Karın Kasları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gressil tarafından 19 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bahsettiğimiz bölge karın bölgesi yalnız diez.Baska bölgeler değil.

Ayrıca nasıl ki vucüt karın bölgesinde yağ depoluyorsa ilk oradan yakmaya başlıyor verilen kilo 8kg ise kilolu bir insan için söylüyorum 5kg si karın bölgesinden gider bu yuzden karın bölgesinde bölgesel zayıflama yapılabilir.

Tekrar yineliyorum ; Sadece karın bölgesi için yazdım çünkü konumuz karın bölgesi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:00 ----------

Tabi bunu yapabilen var yapamayan var :)

Bende gözüküyor %9-10 yağ oranımda var :)

Eğer yapamıyorsanız gerekli hacimi veremiyorsunuzdur veya vücudunuzun yapısı farklıdır.Bende 4ü gözüküyor

Senin her kasının üstünde yağ var sadece karın bölgende değil :) Nasıl biceps ini sıkarak hacim kazandırıyorsun karın bölgeside böyle

Gerekli hacimi veremiyorsunuzdur başka dicek bir şeyim yok.

Ayrıca ben karın-bel bölgemdeki bütün kasları çalıştırıyorum yani hiç bir bölgeyi es gecmiyorum ayrıca en çok öenm verdiğim bölgem belim e durum böyle olunca haliyle hacim kazandırabiliyorum karın kaslarıma.

Ben bu forumda çoğu arkadasın programında beli bırakın bacak dahi gormuyorum Acemilik bumu? Yoksa benim yorumummu? tekrar düşünmenizi rica ediyorum.

Son düzenleme: 23 Aralık 2010
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bölgesel yağ yakımı terimi teknik bir terimdir ve bahsettiğiniz mesele ile ilgili değildir.
    bölgesel yağ yakmak demek kişinin istediği anda istediği bölgedeki yağı yakması anlamına gelir ki zaten mümkün olmayan da budur..
    vücutta son depolanan yağ ilk yakılır fakat bu bölgesel yağ yakımı tanımına girmez.
    siz ne yaparsanız yapın genetik kodunuz yağı ilk nereye depoladıysa en son onu serbest bırakır..buna bel çevresi de dahildir..karın çalışmasını karın yağları ile bağdaştırmak bilimsellikten tamamen uzaktır.
    siz kardionuzu yapar ve onuda dietle desteklersiniz sonuçta vücut ta yağı sırasına göre yakar.
    bel bölgesinin son depolanan bölge olduğunu söylemek zaten doğru değildir..

3. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Genel terim olmuş haklısınız ama konumuz karın bölgesi olduğu için o şekilde yazdım.

Son depolanan yer karın bölgesi demedim daha fazla oraya depolanır dedim.

Karın çalışması derkende ben mekik çekerek yağları yakılır diye bir şey söylemedim ki neden 2.3. mesajda bu yineleniyor anlamadım :)

Ben mekik in karın kaslarını geliştirdiğini ve hacim verdiğini söyledim.Savas74 ile bunu tartıstık.

Gözükmesi konusunda da onlar sadece yağların yakılarak gözükebilceğini söylediler.Ben hem yağ yakmak hemde mekik ile karın kaslarını geliştirmekten bahsettim.

4. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    2*2 =4 istedigin kadar at tut bilimsel gerçekler bb kabul görmüş prensipleri değişmez daha birşey yazmıyacam üstad diez de yazmış dünyada hiç bir insan bölgesel zayıflayamaz insan anatomisinden haberin yok insanlarda yağlar karın gölgesinde depolanır çünkü iç organların hepsi abdominal bölgededir yağlar iç organları sarmak korumak içindir tabi belli oranı idealdir kilolu insanda pazıdaki yağ deriyi elinle tutsan 3-5 cm geçmez çok kilolu insanların niye yağlanarak kolları 70-80 cm olmuyor fazla yağların depolanabileceği bölge değildir çok çok obezlerde kol 40-45 cm geçmez çok kilolu bir insan gözüne getirin genel vücut zayıf insan gibidir fark kalçalarda göbekde yüzde çok farklıdır tüm vücudu şişmez ama karın bölgesi 90 cm den 120-140-150 cmlere bile çıkar total yağın 3/1 den fazlası abdominal bölgede depolanır ben bu foruma flexor gibi ve diğer adını hatırlayamadığım ustalar için üye oldum bilgiler ve programları için Ayrıca salonada gidiyorum 16-17 yıllık deneyimli ilgili efendi bir hocam var bana yeter artar

son cümlen doğru olmuş anlatacağın lafı dolandırmışsın kulagını ters elinle tutmuşsun 6 packs gözükmesi için aynı anda 2 şartın yerine gelmesi lazım hem karın kaslarının hacimini artımak mekik vs.hemde vücud yağ oranını düşük tutmak

ErcinTT
    Bende gözüküyor %9-10 yağ oranımda var :)

Benim dediğimi tekrarlayıp gülücük koymuşsun bende %10-12 altında 6 packs gözükür yazdım okumamışsın yada okudugunu anlayamamışsın

ErcinTT
    Gözükmesi konusunda da onlar sadece yağların yakılarak gözükebilceğini söylediler.Ben hem yağ yakmak hemde mekik ile karın kaslarını geliştirmekten bahsettim.

Evet sonunda aynı yere geldik bu cümle doğru bizde bunu anlatıyoruz ya sen anlatamadın ya biz

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    “en az 3-4 sene mekiklere devam edersen alt karın hafif hafif çıkmaya başlar”
    “bölgesel zayıflama diye kim yok demiş?”
    @ErcinTT, belki kendi yazdığını anlamıyorsun ama herkesin de burda sana anlatmaya çalıştığı gibi bu yazdıkların şu demektir: bölgesel hareket yaparsan ordaki yağları eritirsin ve kasların çıkmaya başlar.

Yazdıklarını bir daha okumanı ve daha once de dediğim gibi “yetersiz bilgi sahibi olduğunu her halinden gösterdiğin” mesajlarını her topiğe yetiştirmemeni tavsiye ediyorum sana…İnsanları yanlış bilgilendiriyorsun çünkü.

6. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    evet mesele şahsi tartışmalar değil ülkemizde zaten kulakdan dolma bilgilerle dolu olunan oturmamış anlaşılamamış önyargılara kurban gitmiş olan bu spor malesef çoğu hocanın bile tam ve yeterli bilgisinin olmadığı bir ortamda çok bilgili deneyimli üyelerden yardım almak fikir alışverişi programlar gelişim beslenme vs.burası bir nevi bb okulu o yüzden şahsi meseleler zevkler tartışmaya açıkdır ben trapezin çok gelişmesini görünmesini sevmem sen seversin bu tartışılırda okdugum aylık 2-3 adet men s health muscle&fitness vb.dergilerde forumda bu konular açık seçik anlatılıyor sadece spora gidip sadece kalçalarını eriten bayan gördünüz mü ha şu var bölgesel zayıflama cerrahi operasyonlarla olur yağ aldırma estetik,botoks vs.tabi ne kadar sağılıklı tartışılır ben 3 aydır günde 350 mekik çekiyorum set halinde dinlenerek karnımı sıktımmı taş gibi geçen hocada geçerken vurdu Allahtan sıktım :) taş gibi dedi ama göbek var hala hiçbirşey gözükmüyor

7. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Bölgesel zayıflama konusu diez ile bitti uzatmanın manası yok konumuz karın bölgesi yabancı olarak gelenler tüm mesajları okumadan yorum atıyorsa anlama zorluğu çekmeniz kaçınılmaz oluyor veya konu yanlış anlaşılıyor.

Özür diliyerek söylemiştim diez e bölgesel zayıflama genel terim olmuş ama konuya dahil olanlar bunu karın bölgesi için söylediğimi anlamışlardı.

Bak insan anatomisinden anladığın yok diye laf sokmaya devam etmişsin :) diez le konuştuğumuz mesajları bir okurmusun bak bakalım orada neler söylemişim :)

Haa birde sen %12-13 yağ oranı üstündekiler dedin altındakilerde belli olur diye bir şey söylemedin

"
    boş konuşmak internetdeki bilgi kirliligi burdada var bilende yazıyor bilmeyende üstünde yağ olan bir kas nasıl gözkür %10-12 yağ oranın üstünde olan bir vücudda karın kasları isterse en son hacminde olsun gözükmez boş boş yazmak başka birşey yok

"

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:44 ----------

Ben böyle bir şeyi nerede söyledim ya bir gösterirmisiniz

Yine aynı şeyi söylüyorum konumuz sadece karın bölgesi üzerine...

Ben yanlış söylemişim diez bunu anlattı bende özür diledim dedim neden üst mesajları okumuyorsunuz?

Ben barbell curl hareketi yaparak biceps üstündeki yağların yanabilceiğini söylediğimi hatırlamıyorum.

Şöyle bir şey daha söylemek istiyorum veyahut bir soru olarak algılayınız lütfen.

Küçüklüğümde 6.sınıftayken 2tane alçı dumbbell im vardı.Ben sadece kollarda kas olduğunu duüşünürdüm tabi o zamanlar nerde böyle forumlar internet...

Kollarımı çalışırdım arka kol kasını dahi bilmezdim.
    Ve kollarım daha defineydi vücuduma göre Bunun sebebi nedir acaba?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:51 ----------

Biraz genetiğede bağlayabiliriz bunu ben kilo aldığımda karın bölgemde yağ birikmez her bölgemle orantılıdır.
    Bende bunu kullanarak karın bölgeme gerekli önemi verdim ve 4 parcası gözüküyor.bu boy ve kilomda.
    350 mekikte çekmedim 20yi geçmez her setim.

Ben 350 tane çeksem gözükmez belki çünkü hacimli tutmaya özen gösteriyorum.

Son düzenleme: 24 Aralık 2010
  8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    4 Nolu mesajın:
    11 Nolu mesajın:
    27 Nolu mesajın:
    Ercin vakit ayırıp seni doğru şekilde bilgilendirmeye çalışıyorum. Ama kendi yazdıklarını bile inkar eden adama ben artık birşey demiyorum...Söz uçabilir ama yazdıkların yukarda...

Özelinde karın, kalça, kol, bacak, kafa, ayak, bilek farketmez....Bunun adı bölgesel zayıflamadır...

Sağlıklı olarak bölgesel zayıflama diye birşey yoktur. Ayrıca, istediğin kadar mekik çek, üzerinde yağ kütlesi olduğu müddetçe hiçbirşey ortaya ortaya çıkmaz. Ancak güreşçi gibi güçlü ama aynı zamanda da yağlı bir karnın olur. Yağları eritmenin en sağlıklı yolu kardiyodur. Kardiyo yapıp üzerine de mekik çekersen ancak karın kaslarını sağlıklı bir şekilde çıakrbilirsin. Sadece mekikle olmaz bu işler.

Tüy bitti. Yazmıyorum. Bu son...

9. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    @ErcinTT, belki kendi yazdığını anlamıyorsun ama herkesin de burda sana anlatmaya çalıştığı gibi bu yazdıkların şu demektir: bölgesel hareket yaparsan ordaki yağları eritirsin ve kasların çıkmaya başlar

bundan bahsediyorum ben birşey inkar ettiğim yok :)

Böyle birşey yazmadım ben :) :)

Bölgemiz karın diye genelledim ve özür diledimi söyledim daha uzatmayın allah allah :)

Birde soruma cevap verirseniz memnun olurum.

Son düzenleme: 24 Aralık 2010
  10. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    EricnTT dünyanın en şanlı vücudu sende ne şanslısın 20 mekik 1 setle karnına ağırlıkda koymuyorsundur 6 packs in 4 ü çıkmış helal olsun süperman herkesin en son göbegi erir senin her yer aynı anda kilo alıyor aynı anda eriyor Neyse Orhan babanın şarkısı var en güzeli
    Bence Sende Haklısın !!!!!!

11. besker_model

besker_model Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fotomodel
    Ben hergün mekik çekiyorum 40*4 şeklinde eskiden 1 gün ara verip yapıyordum ama bu 1 günün vakit kaybı olduğunu düşünerek hergün yapmaya başladım birazda etkisini görür gibide oldum acaba yanlışmı yapıyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

12. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Ben 1 set yapıyorum dediğimi hatırlamıyorum :)

Her bölgeme önem veriyorum karın kaslarımın daha fazla hacim kazanması için adonis ve bel bölgeme fazla öenm veriyorum dedim.

Ayrıca genetiğimden bahsettiğim bu kadar tepki vericeğin birşeyden değil bu tepkini anlayamadım :)

Yalnız yazdıklarımı iyi okuyarak mesaj atmanı rica ediyorum.

istersen yazarım karın programımı fikrini söylersin böyle tepkilere lüzum yok bence.

13. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    yanlış anlama tepki değilde bu spor atletizmle beraber tüm sporların atasıdır bilimsel gerçeklere yüzyıllarca eskiye dayanır insan anatomisinden tutda kas bilimine ,beslenmeye kadar birçok bilimden faydalanır istediğini yaz dünya üzerinde kimse bölgesel yağ yakamaz vücud kan içindeki yağ asitlerini kullanır ama en son karbonhidrat kaynakları bitince oda min.12 dakikadan sonra cardioda kullanır nabız sayısının normal kalp atım sayısının yaklaşık %60-70 daha fazla atması lazım zaten bb yaparak yağ yakılamaz karbonhidrat kaynakları bitince kandaki glikoz kaslardaki proteini yani amonyak yakar kullanır o yüzden overtraining zaralıdır ancak az ağırlık çok fazla tekrar 15-20 tekrar 4 set gibi egzersizlerle olabilir senin çalıştıgın bölgede kasların belirginleşmesi görünmesi yağ yaktıgından degill kasların geliştigi için definasyonla ortaya çıkar gözükür zaten tüm insanların kası vardır şişman bir güreşçinin boksorun senden fazla gelişmiş kası var yağ oranı yüksek diye gözükmez definasyon az ağırlık çok tekrarla yağ yakarak dietle kasların üzerindeki yağ oranını azaltarak gözükmesi sağlanır Zaten BB vücudu geliştirip definasyonla vücüdu ideal görünüme kavuşturmaktır yoksa kasları geliştirmenim başka
    yollarıda var ama BB bu işin esteriginide kapsar
    Karın kaslarına önem verdiğin için hehalde 20 tekrar gibi çok düşük tekrar yapıyorsun çünkü karın kasları çabuk gelişen kaslardır ama gözükmesi çok zordur en zorudur çünkü karın bölgesimde iç organların tümü oldugu için yağların büyük kısmı orda toplanır
    ben 15*4 mekikle başladım 1 ay geçti 50*4 program sonu tekrar 50*4 yapıyorum 1 gün off şeklinde ha şimdi hocaya laf atarsın yazayım 17 yıllık hoca 10-15 yıllık öğrencileri sporcular hala yanında arkadaş gibi olmuşlar salona ücretsiz yardım ediyorlar hepsi 10 numara vücudlu hoca birebir herkesi çalıştırıyor çok ilgi baştanda bana söylediği ben birebir çalıştırım demişti salon küçük ve sade ama hocanın ilgisi çok iyi daha bu konuda tek kelime yazmıyacam genetiginin kıymetini bil dünyada tek olması lazım aynı anda tüm bölgelerden yağ kaybı çok iyi Üniversite İşletme mezunuyum Türk Dili dersim Türkçe dersim çok iyiydi okuduğunu anlama vs.Eski Öss de 45 türkçede 38 net yapmıştım

Son düzenleme: 25 Aralık 2010
  14. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    ErcinTT bi mesajında demişsin 50 kg lik birkişinin karınkası olmaz dümdüzdür karnı ben vg başlamadan önce 53 kg idim 4 tane karın kasım gözüküyordu ve böyle olan bir cok arkadaşımda vardı ayrıca ben vgye başladığımda karın ilk 5 ay calışmadaım 66 kg ye cıkmıştım karın kaslarım beliolmuyordu 3 ay ser mücadele (savuma sporu) yaptım mekik cektim yaza doğru alt ve üst karın kaslarım beli oluyordu bunun için bence 3-4 seneye değil 4-5 ay lazım

15. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    20 tekrara az diyorsun sen öyle mi?.Sen forumdaki ayazın antreman programını hiç okumadın sanırım.Nefesler doğru bir şekilde alınıp verilirse 100 mekiğin yaptığı işlevi 15 mekik de yapabilir.Ayaz sayesinde öğrenmiş oldum bu bilgiyi.Eskiden 100 tane mekik çekerdim anca dayanamaz hale gelirdi.Şimdi 15-20 veya 25 diyelim tane çekince nefesleri kontrol edince yanmaya kavrulmaya başlıyor.Set sayısına takılmayın.Çalışırken karnın yanıyosa 10 tekrar bile yeter..Ayrıca şu yağ kas olayında da 2 arkadaş da aynı şeyi söylüyor aslınd****arın yağlı oldumu istediğin kadar mekik çek gözükmez karın kasları.Karın yağsız olunca da direk dışarı fırlamaz karın kasları çalıştıkça belirginleşir.Ben zayıf biriyim.Body yapmadan önce daha zayıftım hatta hiç karın kasım filan görünmezdi şimdi mekik çekmeye başlayınca belli olmaya başladılar.Üstelik antremanlardan sonra 2 veya 3 hareket 4x15 civarı bişey yapıyorum yetiyor bazen kilo alma döneminde olduğumu bahane ederek hiç yapmıyorum.

wolf13 bunu beğendi.
  16. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    evet öyle az diyorum 20 normal mekikden bahsediyoruz bende hızlı yapmıyorum yedirerek yapıyorum zayıf oldugun için tabi karın kasları çabuk belirginleşir senin karnın 10 mekikde yanıyor benim karın kaslarım 30 40 da yanıyor profesyonel hocayla çalışıyorum haldır huldur mekik çekmiyorum çalışırken kendimi hayatta kandırmam cheat yapmam her hareketi nizamı yapıyorum konu iyice gereksizleşti saçmaladı basitleşti sıkmaya başladınız forumdan ayrılcam geyikler yüzünden Allahtan salonda bilgi insanlarla çalışıyorum ben daha 1 ay bitti 25 kg barbell curl yapıyorum sen fazla yaparsın az yaparsın gelişmemize baglı karın kaslarıda aynı tüm kaslar gibi çalıştıkça büyür yağsızsan berligin gözükür yağlıysan gözükmez

17. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    ben ayazın konusunu incelemeni öneririm.Ayaz hiç de zayıf biri değil.4 ayda yaptığı karın kası fotoları var konusunun ortalarında bi yerde.Ben ayazdan kat kat daha zayıfım ben de 4 aydır çalışıyorum ama onunki kadar çıkmıyor.Tabi supplementlerin ve genetiğin de etkisi büyük.Ben supplement kullanmıyorum belki o yüzden çok şişmiyo karın kasları.

18. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    salona gidiyormusun ilgili bir hocayla çalışıyormusun hocam çok iyi ve ilgili salonu küçük basit ama en önemlisi birebir ilgilenen hoca o yüzden salona gidiyorum çevrede çok daha lüks salon var ama ziya hocam bana yeter artar herkese değişik program yazıyor gelişime göre programı değiştiriyor

19. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
  20. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    salona gidiyorum ilgili bir hocam yok hiç takmıyor hatta beni :D benim hocam bodyforumdaki üstadlar

Sayfayı Paylaş