Kas erirmi ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve duygu şen tarafından 26 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Eğer kopar gibi oluyorsa.ustune gitme.oraya masaj yap.senin için en iyisi yüzmek ve muz.aslında yakınım da olsan yani yasadigim ilde fln seni 2 dk da rahatlatirim.ama ücrette isterim.isinir iken ağrı olur da devam et ama yavaş yavaş.sonra ara ver ve masaj yap.

duygu şen bunu beğendi.
  2. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hareketleri isinmadan yapmamda bir sakinca varmi ? bu arada hamstringler calisirken kalca kasininda gerilme durumu var.Bu cok gerdigim icinmi oluyo acaba nornalde hamstriglerde daha az gerilme hissediyorum kalcada fazla hissediyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Mart 2018 ---
    Yasadiginiz ilde olsam ne yapacaksiniz bana ? ne icin ucret isteyeceksiniz ?
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Mart 2018 ---
    Burd
    Burdan yazin

Son düzenleme: 4 Mart 2018
  3. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hiç ağırlığı arttırmadan, hep gelişim almak neredeyse imkansız, genelde kızlarda erkeklere göre bacak bölgesinde daha çok yağ toplanmakta

4. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben ayni seyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum yukarda detayli anlattim max tekrarli squat vucudumda agirlik etkisi yaratti.

5. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ben size mesaj attim umarim gorursunuz

6. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Buraya fotograf atmayacagim.Sadece sizlere onerim şu olabilir insanlari yargilamamaniz.Diyetisyenin verdigi hareketin ismi squat miş.Fizik tedavi doktoruna gittim.Doktor squat sonrasi esneme yani gerdirme hareketi yaptinmi dedi.Yapmadim dedim.Yapmadigin icin bacaginda boyle kas olmuş dedi.Suan daha net anliyorum.Düsünce yapisi saglikli olmayan kişi sizsiniz.Bunu bana burdaki kimse soylemedi.Bende kasi nasil yakarim diye dusunuyordum oysaki her bireyde kas varmis ve kaslar şekil alabilirmişbunlari bana doktor soyledi.Siz bunca zamandir spor yapiyorsunuz boyle birseyden neden kimse bana bahsetmedi herkes bana trol diyip psikolojimi bozan sizlersiniz bana kendimi deli gibi hissettirdiniz.Bal gibi olusmus kas var ortada goruyorum dokunuyorum oysaki esnemeden haberim yok.Sizlere hakkimi helal etmiyorum.Ben47 kiloyum yag yaktikca kastan gitmeyecek tam tersi kaslar daha cok ortaya cikacak
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Temmuz 2018 ---
    Buraya fotograf atmayacagim.Sadece sizlere onerim şu olabilir insanlari yargilamamaniz.Diyetisyenin verdigi hareketin ismi squat miş.Fizik tedavi doktoruna gittim.Doktor squat sonrasi esneme yani gerdirme hareketi yaptinmi dedi.Yapmadim dedim.Yapmadigin icin bacaginda boyle kas olmuş dedi.Suan daha net anliyorum.Düsünce yapisi saglikli olmayan kişi sizlersiniz.Psikologa sizin gitmeniz gerekir Bunu bana burdaki kimse soylemedi.Bende kasi nasil yakarim diye dusunuyordum oysaki her bireyde kas varmis ve kaslar şekil alabilirmişbunlari bana doktor soyledi.Siz bunca zamandir spor yapiyorsunuz boyle birseyden neden kimse bana bahsetmedi herkes bana trol diyip psikolojimi bozan sizlersiniz bana kendimi deli gibi hissettirdiniz.Bal gibi olusmus kas var ortada goruyorum dokunuyorum oysaki esnemeden haberim yok.Sizlere hakkimi helal etmiyorum.Ben47 kiloyum yag yaktikca kastan gitmeyecek tam tersi kaslar daha cok ortaya cikacak
    Buraya fotograf atmayacagim.Sadece sizlere onerim şu olabilir insanlari yargilamamaniz.Diyetisyenin verdigi hareketin ismi squat miş.Fizik tedavi doktoruna gittim.Doktor squat sonrasi esneme yani gerdirme hareketi yaptinmi dedi.Yapmadim dedim.Yapmadigin icin bacaginda boyle kas olmuş dedi.Suan daha net anliyorum.Düsünce yapisi saglikli olmayan kişi sizlersiniz.Psikologa sizin gitmeniz gerekir Bunu bana burdaki kimse soylemedi.Bende kasi nasil yakarim diye dusunuyordum oysaki her bireyde kas varmis ve kaslar şekil alabilirmişbunlari bana doktor soyledi.Siz bunca zamandir spor yapiyorsunuz boyle birseyden neden kimse bana bahsetmedi herkes bana trol diyip psikolojimi bozan sizlersiniz bana kendimi deli gibi hissettirdiniz.Bal gibi olusmus kas var ortada goruyorum dokunuyorum oysaki esnemeden haberim yok.Sizlere hakkimi helal etmiyorum.Ben47 kiloyum yag yaktikca kastan gitmeyecek tam tersi kaslar daha cok ortaya cikacak
    Bilgi olsun diye yaziyorum bana deli gibi davrananlara cevap olsun ;
    Bilgi olsun diye yaziyorum bana deli gibi davrananlara cevap olsun ;

7. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Hoaydaa konuya sadece ":D" şeklinde mesaj attık düşünce yapısı bozuk psikologluk ruh hastası olduk iyi mi :D

8. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben genel olarak yaziyorum.Baska konularada bu sekilde takmissin psikologa git o yagdandir yorumlar okudum.Bu tarz sorunu olanlara tavsiye olsun

9. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Eski bir konuymuş, yeniden neden gündeme gelmiş bilemeyeceğim. Ben sadece bir kısma değinip geçmek istiyorum. Hanımefendi, mesajınızda "Fizik tedavi doktoruna gittim.Doktor squat sonrasi esneme yani gerdirme hareketi yaptinmi dedi.Yapmadim dedim.Yapmadigin icin bacaginda boyle kas olmuş dedi." diye birşeyden bahsetmiş ve bana neden buradaki kimse böyle birşey demedi demişsiniz. Burada size böyle birşey kim neden desin? Size söylenen bu söz doğru birşey değil. Son zamanlarda doktorlar bu spora iyice bol keseden konuşmaya başladılar. Bence artık geri dursunlar. Böyle birşey yok. Ben kalkacağım ağırlığın altına girip zorlana zorlana squat yapacağım, sonra öğünlerimde protein olacak, ve sonra kalkıp diyeceğim ki "haydaa, e şimdi bu kas olacak, en iyisi bunu gerdireyim, esneteyim." ve böylece kas yapmaktan kurtulacağım. Bu insanlara ne yaşıyor da o bölgedeki protein sentezinin esneme ile durduğuna inanıyor? Esneme kanı dağıtmak ve sakatlıktan kaçınmak için yapılır. Aynı zamanda nabzı ve dolaşım sistemini olası baskılardan korur ve normale çeker. Bir doktor böyle birşey diyorsa asıl ondan uzak durmanız gerekir. Kas erimesi ancak ve ancak vücuttaki yağların neredeyse bitmeye yaklaşması ve enerji açığının proteinlerden sağlanması ile gerçekleşir. Sporu bırakınca düşen hacim kasların erimesi değildir. Spor bırakılınca protein sentezi minimum seviyeye düşer. Sizi hayatta tutacak kadar. Hastalıklarla mücadele edecek kadar. Bu yüzden de kaslar içindeki suyu bırakır. Hacim düşer. Uzamış olan lifler gerilim altında kalmadığından merkez hücrelere doğru sıkılaşmaya başlar. Tendomlara doğru kapanır. Böylece hacim düşer ve siz kaslarım eridi sanırsınız. Kas kaybetmek ciddi durumlar yoksa söz konusu olamaz. Ve bu durumda tekrar spora başlayınca orada bir nevi uyuyan dev uyanmış olur. Uyuyan hücreler uyanmaya başlar. Ve geçmişte maruz kaldığı herşeyi hatırlar. Eski haline dönmek için hızlı bir şekilde su tutmaya ve gelen kanı kullanmaya başlar. Böylece kısa sürede eski halinize dönebilirsiniz. Bunun dışında da ne bir hareket yaparak kas kazanırsınız, ne de bir hareket yaparak kas eritirsiniz. Proteinler ve su. Bu iki şey vücudun adeta canıdır. En değerlileridir. Hayat barındırır. Bunlara ulaşıp, saldırıp yok etmek azaltmak kolay değildir. Bunlar iyi korunur. Doktorunuz bilmediği şeylere bilmiyorum diyebilmesini öğrenseymiş daha iyiymiş. Buradaki insanlar içinde öyle bilgili kişiler var ki size öyle birşey dememeleri çok doğal. Ek olarak kasların sıkılaşması için bol kardiyo yapın. Ağırlık egzersizlerini bırakın. Veya çok düşük ağırlıklar ile çok yüksek tekrarlar ile çalışın. Ancak bu şekilde kasları normal gerilimlere alıştırıp onları sadece enerji çıkışı için kullanabilirsiniz. Aksi halde vücuttaki kas hücreleri kısa zamanlardaki yüksek gerilimleri tehdit olarak algılar ve bunlara adapte olup vücudu korumak ve işlerini tam yapmasını sağlamak için gelişim gösterir. Kısacası vücuda uygulanan gerilimleri kontrol altında tutabilirseniz ve onları zorlamaz iseniz bu kez de buna adapte olmaya çalışacaktır.

duygu şen bunu beğendi.
  10. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bu sure zarfinda bu konuyu actigimdan beri ayni zamanda doktorlara ve pilates hocalariyla gorustum.Bana dedikleri sey esneme olayiydi.Madem bunlari soyluyorsunuz o zaman turkiyedeki tum doktorlari ve pilates hocalarini elden gecirmek lazim.Ben esnemelere devam ediyorum.ve yuruyus yapiyorum Elimden baska birsey gelmiyor ise yaramazsa tekrar arastirmalarima devam edecegim
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Temmuz 2018 ---
    Ben 1 tane doktora gitmedim.Hem ozele hem devlete gittim hepsi esnemeye cikiyor.Turkiyedeki butun doktorlarin elden gecmesi lazim

11. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53

Geçmesi zaten lazım. Sadece izin başvurduğunuz dallar değil. Birçok dal. Bazı bilgileri neye göre verdiklerini anlamak güç. Ben size burada söylediğim şeylerin arkaplanını açıklayabilirim. Bu böyledir deyip geçmem. Buradaki çok insan da böyle. Neden öyle olduğunu açıklayabilir. Lütfen sonraki görüşmenizde doktora esnemenin kas yapımını nasıl engellediğini sorun. Ne açıklayacak merak ediyorum. Hele de başlamış olan ve kendisine kas yapımı için kaynak temin edilen tam anlamıyla desteklenen bir kas grubunun nasıl oluyor da esneme ile bunu bitirdiğini sorun. Aynı esnemeyi sporcular her kas grubunda yapar. En küçük kas grubuna dahi. Ve kas kazanarak gelişmeye devam eder. Ben de esneme yapıyorum. O mantık ile benim hiç kas kazanmamam gerekir. Vücutta anabolik bir olay başlamış ise bunu iki esneme ile bitirmek demek vücudun kontrol mekanizmasının beyinde ve hormonlarda olmadığını söylemeye benzer. En kötü ihtimalle kortizol seviyesi artmalı ki katabolik hale geçsin. Garip. Lütfen sorun ve mantığı nedir, neye göre size böyle demişler merak ettiğinizi söyleyin.

duygu şen bunu beğendi.
  12. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben squati kendi agirligimla yaptim ekstra agirlik kullanmadim
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Temmuz 2018 ---
    Soracagim

13. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    eğer squat sonrası açma germe yaparsan tendonların kopar sakat kalırsın sen bence o diyetisyeni bırak.kaslara açma germe yaparsan kaslar gevşer ve bi ani kasılmada sakatlık riski olur o yüzden biz hafif ağırlıklar ile ısınırız antrenman önceside açma germe yapmayız açma germeyi idman tamamen bittikten sonra yaparız.açma germe kas yenilienmesini hızlandırır yani daha fazla kas sağlar

duygu şen bunu beğendi.
  14. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ya ben capayada gittim bana squat sonrasi esneme yapmadigin icin kisaltmissin kaslari dedi kaslari uzatacak hareketler verdi.onlqri yapicam 1 yil sonra buraya tamm sonucu yazarim

15. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Kaslarin boyları uzamaz kisalmaz.ben diyecegimi dedim .seneye yazarsın.

duygu şen bunu beğendi.
  16. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Esnetmeyince kas yumru gibi toplanıyor sanırım :D ya böyle bişeye nasıl inanabiliyorsunuz acaba? İnsanlar kaslarda tepe noktası olsun yükselsin diye türlü egzersizler deniyorlar. Demek hiç esnetme yapmasalar yeterli olacaktı :D
    Esnetmediğinde boyu kısa kalan kasların en büyük sorunu eklem hareketini kısıtlar, postür bozukluğuna sebep olur ve sakatlığa açık hale gelir. Eğer kaslarınızın çok büyük olduğundan şikayetçiyseniz protein alımını kısıp 5-6 ay hareketsiz bir yaşama yönelin oluşacak atrofi sebebiyle fazla kaslarınızdan kurtulursunuz :)

17. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    siz benim başta yazdıklarımı okumamışsınız sanırım size özet geçeyim.Ben ekstra protein alarak kas yapmadım 1 yıl önce oluştu bu kaslar.kasları yaparkende ihtiyacım kadar protein alıyordum hala ihtiyacım kadar alıyorum 1 yıldır birşey yapmamama rağmen kas küçülmüyor.evet esneme yapmadığın için kaslarım şişkin kalmış dedi çapadaki doktor ben spor hekimliğine gittim.kas uzatacak hareketler verdi esneme germe deniyormuş.Fakat burdakiler tersini söylüyor.Ben esnemeye devam ediyorum.1 yıl sonra yazıcam fayda görüp görmediğimi
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2018 ---
    kaslar
    ben 1 yıdır hareketsizim yürümek dışında birşey yapmıyorum.Kaslar kesinlikle küçülmedi bu saçmalıktır.kendim şahidim.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2018 ---

Son düzenleme: 28 Temmuz 2018
  18. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu