Kadınların erkeklere kurabilecekleri tuzaklar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 17 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle öyle oldu Saydam,ben bu tür gönül ilişkilerinde teklifle yaklaşma taraftarı değilim, şartları oluşturup kıvılcımın oluşmasına inanırım, Melanie'de de aynen böyle olmuştu, ki zaten elektrik had safhadaydı, ama hareketlendirici gerekiyordu, fazlasıyla hareketlenme olmuştu :D

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Konu kadınlar olunca, kadınlarla ilgili yaşadığım güncel gözlemlerimi yazmak istiyorum.
    Aslında sadece kadınlarla ilgili değil, insana dair genel gözlemler.
    Görüyorum, sadece değerlerimize, inançlarımıza göre hareket etmiyoruz hiçbirimiz.
    Bazen zaaflarımıza,özlemlerimize göre hareket edip yaklaşıyoruz hayata.
    Bir örnek, şu kız, çok güzel, çok havalı, aileden paralı, hareketli bir hayatı var.
    Açık konuşalım, pek insaflı, iyi niyetli değil, ama etkileyici,enteresan bir hayata sahip.
    Güvenilecek birisi değil,ama çevrenizde olmasını istediğiniz tipte birisi.
    Ancak, insan bu, kendi kendisine, bu insan pek iyi yapıda değil, ama benim olamadığım özelliklere sahip,çekici birisi, hayatımda bir tat, bir çeşni olsun, çevremde bulunsun demiyor, diyemiyor.
    Bunun yerine, kötü yanlarını törpülüyor, görmezden geliyor.
    Yanlışlarını göz ardı ederek, arkadaş diyor, hatta belki sevgili oluyor.

Bunları yazarken gözümde çok canlı bir örnek var, geçen ay bir doğum günü partisinde tanıştım.
    1.70 boyunda, çok güzel yüzlü, çok zeki, New York'ta sanat tasarımı okuyor, eskilerden milli tenisçi, çok zengin bir ailenin para mefhumu olmayan bir deli dolu kızı.
    Etkileyici, ancak dikkatle bakınca, karakter zaafiyetleri olduğu çok belli, ilgi arsızı, tahammülsüz, herkese hükmetmeye çalışan bir dost olmaz,renk olur insan benim için.
    Hani sizle şakalaşır,alay eder, ama siz dalganızı geçince kaldıramaz,rengi kızarır :D
    Ben notumu verdim, ancak onunla tanıştıran kız arkadaşım(sevgilim değil) toz kondurmuyor.Kankiler anlayacağınız.
    Bu kız arkadaşımda, gerçekten çok güzel, 4 dil bilen, kaliteli bir ailenin, Amerika'da okuyan bir kızı.
    Ancak, ilk bahsettiğim, bana güven vermeyen kız, daha bir iddialı, daha bir para konusunda rahat.
    Benim arkadaş belli ki, bunların etkisinde.
    Neyse arkadaşlar, uzun lafı kısa yapalım.
    Geçen hafta aldım haberi, benim arkadaşın eski sevgilisiyle berabermiş, hemde aylardır, ancak kızdan saklıyormuş.
    Karaktersizliğe bakın, kızın doğum günü partisine bile beraber gelmişlerdi, beraber olduklarını sinsice saklayarak...
    Ben inanın şaşırmadım...
    Çünkü kızın tüm ambalajına rağmen, antik Yunan destanındaki gibi, nice denizcileri muhteşem sesleri, ve güzellikleriyle kayalıklara çekip, gemilerinin parçalanmasına neden olan Sirenlerin çağırısına, kulağına balmumundan tıpalar tıkayıp kurtulan Odyseus gibi, kulaklarımı tıkadım.
    Bazen kulakları tıkayıp, dikkatli bakmak lazım.
    Cezbeden bir ambalaj insanı etkileyebilir, ama insan oradadır.
    Dedikodu yapmasıyla,diğer insanlara olan hareketleriyle,sizin sözlerinize verdiği tepkileriyle kendini belli eder.
    Ama Sirenlerin çağrısı gibi, bazen çok güzel bir ambalaj insanı bile bile kayalıklara sürükler, bence dikkatli bakmak, zaaflarımıza göre değil değerlerimize göre yaklaşmak lazım insanlara.

Sayfayı Paylaş