Kalori Açığı, Zayıflama, l karnitin, Full Body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Jigux tarafından 21 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Jigux

Jigux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba abilerim ve kardeşlerim
    Spora başlayalı 1 ay 22 gün oldu
    İlk aylar düzensiz baştan salma çalıştım. Şimdi fullbody programıyla çalışıyorum antremanım bitince 1 saatlik bir kardiyoya giriyorum vucüdüm yorulmuyor ama çalışıyorum da çünkü şişmanlıktan bıktım. İri yapılıyım bacaklarım vb kalın göbeği içeri çekince kaslı duruyorum:) fakat göğüs bacak vb canımı sıkmaya başladı spora başladım 1 ay dediğim gibi düzensizdi şimdi ise 21 günlük sürecimde l karnitin ve kalori açığı yaparak 2 haftada 79 kilodan 76 ya indim. Spor hocam full body sonrası kardiyo zarar dedi ne alaka anlamadım saçma konuştu full body antremanım 2.5 3 saat sürüyor. Şuan az bişe göbeğim kaldı lakin bacak, yüz, göğüs, kalça yağlarım hala durmakta. Bacak eritmek içinde hafif giriyorum 3x15 yanıyor sonlara doğru abilerim eksiğim vb nedir bana açıklarmısınız mesela şunu yap daha çabuk kilo verirsin vb..

Sorularım.
    -l karnitin ne kadar sürede vücuda etki yapar. Ve etkisi ne kadar?
    -antremandan önce kardiyo olurmu ya da sonra?
    -kalori açığı yapıyorum 2100 se kalorim 600 ü geçmiyorum fakat o 600 kalori tost vb. Oluyor. Karbonhidrat tüketmesem çabuk zayıflarmıyım?
    Bilgilerim:
    Yaşım 17 yeni girdim.
    Boyum 1.73
    Kilom 76,60
    Programım full body
    L karnitin kullanıyorum.

2. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    600 kalori açık mı sadece 600 kalori mi alıyorsun l carmitin kişiden kişiye göre vede midenin boşluğuna göre 30 dakka ila 15 dakika arası etki eder

Jigux bunu beğendi.
  3. Jigux

Jigux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    600 kalori yiyorum günlük bu miktar değişiyor bazen 750 de oluyor 500 de.

4. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Sen bir kaç ay içinde kilo vermen duru çünkü metabolizman masıl çalışacak birde ağırlık idmanı var kilo versende kastan olacak ve cıvık bir vücut olacak hemen o dieti bırakıp 1800 kalorilik düşük karbonhidrat yüksek protein diyetine başlamalısın yoksa metabolizmanı bozarsın ve çok kötü sonuçlar doğurur
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2019 ---
    Bende geçen sene 95 kilodan 73 kiloya düştüm ha biraz bilinçsizce oldu ama yinede seninki gibi olmadı sabah lorlu onlet öğlen 800 gram tavuk ve domates akşam az birşey salatalık bazende domatesli pulbiberli süzme yoğurt yiyordum

5. Jigux

Jigux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Özel hocam ve doktorum var. Metabolizmam yavaş çalışıyor. Kalori açığı oluşturarak zayıflamamı söylediler. L karnitinde bunun için ek yardımcı olcak dediler.

6. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Doktorun ve hocan varsa ne öğrenmek için buraya yazdın vede hiçbir doktor 600 kalorilik bir diyet yazmaz yazarsada tost ile yazmaz sen kendi bildiğini yapmaya devam et ben tavsiye verdim geçmiş olsun şimdiden

7. Jigux

Jigux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bana sadece kalori açığı oluştur dediler ne yiyeceğimi söylemediler. Tost vb ile kalorimi alıyorum 600 e kadar diyetimi salatayla vb devam edeceğim zaten teşekkürler

8. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Doktoruna pek güvenme ozaman seni pek ciddiye almamış forumdaki herhangi birine sor 600 kalori ile gün geçer mi fullbody atılırmı vede üstüne 1 saat kardiyo iki hafta iyi dayanmışsın gerçekten aoeun olmazsa merak ettim fotoraf varsa

9. Jigux

Jigux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    zaten şişmanlık en büyük sorun bu hayatta bu yaşıma kadar şişman ve dışlanarak büyümüşüm şu saatten sonra yapacağım bir şeyin zararı varsada şişmanlığımın üstünü örtsün. Ne kaçırdıysam bu şişmanlıktandır. Öyle bir azimle çalışıyorum ki 2.5 saat full body girip 1 saat kardiyo ve günlük 600kalorihle sen anla halimi .

10. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Ben 174 boyund 95 kilo idim 16 yaşında geçen yaz bende anlıyorum seni ama vaktin var pkula kadar düzgün diyet yapmazsan derin sarkacak yağ kalacak sikiny olacaksın tişörtte sıkıntı olmaz ama plajda çıkartamazsın kilom çokdeğil 76 kilo ne ki 1 73 boyu idealın biraz üstü

11. Jigux

Jigux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sadece diyetle yapılınca sarkıyor sanıyordum. Spor yapınca sarkmıyor diyorlar. Ve ağustosa kadar zayıflamam lazım subaylık sınavına gireceğim seneye.

12. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Ne diyeyim kafaya koymuşsun bu spor deneme yanılma öğrenme aporum başarılar subaylık sınavında bizim liseli olaylı gsçiyor fen liseside olsa onda askeriye olmaz bana

13. Jigux

Jigux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    her şey için teşekkürler. İyi geceler

14. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    l-carnitin zayıflamana etkisi olmaz,l carnitine vereceğin paraya bcaa al hem protein almış olursun hemde yağ yakımı açısından farkı yoktur,antremandan sonra kardiyo yapman daha mantıklıdır,undan gelen karbonhidratı sınırlaman zayıflama hızını bir miktar arttırır evet

15. Jigux

Jigux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    l carnitine sayesinde zayıflıyorum?

16. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    l carnitine zayıflatmaz bilimsel olarak bile l carnitin yağ yaktırmadığı kanıtlanmıştır,zayıflatmayı bırak normal zayıflarken zayıflama hızını bile arttırmaz,hardline ürün danışmanı özgür hoca ile çektiği bir videoda l carnitinin yağ yaktırdığını kanıtlayamadıklarını itiraf etmişti

Son düzenleme: 22 Haziran 2019
  17. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    -2.5-3 saat antreman, üzerine 1 saat kardiyo yapıp, üstüne o şekilde bir kalori açığı ile vücüdu tüketmekten başka bir sonuç çıkmaz.
    -BMR değerin 1800 civarı çıkıyor, özellikle bu miktarın altında almamanda fayda var. Uzun vadede metabolizmaya bağlı hastalıklara kapını açıyorsun şuan.
    -Kalori açığı oluşturmak sadece yemekten kısarak olmaz. Zaten uzun antreman ve kardiyo yapıyorsun, en azından 2000 civarı alsan senin için çok daha verimli olur. Mevcut durumda antreman sonrası vücudu beslemediğin için herhangi bir gelişim görmen zor, sadece tüketirsin.
    -Doktorum ve özel hocam var demişsin ama seni bu derece yanlış yönlendiren insanlardan uzaklaşmanda fayda var.
    -Subaylık sınavına gireceğim demişsin ama bunun için bence biraz geç kaldın. Böyle bir durum için en azından 8-9 ay öncesinden hazırlanmaya başlaman lazımdı. Şuan ki yaptığın şey bir bebeğin emeklemeyi öğrenmeden koşmaya çalışması gibi oluyor.

Akalinu bunu beğendi.
  18. Jigux

Jigux Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2000 kalori aldığımda zayıflıyamıyordum. En iyisi böyle oldu.

19. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Önemli olan zayıflamak değil, o kilonun nereden ve nasıl gittiği. Bunu anlamaktan çok uzaksın, hayatta başarılar.

Anıl Özmerdivenli ve Akalinu bunu beğendi.
  20. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bende aynı tepkiy verdim aldığı kaloriye arkadaş dalga geçiyorda olabilir çünkü bir insan nasıl 600 kalori ile gününü geçirebilecek

Sayfayı Paylaş