Isınma hakkında bir kaç soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CursedChico tarafından 12 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. CursedChico
  Offline

  CursedChico Üye

  Katılım:
  16 Şubat 2014
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Istanbul
  Merhaba.
  Ben düzensiz olarak gidiyordum ama 1-2 aydır devamı gitmeye çalışıyorum. Devamlı dediğim, haftada 3 gün en az, pazartesi perşembe ve pazar. Bazen bir iki gün daha gidebiliyorum. Her gün 2 bölge çalışıyorum.

  Salıona giderken 3-4 dakika yürüyorum, hızlı yürümemeye çalışıyorum. Salonda giyinme 1 dakika, sonra 4-5 dakika 5-6 hızında yürüyüş yapıyorum. GÜç harcamamamak için bu kadar az hızda. Daha sonra yine 4-5dakika en düşük hızlarda bisikler ce bazen des onrasında 1-2 dakika ip atlama. Isınma evremi tamamlamış oluyorum böylece. GEnelde kap atışım artmamış oluyor. Koşarsam ya da zorlarsam güç kaybetmek istemiyorum, önceliğim güçlenmek ağırlıklarla.

  Daha sonra 2 bölgeye giriyorum, ilk set boş kaldırma olarak 4 set. Bir bölge için en az 4 hareket, en fazla 6, değişiyor. Bitince mekiğe geçiyorum dinlenmeden. Yan sırt bacak mekikleri 30ar tane, 1-2 set genelde yapıp daha sıonra koşuya geçiyorum. 9 hızında yine yokuşsuz en az 10 dakika aralıksız koşuyorum. Burdaki amaç da kondisyonumu arttırabilmek.

  Daha sonra programım tamamlanmış 0luyor. Son haftalarda bu koşudan sonra, tekrar mekiğe gidip gücüm bitene kadar özellikle bacak mekiğini yapıyorum. Ordaki yağları yakmak için.

  Boyum: 176 cm
  Kilo: 70 civarıydım, spor düzenli olunca ve ağır girince 75im şu an
  Yaş: 24

  Yanlış yaptığım yerler var mı sizce, bugün yine gideceğim ve farklı bir şey denyebilirim. NOrmalde 1.5 saat filan sürerdi ama bu mekik koşu abartınca 3 saati buluyor salonda bulunmam.
   
 2. Tolgahantt
  Offline

  Tolgahantt Üye

  Katılım:
  12 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  222
  Beğenileri:
  77
  Ödül Puanları:
  38
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğretim üyesi
  Yer:
  Türkiye
  3 saat salonda durulmaz.Maksimum 1 saattir antreman.Kardiyoyu HİTT yaparsın.20 dakkada.O da yağ yakma amacındaysan tabi.+Mekikle yağ yakılmaz.Binlerce mekik 1.5 saatlik koşuya eşittir.Bilimsel makaleler var kardeşim araştır bu hususu.3-5-7-10 kiloyla vs çalışıyorsan bu tarz ısınma sorun değil yine diyemem.Kalp atış aralığın 130lara gelmeden antremana başlama.8-10 dakika bantta ısınma.6 seviyede hafif hafif koşu ve 5tee yürüyüşle vs.Sonra az kilolarla yada boş barlarla çalışılacak bölgeye kan pompalarsın bi 5-6 dakika dinlenerek tabi.ısınıyorsun çünkü.ilk setinde de hafif girersin biraz,olur biter.Ve amacın ne tam anlamadım?Kas yapmaksa beslenmen antreman sistemin farklı olmalı,yağ yakmaksa tamamen ayrı olmalı.
   
  CursedChico bunu beğendi.
 3. Aykut Can
  Offline

  Aykut Can Üye

  Katılım:
  9 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  194
  Beğenileri:
  127
  Ödül Puanları:
  43
  Cinsiyet:
  Bay
  Mekik ile ilgili aklında bulundurman gerekn güzel ir video b göz at istersen.
   
  CursedChico bunu beğendi.
 4. CursedChico
  Offline

  CursedChico Üye

  Katılım:
  16 Şubat 2014
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Istanbul
  Amacım güçlenmek vekarındaki 4-5 kilo fazladan kurtulabilmek.

  Ağırlık öncesi iç bacak dış bacak filan hafif girsem ısınma yerine geçer mi birer set, bacak çalışmak hormon salgılatıyor mu? Kalp atışımı çıkarır diye de düşnüüyorum 130lara.

  Mekiği karındaki yağları toplasın diye yapıyorum.
   
 5. Tolgahantt
  Offline

  Tolgahantt Üye

  Katılım:
  12 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  222
  Beğenileri:
  77
  Ödül Puanları:
  38
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğretim üyesi
  Yer:
  Türkiye
  kilo verme amacın varsa beslenme günlüğüm yada antreman günlüğüm kısmından definasyon amaçlı arkadaşlara bak.Beslenmeyle verilir kilo.Kardiyonu HİTT yap çok yağlı değilsen yani 90 kilo üstü değilsen derim.Tabi 1 ay kadar ısın spora.Hemen başlanmasını önermem HİTT'e.
  Bacak çalışarak ısınma sağlanmaz.Sana yazdıklarım çok net.Oku tekrar.Ve yürümekteki amaç tüm vücuda kan pompalanmasıdır.Omuz günü omuz ısındırmak gerekken bacak çalışarak amacın ne olabilir derler sana.O sebeple saçma.Bacak gününde bacak ısındırırsın.
  Bacak özellikle arka bacak/baldır testo(erkeklik) hormonu salgılatır sana zamanla ekstradan.Bu sayede gelişimin hızlanır.Vücudu ayakta tutan,geliştiren de odur zaten erkekte hormonal bağlamda.İhmal etme bacak antremanını.
  Mekik yağı toplamaz.Binlerce mekik yerine 20 dakka HİTT/interval kardiyo yap.Aynı şey.Bilimsel gerçeklik ve denediğimden rahatlıkla söyliyebilirim sana kardeşim.Forumda okumaya devam et özellikle usta isimleri.Dergiler vs al.Supplement tuzağı reklamlara aldırış etmeden devam et.Makaleler bölümüne takıl forumun vs.Yolun açık olsun...
   
  CursedChico bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş