığını duymuştum. dün akşam, döğme ve nohutlu yoğurt çorbası, bulgur pilavı ve kuru fasulye yedim. baya bir protein girdi. bunları yiyince et yemedim akşam yemeğinde.karışım tuttu mu bilmiyorum :)

Xuqa bunu beğendi.
  3. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Karbonhidrat aldığın porsiyonları biraz arttırırsan daha olumlu sonuç alırsın bence. Burda görüldüğü gibi besleniyosan günlük 180 gr civarı karbonhidrat eder. Kas kütlesi kazanmak için yetersiz olabilir. Alman gereken geri kalan kaloriyi karbonhidratla doldurabilirsin .

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Xuqa

Xuqa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam 316 gram karbonhidrat çıkıyor hesaba göre. 180 gr ı nasıl hesapladınız ?

5. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Bulgur için 100 gramda 22 gram karbonhidrat, pirinç için 100 gramda 21 gram karbonhidrat görünüyor fatsecretta. Az önce kenardaki çizelgeyi görmemiştim kendimce ufak bi hesap yaptım oyüzden 180 gram civarı çıktı. Ama emin değilim elimdeki değerler yanlışta olabilir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

6. Xuqa

Xuqa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Sizin baktığınız yerde pişmiş, pilav şeklinde gösteriyor muhtemelen. ben 100gr pişmemiş çiğ bulgur ve pirinçten bahsediyordum.

https://www.diyetkolik.com/kac-kalori/bulgur-37/

Sayfayı Paylaş