Kas büyümesi ve kuvvetlenme ilişkisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Emre Abcak tarafından 13 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
 1. Despa
  Offline

  Despa Üye

  Katılım:
  30 Eylül 2018
  Mesajlar:
  199
  Beğenileri:
  104
  Ödül Puanları:
  43
  Eğer 12 setlik bench press üstüne, 4'er setlik 3-4 hareket daha giriyorsa biri ve ilaç almadan "büyüyorum" diyorsa saçmalıyordur.
   
  Pısırıkkatil bunu beğendi.
 2. Ömer Alken
  Offline

  Ömer Alken Üye

  Katılım:
  21 Kasım 2014
  Mesajlar:
  349
  Beğenileri:
  139
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  30 sey ve 50 set bambaşka şeyler.Ayrıca hareketten harekete set sayısının vücuda verdiği stres çok farklı olabilir.20 set biceps-tricecp. idman yapabilecekken 12/15 set deadlift yapamazsınız(istisnalar hariç).
  Zaten Emir İnalbay’ın hiçbir videosunda 30 set göğüs çalışın tavsiyedi verdiğini de duymadım.Kendi yapıyor olabilir ama tavsiye etmiyor.
   
 3. kujokujo1
  Offline

  kujokujo1 Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2014
  Mesajlar:
  88
  Beğenileri:
  8
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci
  Clean-pull çalışması sonucu ortaya çıkan kas enzim aktivitesi sonuçlarını sizin için derledik…

  Yazı: Dr. Tim Scheett

  Aşağıdaki grafik, deneyimli sporcuların tek tekrarda kaldırabildikleri maksimum ağırlığın %85’i ile yapılan üç tekrarlı 15 set clean-up antrenmanından sonra, büyümeyle ilgili kas enzimlerinin aktivasyonundaki artışı göstermektedir.

  TÜYO: Bu kas yapıcı enzimlerin aktivasyonundaki artış sonuçta kas büyümesine neden olacak bir dizi olayı tetikler. O nedenle güç çalışması sadece gücü ve dayanıklılığı arttırmak için değil hızlı kasılan kas liflerini de çalıştırdığı için faydalıdır, aynı zamanda hipertrofinin (kas büyümesi) de başlamasına yardımcı olur. Antrenmanınızın başlangıcına güç hareketleri ekleyin. Normal bacak antrenmanından önce üç set jump squat ve standart squat yapın.

  Alıntı:muscle&fitness dergisinden grafiği paylaşamadım güncel bir yazı konuda belki yardımcı olur bilgi bilgidir incelemek isteyen ana sayfa 1. Yazı olmalı..
   

Sayfayı Paylaş