Kalflarimi şişirmek Istiyorum Yardimm!

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve aslızen tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    aslızen, 1 gün arayla yaptıgın antrenman düzeni haftada 4 gün egzersiz yapar..4 hareket ve herbiri 3-4 setten oluşan, 10-15 tekrarlı egzersizler yapacagın için ilk 1 ay yapmayı denemelisin önce...günde 2 kere egzersiz sana cok fayda getirmez, kasları sürekli çalıştırman, hareketlere hızlı alışmalarını saglar ve bu yüzden hareketleri yaparken kaslardaki, istedigin yanma hissi giderek azalacaktır..bu yüzden 1 gün arayla başlarda yapman ideal..

eger, bir tavsiye istiyorsan, spor yapmadıgın günlerde, bisiklet çevirebilrisin, aerobik egzersizler yapabilirsin, hafif tempoda koşu ve yürüyüşler yapabilirsin..bunları da cok ttumanıza gerek yok..bu egzersizler için de 30 dk ideal..kasları cok çalıştırmak önemli değil, onları ne kadar doyurdugunuz önemlidir..

ilk günler kaslarınızda agrılar olabilir, çünkü adaptasyon sürecinden gececek vücut...ilk 3-4 gün sürebilecek olan bu agrı için, günlük, 1 multivitamin sizin için iyi olacaktır, özellikle c vitamini degeri yüksek olan bir multivitamin, en azından tendonlarınızın güçlenmesinde ve eklemleriniz için iyi gelecektir, yani vücut direncinizin artmasında etkili olacaktır..unutmayalım ki, bir sporcunun en gerekli vitamini b vitaminleri değil, c vitaminleridir..nitekim, dogum yaptıgınız için kalsiyum alımınıza da dikkat ediniz..günde 2-3 bardak % 0 yag oranı içeren light sütlerden tüketmeye çalışınız..kolay gelsin

2. aslızen

aslızen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    wolf hareketleri yapıyorum fakat diz kapağımın arkasında tam orta kısımdaki şişkinliğin kenarlarında çok sivri iki küçük çukur oluştu.(biri sağda biri solda)neden olmuş olabilir?hareketleri yapmayı bırakmalımıyım?çok kötü görünüyor delinmiş gibi..

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    aslızen, endişeye gerek yok..benim de bacagımda öyle cukurlar var, korkmayın..yeni başladıgınız için tendonlarınız güçleniyor ve kaslarınız ısınıp, iyice gerilmeye başlıyor, bu da bacaklarınızın güçlendigini gösterir..özellikle hamstringsleriniz güçleniyor , bu yüzden o girintiler oluşuyor..kısacası, paniğe gerek yok..devam edebilirsiniz..

Son düzenleme: 28 Kasım 2008
  4. aslızen

aslızen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi de böylemi kalacak?çok çirkin bir görüntü...ayrıcam diz kapağımın arkasındaki o şiş kısım bazı insanlarda dümdüz benimki neden böyle?orayı düzeltmenin de bir yolu yok mu?çok şey istiyorum sanırım:)

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında 2 çukurun olması gerekir; fakat birçok insan hareketten sürekli kaçmaya çalıştığından dolayı kasları zayıflıyor ve keskinliğini kaybediyor. Siz doğrusunu yapıyorsunuz.

6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    aslızen, biraz daha ilerledikten sonra, bacaklarınızın diğer kadınlara göre cok daha şekil alıp, hoş bir görüntü kazandıgını farkedeceksiniz..çukurlara gelince, inanın zamanla onları cok seveceksiniz, zamanla keskinlik ve definasyon arttıkça, bacaklarınızın bütün olarak güzel bir şekil aldıgını anlayacaksınız..

lütfen, biraz daha rahat olmayı deneyin..bunu bir kadına demem cok sacma olacak biliyorum, ama aynalara cok bakmamaya çalışın..programınıza devam edip, ayrıntılara takılmamaya özen gösterin..

7. aslızen

aslızen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bana mı öyle geliyor yoksa yaptığım bu hareketler diz kapağımın etrafındada genişlemeye neden mi oluyor!erkek dizi gibi kocaman oldu diz kapağım valla:(amacım sizi sıkmak değil inanın .sadece hareketleri yanlış yapmanın yan etkileri olabilir mi diy korkuyorum.eğer iki ay çalıştıktan sonra ortaya çıkan şekli beğenmez ve çalışmayı bırakırsam bacaklarım eski haline dönermi(çukurluklar dahil)?ben alışık değilim kaslı kalın bir bacağa.çünkü bacaklarım zaten kalın dizimden aşağısı ince..hedef bölge(baldır)mden çok,farklı bölgelerin geliştiğini ve kalınlaştığını gözlemliyorum..aynalara bakmama meselesine gelince hareketleri bile aynanın önünde yapıyorum:)çünkü benim için küçücük bir gelişme bile çok önemli..amma konuştum kafanızı şişirdim kusuruma bakmayın..

8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bir kere, bacaklarınızhenüz öyle çok kaslanmış olamaz..zaten siz bir bayansınız, doğanız gereği cok kas kütlesi elde edemezsiniz, hormonlarınız buna izin vermez bir kere..bacaklarınızın şiştigini söylemiştiniz, inanın o kalınlık kas kütlesinden geliyor ve abartıyorsunuz bu kalınlıgı..bırakmayı neden düşünüyorsunuz ki?.daha yeni başladınız..

bu kadar karamsar olmayın..daha yolu başındasınız..ama bırakmak istiyorsanız da, ileride pişmanlık duyacagınız birşeyi yapıp veya yapmamak size kalmış..

9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    flood yapıyorum, ama bunu ayrı yazmak istedim..

bir kere, sporu bırakırsanız, vücuttaki yag dokusu artar, bu da yag yakımı hızını cok düşürür..yapacagınız koşu-bisiklet çalışmaları da bir yere kadar size istediginizi verebilir.

vücuttaki kas dokusu arttıkça, yag yakımı bir o kadar kolay olmaya başlar ve vücudunuzun kontrölü sizde olmuş olur daima..ama yaglı ve itici bacaklı bir kadının bunu başarması cok zor..

ayrıca, bacak, günlük hayatta istemimiz dışında en cok çalışan kas grubumuzdur..eger güçlü bacaklarınız olursa,ileride bel agrılarınız daha az olur çünkü bacaklar bele binen yükü azaltırlar..ayrıca, duruşunuzu da etkiler ve omurganızı düzgün bir şekilde tutar..bacak çalışmak o kadar önemli ki, anlata anlata bitiremem...

bunda sonra, siz söyleyin ben cevaplamaya çalışayım, ama şöyle olur mu, böyle olmaz mı şeklindeki cümlelerin getirisi olmaz...lütfen, kazanacaklarımız için biraz daha sabırlı olalım..

TT_BOY bunu beğendi.
  10. TT_BOY

TT_BOY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özellikle son yazı çok açıklıyı olmuş..

11. asya

asya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar bende yeni üye oldum benim sorunumda üst baldırlarım cok ince ve bu yüzden bacaklarım ayrık duruyor, alt ve üst esit gibi sanki bu durumda hangi egzersizleri yapmalıyım yardımcı olurmusunuz?

Sayfayı Paylaş