IFBB Pro Olmak ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve elite35 tarafından 6 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Tüm hayatım spora endeksli. Yani bu işi seviyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra gerekli tüm belgeleri alacağım. Ekstradan bu işten güzel paralar kazanmak, bildiklerimi paylaşmak istiyorum. IFBB Pro olmak için steroid şart mı ?
    Yorumlarınızı bekliyorum.

elezar bunu beğendi.
  2. gbz21

gbz21 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Bu iş gerçekten zor koskoca 75 milyonluk ülkede tek bir tane ifbb pro yok.Genetik harikası mahmut ırmak bile pro olamıyor.Steroid şart mı demişsin şöyle açıklıyayım bu adamlar bizim haftada vurduğumuzun 2 katını bir günde vuruyor hayatlarıyla kumar oynuyor aklına gelmeyecek bölgelerine enjeksiyon yapıyorlar ve tamamen bu iş için yaşıyorlar ki bu adamlar üst düzey genetiğe sahip ve maddi durumu iyi insanlar..Vücudunu görmedim yaşını vs bilmiyorum ama sana tavsiyem fitness model olmak salon sahibi olmak gibi daha gerçekçi hayallere sahip olman.Anlaman içinde 1 ay sonraki tr şampiyonasına katılabilirsin ne vücutlar var ülkede görmüş olursun ki ordakilerde pro olmanın yanından bile geçemezler :)

elite35 bunu beğendi.
  3. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Kesinlikle steroit almak lazim hem de oyle az buz degil.sonucta men's physique yarismasindan bahsetmiyoruz

elite35 bunu beğendi.
  4. Anabolik5

Anabolik5 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ifbb pro olmak icin mükemmel bir genetik ve ayda 10000 bin lira butcen olmasi lazim ama onun haricinde fitness la ugrasabilirsin.

5. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    anaboliciğin dediği gibi para,genetik,bolca steroid ;)

6. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    O zaman bu iş, bile bile kendini ateşe atmak gibi bir şey oluyor. Yok arkadaş üzerine para verip bir de steroid kullanacaksam üstü kalsın :)

7. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    bilmediğin birşeyin hayalini niye yapıyorsun o zaman? adam 1.80 boyda 105 kg ile podyuma çıkıyor. soru mu bu? üniversite okuyorsan bence daha güzel idealler koy ortaya, iyi bir vücut için pro olmana gerek yok. yap sporunu , mesleğine odaklan.

8. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bu iş hakkında tabii ki belirli bilgim vardı, ama zaten okuyan biriyim internet dışında araştırma fırsatım olmadı. İnternette de -denerseniz anlarsınız- yeterli kaynak yok.
    Verilen bilgiler şunlar; iyi bir genetik, hard work, bilgi ve birikim. Dedim ki neden olmasın ? Ama burada daha bilgili kişiler olduğunu bildiğimden sorayım dedim. Üslubunuz kırıcı. Cevap için teşekkürler.

ysr, SoldiersOfGod, elezar ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Anabolik5

Anabolik5 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ama ulkede muhendis cok bir ifbb olsa fena olmaz ulkemiz taninmis olur en azindan ama bu islerde gözu kara olmak gerekiyor yeri gelcek kurun karacihere verdigi hasar yuzunden degistirmek zorunda kalinmasi gibi.

10. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Ülkemizde bi tane bile IFBB Pro yok mu? Baran Kalaycı ne o zaman?

11. Anabolik5

Anabolik5 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ama ole buyuk basarilari yok ifbb derken de ben jay cutler gibi vucudlardan bahsediyorum gerci ercan demir falan varda o su an almanyada neden 1 tane daha olmasin ki ? :)

12. gbz21

gbz21 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Hhahahhahahha umarım ironi yapıyorsundur.Kim olduğunu merak edip google a yazdım adam fitness model ne pro bodybuilder ı evet ülkede tek bir tane bile ifbb pro bodybuilder yok hatta nabba pro bodybuilder bile yok şuanda

Created By Loss bunu beğendi.
  13. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Sanirim bu sorunun cevabini kendinize sormaniz daha yerinde olacak...

Bekci bunu beğendi.
  14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    80 milyonluk ülkede tek bir IFBB pro body builder olmaması gerçekten üzücü, tıpkı 3 yanımızın denizlerle çevrili olup da doğru düzgün bir yüzücümüzün olmaması gibi, biz bu konuları burada defalarca tartıştık, ama neyse şu an zaten yapacak daha iyi bir işim yok ben yine karalayayım birşeyler..

Bi defa ülkemizde spor kültürünü öldüren şey nedir buna bakmak lazım, tabi ki futbol..

Evet bence de futbol toplumların afyonudur, ama burada durum biraz daha değişik, hemen hemen herşeyi nasıl ki ülke olarak kendimize özgü bir şekilde yeniden biçimlendiriyorsak, bu futbolda da böyle, futbol da zaten avrupada bile bir çok branşı gölgede bırakan kitleleri etkisi altına alan bir branş, öyle ki koskoca (hem madden hem mânen) Markus Ruehl bile bundan şikayetçi, ama dediğim gibi bunu ülke olarak daha da antipatik hale getirme becerisine sahibiz. Eminim aranızda da fanatikler vardır, bu istatiksel bir gerçek, en başında şunu söylemeliyim ki her ne konuda olursa olsun; şiddet, fanatizm, holiganizm bunlar düşük IQ'lu bireylerin sapma göstereceği/gösterdiği kavramlardır. Bu kavramları bırakıp futbola geri dönecek olursak da; futbol bana göre kişinin berbat yaşamına heyecan ve adrenalin getirebilmek için, bir kulübe yada armaya aidiyet hissedebilmek için, kazanma duygusunu doruklarda yaşayabilmek ve bir sinerjinin minik bir parçası olabilmek için ilgi ve ihtiyaç duyduğu bir oluşumdur.

Futboldan bahsetmeyi bir kenara bırakıp, diğer branşlara ve vücut geliştirmeye verdiği zararlardan bahsetmek gerekirse; akşam spor haberlerini dinlemeniz yada gazetelerin spor sayfalarına bakmanız yeterli olacaktır, spor haberlerin %95'i belki de tamamı, diğer o kağıt parçaları da aynı şekilde, top tepiciler, top tepici kulüpleri, top tepici antrenörleri, top tepici kulüp başkanları vs. şeylerle doludur. Arada belki birkaç voleybol, basketbol haberi de görebilirsiniz.

İnsanların ve buna mukabil PARAnın tamamına yakınının futbola entegre olduğu bir ülkede diğer branşların palazlanmasına, var olmasına, hele hele olimpiyatlarda madalya getirmesine imkân kalmaz. Kimse aksini iddia edemez çünkü her olimpiyatlarda, sporcu kafilemiz nal topluyor, o da ayrı bir konu ve bu ülkenin kanayan yarasıdır (bkz.:torpil), kayınpeder-enişte referansıyla milli takıma girip, milli sporcu olmanın her imkanından yararlanan gençlerimiz 4 yılda bir farklı ülkelere turistik gezi düzenlenler, bol bol eğlenirler ve çektikleri fotoğraflarla da sosyal medyada "beğeni" filan kasarlar, neyse konumuza dönelim, bu gibi bir ortamda futbol dışı bir branştan hele ki vücut geliştirmeden hiçbirşey bekleyemezsiniz, yada biraz daha bireysel konuşayım.

Bak şimdi bu yazıyı okuyan badici kardeşim..
    Hani sende o bilmemkaç 99'a aldığın o orjinal formanla, arkadaşlarından hallice kolların ve geniş omuzlarını iyice kabartıp çekindiğin fotoğrafla tırtvitter da yada facbokta takımını destekliyorsun ya..

Hani bilmemkaç liraya lisanslı bileklik, kol saati, kupa falan fişman alıp takımı ı destekliyorsun ya..

Hani maçına gidip kombinine bilmemnesine dünya kadar para bayılıp, üstüne birde, ağza alınmayacak küfürlü kontraları söyleyip biryerlerin yırtılana kadar bağırıyorsun ya..

Ve tüm bunları yaparkende ağırlık, vücut, fitnıs, badi senin bireysel uğraşın ya, Jay Cutler gibi olmak istemiyorsun zaten ya..

İşte o zaman ülkede neden adam gibi IFBB PRO vücut geliştirici yok diye hayıflanmayacaksın, ha niye çok iyi futbolcu yok diye sorabilirsin..

Birde lütfen bana adı sanı duyulmamış parçalı, plajcı çocukları söylemeyin, kötü konuşmak istemiyorum.. Mr. Olympia'da Dominik'in bile bir temsilcisi varken, Türkiye Cumhuriyeti'nin yok.. Kuveyt'in var bilmemnere ada ülkesinin var bizim YOK, konu kapanmıştır...

Saygılarımla..

freedom_54, crazy5800, dogukank ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  15. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Yanlış anlaşılma olmuş. IFBB Pro'dan kastın ne olduğunu anlamadığım için o mesajı attım. Elbette IFBB Pro dediğimiz adamlar bu listedeki gibi adamlarsa -ki öyle- Baran Kalaycı'nın adının geçmesi komik olur. @Rambo16 bu yanlış anlaşılmadan dolayı üzgünüm, "plajcı çocukları" koskoca vücutçularla kıyaslayacak değilim.

Rambo16 bunu beğendi.
  16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Sadece futbolun konuşulduğu,sadece futbolun spor olarak kabul edildiği bir ülkede diğer sporların geri kalmış olması gayet normal ve anlaşılabilir bir durum,benim anlamayıp kendime yediremediğimse böyle futbolla yatıp futbolla kalkan bir ülkede futbolumuzunda beş para etmemesi,uluslar arası arenada sıfırın altında bir prestijimizin olması.
    Bakın bugün derby günü gs fb oynuyor,türkiye bu maça kitlendi,aslında maçı,maçın sonucunu felan merak eden yok herkez pür dikkat maç öncesi maçta ve maç sonrası futbolcu ve seyircilerle çıkıcak olayları merak ediyor.

crazy5800, winston123, Balboa7 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  17. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Futbol hakikaten diger sporlara zarar verebiliyor.zaten vatandaşimiza gore futboldan baska spor yok,belki basketbol olabilir o da eh işte.oncelikle spora bakiş açisinin degismesi gerekiyor.mesela futbolda bana gore tek olay karsi tarafi yenme hissi.kendini tatmin etme olayi yani.skor odakli bir spor.ama vucut gelistirme oyle degil.esas olay sonuca ulaşirkenki yolda ilerlerken kendine bir seyler katmak.insan daha sabirli olmayi,alcakgonullu olmayi ogreniyor.karakterinde bariz bir fark oluyor olumlu yonde.mesela taraftarlar kavga cikariyo kaybedince.nedir yani hani bu spordu.niye sagi solu indiriyorsun.fanatiklere her zaman kıl olmusumdur.bi de takimim için canimi veririm diyenlere harbiden gülesim geliyor.

Balboa7, Rambo16 ve Bekci bunu beğendi.
  18. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    konuyu o kadar başka bir boyuta taşımışsın ki abi.. bence doğrultun doğru ama doğru değil dediklerin. Şimdi düşünelim. 20 yaşında amerika'lı bi erkek kolayca evlenebiliyor, hatta işi olmadan bile çok rahat ev , araba alabiliyor. işte görüyoruz Youtube'yi. işsiz amerikalılarla dolu, hepsi günde 1 kiloda et yiyip Vlog çekiyolar. Şimdi sana soruyorum : bunu benim yapmama imkan var mı? Ben sana söyliyim, ben 2 ay çalışıp para kazanmazsam ne GYM'e üye olurum, ne et yerim, ne sup alırım. Hani küre girmeyi düşünme bile, bence burda herkes küre giremez. Belli bir kazancın olması gerekir.

Geçen gün yabancı bir arkadaşla tartışıyoruz, kendisi yabancı bana sürekli en güçlü insanlar biziz, ortalama boyumuz 1.85 falan filan. Ben sonra düşündüm acaba doğru mu diye? Şartlar eşit değil ki bir kıyaslama yapamayım? Hiç düşündünüz mü bırakın Türkiyeyi Orta Doğudan bodybuilder çıkar mı? Savaşlar, ekonomik krizler. He anlarım, aranızda genç olup yatarak ayda 10 bin lira bu spora ayıracak bütçeniz olan varsa, belli dozajları göze alıyorsa, boş vakti de varsa o amerikadaki işsizler gibi; tebrikler IFBB adayısınız.

Kısacası, bu tamamen bulunduğumuz coğrafyanın sosyolojik boyutuyla ilgili. Spor hocası olsan bile aldığın maaşla Amerikadaki adamların aldığı kürleri bırak sup.lara erişemezsin. Adamlar 15$'a toz alıyolar. Burda ne kadar 200 mü?
    Instagramdan takip ediyorum çocuğu, IFBB pro, adam 20 yaşında, tüm gün online, 15 saat yatış, 2 saat yalandan antreman videoları .. Al sana IFBB pro. Bu spor para + boş zaman sporu onlar için. Burda aynı koşullarda değiliz.
    saygılarımla abi,

aslangur, elezar, elite35 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  19. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ben seni doğru anladım, ama bu konunun aracılığıyla da buna yakın bir konuya açıklık getirmek istedim. Yada fikrimi beyan ettim diyeyim. Hoşgörün için teşekkür ederim.

Saygılarımla..

antinkuntin ve elezar bunu beğendi.
  20. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Öncelikle sana da saygın, üslubun ve hassasiyetinden ötürü teşekkür ederek başlamak istiyorum yorumuma..

Haklısın ülkemizin şartları bir çok yönde çok kısıtlı ve zorluklarla dolu, buradan bir "zafere giden yolda çekilen çile" edebiyatı da çıkarmayacağım, bunlara rağmen başarı elde etmek fazlasıyla saygıyı hakeden bir kararlılık örneğidir tabi ama keşke bu engeller olmasa..

Ama diğer yandan da Avrupa'nın birkaç ülkesi dışında, belki o da değil hiçbir yer öyle fırsatlar, kolaylıklar ülkesi filan değil. Hele Amerika hiç değil.. O kadar çok fakir, evsiz, serseri var ki.. Birde çok sevdiğim bir söz var "Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde çıkmamıştır" mesela sürekli konuşup durduğumuz Ronnie Coleman pizzacıda, hamburgercide çalışmış, tabiri caizse sürünmüş, Arnold yine zorluklar çekmiş ve önemli yerlere gelmiş efsanelerden biri, ronnie mesela yıllarca sağlık sigortası vs. yararlanmak için polisliği bırakmamış. Aileden zengin olanlar da var tabi (bkz.:Jay Cutler), benim bi arkadaşımda var o şekilde ama kendisi tabi Jay gibi değil, sadece kasap masrafı aylık yaklaşık 2000 tl bakın sadece kırmızı et, çok da detay vermek istemiyorum. Sonuç mu? bana kalırsa ve harcadığı paraya göre koca bir sıfır, yaklaşık 40 cm kollar ve birkaç karın kası.. Yani hani hep denir ya vücut geliştirme için zengin sporudur diye, kaç yıldır içindeyim bir tane de başarılı olan zengin görmedim, samimi söylüyorum. Hep kendi yağında kavrulan, tırmalayan kararlı, azimli kişiler başarılı oluyor..

Saygılarımla..

loveArnozyzz, 3mr3, Balboa7 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş