jimraynor 84.4 kg definisyon (definasyon) günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve jimraynor tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    senin çalışman da, kütle kazanılmadan yapılan definasyonların ne kadar etkisiz olduğunu görüyoruz...

2. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    jimraynor azmine hayran kalmamak elde değil ama yeter bu kadar artık hacimlenme vakti gelmiş zaten hacimlendikten sonra yine definasyona girersin şimdi dahada incelmenin bir anlamı yok zaten şu anki kas oranınla yağ oranını düşürmen çok zor sen hacimlendikten sonra definasyona girdinmi eziyet çekmeden yağ oranını düşürebilirsin hem şuan dahada zayıflarsan emin ol hoş görünmeyecektir...

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Sağolun arkadaşlar. Zaten artık tepkiler gelmeye başladı daha fazla zayıflama artık diye. Şu anda temmuz ayındayız inanılmaz bir sıcak var Antalya'da. O yüzden şu anda hacim çalışmanın bir anlamı olmadığı düşünüyorum.

Hatta salona ara verip her yaz yaptığım gibi akşamüstleri voleybola devam etsem mi diye düşünüyorum. 2-3 gün salona gidip ağırlık çalışayım. Kalan günlerde de cardio yerine voleybol oynayayım diyorum.

1 ay daha bekleyip 1 ağustos gibi hacim çalışmasına başlayacağım.

Sabahları aç karna şu anda 74-75 arası geliyorum.

Hacim dönemi için kaç gr protein yağ karbonhidrat önerirsiniz arkadaşlar?

4. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    eylül gibi başla hacime ağustosta daha sıcak olur hava

ayrıca suanda beslenmene günlük kilon 3 katı kadar lapa pilav bu arttırılırda azalırda gram olarak + tavuk ekle 250-300 gr kadar antreman sonraları bu diyete uy yağı seker kes tuz kesinlikle al sakın almamazlık yapma

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Herkese tekrar merhaba arkadaşlar.

Son yazdığımda cardioyu arttırıp body i azaltacağımı söylemiştim. 5-6 gün bunu yaptım fakat verim alamadım.
    .

Bu ay ki muscle and fitness dergisinde arka sayfalarda Mr.Olympia'da 3.olmuş bir adamın yarışmadan 6 hafta önce başladığı bir definasyon programı vardı. Supplement ve yağ artışıyla birlikte cardio programını anlattığı. Antrenmanlarını detaylı yaptığı ve fst-7 programıyla nasıl inanılmaz definasyon sağladığını ayrıntılarıyla anlatıyor.

Bu dediğim yazıyı okuduktan sonra hiç bilmediğim şeyler öğrendim.Bazılarını söyleyim.

Definasyon döneminde en büyük sorun kaslarda yenilenmeyi sağlayamadığımız için güç kaybıymış.

Antrenmandan önce 2 gram balık yağı takviyesini almak yağ yakımını hızlandırdığı gibi kaslardaki yenilenmeyi de hızlandırırmış. Aynı şekilde yeşil çay da öyle.

Aynı şekilde e Vitamini de öyle. Derginin önerisi 800IU e vitaminiydi.

Antrenmandan sonra cardioyu adam abartmamıştı. Yarım saat -45 dk arası 130 nabız hızında cardio idi. Ağırlık çalışmadığı ya da çalışamadığı gün olursa o günde hiit yüksek gerilimli interval cardio yaptığıydı. Baştan hiit cardioya çok karşıydı hoca. Önce haftanın 6 günü 130 nabızla body sonrası cardio yaptılar ardından zayıflama ve definasyon durduğunda 3.aşamada akşamları yarım saat interval cardio eklediler.

Hafta hafta harika hocasıyla birçok hedefleri var dergide. Örneğin ilk hafta sadece abur cuburu kesiyorlardı. Hatta definasyon programında 7 günde 1 biraz yağlı kaçırma yapıyorlardı. Metabolizma hızlanması için.

Hedeflerde hafta hafta işte amaç damarlanma, güç kaybı yaşanmaması vs. vs. idi.

Definasyon diyetlerinde hep karbonhidrat azaltılıp yağ da sıfırlanır. Ben de öyle yapmıştım. Meğer öyle olmuyormuş karbonhidrat düşürürken doymamış yağları da toplam kaloriyi azaltacak şekilde yükseltiyorlardı.

Uzun uzun okudum.

Bunun üzerine 3 gündür değiştirdiğim şeyler oldu.

1. Artık cardio için ayrı bir gün ayırmıyorum. Body günlerimden sonra yarım saat 130-140 nabız arasını tutturduğum 8.0 km hızında hafif tempoda koşuyorum. İnterval cardioyu bıraktım. Sadece dinlenme günlerinde...
    2. Dinlenmeleri de biraz arttırdım 1 gün gidip 1 gün gitmiyorum.
    3. Antrenmandan önce 2 kapsül omega-3 alıyorum, yeşil çay içiyorum.
    4. Antrenmandan sonra whey + karbo tozunun yanında e vitamini alıyorum ve yarım saat sonra.
    5. Kolay sindirilebilen karbonhidrat-protein ve yağın mutlaka olduğu bir yemek yiyorum. Bu genelde bir miktar corn-flakes-domates-tavuk göğüs yada ton balığı + zeytinyağı oluyor.
    6. Psikolojik mi bilmiyorum ama ciddi anlamda aynada farkı gördüm. Göbeğim kaybolacak az kaldı hissediyorum.
    7. İlk disiplinim yine yok tabi. Dün akşam örneğin 2 tane çikolata yanında doritos yedim. Çok sallamıyorum artık.
    8. Akşamları karbonhidratı fazla olan light yoğurt yerine tavuk göğüs, yağsız dana kıyması veya yumurta beyazı yiyorum. MandF dergisinde definasyon programında yoğurt yoktu gece öğününde hep yağsız kıyma yiyorlardı. Çok geç sindiriliyormuş o yüzden.
    9. Dün akşam mesela 7 yumurta beyazıyla çok az light yoğurt tükettim.Çılbır gibi çok güzel oldu.
    10. Bir ara karb.çok az almaya başlamıştım sabahları yulaf ezmesini bile çıkarmıştım ardından yanlış yaptığımı düşünüp bunu düzelttim. Güç anlamında, açlık anlamında ve yağ yakımı anlamında daha olumlu olduğunu düşünüyorum.
    11. Karbonhidratı çok çok az yemek metabolizmayı ciddi yavaşlatmaktan başka bir işe yaramıyor bence.
    Önümüzdeki hafta iş nedeniyle 4 gün istanbula gidiyorum. Bu yüzden diyette bozulacak sporda olmayacak. Sorun da değil.

30-40 gün geçsin yeni fotolarımı da paylaşacağım.

Ağustos 20'de de yeni hocamın salonuna geçip hacim çalışmasına başlayacağım.

umutn ve residente_calle bunu beğendi.
  6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar merhaba definasyon günlüğümün son mesajını yazıyorum. Bundan sonra moderatör arkadaşlara konunun kilitlenmesi talebinde bulunacağım. Öncelikle bu süreçte tecrübe edindiğim ve öğrendiğim şeyleri bir konuda toparlamaya çalışıyorum:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=30512

Aklıma geldikçe o konuya yazıyorum umarım işinize yarar. Zaten günlüğümü okursanız da definasyon hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz. Fotoğraflara bakarsanız çok iyi sonuç aldığımı da görürsünüz.

Şimdi gelelim ne yapacaklarıma.

Öncelikle son mesajımdan bu yana 50 gün geçmiş. Bu süreçte ne yaptım?

Bu süreçte sporu bıraktım. Antalya aşırı sıcak salonlar klimalı ama sorun burda değil salona gidip giyinirken bile kan ter içinde kalıyorsunuz nefes almak güçleşiyor. En son diyeti normal diyete döndürdükten sonra 45 dakikalık bir bacak süper set antrenmanında klima salonda çalışmıyordu. Duşa girdiğimde o kadar su kaybetmiş ve yorulmuşum ki duşta ayakta duramadım oturarak duş aldım. O gün bu işin antalyada yazın olmayacağını anladım.

50 günlük süreçte 4-5 günde bir akşamları serin zamanlarda spora gidip genel antrenman yaptım. Leg press, deadlift, barfiks, bench press, military press.

Diğer günler hiçbirşey yapmadım sahilde voleybol oynadım işyerinde biraz daha hareketli olmaya çalıştım.

Ramazan bayramından sonra eylül ortasına doğru tekrar başlayacağım. Ayda 2 kilo alabileceğim bir hacim beslenmesi oluşturup kuvvet antrenmanları yapacağım. Kuvvet antrenmanları ciddi büyüme sağlıyor bende. 1-3 tekrarlı hareketlerin ardından 8-10 tekrarlı çalışmalarla devam ediyorum kaslarım 3 gün ağrıyor.

Bu sene definasyona girersem biraz daha erken başlayıp şubat gibi gireceğim. Çünkü biliyorum ki öbür sene haziran 1 olunca yine sıcaktan spora gidemeyeceğim. Şubata kadar 6 ayım var. 6 ayda 10-12 kilo alıp definasyona gireceğim ya da öbür seneye birleştirip 18 ay 20-25 kilo arası alıp 100-105 kilo olunca 2012 şubatında definasyona gireceğim.

Bİrçok günlüğümde görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın.

Azi, umutn ve residente_calle bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş