IF-Spor sonrası beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Akfkl10 tarafından 29 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Akfkl10

Akfkl10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Dostlar IF yapıyorum günde tek öğün besleniyorum sadece akşam yemeyi. O yüzden antrenmanlarım aç bir şekilde oluyo ve antrenmandan sonraki ilk öğünüm 4-5 saat sonra oluyo. Sizce bunun büyük bir zararı olur mu ?

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Neden böyle bir yolu seçtiğini merak ediyorum. Ramazan ayında beslenme ile ilgili yayınlarda, aç antrenmanın performansı pek etkilemediği belirtiliyor. Ancak ramazan özel bir dönem. Neden böyle bir beslenme tarzını seçtiğini bu sebeple merak ediyorum.
    Antrenmandan sonraki anabolik pencere ile ilgili yayınlarda farklı şeyler söylense de ilk 3 saat içinde(hatta bazı yayınlarda 45 dk-1 saatte) iyi kalite protein tüketiminin kas protein sentezini daha fazla artırdığı ve antrenman sonrası alınan karbonhidratın glikojen depolarının doldurulmasında faydalı olduğunu belirten yayınlar var.

3. Akfkl10

Akfkl10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yemeye oturduğu zaman kolay kolay porsiyon kontrolü yapabilen birisi değilim. O yüzden en azından 1 kere oturup biraz daha fazla yiyebiliyorum. Hem kilo verme sürecindeyim kaloriyi kolay bir şekilde düşük tutabiliyorum.

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Anladım. Porsiyon kontrolü için daha farklı yöntemler deneyebilirsiniz diye düşünüyorum. Yine de böyle devam etmek istiyorsanız, antrenman sonrası en azından süt tüketmenizi tavsiye ederim.

5. Tr-X

Tr-X Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Bu bir yandan nimet bir yandan lanet bir arama motoruna sahip(algoritma bakımından) NCBİ-PUBMED'de en iyi nasıl araştırma yapabiliriz, bir konu hakkında araştırma yapacağım 15 tane alakasız 5 tane alakalı konu çıkıyor arkadaş :|

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Mobilden girdiğin için doğrudan arama yapıyor olabilirsin. Full versiyonda, advanced seçeneği var, ordan aradığın metinin çalışmanın içinde mi başlığında mı vs çıkabileceğini seçip aramayı sınırlandırabilirsin. Veya aramak istediğin konuyu doğrudan arama motoruna yazıp sonuna pdf articles gibi eklemeler yaparsan büyük ihtimalle researchgate gibi sitelerdeki sonuçlar çıkacaktır :)

Tr-X bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş