kısa sürede kilo verirken vücut şekillendirme için yardım

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve zeynep koylan tarafından 3 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zeynep koylan

zeynep koylan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaşlar
    gerçekten onca bilgi varken buraya soru sormak benim için utanç verici ama kafam her yerde duyduklarımla çok karışık.
    1.66 boyunda ve 77 kiloyum, yemek yemek benim için gerçekten tutku ve hamurişiyle abur cubur yemesem de çok yağ. meyve ve kötü karbonhidrat alıyorum. Hukuk okuduğumdan aşırı hareketsiz bir yaşamım var, çok hızlı motivasyonumu kaybediyorum, tüm okuduklarımı birleştirip uygulamaya çalıştığımda kafam karışıyor ve spor yaparken kilo almayı başarabildim, beslenmemi ayarlayamıyorum sanırım. Ne zaman esneme yapmam gerekiyor, hiit mi yapayım fitness mı, ne zaman ne yemeliyim gerçekten kafam çok karışık ve ne yapmam gerektiğini oturtamıyorum. detoksla başlayıp sonra yeme alışkanlığımı mı değiştirmeliyim? birden çok su içersem midem büyür mü? tam olarak diyet-egzersiz-esneme programım tam olarak nasıl olmalı? hata yaparak zamanımı ve motivasyonumu harcamaktansa sormak istedim. şimdiden teşekkür ederim

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kadınlara özel diyet beslenme bölümü özellikle sizin durumunuzdaki kadınların hikayeleri ile dolu öncelikle bilgi ve ilham almak için onları gözden geçirmenizde fayda var..

diğer konuya gelince..burası spor forumu olsa da yağ yakımında ilk ve en temel konu spor değil beslenme düzenidir..kilo verirken bir yandan da ağırlık çalışır iseniz deride sıkılaşma ve kas tonusunda artış sağlarsınız..kardiyonun buna desteği de ikincil (ama temel değil aslolan beslenme ve yeme alışkanlığıdır) bir yağ yakım fazını başlatması olacaktır..

kalori hesabı yapıp günlük bmr ve kalori limitinizi öğrenip akabinde 300-350 kalori kadar altında yemeye çalışacaksınız..
    https://www.freedieting.com/calorie-calculator
    kalori alımınızı karbonhidrat ağırlıklı değil protein ve sağlıklı yağ ile tamamlayabilirsiniz..özellikle glisemik indeksi düşük gıdaları araştırın ve onlara yönelin..maalesef lezzetli gıdaların çoğu baş belası..onlardan uzak durma iradesi gösterin..özellikle yemeklerden sonra çikolata , tatlı yeme isteği o yemekte basit şeker yani glisemik indeksi yüksek gıdalar yediğiniz/içtiğiniz içindir..
    ör: yarım tabak pirinç pilavı yemek yerine 1 tabak bulgur pilavı yiyin ama karnınızı doyurup kalkın..göreceksiniz ki kompleks karbonhidrat ve proteinli özellikle hayvansal proteinli gıdalardan sonra doyarsanız tatlı , hamur işi vs krizleri yaşamazsınız..
    trans yağları ve sağlıklı yağları araştırın..trans yağ toz kahve kremasında bile vardır uzak durun..sağlıklı yağlar sağlıklı kalorilerdir ve metabolizma için önemlidirler..

diyetisyenler sık yemek konusunda ısrarcı olsa da insülin seviyesini düşük tutmak (insülin düşükse yağ olarak depolama biter) yağ yakan leptin hormonunu aktif hale getirmek için sık değil 2-3 öğün şeklinde yemenizi öneririm..buradan hareketle 5 saatten önce yemeyin.. (bir ara oruç ya da intermittent fasting deneyebilirsiniz sağlıklı ve etkilidirler)

uykusuzluk , az uyumak, çok geç yatmak kilo almayı artıran etkenler hayatınızda bunlar varsa uzaklaşın..içecekleriniz tatlandırıcı ya da şeker içeren dışındaki herşey olabilir..yani kolanın şekerlisi de zerosu da uzak durulması gerekendir..zero.sunda da aspartam vardır ki evlerden ırak etkileri vardır..en iyileri soda, ayran, sudur..

gelelim spora..birden çok ağır egzersiz hedefleri sizi bu işten soğutur..sakın salon hocalarının çılgın programlarına birden dalmayın..öncelikle hayatınıza hareket dahil edin..yürüyün, yürüyün yürüyün..
    sonra koşu bandı, eliptik bisiklet gibi kardio makinelerine ağır-orta tempolarda başlayın.. karın yağlarını yakma ümidiyle hemen karın hareketlerine başlamayın zira istenilen bölgedeki yağı yakma diye bir teknik yok boşuna ilk günlerden belinizi sakatlamayın..karın sıkılaşması için kontrollü karın hareketlerini seçin..tam mekiklerden ve yine hocaların çılgın karın hareketlerinden adapte olana kadar uzak durun..zamanla antrenman yoğunluğunuzu artırabilirsiniz ama nasıl olsa antrenmanda yakarım duygusu ile beslenmenizi bozmayın..
    dikkat ederseniz diyet demedim..beslenme düzeni dedim..diyetler geçici ve mucizevi olarak görülür..siz doğru beslenme düzeninizi kurup bundan vazgeçmeden sağlıklı bir yaşan sürdürmeniz için diyetleri değil doğru beslenme şekillerini takip etmelisiniz..

akabinde forumu okuyun..kadın erkek metabolizmaları çok yakındır.
    https://www.bodyforumtr.com/forums/yağ-yakıcılar-ve-yağ-yakımı.18/

Son düzenleme: 5 Mart 2018
    zeynep koylan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş