Kaç Öğün Yemeliyim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Haxcı tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar haftada 3 gün 500 gr göğüs yiyorum ama onu haşlayınca 250 grma düşüyor.Eğer dedikleri gibi suyu gidiyorsa 250 grmında 100 gr protein oluyor değil mi ? Böyle olunca ben yarınısı(125 gr) öğlen kalan yarısınıda akşam yiyorum.Sadete geliyorum bir öğünde 125 gr göğüs yiyince 50 gr protein almış oluyorum.Bildiğim kadarıyla vücut bir öğünde 35 gr protein alabiliyor.O zaman ben öğle 15 akşam 15 toplamda 30 gr proteini boşamı almış oluyorum.Eğer öyleyse tavuğu 3 öğüne bölücem.Böyle olursa kaç saat arayla yememi önerirsiniz ?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu kadar kesin %100 diyemiyoruz hala hocam,tamam 30gr civarındaki öğünlerle almak daha garanti fakat 50 gram alınca da yok arkadaş öyle olmaz boşa gider de diyemeyiz.nasıl kolayınıza geliyorsa,yada nasıl içiniz rahat ediyorsa.

3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Valla hep bir tedirginlikle yiyordum bir de 125 gr göğüs bir öğün için fazla geliyor.3'e bölmeyi düşünüyorum.Yanlış hatırlamıyorsam tavuğun sindirimi 4 saat sürüyor gibi bişi okumuştum.3'e bölersem 4 saat aralıkla mı yiyeyim yoksa daha kısa sürede yenir mi ? Yenirse ne kadarlık bir sürede yiyeyim.4 saatlik bir zaman dilimi gçmesi gerekirse ara öğünlerle çakışıcak.Değişik bir şey olucak.Napmam lazım ?

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hocam hepsi kişisel,günlük almanız gereken kalori miktarını alın ve içiniz rahat edecekse tavugu daha çok öğüne bölün.kaloriyi aldıgınız sürece pek farketmiyor ara öğün/ana öğün yaptığınız vs.bu kadar da kasmaya gerek yok yani.yıllar boyu yapılacak,yaşam tarzı haline gelecek de olsa amatör bir uğraş için bu kadar strese gerek yok.böyle uzun süreli aktiviteler için rahatlığı biraz ön plana almak lazım.

Sayfayı Paylaş