Karın da Yanma Hissini Hissedemiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Murat-18 tarafından 3 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Murat-18

Murat-18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yaklaşık 3 hafta önce vücut geliştirme sporuna başladım. İlk 3 hafta hocamın verdiği 2 karın hareketinide yapmaya başladım ama hiçbir zaman yanma hissini hissedemedim. Şuan hoca yaklaşık 7-8 hareket gösterdi molasız her hareketi max olarak yapmaya çalıştım. Her hareket sonunda bacağım yoruluyor yada boynum ağrıyordu ama karında yine yanma hissi oluşmuyordu Yaklaşık 1.5 yıl önce evde mekik, şınav vb. yapıyordum, mekiği tek seferde 250 tane yapabiliyordum o zamanlar yanma hissini hissedebiliyordum tabi şuan en ufak bir acı bile yok. Ne yapmam gerekiyor yada ne sorunum var ? Forumdaki tecrübeli abilerim ve hocalarımdan yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    tam mekik değil ama yarım mekik çalışırdım önceleri. 200 kere kalkardım, yanma olmazdı. crunch hareketi daha iyi yakıyor. bir de göğüs üzerine ağırlık koyunca daha iyi oluyor. ama evde fazla alternatif olmadığı için böyle yapıyorum. salonda muhakkak daha fazla seçenek vardır.

3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Agirlikla karin calisirsa beli kalinlasir. 3xmax yaparsan yanma olacaktir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    7-8 hareketi max tekrarla aralıksız yapıyorsun ve yanma olmuyorsa biyerlerde bişeyleri yanlış yapıyosun belliki

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. Murat-18

Murat-18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Hoca eşliğinde yapıyorum 1-2 hareketi yanlış yapıyor olsam bile 5-6 hareketide doğru yapıyorumdur. Şuan bacağı karna çekiş hareketi ve bacakla yapılan birkaç hareket daha var bacaklarım çabuk yorulduğu için az tekrar yapabiliyorum ama her geçen gün tekrar sayısını yükseltiyorum. Sormak istediğim birşey daha var. Karın egzersizlerini hergün yapmamda sakınca var mı ? Nette araştırdım ama her kafadan farklı ses çıkıyor.

6. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ben karin calisirken yakiyorum. 2 gun yanma oldugu icin istesemde calisamiyorum. Haftada 1-2 kafi.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. IBU

IBU Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    @Eresbos Ağırlıkla karın çalışmanın beli kalınlaştırdığından kastın mekikte mi yoksa rope crunch vb. hareketlerde mi bu bel kalınlaşmasına neden oluyor? Bu konu hakkında bilgi verebilirsen sevinirim.

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Karin kasina beden agirligin harici yukledigin her agirlikli harekette olur. İster rope crunch ister eline dumbell alip sit-up yap. Mantik şu,eger kasina hafif agirlik girersen sekilli ve sıkı olur.fazla agir girersen hipertrofi olur ve siser. Forumda bir arkadas yazmisti,karin hareketlerini hep agirlikla calismisti ve beli kalin olmustu. Daha sonra hep vucut agirligimla calistim demisti. Eger definasyona girdiyseniz ve karin kaslarinizi ortaya cikardiysaniz,fakat fazla belirgin ve siskin durmuyorlarsa,belirginlestirmek icin agirlikla karin calisabilirsiniz.

9. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Karın kasında bel kalınlaştırcak kadar hipertrofi oluşturmak sandığın kadar kolay yapılabilcek bi iş değil.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Süper set, yapabilirsin ben her zaman karın antrenmanını hardcore yapıyorum
    Süper set yaparak çok güzel yanma sağlıyorum ki normal crunchlarımda karın kaslarımı hiçbir zaman serbest bırakmıyorum sıkarak çalışıyorum onun etkisi çok oluyor.
    Crunch hareketini eğik sehpada yapıyorum hafif baş aşağı şekilde oda direncimi arttırıyor arkaya daha çok eğiliyorum.
    Mesela Crunch atıyorum eğik sehpada sonra ardından hemen leg raise yapıyorum bayada etkili oluyor.Süper set deneyebilirsin.

11. Murat-18

Murat-18 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Bende şuan 4 hareket yapıyorum molasız hemen bir hareketten diğer harekete geçiyorum. Sadece son harekette biraz yanma oluyor. Daha çok bacağım yoruluyor. Bacağım alıştıktan sonra egzersizlerden daha çok verim alırım diye düşünüyorum. Geçen hafta yanma hissini hiç hissedemiyordum, bu hafta biraz da olsa yanma hissini hissettim ama halen istediğim gibi bir yanma olmadı.

Sayfayı Paylaş