HIIT Kardio Deneyimlerim

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ZeusS_ tarafından 9 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sorulara bildiğim kadarıyla yanıtlar vermeye çalışayım ;)

Dynamo kardeşimden başlıyayım ;)
    Kastan kilo aldırmak konusunda çok başarılı ve benden çok daha fazla şey bilen arkadaşlar var, ihtiyaç olursa yönelendiririm :)
    Baktınız kastan alırken yağlanma da oldu, geri dönersiniz bana ben yine yaktırım :D

Şaka bir yana gerçekten çok meşgulüm şu sıralar çok zor vakit ayırabiliyorum foruma.
    Hem başlığı sağlam açmak için biraz bekletiyorum, hemde kendi hacim programımda da biraz başarısını görüp emin olmak istiyorum :)
    Zaman sıkıntım tabi ki var ama yine de başlık hazır olsa bile oturup yazması toparlaması var onu bir de ;)

@Oktayd

Araştırmacılığını ve önyargısızlığını en fazla beğendiğim arkadaşlardan biri ;)
    Hacim alma progamına geçtiğinize sevindim başarılar dilerim :)
    Kastan kilo almanız yağlanma gidermekte de yardımcı olacağını düşünüyorum.
    Yağ yakımının işi bildikten sonra abartılmaması gereken bir konu olduğu hakkında sizinle hem fikirim :)
    Bunu daha önce bir yerde yazdım diye ukala ilan edildim, yerin dibine soktular :D
    Hiçte aykırı söylememiştim oysaki, aynı sizin gibi basit cümleler kullanmıştım ;)

@Tamerbrs

Programınız güzel başarılar dilerim.
    Mekiği çok abartmamanızı öneririm nacizane.
    Yağ yakımını belirli bir yere vardırmadan, karında hipertrofi ile uğraşmayı ben çok doğru bulmuyorum :)

oktayd, Efrahim ve Tamerbrs bunu beğendi.
  2. ct1905

ct1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar
    bende hiit kervanına katıldım 1 haftadır uğraş veriyorum ondan önce bir cardio geçmişim var

cross trainer dünya turu programı level 18 1 saat yapıyorum 970 cal
    üzerine koşu bandı gene aynı program 30 dk level 20 buda 400 cal
    ortalama günde 1300 cal yakıyorum
    bunu 4 gün yapıyorum
    1 günü ise tam tersini uyguluyorum =)

3. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Konudaki tüm yanıtlar ve açıklamalar bence çok faydalı olmuş.. Yalnız kafama takılan birşey var, ağırlık antrenmanı yapmadığım günler hitt cardio yapsam ve ardından saunaya girip biraz daha ter atsam yağ yakımı olarak ne kadar faydası olur acaba ?
    Çünkü ağırlık antrenmanı yaptığım günlerde ısınma amaçlı 20 dk kadar cardio yapıyorum ve antrenmana geçiyorum bide bittikten sonra hiit cardioya geçsem vücut çok yıpranır sanırım. Bu düşünceyle antrenman dışında kalan bir veya iki günü hiit cardioya ayırmak istedim..Sebebi ise her bölgede kas gelişimim çok iyi gidiyor fakat karın ve bel bölgesinde kilolu halimden hatıra kalan yağlanmalar var onları yok etmek istiyorum :)

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde kendi kendime yeminim var şu sıralar kesinlikle soru yanıtlamıyorum...
    Ama en azından kendi başlıklarımda soru soranlar 1-2 kelime özet geçelim soruları havada kalmasın...
    Ama başlık çöp eden arkadaşlardan birisi gelir buraya da dadanırsa daha burayada ileti yazmam..

Hiit e başlayan arkadaşlarıma başarılar dilerim.
    Ağırlık ile berabar yapılacaksa şu şekilde öneriyoruz;

15 dk Hiit kardio sonra ağırlık antremanı yada
    Ağırlık antremanı -5dk mola ve şekerli içecek, yiyecek (meyve) -ardından 20-25dk Hiit kardio

xeptor bunu beğendi.
  5. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    zeus o kadar bilgi aldım senden hatta amele diyetime şekil veren birisisin.
    karatayla tanıştırdın beni.
    bazı tabirleri senin sayende ögrendim.

özellikle beslenme konusunda baya yardımcı olan ve paylaşımı seven bir arkadaşsın.
    ve forumu boşlama bence.

simdiden teşekkürler

Efrahim ve ZeusS_ bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    @Oktayd

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim :)
    Ben her zaman kendimde öğrenirken öğrettim paylaştım...
    Hiç bir zaman uzman yada hoca kesilmedim başlıktan başlığa dolaşıp prof takılmadım.
    Bilmediğim yerde bilmiyorum dedim.

Ama kararım kesin, yönetimden biz bu işe şöyle bir çözüm bulduk şeklinde somut bir şey gelmedikçe kararımı değiştirmeyi düşünmüyorum!
    Sizde bana biraz hak verin.
    Bu kararı almamda ki en son başlığı hatırlıyorsunuz; ki orada ben tartışmaya hiç girmedim, sevgili bethoven girmiş (ki adam ketocu bile değil tek amacı keto yapacaksan şöyle şöyle yapman lazımı açıklamak), şimdi bethovenon yerine benim girdiğimi hayal et ve bunu 2li tartışma şeklinde 5 sayfa yaptığımızı düşün.
    Bu kadarını aklında bir hayal ettin mi?
    Şimdide kendini benim yerime koyup 20 başlık da daha yaptığını düşün! (21*5 sayfa!!!)

Benim zamanım değerli arkadaşlar!
    24 saat online olup 24 başlık da aynı şeyi tartışamam ben!
    Ve bu tip bilimsel konuların zaten tartışılacak çok yanı da yoktur yani, sağdan soldan yazı göstermek yerine kim daha fazla bilimsel kontrollü deney gösterebiliyorsa olay bitmiştir!
    Şu an için en doğru en iyi o dur.
    Ama bilimde hiç bir zamanda kati kabul yoktur, araştırmaya devam edilir.

Bu kararı almamda kesinlikle insanları cezalandırma amacım filan yok!
    Amacım aynı kişilerle sürekli aynı kısır tartışmanın içine girmemek.
    Çünkü ben biliyorum ki, ben gidip yeni başlayan ve yeni başlık açıp soru soran bir adama yardım ettiğim an bu adamlar yine damlıyacak, yine polemik ve olay 22. kez yine tekrarlanacak.

Bazılarımız vakti değerli arkadaşlar üzgünüm, lütfen beni biraz anlayın ;)

Beni tanıyanlarla özelden irtibatı kesmem ama forum platformunda yardım anlatma vb. o olay bitti yani...

7. SinDios

SinDios Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum öncelikle eline emeğine sağlık paylaşımlarının sıkı takipçisiyim :)

Bisiklet ( 5-7 level 5er dk 9-11level 3er dk)=200cal

Bisiklet için bu değeri vermişsin geçen ay bisiklet aldım ve 5.seviyede 25-30km/s hızla 30 dakika kullanıyorum yalnız henüz 150cal üstü değer görmedim. 13km bisiklet sürüpte bu kadar az yakmam normal mi yoksa ölçümde mi hata var ne dersin? :)

ZeusS_ bunu beğendi.
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler :)

Aletlerdeki marka farkından dolayı belki bir değişik ölçme olabilir.
    Benim gördüğüm değerler spor salonunda ki dikey bisikletin programa tıklanmamış manuel kullanılan (level isteğe göre tıklanıp arttırılan) halinde gördüğüm rakam idi.

Tam hatırlamamakla beraber (3 ayı aşkındır bisiklete oturmadım :D) sanırım yaptığımız sürate göre de cal değeri değişiyor idi.

Ancak şunu da belirtiyim, kendimi o teste tabii tutarken mesela iyi hatırlıyorum günden güne makinalarda gördüğüm değerler değişiyordu (20-30 cal altı üstü her neyse vb.) bu yüzden mesela test hassas olsun diye 200cal yazdıysam o rakamı görene kadar 20dk değilde 24-25dk bazen yapmak zorunda kaldığımı hatırlıyorum :)

SinDios bunu beğendi.
  9. defro

defro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    şu hit cardio ilk2 dkka 6 sonraki 3 dkka 12yle 4 sette nasıl 400 oluyor :) bizde aynısını yapıyoruz 200ü geçmiyor. senin alet kandırıyor seni

10. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    HIIT kardiyonun asıl etkisi antrenman sonrasında ve tüm güne yayılmasındadır. Spor sırasında düz kalori sayımı yapmanın çok mantıklı olmadığını düşünüyorum.

ZeusS_ bunu beğendi.
  11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili defro bu soru başlık da tam 3 kez soruldu ve 3 kez cevapladım.
    Sadece ilk iletiye göre değil, başlığın tamamını okuyup ileti yazarsanız daha verimli bir iş yapılmış olur diye düşünüyorum :)

12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ben haftada 3 gün ağırlık antremanı 1 gün kardiyo 1 günde H i i t yapıyorum 2 boş günümdede koşuyorum sizce bu düzen iyimidir yağ yakımı için ?

13. lMarquez

lMarquez Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    hocam bu HITT cardio işi senın sayende kafama yattı yakın zamanda bende başlamayı düşünüyorum program senın programladakilerin aynısını yapmayı düşünüyorum thums: teşekkürler başarılar hocam

Sayfayı Paylaş