Iyi bir görünüm için ..? Yardım

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Renkrenk1 tarafından 8 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Renkrenk1

Renkrenk1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Spor yapıyorum fakat sağlıklı beslenmiyorum yani sağlıksız da besleniyorum sayılmaz kahvaltıyı normal sağlıklı besleniyorum öğlenleri de ama akşam yemeğinde bazen tatlıya kaçıyorum gibi yaptığım spor bunu eritir mi yada ben sağlıklı beslenmedigim sürece daha fit bir vücuda sahip olamazmıyım sporu 8 aydır yapiyorum ama onun öncesin de 1 sene falan hep yürüyüş yaptım çünkü ameliyat olduğum için yasaktı ara vermek zorunda kalmıştım spora

2. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Kalori, yağ, protein, karbonhidrat ihtiyacınızı hesaplayarak sağlıklı beslenebilirsiniz. Amacınızın ne olduğunu bilmiyorum kilo vermek kilo almak fit olmak, yağ yakmak, hacim almak ama şeker sporcunun uzak durması gereken bir şeydir. Tabi ara da bir uygun miktar da tüketebilirsiniz de.

3. Renkrenk1

Renkrenk1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Şöyle söyliyeyim dağlık problemleri yüzünden kullandigim ilaç kilo aldırdı şuan hala kullanıyorum ama doz olarak az alıyorum o yüzden aldığım kiloları vermiş sayılırım önceden çok zayıftım şuan ideal kilomdayim ama ben görüntü olarak hani evet kötü gozukmuyo ama ben daha iyi vi görünüm istiyorum spor yapıyorum yürüyüş yapiyodum hatta zumba yapıyorum ve zumba da eğitmenlik alacağım bu ay sonu herneyse sorun şu ki ilaç zaten ödem yapiyo bunu yürüyüşle ve suyla atabiliyorum ama acayip derecede de yediriyo şuan dozu az ama yükseldiği zaman kendimi hiç bi şekilde tutamıyorum

4. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Sağlığınız için gerekliyse ilaç kullanmanız da bir problem olmaz. Sporla çok rahat şekle girebilirsiniz beslenme en önemlisi tabi düşük kalorili yiyecekler almaya çalışın daha fazla kalori yakan faydasını görebilirsiniz.

5. Renkrenk1

Renkrenk1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim

Majör64 bunu beğendi.
  6. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    kortizol fln mı aldınız.

7. Renkrenk1

Renkrenk1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Evet kortizon kullandım suanda hala kullanıyorum

8. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Çok geçmiş olsun.arkadaşım da kullanmıştı
    Şu var ki ki Kortizol kullanır iken spor yapman anlamsız.çunku Kortizol spor yapar iken kaslardan yer ve size spor zarar verir.

9. Renkrenk1

Renkrenk1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ama suanda az mg lik kullanıyorum önceden 60 mg dı suanda 5 mg . Ya ben spor yapmazsam ne olur benim halim 1 sene yapamadım zaten o zaman 20 kilo aldım

10. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    O zaman diyet yap.birde internetten laktat idmanını ve tabata idmanıni araştır.tdee cloutordan da kalori hesapla,orda cutting var yani Türkçe çevirisi kesme diye bir secenek var.oradaki kaloriyi al.ayda 2-3 kg verirsin.hemde zarar gormezsin

11. Renkrenk1

Renkrenk1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkür ederim

12. Renkrenk1

Renkrenk1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba ben dediginiz idmanlara baktım da şöyle bisey var benim 5 kilo üzerinde bi kilo taşımam yasak

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    boy, kilo, biliyorsanız yağ oranı, yaş ve spordan önce kaç kiloydunuz ya da yağ oranınız neydi spordan sonra gelişme ne kadar oldu bilgilerini paylaşabilirseniz durumu daha net anlarız..ama anladığım kadarıyla siz çok kompleks bir cevap beklemiyorsunuz..sadece "daha fit kalmak için beslenme çok mu önemlidir'i soruyorsunuz..
    daha fitten kastınız nedir bilemiyorum ama örneğin yağ oranı %10-15 biri olabilmek için gerçekten çok dikkatli beslenmek gerekiyor..hele de çok aktif olarak sporun içine giremiyorsanız ki sağlık problemleriniz varmış bu durumda beslenme sizin için önemsiz değil..
    majör 64.ün de dediği gibi kalori saymak önemli..(1-2 hafta hassas hesapladıktan sonra zaten düzen oturacak artık benzer porsiyonların göz kararı kalorilerini bileceksiniz, en azından kendi yaptığınız yemekler ve kendi tabaklarınız için) bunun yanında glisemik indeksi düşük (kan şekerini aniden yükseltmeyen) gıdalarla beslenmek (bunun mantığı da şudur; insülininin kandaki seviyesini normalin çok üzerine çıkarırsanız ve aldığınız karbonhidrat hücrelerinizin ihtiyacından fazla ise ki bu durum için ağır antreman sonları istisnadır insülin kandaki şekeri yağ olarak depolayacaktır.), kısa süreli ve meşhur diyetlerden sakınmak, doyarak kalkmak ama günde maks 3 kez ve araları en az 5 saat olacak şekilde beslenmek işinize yarayacaktır..beslenme düzeni sadece sporcular için değil tüm insanlar için gerekli..bazı şeyleri zorda olsa alışkanlık haline getirebilmek ve iradeyi yine zor da olsa baskılayabilmek lazım..tatlı yiyecekseniz bile bunu arada bir yemelisiniz..

geçenlerde başka bir kadın üyemize yazdığım bir mesaj vardı orada da işinize yarayacak bilgiler olabilir..bakmanızda fayda var..
    https://www.bodyforumtr.com/threads/kısa-sürede-kilo-verirken-vücut-şekillendirme-için-yardım.140371/#post-1167996

edit : bunu spor eritir mi diye sormuşsunuz onu atladım sanırım..evet alınan fazla kalorileri spor yakacaktır ama hesabı şöyle yapın.. az önce kalorilerine baktım tatlıların..1 kase sütlaç 299 kaloriymiş..1 saat tempolu yürüyerek bunu ancak yakabiliyorsunuz..hesap ortada tercih sizin :)

Son düzenleme: 9 Mart 2018
  14. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    o zaman tabata yapıcaksın.ama sana en iyi yüzme gider.

15. Renkrenk1

Renkrenk1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben ameliyat öncesi boyum 1.50 kilom 42 ydi suanda boyum 1.52 kilom da 49-50 arasında yani bi 49 cikiyo bi 50 ama şöyle 49 küsuratlı cikiyo 50 tam olarak o yüzden ben 50 den hesaplamıştım ya şöyle ben dikkat ediyorum suanda mesela dikkat edebiliyorum çünkü kullandigim ılacın dozu az ama o ilaç kullanırken ne hani tadı hoş gelir yersin ne oyle bişey ne açlık yani açlık ta hissetmiyorum resmen gönlüm istiyo böyle ekmek için ağladım ve ben ekmek yemezdim sonra mesela ben kırmızı eti kıyma halinde falan yerdim öyle kuş hadi veya daha büyük bi şekilde tüketmezdim ama ilaç öyle bi etki yarattığı ben et istiyorum et yedim suanda yine yemiyorum ama mesela ilacı kullanırken 60 kiloydum ve hani spor yapamıyorum ama yürüyüş yapıyordum en azından çok teşekkür ederim verdiğiniz linke şuan bakica m

Sayfayı Paylaş