Kas çalıştıran iş ile ilgili sorum (Amelelik) :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aLaGash tarafından 19 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. aLaGash

aLaGash Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 haftadır meşrubat dağıtım işinde çalışıyorum. Sabahtan akşama kadar 10 kg ile 25 kg arasında yük taşıyoruz. Ben bu ağır işi avantaja çevirip vücudumun gelişmesi yönünde kullanmak istiyorum. Öncelikli sorum bu iş ile birlikte protein ağırlıklı veya supplement kullanıp beslensem, kas gelişimim belirgin düzeyde mümkün olur mu ? Spor salonuna vaktim malesefki yok.
    Vücut ölçülerimi vermem gerekirse ;
    Boy : 1.70 , Kilo : 64

mehmet2576 bunu beğendi.
  2. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim benim şuan çalıştığım iş yerinde bi hamal var 32 yıldır mal taşıyormus 45 yaşında felandir adamın vücudu standart insan gibi hatta Kamburu var. Bence Programlı ve kasları çalıştırmaya yönelik hareketler yapmalısin diğer sekilde bi yere varamassin .

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    vücudunuz yaptığı işe eninde sonunda adapte olacaktır,hem kas hem de sinir sistemi açısından,vücudun bakış açısından bakarsak hayatta kalması için bu gerekli.fakat düşündüğümüz anlamda kas kütlesi koyulması zor.öncelikle beslenmenin iyi olması lazım,nispeten kalori fazlası verip protein alımına da dikkat edilmeli.onun dışında salona vaktim ya da imkanım yok diyorsanız evinizde vücut ağırlığınızla çalışmaya başlayabilirsiniz,evde yaptığınız idmanların ve beslenmenizin yanında yaptığınız işin de elbette faydası olacaktır.

4. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşların tavsiyelerine uyamazsanız büyük ölçüde vücudunuzun şekli değişmeyecektir. Tek avantajı kollarınız güçlü olacaktır.

Sayfayı Paylaş