Hiç Kavga Etmedim

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve batroben tarafından 14 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. batroben

batroben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba herkese. Benim sorunum tamamen psikolojik. Küçüklüğümden beri barışçıl biri oldum. Sıkıntılı mahallelerde yetiştim fakat herkes severdi kimse karışmazdı bana. Şimdi 18 yaşımdayım, görüntüm kolay hamleye benzemiyor, fit bir vücudum var dayanıklıyım. Arkadaşlarımla kurgusal dövüşmeyi seviyorum, güreşte olsun boksta olsun üstün geliyorum kendilerini sadece savunmaya geçiyolar. Fakat yeni taşındığım mahalle daha da sıkıntılı tiplerle dolu ve kimseyi tanımıyorum. Serserisi de çoluk çocuk değil yani ortalama 25 yaşında tipler. Bunlardan fiziksel olarak üstün olsam da kavgadan çok korkuyorum. Genelde beni tek yürürken ve sigara içerken görseler 2-3 dal istiyolardı ve veriyodum. Son zamanlar vermicem diyorum, en son ısrar ettiler baktım vermiyorum küfürü basıp git burdan dediler. Gittikçe üstüme biniyorlar, dövüşsek döverim fakat içimde korku var. Evet sıradan bir anda düşünürken döverim falan diyorum fakat o tartışma anında tamamen kendimi kaybediyorum. Hiç gerçek kavga etmediğim için korkuyorum. Özellikle tanımadığım insanlar ve kavgaya karşı ön yargılıyım. Şimdi ben bu durumu yenmek istiyorum fakat kavga etmeden farklı bir yolu yok mu? Kavgayı sevmiyorum ve sadece kendimi savunmam gerektiği zaman en azından kendimi kontrol edebilmek istiyorum. Ne düşünüyorsunuz?

2. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum sıkıntılı mahalle diyorsun bak döversin dövmesine ancak maalesef kimse yanında emanetsiz gezmiyor. Sen gez demiyorum. Ancak yumruk yumruğa istersen 5 kişiyi aynanda döv yine de biri çıkarıp o bıçağı taktığı an bütün hayatın yalan olur. Allah korusun canına bir şey olabilir, canına olmazsa belki öyle bir yerden yersin ki spor hayatın biter, yatalak kalırsın. Değmez böyle şeylere. Belki alttan almak hoşuna gitmeyebilir ama böyle durumlarda alttan almak en iyi seçenektir.

3. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    1 buçuk sene boks yaptım sert sparringler falan yaşım 30 .Sokakta da kavga tecrübem var. Sana tavsiyem namus ölüm kalım meselesi olmadıkça kavga etme. Sokaktaki bir insan kavga etmeyi bilmez bundan dolayı hileye başvurur. Bıçak sopa silah gibi. Türkiyede insanlar genelde ya kalabalık halde kavga ederler ya da küfür edip bağırıp karşı tarafı pasifize etmeye çalışır yada bıçak çeker sopayla saldırır. He oldu ki kavga kacinilmaz mesafeni iyi ayarla ve gardini asla indirme rakibini yanına yaklaştırma çene ve buruna hedef alan yumruklar indir ve ilk vuran herzaman sen ol. Çeneye sağlam bir kroşe beyinle iletişimi kopararak kisiyi etkisiz hale getirir. Ama şunu da bil kavgadan uzak dur sana en güzel tavsiye bu.

4. batroben

batroben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dediğin gibi hocam. korkumun bir sebebi de emanet taşımaları. alttan almak ölmekten veya yaralanmaktan iyidir. teşekkürler

5. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist
    Hiç dövüşmediysen uzak dur ne kadar iyi bir vücudun olursa olsun dövüş tecrüben yoksa senin için kötü bitebilir. Ve evet bu devirde maalesef kimse bileğine değil elindekine güveniyor.

6. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Ne kadar iyi dövüşsende ne kadar psikopat olsan da hiç bir fayda etmez sadece olaylar büyür ve sana ailene zarar gelir. Ben kötü ortamlardan geldim bunlar gibi insanlar köpeklerle bıçaklarla gezer kavga olsa onları kullanır yumruk bilmez bise daha o devir kapandı kardeşim eskiden yumrukla kavga vardı ama artık silah bıçak var artık adamlık yok. Unutma yumruklar mermilerden hızlı değil ayrıca bıçağa karşı savunma pratik ister sakın karşı koyarım diye düşünme. Olası durumda bıçak çekerlerse üstünü çıkar onunla önle ve bayıltıcı bölgelere hızlıca vur kaç umarım etrafında kamera vardır polise gider onlar da seni koruyabilir yani olayı uzatmadan bitirmek amaç. Üstlerinde her zaman emanet vardır bunu unutma yoktu deme sakın! Ayrıca köpek vs varsa sakın kavga etme ne olursa olsun o köpek onlara dokunduğun ansa sahibini korumaya geçiyor ve seni parçalar farkında bile olmaz kardeşim. Silah varsa oraya bile girme zaten. Yumruk yumruğa gelince de gardını sakın düşürme ve mesafeyi çok iyi ayarla boksa gitsen anlardın mesafenin önemini. Gardın olursa sağlam durursan vücudunun dayanıklığı ile en fazla bir kaç kırıkla atlatırsın ve her zaman ilk sen vur bide tehlikeli bayıltıcı ve öldürücü diye adlandırılan bölgeleri öğren yine de aklında bulunsun gerekirse öldürücü yere vuracaksın önemli olan senin canın bunu unutma senin ailen mi ağlasın onların ailesi mi ? Şimdi bunları düşünme çünkü sen kavga etmiceksin. Hiç bir zaman kavga etme kavgadan korkman senin için bir avantaj bunu anlamayabilirsin şuan ama kavgalara girince anlarsın. Tavsiyem boks yapmandır bu ülkede her hangi bir dövüş-savunma sporunu yapsan dayak atarsın hatta hasar bile almadan atlatabilirsin. Ve boks disiplini sana kavganın zararını öğretecek ve artık kafa yapın benim kavga etmeme gerek yok zarar vermek istemiyorum ve gücünün farkına varacaksın. SAKIN KAVGA ETME!!! KENDİN İÇİN DEĞİL AİLENİ DÜŞÜN!!!

PapillonV bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş