Kadınların erkeklere kurabilecekleri tuzaklar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 17 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    valla dediklerinde haklısın Karasan..ayrıca başın sağolsun..erken kaybetmişsin babanı gerçekten..yalnız bu yazdıkların ne kadar güçlü bi kişiliğede sahip oldunu gösteriyo bana göre..bişey için kendini hazırlamak var..o şey gerçekten geldiğinde hazırlandığın gibi dayanmak,güçlü olmak var..bunlar çok farklı şeyler.ve sen bunu başarabilmişsin.Sevdiğin insanın gideceği fikrine alışmanda ikili ilişkiler için bi temel oluşturmuş sana..yazdıkların çok doğru ama bir o kadar da zor şeyler..Keşke senin gibi güçlü olup bizde böle yapabilsek..Ayrıca yaşananlar elbette hiç yaşanmamışlardan daha güzel ve değerli olur..ama her zaman değil..bazı ilişkiler her güzel şeyi beraberinde götürcek şekilde bitebiliyo malesef.

2. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Nefelis herkesin böle geçmişi vardır mutlaka..dolu olman çok normal..şanssızlık değil bence..çünkü bende bu tarz şeyleri düşünür dururum..bana göre iş fazla değer vermekle başlıyo..çünkü önce kendini sevmeli insan..sonra sevgilisini..onuda en fazla kendi kadar sevmeli bence..sora çok fedakarlık yapmamalı..herşeyini onun uğruna harcamamalı..ve sosyal bi faktörde.sevgilisini ve ilişkisini hayatının merkezine oturtmamalı..hayatında başka zamanını harcadığı bir sürü ilgi alanı olmalı..çok basit gibi gözüküyo ama çok önemli şeyler..ha işe yararmı bilmem..ben henüz uygulamaya koyabilmiş değilim malesef..

3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Kadın ya sever ya nefret eder de ondan...Sana gelen üzülen erkeklerin üzülme sebebi bu işte; nefret duygusunu tatmışlar...

4. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bu arada herkes ne kadar da doluymuş yahu...Sanki millet içini dökmek için bahane arıomuş :)

Sonuçta aşkın dünyanın en önemli duygusu olduğu, üzerine tartışılan milyarlarca kelimelerden anlaşılıyor bana göre...Kıymetini bilen kadın ve erkekler çıkarsa, bu kelimeler ne kadar anlamlandırılmış oluyor...

Öyle bir kadın daha denk gelmedi ama; yaşımız genç artık, bir umudumuz var hala :eek:

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    aslinda olayin ozu bu ama hangimiz bunu basarabiliyor.

6. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    haklısın..mesajın sonunda anlaşılcağı gibi benim başaramadığım kesin :D bi keresinde bi arkadaşla muhabbet ediyorum..konu aşk acısına geldi..ben tabi her zmnki gibi "ben sevdim ama hep üzüldüm,aşık olunca kendimi tutamıyorum,bağlanıyorum sorada çok üzülüyorum" diyorum..oda çok açık sözlüdür..dediki bana..sosyal hayatın yokda ondan..ve hakkımda fazla bişey bilen biri değildi,açıksözlülükle söledi..onunda sevgilisi vardı..sora oturdu kendi hayatını anlattı..sinema kulübünden gezilere,konserlere..çeşit çeşit topluluklar..ee çalıştığı iş..ve bi okadar da arkadaşı var çevresindenn dolayı..sora dediki..ha bende seviyorum ama bitse senin kadar üzülmem çünkü meşgul olduğum bir sürü işim var ve bunları sevgilim oldu diye aksatmıyorum,aynı düzende gidiyo dedi..valla o kadar doru konustuki idolüm oldu :) ama bunlar nerde duruyo ben nerdee..

7. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Kadınlardan herşey beklenir. Buyurun izleyin bakalım. Bunu bir erkek kaç yılda düşünüp icraata koyar Allah aşkına? Ama bir kadın saniyeler içinde düşünüp işleme koyabiliyor. Zaten kafaları hep cinliğe çalışıyor!

http://www.vidivodo.com/video.php?myvideo_id=45674

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38

bak bu dediğin çok doğru insan kendini nekadar meşgul ederse acı okadar azalıyor

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle, insan kendini telkin ederek bir yere varamaz.
    Yani kendinize 1500 kere, bağlanmayacağım, bu sefer kendimi kaptirmayacagim deseniz bile eğer düşünce yapınızı değiştirmezseniz aynı şeyleri sil baştan yaşarsınız.
    Bu aynı, beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını değiştirmeden kilo vermek gibi, sonuç değişmez.
    Prensipler, buna sahip insanların her zaman değeri bilinir ve saygı görürler.
    Prensipler, daima dikkat çeker ve ilgi uyandırır, ve kişilik sınırlarınızı somutlaştırır.
    Size somut bir örnek, şirkette katiyen kola, meyva suyu içmiyorum, bu şirketimizde çay dağıtan bayanı çok etkilemiş.
    Sıcaklarda bile içmiyorsun, hepimiz zararını bile bile içiyoruz dedi bana.
    Bunlar basit şeylerdir, ancak prensipleri alt alta koyunca,ortaya siz çıkarsınız.
    Karşınızdaki, sizin sınırlarınızı yoklar.
    Bugün spor yapma, arkadaşını boşver, şunu sonra yaparsın gibi...
    Her bozduğunuz prensip sizi zayıflatır, silikleştirir.
    Bayanlarda kendinden vazgeçme çok daha ağırlıklı, hatta belki, en temelde, kendini oluşturup somutlaştırma sıkıntısı çok yaygın.
    Benim, şu şu hobilerim var, özel alanım var, özel dostlarım, planım programımım var diyemeyen insan kolayca tüketilir.
    Bana çok kızar birlikte olduğum insanlar, ne kadarda kendi doğrularına bağlısın diye, ancak bilirim, bu aslında beni özel kılar.
    Ne cinsellik için, ne hoş görünmek için bunları geri plan atmamakla gurur duyuyorum.
    Kendine ihanet etmeyen insanlardanda aynı saygıyı görür, ama bir kere ödün verip, başkasının dümen suyuna girdiğinizde, silikleşir, ve kolayca geri plana atılırsınız.
    Kimse rüzgarla dans etmekten hoşlanmaz ki, somut, net bir varlıkla bilrikte olmak ister her kişi, kadın ya da erkek...

10. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Karasan yazdığın şeylerin hepsi çok doğru ve gerçekten takdire şayan şeyler.Her insanın sahip olması gereken prensipler.Yalnız telkin etme demişsin.Ben yazdıklarımda onu demek istemedim.Her insanın vakit geçirdiği bir ilgi alanı bir hobisi vardır.Bunu ilişki yaşadığı zamanda bırakmamalı diyorum.Ya da terkedildikten sonra acısını hafifletmek için bu tarz şeylere sarılsın demiyorum asla.Senin de dediğin gibi alışkanlıklardan vazgeçilmemeli,yaşam tarzı değiştirilmemeli diyorum.

11. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Bence cok güzel seyler yazmissiniz, marthel özellikle -> Keske senin kadar akillica yazabilsem (+türkcem), agzim acik kaldi :)

Bence ümidi kesmeyin, cünkü iyi insanlar gercekten var. Mesela benim erkek arkadasim bir kere olsa bile sesini yükseltmemistir bile, ben ne kadar yanlis yapsamda. Kendim ise sabirsizimdir, ve kolay kizan biriyimdir, ve malesef haksiz yere üzdügümde oldu. Önemli olan bunun bilincinde olmak, ve karsindaki insana hak ettigi sekilde davranmaya cabalamak. Bazi insanlar tabi bunu unutuyor, iclerinde kötülüklük olmasada - bunu Marthel bence güzel aciklamis.

Sadbuttrue tamamen haklisin, cünkü bunlari cevremdede görüyorum. Mesela arkadasimin kuzeni yeni, nisanlisindan ayrildi, kötü davraniyor diye, ama nisanliyken bütün arkadaslarini unutmustu, ayni zamanda hobilerini. Ayrildiktan 2 gün sonra nisanlisina yalvardi "sensiz yapamam" falan diye, oysa ona asik bile degil, sadece aliskanlik, güven, ve caresizlik hissi.

Insan kendini unutunca cevreye verebilecek heycanida biter.

12. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bu kadın milleti hiçmi deişmez yaa

eski sevgilimi biriyle görmüşler eski dediğimde daha bihafta önce ayrıldık ha öle eski yani.durumda böle bihallerde namusayit pozisyonda öle el ele filanda deil yani nası oluyo şimdi bu? gelde kaytil olma!!!

13. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Şimdi genelleme yapmayalım ama Nefelis..bizim başımıza da gelmiyomu sanki aynı olaylar..bu arada üzüldüm ve sinirlendim valla..aynısını bende yaşadım diyebilirim..duymuştum yani böle..neyse allahtan görmemişiz ikimizde boşverr olacakları sen düşün yania32 bu arada seni daha fazla üzmek için değil amacım ama ya senle ayrılmadan önce başka bi tercih yapmış kız arkadaşın..ya da baya çabuk unutma kapasitesine sahipmiş :mad:

14. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    genelleme için kusura bakma sad bi sinir haliyle yazdım heralde bugün daha iyiyim:eek:

aslında mantıklı düşününce ayrılmakla nekadar iyi yaptığını anlıyo insan ama ne olursa olsun sinirine dokunuyo.işte böyle şeyler yaşadıkca insan bayanlara karşı inancını yitiriyo.ben daha öncedende yitirmişdim ama tekrar ispatlamış gibi oldu.bikaç zamandırda bu başlığa yazıyordukya direk aklıma geldi paylaşıyım dedim.

ama şunu çok iyi biliyorum o kişi bu şekilde yaşamaya dewam ettikce çok geçmeden annesine "neden erkekler bana pislikmişim gibi dawranıyo" diye ağlarken bulucak kendini.kafa_

15. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir

Kadın değil midir ki; her dakika her saniye ilgi bekleyen, başını yaslayacak omuz bekleyen.
    Benim şu an bi kız arkadaşım yok; ancak olunca en büyük korkum da, onu ilgiye alıştırdığımda bir kerecik bile ilgisiz bırakınca benden ayrılmak isteyeceği...

Sanırım yukarıdaki durum da biraz buna benzio, kadının doğasına aykırı olmayan bi durum yani...

Saygılarımla...

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar kötü bir espriyle girmeye çalışıyım..
    onlarlada olmuyooo, onlarsızda olmuyoooo ;)

şaka bi tarafa hayatta şunu öğrendim ki hiç bir konuda genelleme yapmamak gerekiyormuş..sosyal,siyasi yada başka bir konuda..
    Filmlerde duyar ve gıcık olurum.."siz erkekler hepiniz aynısınız"..
    yada "bu erkekler yok muuu"..yada " kadın milleti değil mii ..."

17. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    diez bayanlarda bir cok konuda genlleme yapabilirim,belki ilk basta farkli saniyorsun ama tanidikca yine ayni yere variyorsun onceden de dedigim gibi cevremde kendimde cok yasadim bunu,ama insallah yaniliyorum,sadbuttrue bana bu konuda cok umit verdi ama icimi sorarsan yine ayni.

beatboxer bence verdigin teori yanlis olmus.ilgi gosterdin mi kaybeder,ilgisiz olursan kazanirsin.

18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aslinda bu değil, ben ilgi gösterdiğim için kimseyi kaybetmedim, tam tersine çok özel bir yere kondum.
    İlgi gösterme ve şımartma konusunda kendimi çok başarılı bulurum,çünkü aynı şekilde büyütüldüm, bunu alan insan verme konusundada iyi oluyor.
    Mesele üstüne düşmek değil, mesele "alternatifim yok" mesajı vermemek...
    Bu erkeğin bir anda bozuk para kıvamına getirir kadınının gözünde.
    Senden başka gidecek yerim yok...
    Size aşırı somut bir örnek vereyim.
    Çok güzel Filipin-Alman melezi bir kızla tanıştım tatil köyündeyken, hoşlaşmıştık, ama işler yavş gidiyordu.
    Hızlandırmak için, bir gece bardayken, samimi bir arkadaşım olan uzun boylu, sarışın gösterişli bir kız arkadaşımla daha fazla ilgilendim.
    Konuşmalarım daha çok ona dönük oldu.
    Ona doğru konuşurken, Melanie'nin beni incelediğini hissediyordum.
    Diyeceğim o ki, daima, bu adam gidebilir, bu dünyada bir tek ben yokum, beni seçmesi bunun daimi olacağı anlamına gelmiyor mesajı vermek çok önemlidir.
    Bu ilişki başlamadan öncede kullanılabilir çok etkili bir şekilde, ağırdan alan bir sevgili adayına, başka bir kız arkadaşınızın ne kadar akıllı, eğlenceli olduğundan bahsettiğinizde, o diğer kızla program yaptığınızda, ağırdan alma olayı tersine dönecektir.
    Elbette bunlar yazıldığı gibi olmuyor, tam tersine kendisini çekip, o da sizi kıskandırabilir, ama genel hatlarıyla, verilecek mesaj çok basittir, sen benim sana verdiğim değeri ebedi sanma, ilgimi cebinde sanıp kabından taşma, sonr bir bakarsın, bu sonsuz ilgi ve alaka başkasına döner...
    Ki ilgi vermeyi bilen bir adamın ilgisinin başkasına dönmesini, pek az kadın kaldırabilir.
    Bunu hep hissettirmek gerekir, eğer birlikte olduğunuz kişi bunu unutmaya başlarsa en büyük ceza somurtmak,dırdır etmek değil,alıştığı ilgi-alakayı üstünden çekmek ve başka hobilere,insanlara,işlere yönelmektir, halk arasında buna ayar vermek diyoruz :D

19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    karasan eger yanlis anlamadiysam senin diger kiza ilgiyi kaydirman melanie yi harekete gecirmis.

20. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    NEFELIS daha iyi olmana sevindim. Ayrılık konusunda da haklısın. Çünkü başkasını tercih eden ya da ne biliyim bi insanla uzun süre bi bağlılık yaşayamayacak bi insanla beraber olup, herşeyden habersiz mutlu olduğunu sanmaktansa terkedilip ya da ayrılıp (duruma göre değişiyo tabi) aşk acısı çekmek daha iyi olsa gerek. Sana bi konuda daha hak veriyorum. Bu hareketleri alışkanlık haline getiren bayanlar elbette ki zaman geçtikçe değişen erkek arkadaşlarından da ona göre tepki alacaklardır. Ben etrafımda hareketlerine inanamayacağım kızlar gördüm ki benim yaşım daha burdaki çoğu kişiden de küçüktür yani. Ve bu konuyu erkek arkadaşlarımla da tartışıp onlara kızdığım çok olmuştur “neden böle davranıyorsunuz kızlara” şeklinde..Ama gerçekten bazı bayanlar bazı tipik davranışları hakediyorlar,hatta haketme de değil onların istedikleri bu. Şimdi bu sölediklerim belki de hemcinslerim tarafından yanlış anlaşılabilir,onları kızdırabilir ama olay hemcins meselesi değil..Olay tamamıyle karakter meselesi..

Ayrıca bu başlıkta “kadınlara inanmıyorum” “kadın milleti değil mi ” şeklinde cümleler görmekten sıkıldım arkadaşlar yapmayın lütfen..hayır ben de tepki vercem ama sizin sayınız kaç,bu sitedeki bayanların sayısı kaç ? :)Yani diyorum ki elbette her iki cinsinde karşılıklı sevmediği,genellemeye vurduğu şeyler olabilir..bende diyorum ki bunu “kadınlar böle,erkekler şöle” şeklinde ifade etmektense “kadınların böle bi huyu var galiba” “”neden çoğu kadın böle” gibi konuşabiliriz..belki bunllara verebilcek bi cevap bulabilirim..:eek:
    Beatboxer iyi güzel demiş,düşüncelerini belirtmişsin ..ama ilişkiyi sen yaşıcaksan buna da sen karar ver..Ya terkedilme korkusuyla ilgi vermekten kaçar olmadığın birini oynarsın ..ve yaşayabilceğin güzel şeyleri elinin tersiyle itersin (bana göre)..ya da kızları ilgi açı birer yaratık sanmaktansaa32 sevdiğin insana içinden gelen ilgiyi gösterirsin..ama onu hayatının merkezine de oturtmazsın..bölece başının etini yeme hakkını bulamaz..ama ara sıra da kapris,kıskançlık olur heralde,buna kimse garanti veremez..;)

Diez benim kaç paragrafta anlatmak istediğimi bi cümleyle özetlemiş sağolsun..”Genelleme yapmak yanlış !”..thums:

Foruma girmediğim bi günde buralar epeyi bi canlanmış ama bakıyorum saydam da hala canlanma yok.. şaka şaka:)..saydam hala kız milletinin üstüne elindeki genellemelerle gidiyor. Artık ne yapmışlar da onu böle kızdırmışlar bilemiyorum..Ama en azından onun için bi ümit doğurabilmek bile güzel bişey bnm için..haa bu arada yine en sevmediğim bi genellemeyle bitirmiş mesajını.”ilgi verirsen kaybeder,ilgisiz olursan kazanırsın !!!”:mad:

Karasan her zamanki gibi takdir etceğim güzel şeyler yazmış..aslında her zmn kullanımı yanlış oldu o “ayar verme ” işinden sonra..Sonuç :haklı..ama acımasız Karasan..:evil:

Ve son izlenimim de Karasan’ın yazdıklarından sonra Melanie’ye neler olduğu konusunda bi merak uyanmış..Melanie ayarı almış daha napsın kızcağız..:eek:

maç spikerlerine benzedim ya :)

Sayfayı Paylaş