Kahvaltı etmemek ve Growth Hormone

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve elite35 tarafından 20 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Gece aç olan vücut sabah insüline çok duyarlı oluyor.
    Kalkar kalkmaz edilen kahvaltı insülini zıplatıyor kas dokuları yanında yağ dokularında da artış oluyor.
    Growth Hormone (Büyüme Hormonu) biliyorsunuz ki yağ yakımını sağlar.
    Sabah 9:00'da kalkan bir bireyin, kahvaltıyı 2-3 saat sonraya alması yağ yakımı açısından güzel olacaktır diye düşünüyorum.
    Tabi bu benim düşüncem değil, bununla ilgili bazı yazılar okudum aklıma yattı.
    Siz neler düşünüyorsunuz bu konuda ?
    Yağsız kütle almaya çalışan birini baz alalım. Günlük kalori miktarını yine tutturuyor.

2. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah kalkar kalkmaz whey protein, ardından 30 dakıkalık kardıyo. onun ardından kahvaltıyı yapmak daha ıyı diye biliyorum.

3. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Aynen öyle, örnek aldığım bir hocam var çok bilgili ve bu işin her türlü eğitimini almış birisi o da böyle söylüyor. Ben kalktıktan 2 saat kadar sonra yiyorum ve kahvaltımda mümkün olduğu kadar az şekerli şeyler yemeye çalışıyorum. Özelllikle yağ yakmak isteyenler için çok doğru seçim olacaktır. Hatta işi ileriye götürdüm kahvaltıda toplam yiyeceklerimi yarıya bölüyorum yarısını kalktıktan 2 saat sonra, yarısını da kahvaltıdan iki saat sonra yiyorum. Tüm gün evdeyim istediğim gibi bölüyorum öğünü çok da faydasını gördüm. Güzel bir konuya değinmişsin birçok arkadaşımz bilgilenecektir sayende. Herkes bol şans.

ArnoldBody ve elite35 bunu beğendi.
  4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Büyüme hormonunun en aktif oldugu Zaman bilindigi gibi gece uyurkendir,Sabah uyandiginiz Zaman vücut tarafindan yine büyüme hormonu cok azda olsa salgilanabilir fakat bunun cokda bir faydasi olacagini düsünmüyorum.insülin duyarliligiysa apayri birsey,sabahlari insülin yerlerde sürünür ve yag yakimi icin bu gereklidir o sebeptende kardiolari mümkün oldugu Kadar Sabah yapilmasi tavsiye edilir.Fakat bu süreyi uzatmakda vücudu yag yakimindan cok strese sevkedebilir,vücuttaki kortizol seviyesini artirabilir,cünki Sabah kalktiginizda vücut actir ve beslenmek isticektir bunu belli bir süre zarfinda yapmazsaniz vücudu strese sürükleyebilir ve 2 -3 Saat sonra yaptiginz kahvaltiyi yasadigi stresden dolayi yag olarak depolayabilir.Ayrica unutmamak gerekirki Sabah insülin seviyesini bir miktar yükseltmekde zarardan cok faydada saglayabilir.Sabah bir süre daha yag yakabilmek adina gec kahvalti yapilabilir,kardioda yapilabilir fakat bunu abartmamakda gerekir,aradaki dengeyi iyi korumak gerekir.Tabiiki bu benim düsüncelerim:)

Balboa7 ve columbu bunu beğendi.
  5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kardiyo yapmaya vaktim yok, ve de pek sevmiyorum açıkcası ve de yağ oranım öyle çok değil karın kaslarım 4'ü net gözüküyor son 2'li göz kırpıyor sadece :)
    Eğer dediğim olaydan yani büyüme hormonundan az da olsa faydalanmaksa amaç, whey protein de iyi bir seçim olmayacak. Çünkü o da insülini az da olsa yükseltir.
    Ama dediğin gibi kardiyo ile tamamlanacaksa neden olmasın.,

Bir yerde bi yazı okumuştum, insan açlık seviyesine ancak ve ancak 48 saat sonra geliyormuş. (yani artık kortizolün yıkıcı etkisinin başladığı saatler)
    Kortizolün kaslardan enerjisini karşılamaya başladığı zamanlar öyle kısa süre zarfları değilmiş. Yani 5-8 saat aç kaldık diye vücut kaslara gitmez, depolanan yağlara gidermiş direkt olarak.
    Diğer insanları bilmiyorum ama bende öyle bi korku vardı hep, ya işte yemeği geciktirdim kaslar yıkıma geçecek korkusu :) Yani bu sebepten dolayı sürekli az ve sık yiyen biriydim. Ama deniyor ki, az ve sık yemek de gereksiz. Ara öğünler de saçma. (O yazıyı bulursam atacağım) Nedeni şöyle açıklanmış: Vücut sürekli yemeye programlanırsa, vücut enerji ihtiyacını sürekli olarak yediklerinden karşılayacak ve yağ yakma moduna bir türlü geçemeyecek. Zamanla vücudun yağ depolayacak. Bırakın vücudunuz aç kalsın. Uzun aralarla 3 ya da 4 öğün yeterli deniyor.
    Sizin dediğinizle nasıl bağlayacağım bunu bilemedim şimdi fakat şu şekilde sonuçlandırabilirim: Kortizolün zararlı etkilerini kahvaltıyı 1-2 saat geçirmekle yaşamayız diye düşünüyorum aslında.
    Belki de biraz yağ yakarız fena mı olur :)

Bekci bunu beğendi.
  6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    2-3-4 saat aç kalmakla kortizol yükselmez kaldıki kortizol yüksekliği çok daha farklı etmenlerede bağlıdır.(6 aydir kandaki kortizol oranını düşürememiş birisi olarak yazıyorum).sabah kalkıldığında kortizol en düşük seviyededir ve bu gün içersinde aynı insülin gibi oynamalar yapabilir.sabah kalkınca vücut aç,kortizol düşük,insülin düşük,kardio yaparak bundan faydalandın ve yağ yakımıda yaptın,fakat bunu uzatırsan işin içine günlük aktiviteler günün streside giricek üzerine birde açlık sabahki olumlu sonuçları ilerleyen saatlerde bizim için dez avantaja dönüştürebilir diye düşünüyorum.

Balboa7 ve Created By Loss bunu beğendi.
  7. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bende bir zamanlar growth hormonunu kullanmıştım. hocam bana akşamları yoğurt, süt ürünlerinin yememem gerektiğini. her öğünlerle vitamin(a,b,c) almam gerektiğini vitaminlerin protein sentizini arttıracagını dıle getırmıstı. belki faydası olur diye yazıyım dedim.

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ne amaçlı almıştın büyüme hormonunu?

9. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    @Bekci arkadaşa katılıyorum, sabahları biraz geç yemek iyidir ama ilerleyen zamanda stres yaratır. Stres kataboliktir yani yıkıcıdr, kas yıkımına sebep olur. Abartmadan yapılabilir. Aç karnına kardiyo yapılabilir, iyi de yağ yakarsınız ancak normal zamanda yaptığınız kadar fazla yaparsanız kas da yakarsınız. Eğer amaç sadece kilo vermekse ne kadar geç yerseniz o kadar iyi. Ağırlık da çalışan ve kas yapmak isteyen biriyseniz yağ yakımına önem verdiğiniz kadar kasları korumaya da dikkat edin.

ArnoldBody ve Bekci bunu beğendi.
  10. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    definasyon hocam. yanlıs bılgı mı almısım

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu konuda yeterli bilgi birikimine sahip değilim.nedir nasıldır bilmesemde büyüme hormonu kullanımının roid kullanımında en son gelinen nokta olarak biliyorum.o yüzden sordum,yanılıyor olmam muhtemel.

12. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Bulk yapan bir insan için saçma yağsız sadece kas olarak kilo almak bence imkansız.Steroid devrede değilse.O yüzden çok takılma.

13. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Bulku düzgün yaparsan aldığın kilonun %100ü kas diyemem ama ne kadar uzun sürede kilo alırsan (antrenman yapanlar için tabi) aldığın yağ miktarı o kadar azalır. Şöyle izah edeyim: 75 kg'sin bulk yapacan amacın 82-83 kgye çıkmak olsun. Bu 7-8 kiloyu 1 ayda almak var bi de 2 ayda almak var. 2 ayda alırsan 1 aya göre çok daha az yağ alırsın. Bir de bulkta nasıl beslendiğine bağlı, sen tutup bulktayım diye cipsi çikolatayı artırırsan, gece yemek yersen (bunları yapan tanıdıklarım var yağ alıyorlar haberleri yok) yağ alırsın. Ama diyetinden ödün vermeden sadece protein ve karbonhidrat alımını artırarak kilo alırsan %100e yakın bir oranda kas alırsın. Tecrübelerim var bu konuda, denenmiş onaylanmıştır :)

ArnoldBody ve freeagle bunu beğendi.
  14. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Az ogunle beslenmek daha saglıklı son aylardada yazıldıgı uzere. ınsulın sevıyesı hep dusuklerde seyrettıgı ıcın yag yakımı artıyor, he sanmayınki sureklı yakıyor yagı, vucut onada alısıyor ama sık beslenmekten daha iyi..

15. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bi dönem sık beslenmiş biri olarak konuşuyorum bu cidden çok rahatsız edici bi durum. Kendi açımdan konuşuyorum milletin bünyesi farklı olabilir.
    Ama adam akıllı 3 öğün yediğim zaman daha iyi hissediyorum. En azından vücuda yediklerimi sindirmesi için uzun zaman verebiliyorum.
    Bilmiyorum ama sık beslendiğim dönemde yağ oranımda artış oldu. Belki psikolojiktir diyeceğim fakat, aynada ne gördüysem o.

Sayfayı Paylaş