Kadınlarda fitness ve ağırlık olur mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xladyfitness tarafından 1 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. xladyfitness

xladyfitness Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam Herkese! Bu konuyla ilgili en gerçekçi ve doğru yorumları burda bulabileceğimi düşündüm.Şimdi ben 20 yaşındayım.Kadınım.Ve 69 kiloyum. Uzun yıllardır kilo al ver diyetlerle baya bir haşır neşirim.Artık son bir kararla sporu hayatıma sokmaya karar verdim.Ancak sorun şu, bu arada meşhur bir spa merkezinde ki fitness bölümüne gidiyorum hocalar vs gayet iyi ama yeteri kadar verdikleri cevaplar beni tatmin etmiyor.Oldum olası üst bölgem gövde omuz ve göğüs hep kalın ve büyüktü.Ve bundan çok çektim.Neyse biz ilk beş gün kardio yaptık yarım saat koşu bandı 20 dakika eliptik 20 dakika bisiklet Bugün ise ağırlığa geçtik yani işte bacak için kol için oluyor ya aletler vs. Ben zaten kadında kası hiç sevmeyen ve istemeyen bir tarafım.Kas konusunda ciddi korkularım var.1 ay sonra tartıldık 69.200 çıktım.Şahane değil mi? Kilo vereceğine alıyorum.Hoca kastan aldığımı söyledi.Ben çıkıştım hani siz hemen kas olmaz demiştiniz die ama özellikle bu ağırlık çalışmaları beni çok korkuttu genelde 3 set 15 yada 20 şer kere oluyor? Yaniii uzun lafın kısası .. Lütfen bana yardımm edinn.Bu konuda hiç bir bilgim yok.Yarında hemen diyetisyenimle görüşme ayarladım.Sporla birlikte götürmek için.Ama şu kas olayı beni çok geriyor.

2. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Agirlik idmani kas yapar yalniz bu hanzo gib olmak degildir,agirlik calisir ise sadece vucudun sekillenir ornegin popon kalkar vs.

3. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Kadınlar kaslanmaktan korkmayın diye bir başlık var onu okuyabilirsiniz önce. Ve evet olur sizi. Korkutan fotoğraflar günlük hayatta gerçekçi değil. Özel diyet ilaç ve aşırı çalışma olmadan olmaz o. Boş korkular onlar. O insanlardaki irade ve toplumun yüzde doksanı da yok.

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık çalışmaktan korkuyorsan stefanie cohen e bir bak :) birde geçen gün "from bikini girl to powerlifter" diye bir videoya denk geldim youtube da izle derim. Senin korktuğun düzeyde kas yapmak düşündüğünden çok daha zor o yüzden rahat ol.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    stephani cohen, nathalia melo, türklerden nagihan karadere var mesela bana göre fiziği yaşına göre inanılmaz güzel. genelde bayanlar kas çalışmıyor ama inan benim düşünceme göre çok yakışıyor. bence sağlam bir diyet ve antrenman planıyla harikalar yaratırsın ne bilelim belki modellik bile yaparsın :)

6. srknpower

srknpower Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bir tıp öğrencisi olarak yapıyorum bu yorumu, erkeklerin kadınlara göre kanındaki hemoglobin oranının fazla olmasının sebebi erkeklerde oksijen kullanımının daha çok olmasıdır. Bunun temel sebebi de erkeklerdeki testesteron hormonunun kadınlara göre bariz miktarda fazla olması sebebiyle(10 kat) erkeklerdeki kas kütlesi oranının daha fazla ve yağ kütlesi oranının daha az olmasıdır.
    Biz erkekler bile bizdeki yetersiz testesteron seviyelerinden dolayı çok ileri seviye kas geliştirmek için dışarıdan steroid takviyesine ihtiyaç duyuyorken sizin bu konuda endişe etmenize hiç ama hiç gerek yok. İnternette gördüğünüz çok ileri düzey vücut geliştirici kadınlar bile testesteron takviyesi kullanıyorken ve doğal olarak vücut geliştiren çoğu erkek bile hormon takviyeli vücut geliştirici kadınların vücuduna kısa-orta vadede bile ulaşamayacakken sizin arttıracağınız kas kütlesi siz testesteron kullanmadığınız sürece kesinlikle rahatsız edici boyutta olmaz.

edit: Bu arada bana da Kanada'da üniversite okuyan bir arkadaşım Kanadalı bir kadın vg'ciyi göstermişti. Yemin ederim bizdeki hiçbir erkekte öyle quadriceps kasları yok :D Demin, burada yazılan Stefanie Cohen'e baktım. O da aynı şekilde vücuduna göre çok gelişmiş bacak kaslarına sahip. Nedense vücut geliştiren kadınlarda bacak kasları vücutlarının diğer bölümlerine göre daha gelişmiş duruyor.

Son düzenleme: 3 Ocak 2019
  7. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    sadece ağırlık değil her türlü spor sizifit ve sağlıklı gösterir. ağırlık da bunlardan biridir.
    kas kazanmazsınız korkmayın biz erkeğiz biz bile 3 yıldan sonra kütke koyamıyoruz vücudumuzdaki testoya rağmen. siz de kazanmazsınz.

ama şu çok trend oldan squat ile kalça büyütmek tamamen instagram ürünü bir yalan buna inanın. 1.si kalçayı izole edemezsiniz ettiğiniz egzersizlerde yeteri kadar hipertrofi veremez. yapacağınız bacak çalışmak bunda da uyluklarınız kas kütlesi daha fazla olduğu için bu egzersizden daha fazla pay alacaktır.
    instagram = photoshop = büyük kalça = yağ enjeksiyonu = estetik operasyonlar ... sonra çıkıp bak ben spor yaptım deyip kendi başarısızlıklarını sporla örtmeye çalışıyorlar

8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    KARŞILIKLI LAF DALAŞINA GİRENLERİN MESAJLARI SİLİNMİŞTİR.

Sayfayı Paylaş