Karbonhidrat mı protein tozu mu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve proteinkafa tarafından 27 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Zayıfım 183 boy 60 kiloyum ekmorf vücut tipine aitim 2 aydır fitness yapıyorum ama ilk olarak karbonhidrat alıp kilo alınca mı alayım proteini yoksa sadece protein tozumu alayım ? Bükçem 100TL o yüzden ikisinden birini alman lazım Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    100 tlye gainer alamazsın protein olarakta 900gr lık proteinler var ama çokta işini görmez onun için o parayı beslenmene ayır kilo almak için YEMELİSİN.

3. alprninn

alprninn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Karbonhidrat miktarını zaten karşılarsın çoğu yemekte çok fazla karbonhidrat var. Karbonhidrat tozuna para vermek gibi bi bilinçsizlik sakın yapma protein ihtiyacını karşılayamıyorsan git proteinini al protein olarak da imkanın varsa yurtdışından getirttir daha ucuz olur www.bodybuilding.com burdan bakmanı öneririm fiyatlar türkiyedekine göre çok daha uygun. Karbonhidrat olarak da yulaf, tam tahıllı ekmek, bulgur pilavı,baklagiller(nohut,fasulye mercimek) gibi kompleks(iyi) karbonhidratlar tüketmeni öneririm ayrıca bunlarda protein de vardır. Sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olabilirim. Saygılar...

proteinkafa bunu beğendi.
  4. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    İşte yiyemiyorum su içsem wc gidiyorum metabolizma çok hızlı o yüzden kilo almam lazım

5. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    gainer alanları anlamıyorum hadi protein neysede al bi makarna bi pilav hem ucuz hem kaliteli karb cidden anlamıyorum sokağa atılan paradır gainer ürünleri karbonhidrat tozuna para mı verilir ?

alprninn ve Alfonso_ bunu beğendi.
  6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Kusana kadar yemen gerekiyor.Gainer la protein shirli bir değnek deil sonuçta çok birşey bekleme beslenme olmadan gainerinda faydası olmaz

7. robzobie

robzobie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    ya sız cok bılıyorsunuz arkadaş metabolızmamız hızlı bızım ben makarna yıyorum tuvaletım geliyor hemen su ıcıyorum tuvaletım geliyor sıze kolay tabı 1.90 boy var 65 kıloyum kusana kadar yıyorum ve sonuç kusuyorum ee ne anladım ben onun yerıne az olcek alıp (200 gr gaıner) 1000 kalorı almak varken 2 tabak dolu dolu yıyıp (makarna) 1000 kalorı almak aynı sey mı bırınde tuvaletım geliyor dıgerı oyle degıl hem ıcınde bcaa amıno asıtler felan bırsuru sey var sız cok bılıyorsunuz arkadaş 1.70 boyunuz var kılonuz ıyı tabı bız napıcaz

8. alprninn

alprninn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle boyum 187 kilo alamıyorum diye birşey de yok yemek yiyemiyorum kusuyorum diyorsun ben sana yarım kilo pilavı 1 oturuşta ye demiyorum zaten en büyük hata da burda önünde koskoca 1 gün var 3-4 hatta 5 öğüne bölüp azar azar yiyebilirsin emin ol bi yerden sonra alışacaksın ve beslenme programı kusana kadar yiyerek olmaz doğru dürüst bi beslenme vücudun ihtiyacı olduğu şeydir zaten vücut neyi ne zaman kullancağını iyi bilir ama sen bi oturuşta 5 tabak pilav yiycem ben diyosan olayı yanlış anlamışsın.

9. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Dogru söylüyorsun milletin az ye demesinden bıktım akrabalarıma bile küfür eder oldum o lafı diyenlere ... Bende hardline progarnier 1406gr sipariş ettim denemek amaçlı bakalım işe yarıyacak mı

10. robzobie

robzobie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    hocam ben burda gaıner alma diyenlere tepkılıyım almadan olmuyor sahsı gorusum benım kılo alamıorum 1 ay kullandım 61 den 65 e çıktım normalde çıkamıyordum 1 tabak yemek yedıkten sonra hemen tuvaletım geliyor doktora gıttım sağlık sorunum yok cok sukur ama ıste durum bu ısımız zor bıraz

11. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hiçbirşey sizin doğal olarak aldığınız besinler kadar kaslarınızı geliştirmez . Tamam siz su içseniz bile anında tuvalete gidebilirsiniz ama bazı kardeşlerim var adam makarna pilav gibi hem lezzetli hemde kaliteli karbonhidrat haynakları varken gainer ürünlere para veriyor ben buna acıyorum kilo almakta kilo vermek gibidir sizin mideniz küçük vücudunuz alışmış az yemeye siz kademeli olarak arttırcaksınız bunu ilk gün yarım tabak sonra 1 tabak sonra 2 tabak nasıl diyet yaparken birden kesince vucut şoka giriyosa kilo alırkende mantık aynıdır vucudu alıştırarak kademe kademe ilerlemek farzdır .

Alfonso_ bunu beğendi.
  12. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Her metaboliması hızlı olan adam gainer almak zorundamı? bak forumu incele biraz ne ektomorf adamlar var gainersiz nasıl kütle koyuyolar niye sende koyamayasın ayrıca arkadaşların dediği gibi sana bir oturuştu yarım kilo pilav ye demiyolar gün içine yay ha miden alırsa yarım kiloyuda ye sıkıntı deil.Ayrıca arkadaşın burda bütsei 100tl miş 100 tlye alıcağı gainerin servis sayısı 10u geçmez.Sence 10 servis gainermi mantıklı yoksa o parayla alıcağı tavuk yumurta,pirinç almasımı mantıklı?Kendinizi acındırmayın ektoyuz diye.

stefan35 bunu beğendi.
  13. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Sipariş ettim ama 1406g deneme amaçlı sizce günde 4 ölçek işe yarar mı ve kaç gün gider. Ben normalde yiyorum ama ek takviye olarak almak istiyorum

14. robzobie

robzobie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    hocam bu sefer gaıner yerıne cok ıyı beslenme + proteın tozu kullansam mı 1 ay tatıle gırıcem bu cumadan sonra okul kapanıyor 1 ayda kendımı test edım sporda 1.5 ay gerıde kaldı

15. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    kesinlikle gainer yerine 1 tabak pilav makarna bulgur ne varsa ye + protein tozu al et yemekte sıkıntı varsa işini görür en azından sokağa para atmamış olursun gainer alarak

16. robzobie

robzobie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    hocam sımdı soyle düşünüyorum gaıner 190 tl 25 servis anca gıdıyor ama proteın tozu ornegın optımım 230 tl ve 74 servıs yapıyor (2273 gr) :D yanı kalan paraya tavuk-et alsam daha yararlı olucak gıbı

17. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    1 kiloluk gainer en fazla 10-12 servistir yani aşşağı yukarı 2 hafta gider.İşe yaraması senin beslenmene bağlı beslenmen iyiysi sıkıntı yok

18. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Peki çok gitmesi için içine fıstık ezmesi muz ve süt atsam bilendırda çırpsam içine 2 ölçek toz atsam öyle içsem yatmadan önce olur mu ?

19. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Olur tabiki gerçi bunların yanına gainer yerine yulaf atsan en kral gainer olurduda almışsın artık.

20. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Yulafı hiç bir şekilde yiyemiyorum acayip midem bulanıyor başım dönüyor . Tadı kötü olmaz dimi gerçi denemeden ögrenilmez :) süt çilekli gainer muz fıstık ezmesi felan :) antrenmandan hemen sonra mı içmeliyim yoksa akşam yemeginde mi ? Hazırlayıp spor salonuna götürsem shake ile bozulmaz dimi ?

Sayfayı Paylaş