Kadınlar Kaslanmaktan Korkmayın

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sohbetseli tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    abi bu dedikleirn gibisibi inan 2 yıldır turkıyedeyım ne gordum nede duydum burda :)

bulsam ınan malımı mulkumu feda etcem foruma baslık acıcam zuhahaha ben kaptım diye :)

Akay, albatros46, Kara Kalem ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığın özetini geçmek lazım..

özeti ; isteseniz de "o" kaslı bayanlardan olamazsınız aslında..yani antreman yaparken rahat olun..birden hulk gibi tişörtünüzün altından kaslar fışkırmaya başlamaz..biz erkekler buna "keşke" diyoruz ama aynı durum bizde de var..yani isteyince olmuyor..bence rahat olun.."o" bayanlar hayatlarını bu işe feda ederek bu hale gelmişler..

hukukcu, bycaner, kujum ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    bodybuilding yapan kadınların bu işe hayatlarını feda ettiği kesin de fitnessdan bahsedildiğinde; fit vücuda sahip olmak o kadar da zor değil. 45 kilo bir kadın 1,1,5 senede o görüntüye ulaşabilir diye düşünüyorum. aşırı zayıf bir arkadaşımla spor denemesi yapmıştık ve bende tık olmasa da onda iki-üç günde kollar değişmeye başlamıştı mesela. fit olmanın çok zor olduğunu düşünmüyorum. diyet yapmak daha zor:D

Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    şu var şimdi hani sende bilirsin erkekler spor salonuna girdimi genelde Ronnie nin fotoğrafını gösterip bunun gibi olmak istemiyorum derler ya halen şu sitede aylarca spor yapmış insanların yorumlarını okuyorum yok efendim Jay Cutler gibi olmak istemiyorum fazla şişmek istemiyorum diye yazarlar sanki isteseler şişeceklerde[​IMG]hanımlar içinde bu geçerli %99 u bu spor hakkında hiçbir şey bilmiyor dolayısıyla şınav mekik barfiksle bile o gördükleri bodyci hanımlar gibi olabileceklerini sanıyorlar isteselerde olamıyacaklar elbette düzenli sporla tabiki hanımlarda fit bir vücuda sahip olabilirler korkmaya gerek yok

Azi, albatros46 ve Lady.V.Vivien bunu beğendi.
  5. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Kas herkeze yakışır bence

azazil, Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    "kas sizi seksi gösterir"şahsen kadınlarda az da olsa kaslı görüntüyü sevmiyorum ve buna katılmıyorum. çoğunluğunda sevmeyeceğini düşünüyorum, kas erkeği seksi gösterir kadını değil en azından benim için öyle. kadınlarda sadece kalçanın ve bacakların şekilli ve sıkı olması için biraz kaslı olması iyi olabilir bence.

7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Kendisinin soğuk halini görseni fikriniz değişir. bu fotolar antrenman esnasında çekiliyor. bir duş alsın giyinsin o zaman gör sen :p

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:42 ----------

kaslı kadın şöyle olur kaslı kadın böyle olur deyip duruyoruz. bunu söylerken herkesin aklındaki resim başka spor temellilerin aklında zinde fit insanlar var korkanların aklında ifbb şampiyonları var iletişim kuramıyoruz. boşuna gürültü havasında geçirmeye gerek yok burada çok bilgili insanlar var bu siteye bilgi öğrenmeye geliyoruz. ön yargılarımız da olsa bişiler öğrenmeye çalışalım

(birazda gerçekçi olalım o avatardaki beni beğenicek de ben olmaz çok kaslısın diycem hahahaha)

Son düzenleme: 9 Haziran 2012
    azazil, Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. hardrockin80s

hardrockin80s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki şöyle bir şey soracağım.
    24 yaşındayım 100 kilo varımdır. Haftanın 4 günü salondayım, 3 saat spor yapıyorum yaklaşık 6 aydır.120 kilodan fln 100e düştüm. İlk başlarda nefes nefese kalırdım, fazla tekrar yapamazdım. Şimdilerde ise 20-30 tekrar yapıyorum.
    Fakat bir kadına göre oldukça ağır çalışıyorum. (20-30 tekrar yapabiliyorum fazla yorulmadan)
    -iç dış bacak hareketini 80 kiloda çalışıyorum mesela anca yanıyor,sadece o kiloda az bişi zorlanıyor kaslarım, hatta 100 tekrar yapıyorum
    -Ön-Arka bacağı 30 kg çalışıyorum.
    -Ön kolu zbarla 20-25 kg yada dambılla 6kg çalışıyorum.
    -Arka kolu 6 kg çalışıyorum. telde 20kgı buluyor.
    -Omuzlarım kuvvetsiz 5 kilo yada 3 kilo anca yapabiliyorum yana açmaları.
    -Sırt 20-30 kg calısıyorum.
    -Haftanın 2 günü falan yarım saat karın yapıyorum.

Ağır çalışmayı çok seviyorum açıkçası. Fakat kiloluyum ve kaslı olmaktan asla korkmuyorum ama çok kalın kalmaktan korkuyorum. Erkek arkadaşım ısrarla ben 100 kilodan fazla basıyorum şişmiyorum sen mi şişeceksin diyor, ama size de danışmak istedim. Yanlış mı yapıyorum ağır çalışmakla? (Bana gerçekten o kadar ağır gelmiyor, hafifçe zorluyorum kendimi)

Bir de sabahları 2 yumurta beyaz peynir yiyorum. Sonra spora gidiyorum. Sonra 200gr kadar ızgara tavuk yiyorum. Ekmeği şekeri tamamen kestim. Haftanın bir günü izin öğünüm var o zmn canım isterse yiyorum.
    Bu aralar sürekli yorgunum. Kaslarım liğme liğme oluyor. Protein takviyesi benim kilomda biri için zararlı mı olur? Kilo vermeme engel mi? Yoksa yalnızca vitamine mi yönelmeliyim?
    Cevap verirseniz çok sevinirim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:34 ----------

Lütfeeen bana cevap yazalım :/

9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Sn. Hardrockin80s ilk önce kendinize bir hafta tatil verin bedeninzi verimli kullanmanın yolunu araştırın.protein tozunun kimseye bir zararı olmaz bir besin takviyesidir. Tek oturuşta bir kilo et yiyemeyen insanlar için o miktarda proteini bir bardaktan almayı sağlar. 20 - 30 tekrarlar amacının dışın çıkmış. kas arttırmak yağ yakma hızını artırır. siz ağır çalıştığınızı söylüyorsunuz ama bu ağırlıkların sizi zorlamadğını söylüyorsunuz zorlanmıyorsanız ağır çalışmak denmiyor ona. çabanız ve kendinize üveniniz var bunu tebrik ediyorum lütfen profesyonel bir programla ve diyetle çalışmaya özen gösterin yazınızı okurlen geleceğin fitness şampiyonuna bakar gibi hissettim kendimi.

10. mer-ay

mer-ay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    alanya
    ben diyetisyene gittim aldığım listeye bir hafta uydum sonra sıkıldım çünkü her an her şeyi bulmak çok zor oluyordu. bende her gün yürümeye başladım.1-2 gün sonra dönüşte koşarak gelmeye başladım tam 1 saat sonra evimde oluyordum tekrar eve gelince evde de mekik ayak hareketleri vs yaptım. bol bol su içtim aslında yememde pek bir şey uygulamadım ama cayda şekeri bıraktım ekmeği kestim bilinçlendim sadece. (1.58 boyum)67 kilodan 53 kiloya düştüm 2-3 ay içinde .sadece sporla bu kiloların gitmesiyle neden bilmiyorum bacağımın üstündeki kısmında yani kalça oluyo heralde :) oralarda sarkma oldu . ayriyetten fazlalık taşıyorum ve bu çok sinirimi bozuyor. otururken filan yanlara dağılıyor öyle çok değil ama ben takıntılıyım ne yapmam lazım ek olarak? belimden yukarısı incecik kaldı kemiklerim çıktı ama belden aşağısı kalın sarkıklarım ve birazda basen var.özellikle sarkıklarım sadece orada var baska bir yerde yok doğru düzgün bir pantolon bile almak istemiyorum bu yüzden. lütfen bana fikir verin kafayı yemiş durumdayım.

11. ste

ste Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben yeni üye oldum, geçmişimde 4 yıl cimnastik yapmışlığım ve 3 yıl voleybol oynamışlığım var. Ayrıca şu an 19 yaşındayım 14 yaşımda yaklaşık olarak 20 kilo verdim. boyum 1.70 ve 70ten 50ye düşmüştüm şu an 54 kiloyum her zaman aktif ve hareketli olmuştum yalnız son 1 aydır bu enerjiyi fitness yaparak atmaya karar verdim. benim bir kaç tane sorum olucak bunları cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
    - beslenmem çok zayıf, iştahsız bir insanım ve peynir süt yoğurt meyve sebze tahıllı,çavdarlı ekmek gibi gıdalarla besleniyorum bu da genel olarak enerjimin az olmasına sebep oluyor, çok hareketliyim yine de. sorunum burda başlıyor 50 kiloma geri dönmek istiyorum ancak az ye dön gibi bir şey söz konusu değil maalesef vücudum bu düzene alışmış durumda. neler yapabilirim?
    - spora gittiğimden beri kaslarımda bir miktar artış oldu, kollarım hiç ince değildir vücuduma göre ve bu beni çok rahatsız ederdi ben de kollarım o kadar verilen kilodan sonra sallanmasın diye çalışmalar yaptım, hala aynı durumdalar daha fazla çalışmak istiyorum ama kaslanmasından korkuyorum ben sadece incelsin istiyorum. Bacak kaslarım fazlalştı bu da beni korkutuyot. okudugum kadarıyla şişmeyeceğimizden bahsetmişsiniz ama bana sanki 1 ayda bile şiştim gibi geliyor. hatta 1 kilo almış bile olabilir spora başladığımdan beri yalnız anlayamadığım zayıflamış gözükmem.
    lütfen bilgilerinizi benimle paylaşın bu konuda bilgisizim diyemeyeceğim ancak çok daha öğrenmem gereken şeyler var. her türlü yardımınız için çok çok teşekkür ederim.

12. DerinElif

DerinElif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Peki program ne öneriyorsunuz?

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sevgili DerinElif konu 24.03.07, 13:04 açılmış ve alıntı yaptığınız kişinin son giriş tarihi 12.07.11 13:20 :) he soruyu genel soruyorsanız o başka tabi. mutlaka "özellikle!" bayan üyelerden size güzel tavsiyeler glecektir. damdan düşenin halinden damdan düşen anlar benim kannatim bu üst düzey bir eğitmen değilse size ancak tecrübeli bayan üyeler doğru olarak yardımcı olacaktır. iyi sporlar...

14. serapy

serapy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kilo almak için de fitness progları var.mı?

15. serapy

serapy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhana bende sağlıklı kilo almak istiyorum spora yazılmayı düşünüyorum bölümler hakkında bilgi verir misiniz? kilo alırken kas yapar mıyım

16. sthammer

sthammer Guest

en çok sorulan sorular ve cevapları kısmını, yeni başlayanlarla ilgili sabit başlıkları takip etmenizi tavsiye ederim

S- Göbek yapmadan kilo alınabilir mi?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-bek-yapmadan-kilo-al-t10729.html?t=10729
    C- Göbek yapmaktan kasıt yağlanmak olduğu için yağlanmadan kilo almaya çalışacaksınız yani kaslarınızı artırarak kilo alacaksınız demektir.
    - öğün sayısını artırın ve gün içine eşit aralıklara yaymaya çalışın.Her 2-3 saatte bir yemeye çalışın
    - kan şekerinin hızlı yükselttiğinden ötürü basit şekerden ve işlenmiş karbonhidrattan uzak durun, kompleks karbonhidrat tüketin
    - rafine unlu gıdalardan uzak durun , kepekli ve tam buğday ürünlerine yönelin
    - yemeklerinizi haşlanmış yada ızgara yemeye çalışın, kızartmalar bol miktarda yağ içerir
    - süt ürünlerinden yağı azaltılmış olanları tercih edin
    - yağlı kuruyemişler tüketmemeye özen gösterin
    - sosu bol yağ içeren yemeklerden uzak durun
    - mümkün olduğu kadar beyaz et yiyin, kırmızı eti azaltın
    - bol bol vitamin ve mineral kaynağı olan taze sebze, meyve tüketin
    - vücuttaki kas kütlesini artırmaya çalışmak için düzenli olarak ağırlık çalışın
    - günde enaz 3 lt su tüketin
    - yağ oranınızı kontrol altında tutmak için haftada 3-4 gün antreman sonlarında 30 dk. kadar kardio vasküler hareket ya

17. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Merhaba , valla şöyle söyleyeyim yengem 2 ay önce şu programı uygulayarak ve evde dumbell setlerle hafif ağırlıkta çalışarak 3 kilo aldı belki yardımcı olabilir size ;

Bayanlar için:
    Bir hafta boyunca, sabah kahvaltısı ile öğlen yemeği arasında yarım bardak su ile çiğnemeden üç-dört adet karanfil yutulur. Yedi gün tamamlandıktan sonra aşağıdaki kurallara uyarak küre başlanır.

Tüketeceğiniz ne tür et (koyun, dana, balık veya tavuk) olursa olsun beraberinde orta boy büyüklüğünde ızgarası yapılmış veya pişmiş domates tüketilmesi gerekir.

Öğünlerde sadece normal buğday ekmeği tüketilir (beyaz ekmek, kepeksiz). Her gün bir ay boyunca on-onbeş adet antep fıstığı tüketilir.

Meyvelerden daha ziyade taze beyaz üzüm ve muz tercih edilmelidir.

Her öğlen yemeğinde mutlaka bir adet haşlanmış patates tüketilmelidir.

Acı olmamak şartıyla salatanızda sivri veya dolmalık biber bir ay boyunca eksik olmamalıdır.

Her akşam yemeğinden iki saat sonra, bir fincan melisa çayı içilmelidir.

Hangi meyveyi tüketirseniz tüketin mutlaka yarım kase yoğurdun içerisine doğradıktan sonra tüketilmelidir.

Hangi tatlı olursa olsun, mutlaka bol tarçın serperek tüketilmelidir. Kendiniz evinizde kek veya süt ürünlerinden tatlı yapıyorsanız mutlaka biraz fazlaca tarçın ilave ediniz.

İş yerinizde veya evinizde, sofraya yalnız oturmayınız.

Her gün 20 dakika mutlaka yürüyüş yapınız. Zamanı önemli değil. Ancak, her gün bir ay boyunca, aynı saatlerde yürüyüş yapmaya özen gösterin.

Yasaklar
    Günde iki bardaktan fazla çay içilmemelidir. Kahve ancak 1 tane.

Turşu, karabiber, acı biber ve sütten uzak durunuz .

En az iki ay boyunca, bezelye, nohut, ıspanak, karnabahar ve brüksel lahanası tüketilmemelidir.

Her türlü kaymak ve katı yağ kullanımından uzak durulmalıdır.

tugce7 bunu beğendi.
  18. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris

benim bildiğim o bölgelerin hepsine etkili denenmiş yöntem bisiklet alın bütçenize uygun güzel bir bisiklet dağ bayır gezin

19. taliha

taliha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özellikle ağırlık kullanarak diye belirtmişsiniz, yani ağırlı kullanılmadan yapıldığında kalınlaşmaya neden olmadığı sonucuna varabilir miyiz?

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bel ve karın hareketleri o bölgenin sıkılaşmasını sağlar sadece yağ varsa durur olduğu yerde sağlam bir diyetle birlikte cardio yapılmalı o bölgedeki fazlalıklardan kurtulduktan sonra ağırlıksız yana eğilme hareketi yapılırsa kalınlaşma olmaz

taliha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş