Karın kasları # Yağ oranı sorunsalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hrndrms tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba ben 4 aydır body ile uğraşıyorum biliyorum bu konuma kimse cevap vermeyecek ve ilgi alaka göstermeyecek yinede bir hevesle açmak istedim, ya da aramızdan admin arkadaşlar beslenme bölümünde konulara bak diyecek ama hep bunu söylediğiniz halde beslenme bölümünde bir tane güzel beslenme programı ve ya tavsiye yok hepsini araştırdım çünkü.

Ben Apple Store'dan indirdiğim Six Pack programını uyguluyorum fakat karın kaslarımın çıkması için illa düzgün beslenme şart mı beslenmem düzgün meyve suyu dışında spora gitmeden önce hic bisey icmem cikolata bisküvi gibi şeyler tüketmem ve bu konuda kilo verdigim icin alıstım peki meyve gibi şekerli yiyeceklerde mi yersek bi gelişme alamayız?

Ve yağ oranımı nasıl düşürebilirim güzel bi beslenme programı hiç bi yerde yok!! Kendi beslenme programımı çıkartsam çalıştığımdan dolayı yinede uyumsuz oluyor ev iş yerinde farklı yiyorum bazen ama protein ağırlıklı beslensemde yinede yağlı yiyecekler oluyor örnek kıymalı yumurta :(

Sizin karın kasları için tavsiyeniz nedir? ve yağ oranı düşürüp kilo almak nasıl gerceklesir?

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Karın kasları inatçı degildir, cok basit bir kaç egzersizle belirli bir sürede hazır olurlar, yalnız üzerindeki yag tabakası oldukça inatcidir, çelik gibi kaslara sahib olabilirsiniz ama yağlar orada olduğu sürece bunu görme şansınız yoktur. Öncelikle yağ oraniniz % 16 - 17 civarlarinda veya altında olmalı, bunun için beslenmeniz gerçekten amacına uygun, düzenli olmalı. Misal meyve laktoz demektir, meyve suyu yani glikoz gibi anında enerjiye cevrilemez ve vücutta yağ olarak depolanir. Günlük kalori ihtiyacınızı tespit edin, kompleks karbonhidratlari, kaliteli protein vs. Ogrenin, bunlarla beslenin, günlük ihtiyacinizin altında kalın beslenmede.

maietnigri, NoBLeNeSS, Balboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meyve laktoz değil fruktozdur süt de laktoz vardır.

NoBLeNeSS, zeze_17, ersaydin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam dediki spora gelmeden önce kahve meyve suyu ve ya redbull tüket bi de şekeri kes baklavalar çıkmaya başlar dedi, ama ben cevabınızdan meyve suyunu da çıkart olarak algıladım doğru mu?

columbu bunu beğendi.
  5. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meyve suyunu sabah ve antrenmandan sonra ic

Marsdan Dünyaya Tapatalk aracılığı ile gönderildi

columbu ve hrndrms bunu beğendi.
  6. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkurler öyle yapacagım.. :)

7. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Çok özür diliyorum, haklısınız. Vurgulamak istediğim glikoz niyetine kullanılamayacağı.
    Sosunaverenso' nun dediği gibi kullanabilirsin, antrenman sonundaki kasların parçalanıp enerjiye dönüştürülme ihtimalini ortadan kaldırır, sabah tüketilen de uzun süredir beslenememiş vücuda hızlı bir enerji takviyesi olur, lakin gainer / antrenman sonrası ürünleri vs. kullanıyorsan meyve suyu tüketmene gerek yok.

Balboa7 ve hrndrms bunu beğendi.
  8. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır grainer gibi şeyler kullanmıyorum:)

Bir bodyciye göre zayıf olduğumu 90 olmamı söyledi 77 iken 84 oldum bi anda nedense 81 olmuşum, benim amacım yağ oranımı düşürüp kilo almak bu süreçtede karın kaslarımı çıkartmak ama öyle bir beslenme bulamadım dedigim gibi kendim yapsamda tam ayak uyduramıyorum bu konuda biri yardımcı olabilse ne mutlu bana..

Sabahları ve antreman öncesi tüketmeye calısıyorum onun haricinde poğaça börek zaten yemiyordum hic yemiyorum..

9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenmede yağlanmaya ve gereksiz kg almaya sebep olacak bir durum yoksa geriye yeterli besin alınabiliyor mu sorusu kalıyor. 80 kg, ağırlık çalışan bir insanın en azından günlük minimum 120 gr civarı kaliteli protein alması lazım, ki kaslar onarılıp geliştirilebilsin. Buna ek olarak kaliteli karbonhidrat + yağ + mineral + vitamin dengesinin de kurulması lazım, hepsi bir bütün.

hrndrms bunu beğendi.
  10. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Süt laktoz derken açar mısınız daha :)
    Ben yulaf bal süt içerim her sabah da süt zararlı mı yani ? Bulk dönemindeyim şuan

11. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Zararlı degil. Kimine laktoz alerji yapar; gaz, ishal olabiliyor. Bu Yüzden Demiş arkadas.

--- ERA ---

AtknUludag bunu beğendi.
  12. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkurler gayet acıklayıcı oldu.. :)

13. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam çok düzgün beslenemiyorsan yag orani ni düşürmek için kilo verceksin en basiti bu hem yağ oranı düşsün hemde kilo aliyim diyosan ozmn profesyonel şekilde besleneceksin :)

14. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Maalesef kilo almam gerekli yani bu kilo alma olsyı her sporcu için geçerlidir herhalde?

15. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Ozmn yağlanmaya devam edeceksin kötü bir şey ama gerçek :)

16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Karın kası için yeterli kas kütlesi+düşük yağ oranı gerekli. Vücudun durumuna ve tercihinize göre önce birine sonra diğerine odaklanın.
    Kas kütlesini arttırmak için
    1-Vücut ağırlığı x 1.5-2 gr protein
    2-Günlük kalori ihtiyacının %10-20 üzerinde kalori
    3-Ağır çalışma ve sabır
    Yağ kütlesini azaltmak için
    1-Vücut ağırlığı x 1.5-2 gr protein
    2-Günlük kalori ihtiyacının %10-20 altında kalori
    3-Ağır çalışma ve sabır

columbu bunu beğendi.
  17. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Değerli cevaplarınız icin tesekkurler hepsini denemeye calısacagım.. :)

18. CoffeeFit

CoffeeFit Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yalniz Yag yakmaya calisiyorsan; antrenmandan sonra meyve suyu icersen insulin firlamasi oldugu icin proteinler kaslara daha cabuk ulasicaktir, ama ayni sey glikoz icin de gecerli; Insulin firlayinca glikoz kaslara ve yag depolarina gider, yani yaglanirsin. Bulking zamaninda bu pek farketmez ama yag yakimi doneminde yag yakimini yavaslatir.
    Kendine gore dogru olani secmelisin.
    Eger antrenmandan sonra insulini firlatmazsan proteinin kaslara gitmeyecegini dusunuyorsan mecbur meyve suyu iciceksin, ama yag yakimini yavaslatmayi da goze alicaksin.

hrndrms ve columbu bunu beğendi.
  19. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3

Hocam bayagi kafam karıştı benim..

Ben şimdi yağ oranımı düşürüp kilo almak istiiyorum ne yiyeceğim bilemiyorum, meyve suyu içmem gerekli mi değil mi bilmiyorum araştırıyorum yinede yok karın kaslarım işin şekeri kesmem gerek şekerden kastettiğimiz ağıza tatlı gelen herşey ise meyve de mi yemeyelim? onu bunu yeme nasıl protein alacağım? protein alacagım besinlerde genellikle böyle oluyor :(

20. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Protein demek hayvansal ürünler demek, bitkisel proteinler çok çok az bir yüzde oluşturuyor bu grupta. Evet meyve de protein yok denecek kadar az vardır, şeker demektir. Ama yenmeyeceği anlamına gelmiyor bu, zamanlaması önemli, miktarı önemli, antrenman sonu içilen meyve suyu da sadece insülin arttırarak yağ yakımınızı keser o kadar, yağ kaybedeceğiniz tek aralık ta bu değil.

hrndrms bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş