Kardio Programı Tavsiyeleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Theumut_57 tarafından 9 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Theumut_57

Theumut_57 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler ben 1.76 boyunda 80 kiloda bir erkeğim 20 yaşındayım ve bacak ve kalçada aşırı derecede kilo var aslında üstüm zapzayıf ama hep altta toplanıyor. Sizden isteğim bana yağ yakıcı bir kardio programı önermeniz fakat kardio programının içermesinin istediğim bazı özellikler var lütfen yardımcı olursanız sevinirim.Bir haftadırda diyet yapıyorum 2500 kalori ihitiyacım var ortalama 1800-2000 kalori arası alıyorum
    1-Sabahları aç karna yağıcağım çünkü o zaman anca gidebiliyorum.
    2- koşu içermesini istiyorum ve devletin bir spor sahasına gidiyorum.
    3- Özellikle kalça ve basen ağarlıklı çalışma.çünkü kalflarım iyi ve üstte iyi.

ilginiz için teşekkürler.

2. burak tezcan

burak tezcan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi - Erü Mekatronik Mühendisliği
    Yer:
    Kayseri - Çankırı - 18
    öncelikle sabahları aç karna herhangi bir faaliyet yapmanı tastik etmiyorum çünkü saban kahvaltı yapmadan yaptığın sporda yağ değil kas eritirsin.. çünkü vücut akşam yemeğinden sonra uyku evresi dahil kahvaltı saatine kadar uzun bir süre (15-16 saat) aç kalıyor bu yüzden kahvaltıda ölçülü bir miktarda protein ve karbonhidrat alman vücudunu yağlandırmaz aksine spor esnasındaki performansını artırır..
    sabahları aç karna yapacağın tek şey uyanır uyanmaz kahve içmektir , sabahları aç karna kahve içmek L- karnitin etkisi yapar gün içerisinde yağ yakımını hızlandırır. Daha çok kafein içeren kahveler tüket filtre kahve gibi.. şekeri mutlaka azalt.
    Alt bölgeyi inceltmek istiyorsan yapacağın en iyi kardiyo şekli koşudur.. koşarkan hep aynı tempoda koşma..2 dk hızlı tempoda koşuyosan 6 dk orta tempoda koş.. Vücudun tepkisi farklı olacaktır, bu bir yağ yakımı programıdır, Spordan sonra besin takviyesini ihmal etme ölçülü miktarda protein al vücuda yağlanmaya yatkın bir vücudun varsa karbonhidrat olarak düşük glisemik indeksli karbonhidrata sahip besinleri tercih et yulaf ezmesi,tatlı patates, esmer pirinç, kuruyemiş ve meyve vb...
    günde tüketilen bir avuç kuruyemiş istenmeyen kiloları %30a kadar düşürebiliyor..fazla tüketirsen ters etki yapar.
    Spor esnasında 2.5-3 lt su tüket en az.. su içmezsen istediğin kadar çırpın yağ yakamazsın... yağ parçalamak için hücrelerin suya ihtiyacı vardır, asitli içecekleri azalt demiycem asitli içecekleri içme.
    Günde en az 3 öğün yemelisin ve ara öğünleri çoğaltmalısın, öğünler çoğaldı diye kilo almazsın korkma yiyeceklerin miktarını azalt, Aç kalarak istediğin bir vücudu elde edemezsin doğru besinleri doğru miktarda alman gerekir...vücudunu en iyi sen tanırsın aslında ne kadar yediğinde kilo almaya başladığını tahmin edersin, kilon fazla değil istikrarlı bir çalışırsan 2 ayda bu iş hallolur.. İki ay dediğime bakma sporu bırakma yinede sen tempoyu düşürebilirsin ama tamamen bırakırsan vücudun yavaştan eskiye dönmek istiyecektir.

3. Theumut_57

Theumut_57 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Abi teşekkür ederim birde şunuda akşamları yapsam nasıl olur.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2015 ---
    Hadi Beyler Yorumlarınızı Bekliyorum yardım edin arkadaşlarımla aynı kilodayım hatta arkadaş 84 kilo boyu benden kısa ama benden zayıf gözüküyor göbeği çıkıyor benim kalçalar bacaklar şiş yardım :(

4. burak tezcan

burak tezcan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi - Erü Mekatronik Mühendisliği
    Yer:
    Kayseri - Çankırı - 18
    Daha iyi olur ben akşamları çalışıyorum, vücut daha kuvvetli oluyor.

5. Theumut_57

Theumut_57 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sağolasın abi teşekkürler.

Evet hadi arkadaşlar başka tavsiyesi olan yokmu ?

6. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Konu başlığınız yeniden düzenlenmiştir.Lütfen daha dikkatli olunuz!

Sayfayı Paylaş