Kas büyümesi ve kuvvetlenme ilişkisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Emre Abcak tarafından 13 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Eğer 12 setlik bench press üstüne, 4'er setlik 3-4 hareket daha giriyorsa biri ve ilaç almadan "büyüyorum" diyorsa saçmalıyordur.

Pısırıkkatil bunu beğendi.
  2. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    30 sey ve 50 set bambaşka şeyler.Ayrıca hareketten harekete set sayısının vücuda verdiği stres çok farklı olabilir.20 set biceps-tricecp. idman yapabilecekken 12/15 set deadlift yapamazsınız(istisnalar hariç).
    Zaten Emir İnalbay’ın hiçbir videosunda 30 set göğüs çalışın tavsiyedi verdiğini de duymadım.Kendi yapıyor olabilir ama tavsiye etmiyor.

3. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Clean-pull çalışması sonucu ortaya çıkan kas enzim aktivitesi sonuçlarını sizin için derledik…

Yazı: Dr. Tim Scheett

Aşağıdaki grafik, deneyimli sporcuların tek tekrarda kaldırabildikleri maksimum ağırlığın %85’i ile yapılan üç tekrarlı 15 set clean-up antrenmanından sonra, büyümeyle ilgili kas enzimlerinin aktivasyonundaki artışı göstermektedir.

TÜYO: Bu kas yapıcı enzimlerin aktivasyonundaki artış sonuçta kas büyümesine neden olacak bir dizi olayı tetikler. O nedenle güç çalışması sadece gücü ve dayanıklılığı arttırmak için değil hızlı kasılan kas liflerini de çalıştırdığı için faydalıdır, aynı zamanda hipertrofinin (kas büyümesi) de başlamasına yardımcı olur. Antrenmanınızın başlangıcına güç hareketleri ekleyin. Normal bacak antrenmanından önce üç set jump squat ve standart squat yapın.

Alıntı:muscle&fitness dergisinden grafiği paylaşamadım güncel bir yazı konuda belki yardımcı olur bilgi bilgidir incelemek isteyen ana sayfa 1. Yazı olmalı..

Sayfayı Paylaş