KAS ICIN ILLAHA YUKSEK KALORIMI ALINMALI

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Targan Özal tarafından 14 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Targan Özal

Targan Özal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Baslıkta yazdıgım gıbı ben az yıyorum gunluk 1500 kalorı alıyorum 69kg yım 1.66 Boyındayım kılom normal fazla bıle oldugundan fazla yemıyorım dogrumu?

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Diyetteysen iyi ama normalde veya bulktasan daha çok kalori almalısın

3. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Bence yüksek kalori gerekli de gereksizde bu nasıl bir vucut istedigine bagli yagli iri vucut istiyorsan yuksek kalori gerekli tabi ama benim tavsiyem temiz beslenerek vucuda ihtiyaci olani vermek 70 kg sin diyelim 140 gr proteinini alacaksın zaten 560 kcal... kilo basina 3 gr karbo (kompleks) 840 kcal.. 15-25 gr arası kaliteli yağ tüketirsen 225 kcal.. Toplamda 1625 kcalik bir diyet senin (TEMİZ) büyümen için yeterli

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sergen turaman bunu beğendi.
  4. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    1625 kalori yetermi ya :D 178 58 kgyim.1625 kalori değilde 2000 kalori yiyorum.bu büyüymeme yttermi

5. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Ben 1750-2000 kcal lik diyet yapıyorum.. (80kg) 180 gr karbo 200-240 gr protein 20-25 gr yağ tüketiyorum büyümek için yeterli.. İnsulini zırt pırt zıplatmadığımdan dolayı yağlanma olmuyor. Basit karbonhidratları çok nadir tüketiyorum.. 1600-1700 kcal miktar olarak az gelebilir ama vucudun tamda ihtiyacı olan şeyleri yiyoruz. Çikolata şeker vs vs abur cubur çöp şeyleri yemedigimizden dolayı bu kadar dusuk kalori gorunuyor. Bir snickers yada cikolatalı gofret bile 300-500 kcal

sergen turaman ve Targan Özal bunu beğendi.
  6. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    dostum bende 178 66 kıloyum yağ oranım aşırı düşük ama baya hacimliyim günde 3-4k kalori alıyorum temız hemde ama büyüyemiyorum o 2k işi yalan bı gun karb az alayım zayıflıyorumdırek:)

7. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Kişiden kişiye göre değişir bende karboyu artırayım yağlanıyorum. Madem büyüyemiyorsun basit karbolarla insulini zıplat bilmem denedin mi mesela tahin mükemmel bir bulking takviyesidir

8. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    denemedım cunku cok temız bı kas kutlem var yağlanmaktan korkmuyorum fakat oyle bişey olduku gücüm cok yerınde basit karbtta tuketıyorum antremandan gelınce sonra kompleks gecede oyle kuruyemıs vs

9. Targan Özal

Targan Özal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    45 DKLIK AGIRLIK YAPMADIGIM GUNLER IP ATLAMA EKLEDIM AZ KALORI ALIYORUM AGIRLIKLA YAG YAKIYORUM KAS KAYBETMEMEK ICIN

10. Sadecedm

Sadecedm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Eğer yeni basladiysan yavas yavas bir gelisim gosterirsin. Ama eger cabanin karsiligini almak istiyorsan, en ideali yagsiz saf kutle icin gunluk alman gereken kaloriye 200-300 eklemek. Faydasini goruceksin.
    Simdi bazal metabolizma diye bir olay var. Vucudun yasamsal fonksiyonlarini devam ettirmesi icin disardan alinmasi gereken enerji. Bunun uzerine gunluk yaptigimiz islerle de yaktığımiz kaloriyi ekliyoruz. Bu sekilde ne kilo alıyoruz ne veriyoruz. Hipertrofi icin de vucut, kaslari gelistirebilmek için proteine, bu proteinleri kaslara tasimak icin karbonhidrata ihtiyac duyuyor. (Yağlarin hormonlar uzerindeki onemini biliyoruzdur hepimiz zaten?) Saygıdeğer bir doktorun tweetini paylasmak istiyorum;
    Günlük kalori ihtiyacına ek 3-5 kcal/kg kalori eklenmesi kas kütlesi artışı için optimum ortamı oluşturur.

wrath06 bunu beğendi.
  11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    maalesef kaba hesapla protein karbo yağ hesaplamak yeterli değil.bu hesap sonucu 2000 kalori bile cıksa,bir çok kişi 2000 kaloride kütle bile kaybedebilir.önemli olan vücuda göre rakamı belirleyip bunu belli oranlarda makrolara bölüp devam edebilmek.ve evet yeni yada eski bir sporcu da olsanız(sadece kalori fazlasının miktarı değiştirelmeli,kilo alma hızı yani)kalori fazlasıyla beslenmek net kas gelişimi için en mantıklı yol olacaktır.

12. Targan Özal

Targan Özal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkürler aslında benim asıl amacım kilo verirken kaslarımı korumak.Çok az kalori alıyorum bugun mesela 900 kalori almışım bu akşam yemeğinde baya abandım dengelemek için 1600 kaloriye çıktım neyseki.Bu Doğrumu Bol Salata ile Lahmacun tükettim 2 adet ve 1 Bardak Ayran.

13. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Kalori ihtiyacı, o gün ne kadar aktif olduğun ile alakalıdır. Kalori hesabı en tutarlı bir yöntem olsa da, örneğin kalori sayacına boyunu kilonu cinsiyetini yazıp, en az aktifi işaretlersin sana yüksek ihtimal kilonu koruman için 2500-2700 arası sonuç gösterir. Ama yediklerini hesap ettiğinde 1200 çıkar ve uzun süredir aynı görüntü ve kilodasındır. Büyük bir ihtimalle kaloriyi 3500' arttırmadan 2000 kalori tüketsende, ilk zamanlar kas kütlende artış olacaktır. Ancak vücut buna kolayca adapte olacağından kısa süre sonra daha fazlasına ihtiyaç duyucaktır. Yeni başlayacak birinin ilk günden 3500 kalori gömmeye çalışması çok zorlayıcı olacaktır. birkaç hafta boyunca kaloriyi her gün 100-200 arttırıp istenen rakama çekmek daha kolay bir yöntem. Kalori insanların ölçek olarak kullandığı yöntem ama tam olarak ne olduğunu göstermez ancak fikir verebilir. Kaloriye güvenin, ama her zaman kesin sonuç vermez.

Targan Özal bunu beğendi.
  14. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş