Kadınlar Kaslanmaktan Korkmayın

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sohbetseli tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Bayanlar Kaslanmaktan Korkmayın!
    Bayanların, fitness ve ağırlık çalışmaları prensipleri açısından en büyük endişeleri, kaslanarak vücutlarının erkeksi görünüme sahip olacağı korkusudur. Oysa hafif kilolarla yapılan çalışmalarda kasların büyümediği bilimsel olarak tespit edilmiştir. Düzenli ve bilimsel planlanmış Vücut Geliştirme ve Fitness egzersizleri size şu avantajları kazandırır :

Biçimli Görünmenizi Sağlar
    Kaslar, kendinizi ince hissetmenizi ve öyle olmanızı sağlar. Kaslar, yağlardan daha az yer kaplarlar, yani kilosu kilosuna aynı ağırlıkta olduğunuz bir diğer bayandan en azından iki beden daha küçük giyebilirsiniz.

Yağlanmadan Daha Fazla Yiyebilmenizi Sağlar
    Kaslar yağlanmadan, bol bol yemek yiyebilmenizi sağlar. Çünkü kaslar, vücudun aktif olan tek kısmı olup, yirmi dört saat çalışırlar, sandalyede oturduğunuzda hatta uyuduğunuzda bile aktiflerdir. Devamlı titreşim halinde olduklarından extra kalori harcanmasını sağlarlar. Yani bu, kaslandığınız zaman, saatte 20 - 30 kalori fazladan yakmanız anlamına gelir. Diyetinizde de ekstradan 500 - 600 kalori tüketebilmeniz oldukça iyi bir avantaj olsa gerek. Şampiyon vücutçular gibi çok iri insanlar saatte 80 - 90 kalori fazladan yakıyorlar. Aslında onların ortalama insanlardan çok daha fazla yemelerinin bir sebebi de budur. Kısaca, kaslar daha fazla yiyebilmenizi sağlayan çok önemli bir unsurdur. Erkeklerle karşılaştıracak olursak, bayanların çok daha az yiyebildiğini görürüz. Erkekler her zaman yağlanmadan daha fazla yiyebilmişlerdir. Yıllar önce ve bilimsel araştırmalar yapılmadan bunun sebebi hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. Şimdi, biliyoruz ki, erkekler, kadınlardan daha kaslı vücutlarındaki testesteron seviyesinin yüksek olmasından dolayı daha fazla yağ yakarlar.

Yaşlanmayı Engeller, Genç Görünmenizi Sağlar
    Kaslarınızın, yaşınız ilerledikçe sizi gençleştirdiğini biliyor muydunuz? 30 yaşınızdan sonra kaslarınız her yıl biraz ufalır. Buna atrofi denir. Bu ufalma her 5 yılda ortalama % 4 oranındadır. Ve eğer bu doğal ve normal kas aşınmasını önlemek için herhangi bir şey yapmazsanız, 40 yaşınıza geldiğinizde vücut şekliniz önemli ölçüde değişmiş olur.

Kas kaybı erkeklerde daha belirgindir. Bunun iki sebebi vardır; kadınlar çoğunlukla erkeklerden daha az kaslı oluyor, ve erkeklerden daha fazla şişmanlıyor, zayıflamayı kafalarına takıyorlar. İki tane sorunları olduğunun farkına varmıyorlar - Kas aşınması ve Kilo alma, ve onlar sadece kilo alma kısmıyla ilgileniyorlar. Çoğu bayan kaslarının aşınmaya başladığının farkına varmıyor, çünkü fazla yağları, incelen kaslarının üstünü örtüyor. Böylece kadınlar, fazla yağlarını verene kadar kaybettikleri kasın farkına varmıyorlar. İşte o zaman düş kırıklığına uğratıcı sürprizle karşılaşıyorlar. Fazla kilolarını verince on sene önceki şekilli ve genç vücutlarını görmeyi bekleyerek aynaya baktıklarında, karşılarında ince fakat bayağı değişmiş bir vücut görüyorlar. İşte o zaman, bayanların ya pes edip tekrar yağlandıkları, ya da kendilerini şekle sokacak olan vücut geliştirme ve fitness programını bulacak kadar şanslı oldukları zamandır. Ve bir taşla iki kuş da vurabilirler, diyet yaparken ağırlıklarla da çalışabilirler. Yağ yakarken yağlarının altında sıkı, belirgin ve şekilli kas yapabilirler. Ve sonra bütün yağlarını yaktıktan sonra sürpriz, rüyalarındaki vücut hatlarına kavuşabilirler. Bir bayan antrenman yapmaya başladığında, yağlı da olsa, zayıf ta olsa, kasları büyümeye ve yapılanmaya, dolayısıyla aşınıp yaşlanma sürecine gireceğine gençleşmeye başlar. Ağırlıklarla çalışarak 30 yaşınızdan sonra her yıl kaybettiğiniz kaslarınızı yerine koyup sonra eskiden olduğundan daha fazla kas yaparak, vücudunuzu 20'li yaşlarınızdakinden daha da gençleştirebilirsiniz.

Güçlü ve Özgür Olmanızı Sağlar
    Dördüncü olarak, kas size kuvvet ve bu da beraberinde özgürlük ve kendinize güven kazandırır. Erkeklerin size acıyıp bavullarınızı taşımalarından, kavanoz kapaklarını ve ağır kapıları açmalarından bıkmadınız mı? Yanlış anlamayın. Bu geleneklerimize bağlı olmadığımız anlamına gelmez. Yakınınızda bir adam ağır bavullarınızı taşımanıza yardım etmek istiyorsa, kavanoz kapağını veya ağır bir kapıyı açmak istiyorsa, belki bunu memnuniyetle kabul edersiniz. Peki görünürde hiç adam yoksa veya bir takım insanlarla muhatap olmak istemiyorsanız veya aceleniz varsa ne olacak. ' Ben hallederim, kimseyi beklememe gerek yok ' diyebilme hissini seviyor ve hissediyor olmalısınız.

Kas Sizi Seksi Gösterir
    Kas seksidir, hem de çok seksidir. Kaslar kendinizi seksi hissetmenizi, öyle olmanızı ve mükemmel simetriye sahip olmanızı sağlar. Tam gereken yerlere gerektiği gibi kıvrımlar ve kabarıklıklar yapar. Sert ve sıkı vücuda dokunmak, yumuşak vücuda dokunmaktan çok daha hoştur. Bu arada şunu belirtmekte fayda var, günde üç saat çok ağır kilolarla çalışan ve profesyonel vücut geliştirme şampiyonalarına katılan ve erkek vücudunun üstüne kadın kafası yapıştırılmış gibi olan bayanlardan bahsetmiyoruz. Düzenli ve bilimsel egzersizlerden oluşan çalışmalar yaptığınız taktirde şimdiye kadar ürktüğünüz ölçüde fazla kasınız olmayacak. Önemli olan gerektiği kadar, gerektiği şekil ve ölçüde kaslara sahip olmak ve onları muhafaza etmektir.

Kemiklerinizi Korur ve Kuvvetlendirir
    Otuz yaşın üstündeki bayanlar kemik yapılarını tehlike noktasına kadar kaybederler. Vücut geliştirme ve ağırlık çalışmaları, kemik yoğunluğunu arttırarak osteoporose ( kemik erimesi ) tehlikesini ortadan kaldırmaktadır. Eğer düzenli vücut geliştirme ve ağırlık çalışmaları yaparsanız, hiçbir zaman kemik erimesi ile sorununuz olmayacaktır. Ağırlıklarla çalışırken sadece kaslarınız üzerinde değil, kemikleriniz üzerinde de baskı uyguluyorsunuz ve kaslarınızı güçlendirip şekillendirirken, kemiklerinizin de gücünü ve dayanıklıklarını arttırıyorsunuz. Ama eğer kemik erimesiyle başınız zaten dertteyse ve osteoporose'un başlangıç aşamasındaysanız ne olacak? Bunun da cevabı kesin : Ağırlık çalışmak osteoporose'u tersine çeviriyor.

Bayanlar, Ağırlık Egzersizlerine Önem Verin
    Eğer spor yaparken çalışmalarınıza vücut geliştirme egzersizlerini dahil ederseniz sadece şekillenmiş kaslarınız ve güçlenmiş kemikleriniz ve mükemmel vücudunuz olmayacak. Halen yapmakta olduğunuz diğer spor branşında da sakatlanma riskiniz çok azalacak. İster tenis, squash, basketbol, voleybol, ister golf, yüzme, bisiklet v.s.gibi başka bir sporla uğraşın, ağırlık egzersiz programı sakatlanma riskinizi çok azaltacaktır. Çünkü eklemleriniz kuvvetlenecek, böylelikle sakatlıklara yol açan dengesizlikleri ve kas güçsüzlüğünü önlemiş olacaksınız. Aynı zamanda spordaki dayanıklılığınız ve kuvvetiniz artacaktır. Eğer bel, boyun veya omuz ağrıları ile başınız dertteyseyine ağırlık çalışmaları sizin için mucizeler yaratacaktır. Çünkü bütün büyük kas guruplarını çalıştırarak bel, boyun veya omuz ağrısını ortadan kaldıran dengeli bir duruşa sahip olacaksınız. Özellikle mide egzersizleri, belinizi destekleyecektir. Çünkü beli destekleyen mide kaslarıdır. Ağırlık çalışmaları yaşamınızın öyle bir parçası olacak ki, onu uygulayamadığınız zamanlar, kendinizi halsiz ve güçsüz hissedeceksiniz. Daha da önemlisi çalışmanızı yapmamış olmaktan dolayı kendi kendinizle barışık olamamanın suçluluğunu duyacaksınız. Bu nedenle ilk fırsatta ihmal ettiğiniz çalışmanızı yapmak için fırsat kollayacaksınız.

Yaş Bu İşi Ne Kadar Etkiliyor?
    Geçmişte, otuz yaşından fazlaysanız kas yapmanızın daha uzun zaman alacağı söyleniyordu. Fakat şimdi son araştırmalara göre, yaşlandıkça daha zor kas yapılır diye bir belirtiye rastlanmadığı bir gerçek. Aslında son araştırmalar hangi yaşta olursa olsun ağırlık çalıştığınızda vücudunuzun kas yapma kapasitesinde hiçbir fark olmadığını göstermiştir. Hızı ve refleksleri yaş etkiler ama vücudunuzun kas yapma kapasitesini değil. Yaşla birlikte kuvvet de artar ama bu kas atrofisine bağlıdır. Hız ve refleks kaybı için bir şey yapamazsınız ama kas atrofisi için yapabilirsiniz ve aslında ağırlık çalışırken yapıyor olacaksınız da. Eğer şimdi güçsüzseniz zamanla bu güç probleminin üstesinden geleceksiniz ve sizden on yaş daha genç kadınlardan daha güçlü olacaksınız ! Yani, iyi haber; Bayanlar; ağırlıklarla çalıştığınızda her hangi genç biriyle aynı sonucu alırsınız. Bilindiği gibi genç insanların kasları doğal olarak daha yaşlı olanlardan daha fazla (onların kasları henüz atrofiye başlamadı) yani çalışmaya başladıklarında daha da gelişiyorlar, böylece genel etki daha etkileyici görünüyor.

Genç insanların daha hızlı gelişme sağlamalarında bir etken faktör daha var o da güç ve enerji. Başta genelde gençlerin daha fazla gücü ve enerjisi oluyor, çünkü daha yaşlılar yıllardır kaslarını ihmal ettiler, kasları atrofi yaptı ve güçsüzleşti. Olay buysa gençler işin başında daha çok enerjiyle ve doğal olarak daha iyi çalışacaklar. Daha yaşlı bir insanın eski kaslarını yerine koyması ve gençler kadar sert çalışabilmek için güçlenmesi için biraz zamana ihtiyacı vardır. Ama ağırlık çalışmalarına başladıktan bir iki ay sonra gençleri yakalamaya başlarsınız ve zamanla yakalarsınız ve bu güç ve enerji problemi de çözülmüş olur. Bazı kadınlar kendilerinden on ya da yirmi yaş genç kadınlardan daha güçlü ve enerjili. Bunun örneklerini hem günlük yaşamda ve hem de sportif aktivitelere katılan kişilerde her gün yaşamaktayız zaten. Kısacası kalıcı ve mükemmel form ve mutluluğunu...

cecinar, PİNKO, jankad ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Muhteşemsin sohbetseli adeleye yönelik çalışmalardan ve kas yapmak kavramından korkan bayanlar için bu konunun avantajlarını enine boyuna sergileyen bu yazı çok güzel oldu.

Bazı bayanlar erkek gibi belirgin ve büyük kas yapacağını zannediyor, bu çok zor bişey,

(olsa olsa yüzücü veya tenisçi kıvamına gelineebilir ancak kas hatlarını belirginleştirmek ve adeleyi erkek gibi büyütmek imkansız gibi bişey, kaldıki % 90 ı leg presse 5 kilo takıp çalışınca ağır çalıştığını zanneden orta yaşlı bayanlar için hepten imkansız oluyor)

Bu korku yüzünden çoğu ya hiç adele çalıştırmıyor, zayıflaya zayıflaya ya sarkıyor yada sıfır beden oluyor(iğrenç), sıfır beden yerine atletik ve biraz kaslı bir vücut çok daha çekici, hatta balık etli kıvamında bile daha çekici.

Yaşasın yağsız kas kütlesi :D .

Tekrar teşekkür.

Bahar09 bunu beğendi.
  3. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten bu yazının bayanların belkide akıllarındakı en buyuk soru ısaretlerınden bırını kaldıracagına ınanıyorum
    tesekkurler

4. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ya bayanlar ne kaslanması kolaymı öyle hiper trofi yapmak zaten o antrenmanı sedanter bi insan yapamaz anlamıyorum bunu. yapcağınız belidir son tekrarlarınızda hafif bi yanma olsun ağırlık yükünüz o olsun. kas yapmak tabiri var ya yapılmaz gerçide onda zaten iyi bir prgla yapa bilirsiniz kormayın spor iyisir

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    böyle bir fizik süper olurdu ama...

Anthropologistt, Ay.Ak. ve Pinky bunu beğendi.
  6. begüm

begüm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yazınız için çok teşekkür ederim. Dürüst olmak gerekirse yazıda belirtilen (aşırı) kaslanmaktan korkanlar kategorisine giriyorum, bu korkum da yıllar geçtikçe yağlanmış bir vücuda sahip olmama sebep oldu. aslında belirli oranda sahip olunan kasa karşı değilim ama örneğin yukarıdaki resimde gördüğüm bacak, bana göre fazla kaslı ve kalın bir bacak. bu durumda az da olsa kasa ve fazlaca yağa sahip olunan bacakları yağlardan arındırmak ama bunu yaparken sonuçta resimdeki kadar kaslı bacaklara sahip olmamak için çare nedir? yağ yakma konusunda yazılmış olan kardiyo çalışmalarını mı yapmak gerekiyor? cevap evetse, bisikletin de kardiyo çalışmalarından olduğu belirtilmiş ama pedal çevirmek de üst bacağın kaslanmasına, kalınlaşmasına, dolayısıyla resimdeki sonuca götürmüyor mu?

Bahar09 bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bisiklet çok ağır devirlerde belki bi nebze farkedilen kas dokusu yapabilir ama uzun süre ve ağır tempolarla bol proteinle..
    resimlerde gördüğünüz bayanlar sadece bisikletle yapmadılar emin olun o bacak kaslarını.
    100lerce kilo ile squat , leg press , lunge ve deadlift yapıyorlarda ancak istediklerine ulaşabiliyorlar..

sizler bacak hareketlerini çok tekrarla , zorlamalı tekrarlara girmeden , ağırlığı çok fazla artırmadan (zaten hemen artmaz) hilesiz yapacaksınız..
    bayanlar için egzersizler bölümünde yani
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bayanlar_zel_fitness_ve_antrenman-f44.html
    bu hareketler mevcut..
    tabiki tempolu koşu, bisiklet, merdiven çıkma ve plates gibi gerdirme ve izometrik hareketler de amacınıza ulaşmada yardımcı olacaktır..
    detaylar için forumu inceleyiniz..

o0angel0o, SoNNe, begüm ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. brandy0261

brandy0261 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    cardıo

Ben şunu çok merak ediyorum hergün bir saat koşu bandında eğimli yürüyüs yapan bır ınsanın örnegin 6 ayda bacaklarında ne gibi bir farklılık olur?

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bacaklar dirençle karşılaşacağı için harekete alışana kadar bir miktar kas dokusu oluşur ve sertleşir ama korkulacak kadar olamaz..
    tabi burda amaç etkili yağ yakımı olmuyor zira yürümek koşmak kadar etkili bir yağ yakma egzersizi değildir..eğimden dolayı kalori harcarsınız ama burdaki yakıt yağdan ziyade büyük oranda glikojen olacaktır..
    yağ yakımı için yaşa göre 100-max.160 arazı bir nabız değerinde (220-yaş %50-80i kadar ) 15-30 dk. koşmakta fayda var..

silviya, brandy0261 ve begüm bunu beğendi.
  10. begüm

begüm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    nabzımızın öneminin büyük olduğu sonucundan hareketle şöyle mi düşünmeliyiz: belirttiğiniz nabız aralığına mesela hızlı yürüyüşe başladıktan kısa bir süre sonra ulaşılıyorsa ve koştuğu takdirde kişinin nabzı belirtilen aralığın sınırlarını zorlayacak ya da geçercekse, o kişinin koşuya henüz geçmemesi mi gerekir? hızlı yürüyüş yapmalı, bunu yaparken sürekli nabzını kontrol etmeli, alt sınırda ya d ona yakın sınırlarda olduğu takdirde mi koşuya geçmeye başlamalı?
    spora başlamama 2 haftadan biraz daha fazla bir süre kaldığı için büyük ölçüde bilgilenmeye çalıştığım için soru yağmuruna tutuyorum, lütfen bağışlayın

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hızlı yürüyüşte de nabız yükselecektir ama çok fazla olacağını sanmıyorum ve stabiliteyi yakalamak da çok zor..faydalı egzersiz aralığı denen aralığı koruyarak belirli bir dönem (15-30dk) koşmak önemli olan..yukardaki hesap buna tekabul ediyor.kaynaklarda da böyledir..ayrıca koşma vücudun normalde alışık olmadığı bir hareket olduğu ayrıca birçok kas grubunu etkilediği için çok daha önemli..

tabiki koşuya çok alışık olunmadığı takdirde hızlı yürüyüşlerle başlamak ve koşuya kademe kademe başlamak kalp sağlığı için çok daha iyi..hem vücudu da bıktırmamış olursunuz..

begüm bunu beğendi.
  12. begüm

begüm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bir salona başvurmamla birlikte bu aşırı kaslanma konusunu yine dert edinmeye başladım, görüşlerinize ihtiyaç duydum: dün başladığım spor salonunda farkettim ki makinelerle yapılan her hareketteki ağırlık 5er 5er arttırılıyor. yani 7 kilo ağırlıkla çalışmak isteseniz yapamazsınız.bu yüzden bana 10 kilo ağırlık (neden 5 değil anlayamadım) verdiler. ama benim gibi ilk kez başlayan, üstelik amacı sadece yağ yakmak olan ve daha fazla kas istemeyen biri için 10 kilo fazla değil midir? antrenörüm hayır dedi. ama bayanlar forumunda 6 ya da 7 kiloyla çalışan bir arkadaş hatırlıyorum ki kendisi aktif olarak daha uzun süredir spor yapıyordu. ben yıllar önce sadece tenis oynamıştım, yaptığım tek aktivite oydu. olan kaslarım da bu sayede olmuştu, şimdi de yağlarla kaplı zaten. sonuçta antrenöre daha fazla kas istemediğimi de söylediğim halde sonum daha kaslı ama yağsız bir görünüme kavuşmak mı olucak? ya da daha kilolu ama ince ve yağsız? evetse ben her iki olasılığı da istemiyorum.amacım düşük kiloda, yağsız ve geçmişte olan kaslarımdan bir gram fazla kaslı olmayan bir vücuda sahip olmak.

ayrıca çalışma yöntemleriyle ilgili okuduklarıma baktım benim programım yine değişik geldi: dün 20 dk yürüdüm (6,5 hızda) ve 20 dk bisiklet çevirdim (o da en düşük seviyede, yani pedal çevirirken ekstra güç harcanmasına sebep olan ayarlarla oynanmadı). buraya kadar tamam, kardiyo çalıştım. ancak daha sonra sadece 2 bacak hareketi çalıştım. karın yok. yarın yine yürüyüş ve bisiklet, sonra karın ve kolları çalışacakmışım. karın bu kadar az mı çalışılır? ya bel ne olacak? burada bir gün alt kısım bir gün de üst kısım çalışacağım demek ki.

ne dersiniz? ortada bir yanlışlık yok mu? umarım yok dersiniz ve ben onca zaman boşuna kafa patlatmış olurum. yanılmayı hiç bu kadar istememiştim.

Son düzenleme: 14 Kasım 2007
  13. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    musluman mahallesinde salyangoz satmaya benzeyecek :D

ama bence de fitness jimnastik, buz pateni gibi daha iyi gorunum kazandiran sporlar varken vucut gelistirme calismasinlar, donme gibi oluyorlar yakismiyor :p

candice ve tLg bunu beğendi.
  14. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    ben agırlık calısmalarından taraftar degılım koruma gıbı dolasıcak yanımda :D fıt bır vucuda sahıp olsun yeter

15. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bence steroid almadan yapabildiğiniz kadar kas yapın. kötü gözükme ihtimali yok çünkü doğal yoldan yapılırsa. bu konuda en iyi örnek madonna bence.

16. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Madonna'nın fiziği benim de hoşuma gidiyor; ama çok definik bir vücut. Dönem dönem madonna gibi dursalar da , definasyon halini onun gibi uzun yıllar koruyamacaklar.

17. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kadınların işe bak ya :D keşke öle ha deyince kas yapılsa kas yapmak o kadar kolay deildir keşke zannettikleri kadar kolay olsa 10-15 günde ronnieye döneriz:D bide bunun beslenmesi antrenman teknikleri bilmem neleri war ohooo zor iş :D

18. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    ender, bahsettiğin durum sadece kadınlarda değil body'e yeni başlayan erkrek arkadaşlarda olur. Benim salona alıştırmaya çalıştığım bir kaç arkadaşım salona girer girmez coleman'ın fotograflarını gördüğünde "ben bunlar gibi olmak istemiyorum" dediler. Antremanlara başladıklarında ise fazla ağırlığa girdiklerinde direkt hacim olarak ikiye katlanacaklarını düşünecek kadar kulaktan dolma bilgiye sahip oldukları için 3-5kg ile bol tekrar yapmaya çalışıp durdular. Benim gazımla geldikleri için de 1 ay bile tahammül edemediler salona. Bayanlar da pro vücutculara bakarak " biz de acaba böyle mi olacağız demeleri" gördükleri bodycilerinin hepsinini pro olmasından kaynaklanıyor olsa gerek. Mazur görmek lazım hepsini :D

19. wanna

wanna Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hakikaten kas yapmak ve oyle kasli bir vucuda sahip olmak oladar kolay mı ya? :) Bisiklet binip kasli bacaklara kavusuluyor mu oyle hemen... Aylarca spinning derslerine girdim bacak calistim ve yillardir agir kilolarla agirlik antrenmani yaparim ama hic bir zaman istedigim kadar kasli bir kivama gelemedim. Sadece fit ve hatlari belirgin bir vucudum oldu :p... Bayanlarin kaslarini gelistirmesi erkeklere gore cok daha zor...

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    malesefki bir çok bayan hala bu sporu yaparsam işte arnold gibi olurum korkusunda vebu spor yapmamaktadırlar çok komik bir olay bence biz erkekler bile o kadar çalıştığımız halde bir türlü istediğimiz vücuda sahip olamıyoruz kolay mı öyle hemen ronnie veya arnold gibi olmak

Sayfayı Paylaş