jimraynor 84.4 kg definisyon (definasyon) günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve jimraynor tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    40.gün CARDİO - CUMARTESİ

09:45 1 ölçek whey + 30 ml l-carnitine + su (dün boğazımı çok yaktığı için pul biber

atmadım bugün)

10:30 CARDİO

35 dk bisiklet interval cardio yaptıktan sonra taakatim kalmadı. 6-7 dk eliptik yaptım

ardından 6 dk koşu bandında yürüdüm ardından sporu bitirdim. Toplamda 50 dk yapmış

oldum. Spor yaparken dün ki kadar dinç değildim.

12:30 40 gr yulaf ezmesi + 1 yumurta + 4 yumurta beyazı + 4-5 domates + tarçın

*Hocam yumurtanın sarısını atlamam gerektiğini söyledi. Yumurta akındaki proteinin daha iyi emilmesini sağlıyormuş.

kırmızı pul biber + gece çok canım çekmişti yiyememiştim hocam 3 e kadar meyve yiyebilirsin dedi. Sabah sabah kiraz + erik ve kayısı yedim.

13:30 1 fincan nescafe herşeyde olduğu gibi şekersiz

15:30 2 küçük patates + 1 büyük yağsız ton balığı + 1 çay kaşığı zeytinyağı

18:00 300 gr light yoğurt + 1 küçük patates + pul biber + tarçın

Tad olarak süper oldu bu öğün. Patatesle yoğurt süper gidiyor. pul biber de cabası.

Eve geldim.

21:00 Açlıktan geberiyordum resmen. Yine ağzımın suyu akıyor sürekli. Karbonhidratı düşürmek sürekli aç olmanıza neden oluyor. Yağ da sıfırlandığı için sanırım tokluk hissi gelmiyor.

2 yemek kaşığı taze fasülye + 4-5 yeşil soğan + 10 yemek kaşığı cacık (yağlı yoğurttan yapıldığı için sınırladım) + 1 büyük yağsız ton balığı + 1 çay kaşığı zeytinyağı + 1 büyük tabak yağsız semiz otu (iğrenç)

Semizotu ve soğan midemde bayağı doluluk yaptı 1-1.30 saat açlık çekmedim.

1 saat sonra annemler meyve koydular 10dan sonra inanılmaz bir açlık çekiyorum. 1 dilim karpuz yedim 2 tane de erik.

Erken uykum geldiği için yağsız yoğurt yemeden yattım. Tabi casein almadığım için ertesi sabah whey proteinle güne başlamam gerekiyor.

23:30 YATIŞ

SABAH DAYANAMADIM TARTILDIM 75.5

Yeni hocamla girmiş olduğum yağ yakımının 2.haftasında yani 18 haziranda fotoğraflarımı yükleyeceğim.

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    41.gün CARDİO - Pazar

09:30 yarım ölçek whey + su (Yağ yakıcımı içmeyi unutmuşum)

Bugün salon kapalı o yüzden sabah cardio yapamayacağım. Akşam iş çıkışı eve koşmayı

planlıyorum.

10:00 1 tam yumurta + 4 yumurta beyazı 1 yemek kaşığı kadar yağsız lor peyniri +

domates + salatalık + 2 dilim ekmek

13:00 1 ölçek whey + su

13:30 300 gr light yoğurt

15:30 2 patates + 1 büyük yağsız ton balığı + 1 çay kaşığı zeytinyağı + domates

17:30 30 ml sıvı l-carnitin
    -----------------------------------
    18:00 CARDİO

Pazar günü salon kapalı olduğu için eve ara yollardan koşarak gittim. Yaklaşık 4-5 km

falan koşmuşumdur. İnterval gibi koşmaya çalışıyorum ama tabi koşu bandında olduğu gibi

olmuyor insan deparlarda çok daha fazla yoruluyor ve dinlenmelerini uzatıyor :) Son 5

dakikada dalağım çok şiştiği için yürümek zorunda kaldım.

19:15 100 gr kuzu eti yağsız pişirilmiş sadece içindeki yağ vardı. Çok yağsız bir yemek

değildi yani. Menemen şeklinde domates ve biberle. + 300 gr light yoğurtla yapılmış

cacık 3 salatalıkla.

Cacık midemi tıka basa doldurdu. Diyet yapan arkadaşlara tavsiye ederim.
    --------------------------------------

21:30 Arkadaşlarla dışardaydık. 500 ml bira + 5-10 sigara + fıstık fındık vs. yok.

23:30 2 fincan sütlü nescafe şekersiz.

Bira sanırım midemi iyi doldurdu o deli açlığı çekmiyorum. Son protein ihtiyacı için

yoğurtla kapanışı yapıyorum.

02:00 300 gr light yoğurt

02:30 YATIŞ

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    41.gün GÖĞÜS - OMUZ - BİCEPS - MİDE SÜPER SET

10:00 Dün çok geç saatte yoğurtla kapanışı yaptığım için whey içmedim.

30 ml sıvı l-carnitine

11:30 1 tam yumurta + 3 yumurta beyazı + 1 yemek kaşığı kadar yağsız lor peyniri + domates + salatalık + 1 dilim ekmek + 2-3 zeytin + 1 küçük patates

14:30 1 küçük kase yağsız tase fasülye + 1 yumurta sarısı + 3 küçük patates + 100 ml yağsız yoğurt + yarım ölçek whey protein (proteini 20-25 grama tamamlamak için takviye) + 1 kaşık tarçın + 2 çay kaşığı pul biber + 4-5 minik domates

Hepsini karıştırdım tadı yeni proteinimin vanilya tadından ötürü kötü oldu.

16:30 30 ml l-carnitine

17:00 ANTRENMAN

Hocamın yazdığı A programını uyguladım. Alt alta olanlar süper setler.

BENCH PRESS 4X10

UST GOGUS YANA ACIS 4X15
    KELEBEK

Yukarıdaki ikili çok zorluyor. Üst göğüs yana açışta kollarımı düz tutmaya çalışırdım hocam bunun yanlış olduğunu kırmak gerektiğini ve göğsü gererek hareketi yapmak gerektiğini belirtti. Kelebekte de kuvveti bilekten değil dirsekten almak gerektiğni ve sıkıştırmanın sonunda 1-2 saniye tutmak gerektiğini belirtti hocam.

DUMBELL PRESS 3X15
    YANA ACIŞ

Antrenman boyunca beni en çok zorlayan süper set hareketidir. military dumbell pressten sonra yana açışta çok zorlanıyorum ağırlıkta normalden daha düşük oluyor. Zaten tekrarda çok.

EĞİLEREK ARKA OMUZ 3x15
    SHRUGS

Shrugs yeni yaptığım bir hareket. Pek sevmedim ama verimli yapıyor muyum henüz bilmiyorum. Eğilerek arka omuz zaten en sevmediğim hareket.

DUMBELL CURL 4X10

CONC.CURL 3x15

CRUNCH 4X25
    LEG RAISE
    TERS MEKIK

18:15 gibi antrenman bitti 1 saat 15 dakika sürüyor.

ÇOK YORGUNUM ÜST BÖLGEM İFLAS ETMİŞ GİBİ. ÖZELLİKLE BİCEPSLER ÇOK HALSİZ.

18:45 25 gr protein + 50 gr karbonhidrat tozu + su

Karbonhidrat tozundan ötürü halsizliğim geçer diyordum tık yok hala çok yorgunum.

19:30 100 gr yağsız tavuk göğüs + 1 dilim ekmek + çok az ketçap sıktım.

20:00 25 gr protein + 25 gr karbonhidrat tozu + su + tarçın

Eve geldim eşşekten düşmüş gibiyim halsizlik devam ediyor.

21:30 10-15 tane kiraz + 100 gr yağsız peyniri (diyette kiraz yoktu ve ekmeksizdi ama ilk defa dayanamadım yanında ekmek yedim bu saatte 1 dilim kadar ekmek yedim pide vardı evde çok güzeldi :) )

23:30 100 gr yağsız peynir daha. (Bu yoktu diyette bunu da dayanamadım peynir çok güzel taze yağsız peynir almış bizimkiler enfes tadı var yanında karpuz olsa da yesem :p )

12:00 YATIŞ (Yatmadım aslında resmen sızdım :)

Son düzenleme: 8 Haziran 2010
  4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    43-44-45-46.GÜN

Arkadaşlar tatile gittiğim için birkaç gündür günlüğüme yazamadım.

43.gün Kanat-Bacak-Triceps-Mide çalıştım Beslenme aynı disiplinleydi.

44.gün ve 45.gün herşey dahil oteldeydim. Bozmayacağım dedim ama bozdum. Protein miktarını arttırmadım ya da azaltmadım ama yağ ve karbonhidratı muamzzam ölçüde kaçırdım. Tatlı da öyle alkol de sigara da :(

Antrenman olarak da otelde cardio aletlerinde sorun olduğu için 44.günde göğüs-omuz-biceps-mide girdim. 45.günde de kanat programımı uyguladım.

46.gün işten ötürü spora gidemedim.

47.gün programımla tekrar döneceğim.

Herkese sevgiler saygılar.

5. Body.

Body. Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bi resim koyarmısın şuanki halinle gerçekten merak ettim.

Neymişsin ne olmuşsun kardeş tebrik ediyorum seni forumdaki herkezde tebrik etmeli

jimraynor bunu beğendi.
  6. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  7. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Herşeyi bi kenara bırakın hiç üşenmeden bu kadar yazıyı buraya yazması tek başına sağlam bir iradesi olduğunu gösteriyor.

jimraynor bunu beğendi.
  8. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya

Teşekkür ederim arkadaşlar. Bu hafta içerisinde resim koyacağım.

84 kilo halime göre belim daha inceldi. Yan kısımdaki yağlarım yok denecek kadar azaldı. Sadece yan arka kısmımda yağ hala var. Göbeğimde de var fakat içi yumuşadı iyice.

Zamanında çok obez olduğum için şınav şekerken falan göbeğim 5-10 cm aşağı sarkıyor çok kötü bir görüntü oluyor.

Umarım bu geçer. Sıkılaştırıcı krem önereniniz var mı?

Cardio yaptıktan sonra spor öncesi vücudum çok zayıf görülüyor yani kassız çelimsiz bir adam gibi görülüyorum sanırım kaslardaki glikojen azaldığı için.

Body yaptıktan sonra ki karbonhidrat tozu yüklemelerimden 1 saat sonra harika bir görüntü oluyor vücutta.

Aynı şekilde sabahları ve dinlenme günlerimde de vücudum çok güzel görülüyor.

Kişisel ve işsel yoğunluktan ötürü son günlerde ki yaptıklarımı detaylı yazamayacağım.

--------------------
    47.gün CUMARTESİ - GÖĞÜS-OMUZ-BİCEPS-MİDE

Sabah yine l-carnitinle açılışı yaptım.
    Beslenme aynı şekildeydi. Sadece karbonhidratı biraz daha az aldım. Öğleyin patates yerine yağsız yeşil fasülye yedim.

Antrenmandan 1 saat önce l-carnitine + 10 gr bcaa. Hocam bcaa yazdı antrenman esnasında kas yenilenmesini hızlandırmak içinmiş.

Rutin göğüs antrenmanımı yaptım. Bench pressi hala bırakmış durumdayım. Makinada chest press yapıyorum. Hocam bench için erken dedi. 70 kgdan sonra benche geçebilirmişim.

Çıkışında yine hemen 25gr protein + 50 gr karbonhidrat tozu.

Yarım saat sonra yemek yedim evde misafir vardı balık yedik birlikte. Yanında 1 bira biraz da kuruyemiş tükettim.

Spordan 1 saat sonra 25 gr protein. Karbonhidrat almadım bira içtim diye.

12:00 yatış
    ---------------------------------

48.gün PAZAR

iş yoğunluğundan ötürü spor yapamadım. Beslenme ve supplement aynı mantıktaydı hemen hemen değişen hiçbirşey olmadı. Sadece spor yapamayacağım için l-carnitine'i 1 kez tükettim.

--------------------------

9. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    49.gün pazartesi - cardio

10:30 KALKIŞ 30ml l-carnitine + 1 ölçek whey

-----------------------

11:30 CARDIO

1 SAAT BİSİKLET YAPTIM

İlk 5 dk hafif tempo
    5-10dk arası normal tempo

10-50.dk arası 2dk dinlenme 2dk hızlı ayakta bisiklet.

50-60.dk arası yavaşlama ve bitirme.

1 saat sonunda makina 600 kaloriyi gösteriyordu. Kahvaltı ve ilk ara öğünümü yakmış oldum :) Bunu bilmek mutluluk verici

--------------------

13:00 1 yumurta sarısı + 4 yumurta akı

Yulaf kalmamış o yüzden şekeri en düşük olan corn flakes'i tercih ettim. 30 gr karbonhidrat alacağım şekilde 1 küçük kase doldrudum. + 150 ml yağsız süt
    + 50 ml yağlı süt + 3 domates + 3 biber

En doyduğum öğün oldu.

Diyetten ötürü sanırım boğazım şişti hafif. Multivitaminime başladım her kahvaltıdan sonra 1 adet atıyorum.

15:00 300 ml yağsız yoğurt +tarçın ve pulbiberle + 1 kase kiraz

16:00 l-carnitine

18:00 2 küçük patates + 1 büyük yağsız ton balığı + 1 çay kaşığı zeytinyağı

21:30 İşyerindeki yoğunluktan ötürü 20.00 öğününü yiyemedim.

200 ml yağsız yoğurt + 1 tabak yağsız kabak yemeği + 1 küçük dilim ekmek + 1 küçük taze peynir yağlıydı çok güzelmiş taze dayanamadım.

23:30 100ml kadar yağsız yoğurt

24:00 YATIŞ

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    50.gün SALI - KANAT BACAK TRİCEPS MİDE

09:30 KALKIŞ 30ml l-carnitine

10:00 yağsız menemen - domates biber bol 1 yumurta sarısı 4 yumurta beyazı + 1 tatlı kaşığı kadar yağlı peynir yedim. Yanında 3-4 dilim normal ekmek. Canım yulaf çekmiyor artık bugün normal ekmek yedim. Ya şekeri az corn flakes yemek istiyorum ya da yulaflı veya çavdarlı ekmek.

12:00 200 ml yağsız yoğurt. Bugün işten ötürü 2 gibi spora gitmem gerekiyor. 1 gibi bcaa alacağım için yoğurtu 300 ml alma gereği duymadım.

13:00 10 gr bcaa + 30 ml l-carnitine

14:00 KANAT-BACAK-TRİCEPS-MİDE

Antrenman aynı şekildeydi.

Salon çok sıcaktı. Oksijen için pencere de sürekli açık klima kapalı yandım tabi.

Antrenman sonlarına doğru gözlerimin rengi gitti resmen. Son hareketim olan ters mekiği yaparken ağzıma hafif kusmuk geldi. 1 set eksik yapmış oldum.

15:45 25 gr protein + 50 gr karbonhidrat + su

16:30 1 büyük ton balığı yağsız + 2 küçük patates + 1 çay kaşığı zeytinyağı + 2 domates 1 hıyar

17:00 25 gr karbonhidrat + 25 gr protein

17:30 1 elma

19:00 300 ml yağsız yoğurt + 1 küçük patates + 1 kaşık tarçın 3 kaşık pulbiber (En sevdiğim öğün)

21:00 yağsız salata + 1 büyük yağsız ton balığı + 1 çay kaşığı zeytinyağı

23:30 200 ml yağsız yoğurt

24:00 YATIŞ

-----------------------

51.gün ÇARŞAMBA - Göğüs - Omuz - Biceps - Mide

Ayrıntılı günlük tutamadım. Arkadaşlarla mangal yaptık. Sabah kahvaltı yaptık patates kızartmalarından sosis tavaya, yağlı peynirlerden kaşarlara kadar götürdüm. 10 gibi bir yedim 12.30 gibi tekrar yedim. Proteinimi yağlı da olsa aksatmadım :)

18:00 gibi mangal yaptık. Et pirzola vardı onu yedim yanında salata. Ekmek çok az yedim.

21:00 Göğüs - omuz - biceps -mide aynı antrenman

23:00 25 gr whey + 25 gr karbonhidrat tozu

24:00 300 ml yağsız yoğurt

yatış

-----------------------

52. gün PERŞEMBE

Çok yorgundu vücudum. Kolumu kaldıracak halim yoktu. Zorlamadım dinlendim. Çok az karbonhidratla beslendim. Protein aynı şekilde.

11. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Herkese merhaba arkadaşlar. İşlerimin , misafirlerimin ve özel hayatımın yoğunluğundan ötürü diyetime eski disiplinle günlüğüme devam edemiyorum.

Yeni programım ve diyetimle 15 günü geride bıraktım. Bu 15 günün 9 günü çok disiplinliyken 2 gün normal beslenirken kalan 4 günde de kötü biçimde diyetimi bozdum. Hocam 1 gün bile bozmaman gerekiyor yoksa vücut bulamadığı yağı şekeri hemen depolar demişti. Takmaya gerek yok hayat devam ediyor.

Eski aşırı kilom olmadığı için aynı disiplinle ilerleyemiyorum maalesef.

Dışarıdan gelen iyi oldun yeter artık daha ne kadar böyle gibi gazımı kesen cümlelerin de negatif etkisi var tabi.

Bunun yanında kız arkadaşımla takılmak ve buluşmalarda diyetimi bozan temel etken oluyor. Arkadaş ortamı, toplu oturmalar, ikili mutlu zamanlarda çok yağlı ve şekerli yiyenlerdenim :)

Fotoğraflarıma gelirsek. Bu fotoları çekildiğim sabah 76 geldim. Yağ oranım 10dan aşağı sanırım onu da yarın öğreneceğim. Göbek bölgem ciddi biçimde azaldı sadece arka yan kısımlarımda yağlanma var. Fotoğraflarda net çıkmamış ama göğüslerimde de net çizgi çıktı görebiliyorum.

Ya body sonrası karbonhidrat tozundan oluyor ya da yağ oranım azaldığı için göğüs kaslarım belli oluyor. Kollarım 35 cm'e düştü. Ama fotoğraflarda gördüğünüz gibi çok şekilli. Aynı define görünümü 45 cm de de yakalamak dileğiyle :)

Önerilerinizi eleştirilerinizi bekliyorum. Beni takip eden arkadaşlar eski halime göre nasıl buldular acaba.

Ekli Dosyalar:

• a1.jpg
      a1.jpg
      Dosya Boyutu:
      35,6 KB
      Görüntüleme:
      598
    • a2.jpg
      a2.jpg
      Dosya Boyutu:
      56,1 KB
      Görüntüleme:
      560
    • a3.jpg
      a3.jpg
      Dosya Boyutu:
      61,4 KB
      Görüntüleme:
      544
    • a4.jpg
      a4.jpg
      Dosya Boyutu:
      96,2 KB
      Görüntüleme:
      547
    • a5.jpg
      a5.jpg
      Dosya Boyutu:
      58,2 KB
      Görüntüleme:
      527
    • a6.jpg
      a6.jpg
      Dosya Boyutu:
      62,4 KB
      Görüntüleme:
      544
    • a7.jpg
      a7.jpg
      Dosya Boyutu:
      94,6 KB
      Görüntüleme:
      549
    • a8.jpg
      a8.jpg
      Dosya Boyutu:
      86,6 KB
      Görüntüleme:
      526
    demir00 ve umutn bunu beğendi.
  12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Diyet Başlangıcı

Kilo:84,4
    Soğuk Sol kol: 36
    Soğuk Sağ kol: 36,5
    Bel:95
    Göbeğin bittiği noktadan:89
    Omuz: 123
    Göğüs: 97
    Ön kol: 24
    Vücuttaki yağ: 11 kilo
    Yağ oranı: %13

60.gün

Soğuk sol kol:35 (sağ bileğim sakatlandığı zaman eşit değil diye 2 günde bir sol kol çalışmıştım bundan eşitlenmiş sanırım)
    Soğuk sağ kol:35

Omuz:112 (-11cm)
    Göğüs:95 (-2 cm)
    Bel:85 (Göbek deliğinden) (-10 cm)
    Göbeğin bittiği alt noktadan:82 (-7cm)
    Ön kol: 23.5
    Kalça:94 (Başladığımda kalça diye yanlışlıkla göbeğin bittiği noktadan ölçülmüştüm, bu sefer doğru ölçüm.)
    Vücuttaki yağ: bugün ölçülecek
    Yağ oranı: bugün ölçülecek.

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  13. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    57.gün

Herkese merhaba arkadaşlar. Artık gün gün programımı yazmayacağım. HErşey aynı şekilde ilerliyor zaten bir değişme yok. Günlüğümü okuyan arkadaşlar zaten diyet ve spor mantığımı biraz çözmüşlerdir.

Şu anda zaten yukarıda yazdığım ölçüler. Büyük bir yol katettiğimi gösteriyordur. Artık belimi 78cm'e indirmek ilk hedefim. Ardından vücudum hoş görülürse mankenliğe başvurmayı düşünüyorum. Sırf birçok şeyi başardığım için kendimi ödüllendirmek istiyorum.

Ara ara değişiklikleri yazacağım.

Gün gün yazmamamın tek nedeni günlük yazma olayı artık sıkıntı olmaya başladı. İsteyerek yazmıyorum. Zaten aynı şeyler hep. Bir sorunuz olursa buradan mesaj atabilirsiniz.

Fotoğraflarımı da ara ara yükleyeceğim.

yusuf81 ve umutn bunu beğendi.
  14. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    75 kiloyum arkadaşlar %10 yağ oranım var şu anda. Belim 84cm.

Hedefim artık şu kilo şu yağ oranı vs. değil. Şimdilik ilk hedefim erkek mankenlerin ölçüsü olan 78cm bel.

Bu bel ölçüsünü koruyarak 90 kilo kaslı bir vücut yapmak ise son hedefim. Tabi son hedefim için tahminim 2-3 yıl gerekiyor. Disiplin ve azmimle bunu 1-2 senede yapabileceğimi düşünüyorum. Son hedefimden sonra ise tamamen formumu korumak için savaş vereceğim.

Bu diyeti yaptıktan sonra formumu korumak zor olacağını düşünmüyorum.

Çok az bir miktar göbeğim kaldı. Adonis kaslarım ve göğüs kaslarım iyice belirginleşti. Telefonla çektiğim fotoğraflarda net belli olmuyor. O yüzden yüksek çözünürlüklü fotoğraflarımı ekledim. Olumlu olumsuz eleştirilerinize açığım.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 27 Haziran 2010
    Azi, mert0vic, residente_calle ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    60.gün

Bu arada belirtmeyi unuttum. Yeni programımda body çalışmalarını azaltıp cardioyu arttırdım 1 haftadır böyle. Çünkü o kadar disiplinli bir diyet yapıyorum ki karbon. çok az. Bu yüzden sanırım yorgunluğum çok oluyor. Bir gece yorgunluktan 5-6 kez uyandıktan sonra bu kararı verdim.

Sinek gibi yiyip köpek gibi çalışmak olmuyor. Ne olursa olsun body de vücut en az 2000 kaloriye ihtiyaç duyuyor.

Şimdilik 4 body + 2 cardio olan programımı. 3+3 e çektim. Hatta 4+2 bile yapabilirim.

Son düzenleme: 27 Haziran 2010
  16. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    62.gün

Geçen umutun konusunu okurken rastladım. Metabolizmayı hızlandırmak için arada bir gün karbonhidrat yüklemesi yapmış. Biraz ondan biraz da açlıktan bıktığım için 62.günümde karbonhidrat yüklemesi yaptım.

Sabah kepek ekmeğiyle yağı çok az dana kuşbaşı yedim.

3 saat sonra tavuk iskender pilavla. yağı az.

2 saat sonra 150 gr yağsız piliç jambon + 4 dilim kepek ekmeği.

18:30 gibi 1 büyük tabak meyve + tavuk.

20:30 gibi bcaa yapıp 21:30'da antrenmana gireceğim. Çıkınca da

25 gr whey + 50 gr carbopure

yarım saat sonra yağsız yoğurt

yarım saat sonra 25 gr whey

YATACAĞIM.

Yarından itibaren aynen devam.Yazmıyorum diye antrenman yapmıyorum zannetmeyin aynen devam biraz cardio ağırlıklı.

Beslenmem 2-3 gündür eski disiplininden uzak. Öğlenleri biraz ceviz ve fındık tüketmeye başladım. Bazen de yağlı bir öğle öğünü yediğim oluyor. Bugün ki tavuk iskender gibi.

umutn bunu beğendi.
  17. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    tebrikler umarım hedeflerine ulaşmana az kalmıştır..
    artık yavaş yavaş kütle yapma zamanı geliyor..
    kardiyoya fazla yüklenme derim

18. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya

Sağol okan. Neden yüklenme dedin kas kaybı yaşarım falan diye mi?

1-2 ayım var göbeği tamamen bitireyim hacme gireceğim.

19. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    kendini tüketiyorsun ben öyle gözlemledim

diyet yapmak bu değil

karbonhidratsız diyet olmaz + vücudundaki hacimi hızlı kaybediyorsun buda birseylerin yalnıs oldugu belli 11 cm omuz ölçüsü kaybetmişsin

1-2 cm olsa anlarım ama 11 cm olmaz ayrıca yağ oranın %10 mide yada diğer adalelerin gözükmüyor bile buda diyete girmeden önce hacim yani bulk dönemi gecirip kas inşası etmen gerekirdi diyette kaybettiğin yağ olunca alttaki adale gözükcekti ama sanırım bulk dönemi yapmadın

suanda senin definasyon değil hacim calısman lazım sen 78 cm bel yapıcam diye ugrasıyorsun ama su forumda da biri cıkıpta dur kardesim sen yalnıs yapıyorsun demiyor

su kadarlık diyetle 11 cm omuz ve diğer yerleri kaybeden insan 78 cm bel inceldiğinde bir deri bir kemik kalır adaleden eser kalmaz cünkü alt yapı yok

en başta diyete baslarken örneğin 1 su bardagı pirinc yağsız 350-400 gr tavuk + antreman sonrası en fazla 25-30 dk kardio ve 0 seker ile baslasaydın suanda daha iyi sonuc alabilirdin
    sebeb istediğin kadar protein al kaslarım gitmesin de ama karbon almazsan o protein birseye yaramaz

gidişata göre pirinc arttırılır yada azaltılır diyet mantıklı yapılmalıdır ve şunuda söyleyeyim bitirmeden önce

78 cm bel ölcüsü koruyarak 90 kg adaleli vücut insa etmen icin ya streoid alman gerek ki iyi kürler lazım yada sgenetik harikası olman lazım

ama yinede bsarılar diliyorum

Son düzenleme: 3 Temmuz 2010
    moqqlass bunu beğendi.
  20. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Sevgili bruce,

Öncelikle dobra tavsiyelerin için teşekkür ederim. Yağ kaybederken ölçü ve kas kaybettiğimin farkındayım. Bu son diyetimi zaten hocam verdi. Onunla önce bulk sonra definasyon yapsak mı diye konuştuk. Kendisi psikolojik durumumu görüp önce yağ kaybedelim iyice incel ardından hacme girelim dedi.

Kendisi de karbonhidratı çok azalttığımı belirtti zaten. O yüzden antrenman sonrası hemen ve 1 saat sonra 50 ve 25 gram olmak üzere karbonhidrat tozu yazdı.

Bu arada hocam bazı salon hocaları gibi ilgisiz ve bilgisiz değil. Kendisi eski türkiye şampiyonu. Antrenmanımla ilgilendiğinden çok daha fazla diyetimle ilgileniyor. Beslenme önerileri veriyor. Yani komple bir body hayatı çiziyor bana. Forumdan dexter'in tavsiye ettiği Antalya'da bir hoca. Dexter sağolsun sayesinde hocamı buldum.

Sonuç olarak ben sabırlı bir şekilde diyetime devam edeceğim. Ağustos sonuna kadar zaten bel ölçüm ne olursa olsun ondan sonra hacim çalışmasına ve hacim diyet çalışmasına geçeceğiz. O zaman antrenman biçimini de değiştireceğiz dedi. Neler yapacağız henüz bilmiyorum.

Yani ağustos sonu göbek ölçüm 80 cm de kalsa dahi umursamayıp hacim çalışmasına geçeceğim.

Zaten ben belim incecik kalarak 100 kg olacağım demiyorum. Sadece hedefim çok yağlı bir bulk dönem geçirmemek. 3-4 aylık bulk dönemi geçirdim daha önce. Toplamda 7 kilo almıştım. Bir ara yağı ve şekeri biraz fazla kaçırdığımda 1-2 kilo almıştım.

Önerilerini beklerim lütfen çekinme. Vücudumu da değerlendirmeni isterim. İyi ve kötü yerler olarak.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:06 ----------

Arkadaşlar bu arada hocama sordum. Bel ölçüsünü göbek deliğinden hizalayarak almak gerekiyormuş. Yani bel ölçüm şu anda 88 cm.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş