kalp çarpıntısı problemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve eneskarakas tarafından 16 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. eneskarakas

eneskarakas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    iyi geceler. yaklaşık 2 haftadır whey ile birlikte creatine kullanıyorum sporda 6. ayım. son 2 gündür kalbimin hızlı attığını farkediyorum. ara ara tansiyonumu ölçtüğümde 15 8, 15 9 arası cıkıyor. günde 3 litre su içmeye dikkat ediyorum. creatine kalp çarpıntısı yapar mı, öneriniz fikirleriniz için şimdiden teşekkürler

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence doktora görünmende fayda var. Ben yaptığını daha önce duymadım.

3. eneskarakas

eneskarakas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yarın ilk işim doktora gitmek olacak. antrenman esnasında aşırı zorlanmadan olabilir mi peki ?

4. kayseri204

kayseri204 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Normal 120/80 senin ki fazla,doktora git bence.

5. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    bir sağlık personeli olarak şunu sormalıyım tansiyonu dijital ölçü aleti ile mi (bilek yada pazudan ölçen) yoksa eski manşonlu alet ilemi ölçüyorsun yada ölçtürüyorsun bu önemli. dijital aletler 10-20 puan düşük ölçer ki bu da önemli aslında tansiyonun 160-100 yada daha fazla olabileceği anlamına gelmekte. bunu bilmeliyiz. ve creatin vücutta su tutarak tansiyonu artırabilir birde diyete dikkat etmez ve tuz çok alırsan çoktan kastım günde 2 çay kaşığı bile çoktur doğal besinlerde yeterli tuz alırız tansiyon yükselir. ve çarpıntı kalbin vücudun ihtiyacı olan kan volümünü sağlayabilmek için daha hızlı çalışması ve her atımda daha fazla kan pompalamaya çalışması mücadelesidir bu tansiyon olarak etki eder. damar sertliği yada tıkanıklığı yoksa damarlar esneme yapar ve tansiyonu düşürmeye çalışır yani sporda yüklendiğinde damarların çıkıyormu çıkmıyorsa bu iyiye işaret değil. ve de eğer eğer sigara alışkanlığın varsa ki kan tahlili yaptırmanı öneririm demir ve kan lipid değerlerini ölçtür. gün boyu çarpıntı stresten de olabilir.antreman sırasında squat deadlift gibi bütünkasları yüklenen hareketler gerçekten çarpıntı yapıyor ama 2-3 dakikada geçmesi gerek.sorduklarıma cevap yazki bi tavsiyede bulunabileyim.

6. eneskarakas

eneskarakas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bir kere eczanede eski tansiyon cihazıyla ölçtürdüm orada 14 8 çıktıgını soyledi bayan, evde de kendim dijital ile ölçüyorum dediğim değerleri alıyorum ancak dijital cihazların çok sağlıklı olacağını düsünmüyorum. genelde farklı degerler veriyor hep sanırım bizim cihazdan kaynaklı. diyet konusunda ise tuzu hayatımdan cıkarttım diyebilirim su alımına dikkat ediyorum. su 2 3 gündür creatine almayı kestim sanki daha iyi hissediyorum.dediğiniz gibi en iyisi bi tahlil yaptırmak gerek. 3 gündür gecti sayılır spora da gidemedim bu sürede yarın gitmeyi planlıyorum fazla ağır çalışmadan. sonucu yazarım buraya ilgilenen arkadaşlar abiler için iyi geceler

7. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Bu olay benim sürekli olarak başıma gelir. Ben şekere bağlıyorum şekerim düşüyor diye düşünüyorum aklında bulunsun.

8. eneskarakas

eneskarakas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    uzun süredir şeker kullanmadığımı farkettim sadece besinlerde olan kadarıyla. belki de o yüzdendir. bu gün antrenmana gittim nabız 90 110 arası gitti geldi sıkıntı yaşamadım ancak gün içerisinde ara ara hissettim nabızın arttığını. yarın yine de doktora gitmeyi planlıyorum sonucu buraya yazacağım.

9. eneskarakas

eneskarakas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    oglen kardiyoloji bölümüne gittim. tansiyon kalp grafiği ve kan testi yapıldı. tansiyon 14 7, nabız 90 küsürdü. pazartesi tahlil sonuçlarını ve şeker böbrek vb bi kac test işini halledicem. doktor muayene sonucunda ritimde bir problem olmadığını, tansiyonun biraz yüksek olduğunu söyledi. pazartesi günü diğer testleri de yaptırıp sonucu yazacağım

10. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Hadi bakalım inş bir problem çıkmaz.

11. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    14-7 iyi tansiyon geçmiş olsun diyorum. konu hakkında hassas olman iyi bişey ben sağlık personeli olmama rağmen tansiyon hastası olduktan sonra farkına varabildim hafif bir kriz geçirince durum ortaya çıktı. herhalde stresten filan yükseldi tansiyonun

12. eneskarakas

eneskarakas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    evet doktor da oyle soyledi psikolojik olabilirmiş. o bir şey yok deyince daha iyi hissettim bugün simdi. spora gidecegim az sonra. cok iyi hissediyorum tansiyonum 13 7 cıktı oglen olctugumde bakalım sporda nasıl etkileyecek. alpaslan bey eger görmek isterseniz istenilen tahlilleri falan yollayabilirim özelden degerlendirme yapabilmeniz adına

alpaslanözden bunu beğendi.
  13. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    teşekkür ediyorum güveninize. doktor olmadığım için çok ileri değerlendirme yapmak istemem. sağlık zaten kendini iyi hissetme ve iyi olma halidir. artık çok kafaya takmayıp arada kontrol ettirirsiniz. iyi olduğunuzun söylenmesi bile olumlu yansır sağlık durumumuza. iyi VG ler.....

Sayfayı Paylaş